Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1976
1975
1974
1973
1971
1970
1966
1965
1963
Indoor
2024
2023
2022
1992
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Elijah Fabyan
11.74
PR
May 13
Mid-State League Ohio Championships
2.
9
Alexander Garside
11.80
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
10
Henry Bredemeier
12.17
Apr 26
CSG Senior Night
4.
10
Doug Munsell
12.71
PR
Apr 26
CSG Senior Night
5.
9
Michael Porter
12.91
PR
Apr 26
CSG Senior Night
6.
9
Charles McFadden
13.10
PR
Apr 13
Hornet Invitational
7.
10
Blake Mansfield
13.19
PR
Apr 26
CSG Senior Night
8.
12
Mason Ruff
13.22
PR
Apr 26
CSG Senior Night
9.
10
Bradley Binsky
13.86
PR
Apr 13
Hornet Invitational
200 Meters
1.
12
Elijah Fabyan
24.14
PR
May 21
OHSAA D2 Central District
2.
12
Rico Truss
24.60
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
9
Michael Porter
26.95
PR
Apr 13
Hornet Invitational
4.
10
Bradley Binsky
27.27
PR
Apr 13
Hornet Invitational
400 Meters
1.
12
Robert Myers
53.69
PR
May 13
Mid-State League Ohio Championships
2.
12
Jack Allen
53.70
PR
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
12
Andrew Snavely
54.79
PR
May 21
OHSAA D2 Central District
4.
11
Aaron Rothchild
57.78
May 21
OHSAA D2 Central District
5.
10
Doug Munsell
59.87
Apr 13
Hornet Invitational
800 Meters
1.
9
Grant Halliday
2:05.86
May 21
OHSAA D2 Central District
2.
10
Andrew Rogers
2:11.61
PR
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
11
Jai Sanford
2:15.03
PR
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
1600 Meters
1.
11
Peter Hayden
4:21.56
PR
May 28
OHSAA D2 Region 6
2.
10
Benjamin Allen
4:46.54
PR
May 21
OHSAA D2 Central District
3.
10
Gabriel Hoffman
5:08.04
PR
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
3200 Meters
1.
11
Peter Hayden
9:53.23
May 21
OHSAA D2 Central District
2.
10
Sam Warner
10:48.76
PR
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
11
Aaron Rothchild
11:29.39
PR
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jonah Stuber
18.10
PR
May 13
Mid-State League Ohio Championships
2.
11
Aidan Kuhn
19.40
May 21
OHSAA D2 Central District
300m Hurdles - 36"
1.
12
Jonah Stuber
45.71
PR
May 13
Mid-State League Ohio Championships
2.
11
Aidan Kuhn
47.38
PR
May 13
Mid-State League Ohio Championships
4x100 Relay
1.
Alexander Garside
Andrew Snavely
Rico Truss
Elijah Fabyan
44.78
May 21
OHSAA D2 Central District
2.
Alexander Garside
Robert Myers
Rico Truss
Elijah Fabyan
44.91
May 21
OHSAA D2 Central District
3.
Alexander Garside
Elijah Fabyan
Corbin Thompson
Rico Truss
45.74
May 13
Mid-State League Ohio Championships
4.
Relay Team
46.41
Apr 27
Braves Invitational
5.
Rico Truss
Elijah Fabyan
Miles Penn
Corbin Thompson
46.56
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
6.
Miles Penn
Jack Allen
Charles McFadden
Elijah Fabyan
47.00
Apr 13
Hornet Invitational
4x200 Relay -
1.
Alexander Garside
Jack Allen
Robert Myers
Rico Truss
1:35.86
May 13
Mid-State League Ohio Championships
2.
Miles Penn
Jack Allen
Robert Myers
Elijah Fabyan
1:36.99
Apr 13
Hornet Invitational
3.
Alexander Garside
Miles Penn
Rico Truss
Elijah Fabyan
1:40.18
May 21
OHSAA D2 Central District
4x400 Relay
1.
Robert Myers
Jack Allen
Peter Hayden
Andrew Snavely
3:36.69
May 21
OHSAA D2 Central District
2.
Jack Allen
Grant Halliday
Robert Myers
Andrew Snavely
3:37.90
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
Relay Team
3:43.35
Apr 27
Braves Invitational
4.
Grant Halliday
Peter Hayden
Robert Myers
Andrew Snavely
3:44.57
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
5.
Robert Myers
Aaron Rothchild
Jack Allen
Andrew Snavely
3:45.55
Apr 13
Hornet Invitational
4x800 Relay
1.
Jack Allen
Grant Halliday
Peter Hayden
Robert Myers
8:07.56
Jun 4
OHSAA D2 State Meet
2.
Peter Hayden
Jack Allen
Grant Halliday
Robert Myers
8:11.35
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
Relay Team
8:19.87
Apr 27
Braves Invitational
4.
