Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1987
1985
1984
1979
1978
1977
1975
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
Indoor
2024
2022
2020
2016
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Joshua Sutton
10.76
May 6
Lutheran South Invitational
2.
11
Allen Buckner
11.18
PR
May 20
MSHSAA Class 4 Sectional 2
3.
12
Keiondre Jordan
11.57
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
11
Akpevwoghene Akushe
11.79
PR
Apr 8
Skippy Keifer
5.
11
Alex Donovan
12.17
PR
Apr 29
Marion Freeman Invitational
200 Meters
1.
10
Joshua Sutton
21.84
May 6
Lutheran South Invitational
2.
11
Allen Buckner
23.74
PR
May 6
Lutheran South Invitational
3.
12
Keiondre Jordan
23.85
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
4.
11
Akpevwoghene Akushe
24.07
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
400 Meters
1.
12
Will Jacobs
51.23
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
11
Alex Donovan
57.34
PR
Apr 29
Marion Freeman Invitational
3.
10
Kenneth Townsend
58.23
May 6
Lutheran South Invitational
800 Meters
1.
12
Nathan Huang
2:21.36
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
10
Michael Gira
2:28.24
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
1600 Meters
1.
12
Charles May
5:23.11
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
9
Tang Zhou
5:33.65
PR
May 6
Lutheran South Invitational
3200 Meters
1.
11
John Hall
11:10.90
May 6
Lutheran South Invitational
2.
10
Kabir Singh
11:18.11
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
4x100 Relay
1.
Preston Buchanan
Akpevwoghene Akushe
Keiondre Jordan
Joshua Sutton
43.80
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
Relay Team
44.09
Apr 8
Skippy Keifer
3.
Keiondre Jordan
Will Jacobs
Joshua Sutton
Allen Buckner
44.71
Apr 22
Kansas Relays
4.
Akpevwoghene Akushe
Keiondre Jordan
Zhadi Hervey
Preston Buchanan
46.24
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:31.95
Apr 8
Skippy Keifer
2.
Keiondre Jordan
Allen Buckner
Joshua Sutton
Will Jacobs
1:32.15
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
Keiondre Jordan
Will Jacobs
Joshua Sutton
Allen Buckner
1:33.69
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:40.60
Apr 8
Skippy Keifer
2.
Will Jacobs
Joshua Sutton
Allen Buckner
Keiondre Jordan
3:42.73
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
4x800 Relay
1.
Charles May
Kabir Singh
John Hall
Nathan Huang
9:51.08
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
Nathan Huang
Michael Gira
Joseph Coolidge
Ryan Ahn
10:14.27
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
Relay Team
10:16.19
May 6
Lutheran South Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Allen Buckner
Alex Donovan
Sephode Ekpelu
Michael Gira
4:16.59
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
Relay Team
4:24.68
Apr 8
Skippy Keifer
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
13:03.17
Apr 8
Skippy Keifer
Shot Put - 12lb
1.
12
DeRon Sutton
49' 9
PR
May 20
MSHSAA Class 4 Sectional 2
2.
12
Jacob Platin
45' 2
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
10
Bryce Berry
33' 3
PR
Apr 8
Skippy Keifer
Discus - 1.6kg
1.
12
Jacob Platin
130' 11
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
12
DeRon Sutton
123' 1
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
10
Rohit Siddabattula
92' 8
Apr 8
Skippy Keifer
Javelin - 800g
1.
12
Matthew Roper
136' 7
PR
Apr 8
Skippy Keifer
2.
12
Caleb Stallion
96' 5
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
10
Rohit Siddabattula
96' 0
Apr 8
Skippy Keifer
High Jump
1.
12
Matthew Roper
5' 8
PR
Apr 8
Skippy Keifer
2.
11
Austin Thompson
5' 2
PR
Apr 8
Skippy Keifer
Pole Vault
1.
10
Hunter Grannum
12' 6
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
10
Patrick Dwyer
11' 0
PR
May 20
MSHSAA Class 4 Sectional 2
3.
10
Jonas Hart
8' 6
Apr 8
Skippy Keifer
Long Jump
1.
10
Ziyang Cai
19' 5
May 6
Lutheran South Invitational
2.
11
Austin Thompson
18' 5.5
PR
Apr 8
Skippy Keifer
3.
11
Zhadi Hervey
17' 5
PR
Apr 8
Skippy Keifer
4.
