Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Nick Niemczyk
11.78
PR
May 7
St. Anthony's Invite
2.
12
Dylan Bogdan
11.90
PR
Apr 2
Longwood Track Classic
3.
11
Miles Martins
12.13
PR
May 7
St. Anthony's Invite
4.
11
Ryan Letterio
12.48
PR
Apr 9
Suffolk Officials Meet-Boys
5.
10
Cameron Martins
12.75
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
6.
11
Eric Romero-Cisner
12.77
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
7.
10
Matt Milano
12.93
Apr 2
Longwood Track Classic
200 Meters
1.
12
Dylan Bogdan
24.63
PR
Apr 2
Longwood Track Classic
2.
10
Cameron Martins
25.95
PR
Apr 2
Longwood Track Classic
3.
10
Matt Milano
26.59
Apr 2
Longwood Track Classic
4.
10
Jack Kelly
28.88
Apr 2
Longwood Track Classic
5.
9
Michael Frueh
35.50
Apr 2
Longwood Track Classic
400 Meters
1.
11
Thomas Schott
50.43
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
11
Brendan Murphy
52.40
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
3.
11
Stephen Anglim
53.80
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
4.
9
Ryan Salvia
56.71
Apr 9
Suffolk Officials Meet-Boys
800 Meters
1.
11
Thomas Schott
1:56.00
PR
May 7
St. Anthony's Invite
2.
11
Brendan Murphy
2:00.66
May 7
St. Anthony's Invite
3.
11
Aditya Mehra
2:03.54
PR
May 26
Section XI Division Championships
4.
11
Eric Romero-Cisner
2:04.74
PR
Apr 2
Longwood Track Classic
5.
10
Dylan McBride
2:07.73
PR
Apr 2
Longwood Track Classic
6.
10
Matt Hirdt
2:15.61
PR
Apr 9
Suffolk Officials Meet-Boys
7.
11
William Finamore
2:15.76
PR
Apr 2
Longwood Track Classic
8.
11
Antho Gianfortone
2:18.84
PR
Apr 2
Longwood Track Classic
9.
10
Jake Angelo
2:22.46
PR
Apr 2
Longwood Track Classic
10.
9
Ryan Salvia
2:22.75
May 26
Section XI Division Championships
1600 Meters
1.
11
Brendan Murphy
4:41.79
May 7
St. Anthony's Invite
2.
10
Matt Hirdt
4:44.76
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
3.
9
Tyler Gray
4:57.90
PR
Apr 9
Suffolk Officials Meet-Boys
4.
11
Mike Cirrito
5:12.64
Apr 2
Longwood Track Classic
5.
10
Jack Hewson
5:30.80
Apr 2
Longwood Track Classic
3200 Meters
1.
12
Patrick Engel
10:09.02
May 26
Section XI Division Championships
2.
10
Matt Hirdt
10:51.87
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
110m Hurdles - 39"
1.
11
Joe Stocken
17.97
May 26
Section XI Division Championships
2.
12
Dylan Bogdan
18.03
PR
Apr 2
Longwood Track Classic
4x100 Relay
1.
Cameron Martins
Miles Martins
Ryan Letterio
Nick Niemczyk
45.74
May 26
Section XI Division Championships
4x400 Relay
1.
Stephen Anglim
Eric Romero-Cisner
Ryan Letterio
Thomas Schott
3:30.80
Jun 3
Section 11 State Qualifier
2.
Matt Adamo
Stephen Anglim
Ryan Letterio
Eric Romero-Cisner
3:33.58
May 26
Section XI Division Championships
3.
Ryan Salvia
Stephen Anglim
Eric Romero-Cisner
William Finamore
3:40.57
May 14
Loucks Games
4.
Relay Team
3:42.15
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
4x800 Relay
1.
Thomas Schott
Brendan Murphy
Aditya Mehra
Patrick Engel
8:16.83
May 26
Section XI Division Championships
2.
Aditya Mehra
Brendan Murphy
Patrick Engel
Thomas Schott
8:30.39
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
3.
Relay Team
8:31.19
May 7
St. Anthony's Invite
Pole Vault
1.
11
Ivan Romero-Cisneros
9' 0
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
Long Jump
1.
10
Cameron Martins
19' 2.75
May 26
Section XI Division Championships
2.
12
Mert Teniozo
17' 7.75
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
Triple Jump
1.
10
Cameron Martins
40' 9
May 26
Section XI Division Championships
2.
12
Mert Teniozo
38' 3.5
PR
May 7
St. Anthony's Invite
Womens
100 Meters
1.
12
Catherine Lutjen
13.85
PR
May 26
Section XI Division Championships
200 Meters
1.
11
Amanda Stead
26.10
May 26
Section XI Division Championships
2.
9
Megan Kenny
30.10
PR
May 26
Section XI Division Championships
400 Meters
1.
11
Amanda Stead
57.32
May 26
Section XI Division Championships
2.
12
Kiera Lopez
1:01.38
May 7
St. Anthony's Invite
3.
8
Jacklyn Spaccaforno
1:04.27
PR
May 26
Section XI Division Championships
800 Meters
1.
12
Kiera Lopez
2:21.61
PR
May 7
St. Anthony's Invite
2.
10
Jillian Patterson
2:36.16
May 26
Section XI Division Championships
3.
9
Kalliopi Gasparis
2:36.29
May 26
Section XI Division Championships
1500m Racewalk
1.
10
Meghan Sheridan
9:08.42
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
10
Caroline Miekley
9:39.49
May 26
Section XI Division Championships
3000 Meters
1.
11
Germaine Harbaugh
10:56.05
PR
Jun 3
Section 11 State Qualifier
100m Hurdles - 33"
1.
10
Jillian Patterson
17.30
Jun 3
Section 11 State Qualifier
400m Hurdles - 30"
1.
10
Siara Guevara
1:05.56
May 14
Loucks Games
2.
12
Laura Nolan
1:07.84
PR
Jun 3
Section 11 State Qualifier
2k Steeplechase
1.
12
Laura Nolan
7:30.74
May 26
Section XI Division Championships
4x400 Relay
1.
Siara Guevara
Jacklyn Spaccaforno
Laura Nolan
Amanda Stead
4:08.13
May 26
Section XI Division Championships
4x800 Relay
1.
Kalliopi Gasparis
Samantha Kenny
Germaine Harbaugh
Autumn Grey
10:32.49
May 26
Section XI Division Championships
Shot Put - 4kg
1.
10
Jillian Patterson
21' 9.25
May 26
Section XI Division Championships
High Jump
1.
10
Jillian Patterson
4' 6.75
Jun 3
Section 11 State Qualifier
Pole Vault
1.
10
Kayla Dickinson
9' 6
May 26
Section XI Division Championships
Long Jump
1.
10
Jillian Patterson
14' 11
Jun 3
Section 11 State Qualifier
2.
12
Catherine Lutjen
14' 2.75
PR
May 26
Section XI Division Championships
Triple Jump
1.
11
Kelly Holownia
36' 6.25
Jun 3
Section 11 State Qualifier
Pentathlon (Outdoor) -
1.
10
Jillian Patterson
2406
Jun 3
Section 11 State Qualifier
*Recent improvement