Robert Myers
Nicholas Hall
Grant Halliday
Andrew Rogers
8:36.97
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
5.
Nicholas Hall
Peter Hayden
Aaron Rothchild
Grant Halliday
8:55.91
Apr 13
Hornet Invitational
6.
Jai Sanford
Nicholas Hall
John Niermeyer
John O'Toole
9:17.27
Apr 26
CSG Senior Night
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:40.17
Apr 27
Braves Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
11:50.36
Apr 27
Braves Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Wade Randle
51' 11
May 28
OHSAA D2 Region 6
2.
11
Parker Getz
36' 2.5
Apr 13
Hornet Invitational
3.
12
Kareem Jackson
31' 5.5
PR
Apr 26
CSG Senior Night
Discus - 1.6kg
1.
11
Wade Randle
117' 3
Apr 13
Hornet Invitational
2.
11
Jonathan Clark
113' 11
May 21
OHSAA D2 Central District
High Jump
1.
12
Elijah Fabyan
6' 0
PR
Apr 13
Hornet Invitational
2.
12
Andrew Snavely
5' 2
PR
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
Long Jump
1.
12
Miles Penn
19' 6
PR
Apr 13
Hornet Invitational
2.
11
Aidan Kuhn
19' 0.5
PR
May 21
OHSAA D2 Central District
3.
12
Andrew Snavely
17' 11.75
PR
May 21
OHSAA D2 Central District
Womens
100 Meters
1.
10
Maggie Bunker
12.83
PR
Apr 26
CSG Senior Night
2.
12
Tyler Mansfield
13.22
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
11
Lindsay Berndt
13.48
PR
Apr 26
CSG Senior Night
4.
12
Charnae Williams
13.84
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
5.
10
Rikeya Hayes
14.56
PR
May 21
OHSAA D2 Central District
6.
9
Hadley Brown
15.64
PR
Apr 26
CSG Senior Night
7.
10
Leah Shorr
16.57
PR
Apr 26
CSG Senior Night
200 Meters
1.
12
Tyler Mansfield
26.84
PR
May 21
OHSAA D2 Central District
2.
10
Maggie Bunker
26.99
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
12
Charnae Williams
28.54
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
4.
10
Rikeya Hayes
30.25
PR
May 21
OHSAA D2 Central District
400 Meters
1.
12
Charnae Williams
1:01.28
PR
May 13
Mid-State League Ohio Championships
2.
10
Maggie Bunker
1:02.76
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
12
Tyler Mansfield
1:05.35
Apr 13
Hornet Invitational
4.
11
Kayla Steinke
1:07.95
PR
May 21
OHSAA D2 Central District
800 Meters
1.
11
Abbie Sapp
2:31.02
PR
May 13
Mid-State League Ohio Championships
2.
11
Julia Cohn
2:36.62
PR
May 21
OHSAA D2 Central District
3.
9
Claire Flora
2:37.18
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
4.
9
Tess Baker
2:40.51
PR
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
1600 Meters
1.
10
Molly Fagin
5:23.43
May 21
OHSAA D2 Central District
2.
11
Julia Cohn
5:37.20
May 21
OHSAA D2 Central District
3.
11
Abbie Sapp
5:51.13
PR
Apr 13
Hornet Invitational
3200 Meters
1.
10
Molly Fagin
11:32.33
May 28
OHSAA D2 Region 6
100m Hurdles - 33"
1.
10
Libby Brown
18.28
May 13
Mid-State League Ohio Championships
2.
9
Kaitlyn Tidwell
18.80
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
9
Kaitlen Tidwell
19.75
Apr 13
Hornet Invitational
4.
12
Alameina White
21.48
PR
Apr 26
CSG Senior Night
5.
9
Zoe Touris
23.56
PR
Apr 26
CSG Senior Night
300m Hurdles - 30"
1.
10
Libby Brown
49.72
May 21
OHSAA D2 Central District
2.
9
Kaitlyn Tidwell
51.38
PR
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
9
Kaitlen Tidwell
54.29
PR
Apr 13
Hornet Invitational
4x100 Relay
1.
Lindsay Berndt
Maggie Bunker
Tyler Mansfield
Charnae Williams
50.12
May 28
OHSAA D2 Region 6
2.
Relay Team
51.34c
Apr 29
Milt Will Relays
3.
LeAnna Leggett
Lindsay Berndt
Tyler Mansfield
Charnae Williams
51.40
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
4.
Lindsay Berndt
Rikeya Hayes
Margaux Harding
Charnae Williams
53.82
May 13
Mid-State League Ohio Championships
5.
LeAnna Leggett
Maggie Bunker
Lindsay Berndt
Charnae Williams
55.23
Apr 13
Hornet Invitational
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Erin Fetters
Sophia Petrov
Alameina White
Celine Smith
1:06.44c
Apr 29
Milt Will Relays
4x200 Relay -
1.