10
Kenneth Townsend
15' 11
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
Triple Jump
1.
11
Austin Thompson
41' 8.5
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
11
Zhadi Hervey
39' 6
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
10
Kenneth Townsend
35' 1.75
PR
Apr 8
Skippy Keifer
Womens
100 Meters
1.
11
Cara Johnson
12.20
May 20
MSHSAA Class 4 Sectional 2
2.
11
Zionn Pearson
12.48
(1.5)
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
3.
10
Zuri Reid
13.59
(1.4)
PR
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4.
11
Zuri Thomas
13.69
Apr 8
Skippy Keifer
5.
11
Landys Hughes
14.11
PR
May 6
Lutheran South Invitational
200 Meters
1.
10
Jhordin Galmore
25.51
(-.7)
May 27
MSHSAA Class 4 State Championships
2.
11
Cara Johnson
25.80
(-.3)
May 27
MSHSAA Class 4 State Championships
3.
11
Zuri Thomas
27.73
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
10
Mary Gurley
31.18
(.0)
PR
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
5.
10
Lindsey Ball
31.75
(.6)
PR
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
400 Meters
1.
10
Jhordin Galmore
58.46
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
10
Krysten Holmes
1:00.06
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
9
Palmer Mihalevich
1:01.35
PR
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
800 Meters
1.
12
Alexandra Walsh
2:23.80
PR
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
2.
10
CHLOE MAY
2:24.98
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
3.
10
Krysten Holmes
2:34.76
PR
May 6
Lutheran South Invitational
4.
9
Athena Tharenos
2:37.64
Apr 13
Henle Holmes Invitational
5.
11
Maura Court
2:44.40
PR
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
1600 Meters
1.
9
Athena Tharenos
5:34.67
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
12
Alexandra Walsh
5:37.25
Apr 13
Henle Holmes Invitational
3.
10
Krysten Holmes
5:59.21
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
12
Carlyle Goldenberg
6:20.10
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
5.
11
Sarah Griswold
6:40.89
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
6.
11
Lindsey Royce
6:56.84
PR
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
7.
10
Anna Larsen
7:04.57
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3200 Meters
1.
12
Colleen Sliney
11:38.19
PR
May 27
MSHSAA Class 4 State Championships
2.
12
Alexandra Walsh
12:35.31
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
11
Sarah Griswold
14:35.16
May 6
Lutheran South Invitational
4.
11
Maddie Richter
14:52.12
PR
Apr 8
Skippy Keifer
300m Hurdles - 30"
1.
12
Claudia Williams
49.79
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4x100 Relay
1.
Jhordin Galmore
Zionn Pearson
Krysten Holmes
Cara Johnson
48.21
May 27
MSHSAA Class 4 State Championships
2.
Zuri Reid
Jhordin Galmore
Zionn Pearson
Cara Johnson
49.46
Apr 22
Kansas Relays
3.
-
Zuri Thomas
Cara Johnson
Zionn Pearson
Jhordin Galmore
49.55
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
Relay Team
49.61
Apr 8
Skippy Keifer
5.
Zuri Reid
Cara Johnson
Zionn Pearson
Jhordin Galmore
50.23
Apr 22
Kansas Relays
6.
Kelly Ye
De'Nonna Jones
Minyi Zhang
Virginia Pflager
59.63
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4x200 Relay -
1.
Jhordin Galmore
Zionn Pearson
Zuri Reid
Cara Johnson
1:43.01
May 27
MSHSAA Class 4 State Championships
2.
Jhordin Galmore
Zionn Pearson
Cara Johnson
Zuri Reid
1:43.84
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
Cara Johnson
Zuri Thomas
Zionn Pearson
Jhordin Galmore
1:44.92
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
Zuri Reid
Jhordin Galmore
Zionn Pearson
Cara Johnson
1:45.32
Apr 22
Kansas Relays
5.
Relay Team
1:45.71
Apr 8
Skippy Keifer
6.
Kelly Ye
Mary Gurley
De'Nonna Jones
Sarah Niesen
2:08.86
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4x400 Relay
1.
Zuri Reid
Palmer Mihalevich
Athena Tharenos
Krysten Holmes
4:04.95
May 27
MSHSAA Class 4 State Championships
2.
Zuri Reid
Palmer Mihalevich
Krysten Holmes
Athena Tharenos
4:07.15
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
Zuri Thomas
Zuri Reid
Palmer Mihalevich
Jhordin Galmore
4:09.61
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
Relay Team
4:11.83
May 6
Lutheran South Invitational
5.
Athena Tharenos
Krysten Holmes
CHLOE MAY
Palmer Mihalevich
4:12.73
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
6.
Palmer Mihalevich
Athena Tharenos
Alexandra Walsh
Krysten Holmes
4:12.93
May 27
MSHSAA Class 4 State Championships
7.
Zuri Reid
Krysten Holmes
Palmer Mihalevich
Jhordin Galmore
4:14.85
Apr 22
Kansas Relays
4x800 Relay
1.
Colleen Sliney
CHLOE MAY
Palmer Mihalevich
Alexandra Walsh
9:37.85
May 27
MSHSAA Class 4 State Championships
2.
Colleen Sliney
Alexandra Walsh
CHLOE MAY
Athena Tharenos
9:46.68
May 20
MSHSAA Class 4 Sectional 2
3.
Alexandra Walsh
Krysten Holmes
CHLOE MAY
Athena Tharenos
10:05.18
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4.
Krysten Holmes
Zuri Reid
CHLOE MAY
Alexandra Walsh
10:08.42
Apr 13
Henle Holmes Invitational
5.
Relay Team
10:14.49
May 6
Lutheran South Invitational
6.
Krysten Holmes
Palmer Mihalevich
Zuri Reid
CHLOE MAY
10:40.14
Apr 22
Kansas Relays
7.
Jane Baur
Maura Court
Grace Lee
Lindsey Royce
11:59.61
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4x1600 Relay
1.
Lexi Walsh
Colleen Sliney
CHLOE MAY
Krysten Holmes
23:30.47
Apr 22
Kansas Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Landys Hughes
Athena Tharenos
CHLOE MAY
Krysten Holmes
2:02.17
Apr 13
Henle Holmes Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:39.02
Apr 8
Skippy Keifer
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Lexi Walsh
Krysten Holmes
Palmer Mihalevich
Colleen Sliney
13:07.56
Apr 22
Kansas Relays
2.
Relay Team
13:40.80
Apr 8
Skippy Keifer
3.
Carlyle Goldenberg
Addison Thomas
Maura Court
Anna Larsen
14:47.61
Apr 13
Henle Holmes Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Kayla Martin
36' 4
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
9
Elizabeth Lehman
28' 5
May 6
Lutheran South Invitational
3.
10
Labrill Collins
26' 1.5
PR
Apr 8
Skippy Keifer
Discus - 1kg
1.
12
Kayla Martin
86' 9
PR
May 6
Lutheran South Invitational
2.
9
Elizabeth Lehman
80' 7
PR
May 6
Lutheran South Invitational
3.
10
Labrill Collins
71' 3
PR
Apr 8
Skippy Keifer
4.
9
Sandra Polanco
51' 3
PR
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
Javelin - 600g
1.
12
Kayla Martin
111' 4
PR
May 27
MSHSAA Class 4 State Championships
2.
9
Elizabeth Lehman
81' 7
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
11
Hallie Nuzum
61' 0
Apr 8
Skippy Keifer
High Jump
1.
12
Claudia Williams
5' 2
May 27
MSHSAA Class 4 State Championships
2.
10
Sarah Niesen
4' 6
PR
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
3.
11
Amirah Al-Sagr
4' 4
PR
Apr 8
Skippy Keifer
4.
11
Virginia Pflager
4' 0
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
Pole Vault
1.
11
Amirah Al-Sagr
10' 6
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
10
Katherine Trowbridge
9' 0
Apr 8
Skippy Keifer
3.
11
Hallie Nuzum
7' 0
Apr 8
Skippy Keifer
Long Jump
1.
11
Zionn Pearson
18' 8.25
May 6
Lutheran South Invitational
2.
11
Amirah Al-Sagr
16' 4
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
3.
12
Makayla Shaw
14' 3.75
PR
Apr 8
Skippy Keifer
Triple Jump
1.
11
Zionn Pearson
36' 11
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
2.
12
Makayla Shaw
31' 0
Apr 13
Henle Holmes Invitational
3.
9
Bridget Moench
29' 2.75
PR
May 6
Lutheran South Invitational
4.
9
Bree Baker
26' 1.5
PR
Apr 29
Eureka Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
*Recent improvement