Tyler Mansfield
Lindsay Berndt
Charnae Williams
Maggie Bunker
1:48.3h
Apr 29
Milt Will Relays
2.
Lindsay Berndt
Margaux Harding
Tyler Mansfield
Charnae Williams
1:50.78
May 13
Mid-State League Ohio Championships
4x400 Relay
1.
Maggie Bunker
Charnae Williams
Tyler Mansfield
Lindsay Berndt
4:11.03
May 21
OHSAA D2 Central District
2.
Lindsay Berndt
Maggie Bunker
Tyler Mansfield
Charnae Williams
4:12.44
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
Maggie Bunker
Charnae Williams
Tyler Mansfield
Molly Fagin
4:15.02
May 21
OHSAA D2 Central District
4.
Maggie Bunker
Lindsay Berndt
Tyler Mansfield
Abbie Sapp
4:25.17
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
5.
Tyler Mansfield
Kayla Steinke
Lindsay Berndt
Maggie Bunker
4:26.0h
Apr 29
Milt Will Relays
6.
Maggie Bunker
Lindsay Berndt
Kayla Steinke
Tyler Mansfield
4:28.17
Apr 13
Hornet Invitational
4x800 Relay
1.
Molly Fagin
Claire Flora
Abbie Sapp
Julia Cohn
10:06.04
May 28
OHSAA D2 Region 6
2.
Molly Fagin
Claire Flora
Abbie Sapp
Kayla Steinke
10:13.53
May 13
Mid-State League Ohio Championships
3.
Kayla Steinke
Abbie Sapp
Molly Fagin
Claire Flora
10:21.4h
Apr 29
Milt Will Relays
4.
Tess Baker
Claire Flora
Abbie Sapp
Kayla Steinke
10:24.25
Apr 26
CSG Senior Night
5.
Kayla Steinke
Claire Flora
Veronica Mendivil
Abbie Sapp
10:39.40
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
6.
Kayla Steinke
Claire Flora
Tess Baker
Abbie Sapp
10:39.90
Apr 13
Hornet Invitational
4x1600 Relay
1.
Julia Cohn
Veronica Mendivil
Abbie Sapp
Molly Fagin
23:15.1h
Apr 29
Milt Will Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Tyler Mansfield
Lindsay Berndt
Charnae Williams
Maggie Bunker
1:54.4h
Apr 29
Milt Will Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Margaux Harding
Aibhe Mccann
Anne Muscarella
Rikeya Hayes
4:53.4h
Apr 29
Milt Will Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Veronica Mendivil
Molly Fagin
Libby Brown
Claire Flora
13:42.8h
Apr 29
Milt Will Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Libby Brown
Kaitlyn Tidwell
Alameina White
Zoe Touris
1:17.3h
Apr 29
Milt Will Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Sonia Brickey
26' 5
Apr 13
Hornet Invitational
2.
9
Erin Fetters
23' 10
PR
Apr 29
Milt Will Relays
3.
12
Alameina White
23' 5
PR
Apr 13
Hornet Invitational
4.
10
Celine Smith
21' 2.75
PR
Apr 26
CSG Senior Night
5.
11
Sophia Petrov
20' 5.25
PR
Apr 26
CSG Senior Night
Discus - 1kg
1.
10
Sharon Brickey
74' 4
PR
Apr 29
Milt Will Relays
2.
11
Sophia Petrov
69' 11
Apr 29
Milt Will Relays
3.
10
Sonia Brickey
67' 4
Apr 29
Milt Will Relays
4.
10
Celine Smith
53' 11
PR
Apr 26
CSG Senior Night
5.
9
Erin Fetters
53' 10
PR
Apr 26
CSG Senior Night
6.
11
Greer Davidson
44' 6
PR
Apr 26
CSG Senior Night
7.
9
Lee Cook
40' 3
Apr 26
CSG Senior Night
High Jump
1.
9
Kaitlen Tidwell
4' 4
Apr 13
Hornet Invitational
9
Kaitlyn Tidwell
4' 4
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
3.
10
Victoria Bonner
4' 2
May 13
Mid-State League Ohio Championships
4.
10
Tess Stuber
4' 0
Apr 29
Milt Will Relays
Long Jump
1.
10
Tess Stuber
13' 4.5
Apr 29
Milt Will Relays
2.
9
Aibhe Mccann
12' 10
PR
Apr 23
Elmo Kallner Invitational
3.
9
Ailbhe McCann
12' 9
PR
Apr 13
Hornet Invitational
4.
9
Kaitlyn Tidwell
12' 3
PR
Apr 29
Milt Will Relays
5.
9
Emma Easley
11' 9
PR
Apr 13
Hornet Invitational
6.
10
Victoria Bonner
9' 6
Apr 26
CSG Senior Night
*Recent improvement