Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2001
2000
1999
1998
1996
1995
1994
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2016
2015
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
60 Meter Dash
1.
11
Jared Belknap
7.75
PR
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
2.
9
Andrew Rousseau
7.89
PR
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
100 Meters
1.
9
Ethan Champney
12.06
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
2.
9
Andrew Rousseau
12.14c
Apr 24
Bob Schroer Invitational - (MLS)
3.
12
Willie Drain
12.34
May 12
Hemlock Track Classic
4.
11
Logan Pietz
12.44c
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
9
Gavin Duel
12.44c
PR
Apr 24
Bob Schroer Invitational - (MLS)
6.
10
Cameron Smith
12.93
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
7.
11
Logan Ducharme
12.98
PR
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
8.
12
Zachary Bohinski
13.04
PR
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
9.
9
Brayden Erickson
13.18
PR
May 15
Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational
10.
9
Ethan Toth
13.27
PR
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
11.
12
Alex Malott
13.44
PR
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
12.
9
Dakoda Walderzak
13.74c
PR
Apr 24
Bob Schroer Invitational - (MLS)
13.
9
William Lipscomb
14.34c
PR
Apr 24
Bob Schroer Invitational - (MLS)
14.
11
Cade Reaume
14.83
PR
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
200 Meters
1.
9
Ethan Champney
23.46
May 12
Hemlock Track Classic
2.
12
JR Buendia
24.81
PR
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
3.
12
Willie Drain
24.92
May 12
Hemlock Track Classic
4.
9
Andrew Rousseau
25.64c
Apr 24
Bob Schroer Invitational - (MLS)
5.
11
Logan Pietz
25.84c
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
6.
12
Kyle Rupprecht
25.94c
PR
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
7.
10
Cameron Smith
26.94c
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
8.
12
Zachary Bohinski
27.04c
PR
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
9.
9
Brayden Erickson
27.58
PR
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
10.
9
William Lipscomb
30.64
PR
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
400 Meters
1.
9
Ethan Champney
50.73
May 12
Hemlock Track Classic
2.
11
Nathan Piwowarski
54.96
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
3.
11
Andrew Wendler
57.14
PR
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
4.
12
Alex Malott
57.60
PR
May 12
Hemlock Track Classic
5.
11
Jared Shattuck
58.49
PR
May 24
TVC Central Championship
6.
10
Jacob Ciesla
58.54c
PR
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
7.
12
Joseph Haufe
59.34c
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
8.
12
Kyle Rupprecht
1:03.48
PR
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
9.
11
Caleb Cooper
1:06.31
PR
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
800 Meters
1.
11
Andrew Wendler
2:03.18
May 24
TVC Central Championship
2.
11
Nathan Piwowarski
2:06.25
May 12
Hemlock Track Classic
3.
11
Jared Shattuck
2:17.93
PR
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
4.
12
Joseph Haufe
2:30.98
Apr 8
Freeland Invitational
5.
12
Alex Malott
2:35.74
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
6.
10
Jacob Ciesla
2:38.65
Apr 8
Freeland Invitational
7.
11
Caleb Cooper
2:45.65
PR
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
1600 Meters
1.
11
Andrew Wendler
4:43.0h
PR
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
2.
11
Nick Anderson
4:52.76
PR
May 12
Hemlock Track Classic
3.
11
Conrad Strecker
4:55.02
PR
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
4.
12
Alex Malott
5:12.64
May 19
MHSAA LP Regional 20-2 @ Remus-Chippewa Hills
5.
11
Nathan Piwowarski
5:28.35
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
6.
11
Caleb Cooper
5:55.08
PR
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
3200 Meters
1.
11
Nick Anderson
10:45.44
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
2.
11
Conrad Strecker
10:52.50
PR
May 19
MHSAA LP Regional 20-2 @ Remus-Chippewa Hills
60m Hurdles - 39"
1.
12
JR Buendia
9.68
PR
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
110m Hurdles - 39"
1.
12
JR Buendia
16.69
PR
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
2.
10
Jacob Ciesla
19.82
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
3.
9
William Lipscomb
20.72
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
4.
12
Kyle Rupprecht
22.33
PR
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
300m Hurdles - 36"
1.
9
Ethan Champney
42.17
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
2.
12
JR Buendia
42.53
PR
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
3.
11
Jayden Schafsnitz
45.16
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
4.
11
Jake Dawson
50.34c
PR
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
5.
10
Jacob Ciesla
50.58
May 15
Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational
6.
9
William Lipscomb
54.64c
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
7.
9
Brayden Erickson
1:01.46
PR
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
4x100 Relay
1.
Relay Team
47.94c
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
2.
Andrew Rousseau
Brayden Erickson
Gavin Duel
Cameron Smith
48.86
May 12
Hemlock Track Classic
3.
Andrew Rousseau
Cameron Smith
Gavin Duel
Brayden Erickson
48.99
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
4.
Andrew Rousseau
Brayden Erickson
Cameron Smith
Gavin Duel
49.32
May 24
TVC Central Championship
5.
Brayden Erickson
Andrew Rousseau
Cameron Smith
Gavin Duel
49.41
May 19
MHSAA LP Regional 20-2 @ Remus-Chippewa Hills
6.
Cameron Smith
Willie Drain
Andrew Rousseau
Alex Malott
49.61
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
7.
Andrew Rousseau
Cameron Smith
Brayden Erickson
Gavin Duel
49.64c
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
8.
-
Brayden Erickson
Gavin Duel
Andrew Rousseau
Cameron Smith
49.67
May 15
Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational
9.
Gavin Duel
Ethan Toth
Andrew Rousseau
Cameron Smith
50.04c
Apr 24
Bob Schroer Invitational - (MLS)
10.
Gavin Duel
Cameron Smith
Ethan Toth
Andrew Rousseau
51.00
Apr 15
St. Louis Relays
11.
Willie Drain
Cameron Smith
Brayden Erickson
Andrew Rousseau
51.87
Apr 8
Freeland Invitational
4x200 Relay -
1.
Willie Drain
Ethan Champney
Richard Schroeder
JR Buendia
1:38.61
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
2.
Gavin Duel
JR Buendia
Willie Drain
Matthew Summerfield
1:38.68
May 24
TVC Central Championship
3.
Willie Drain
Andrew Rousseau
Matthew Summerfield
Gavin Duel
1:39.76
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
4.
Willie Drain
Richard Schroeder
Ethan Champney
Andrew Rousseau
1:41.37
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
5.
Willie Drain
JR Buendia
Alex Malott
Andrew Rousseau
1:41.49
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
6.
Willie Drain
Cameron Smith
Andrew Rousseau
Matthew Summerfield
1:44.80
Apr 15
St. Louis Relays
7.
Matthew Summerfield
Andrew Rousseau
Brayden Erickson
Richard Schroeder
1:49.62
Apr 8
Freeland Invitational
8.
Willie Drain
Alex Malott
Matthew Summerfield
Richard Schroeder
1:50.6h
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
9.
Relay Team
1:53.3h
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
4x300 Relay
1.
Ethan Champney
Jared Belknap
Andrew Rousseau
Andrew Wendler
2:40.75
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:36.44
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
2.
Nathan Piwowarski
Richard Schroeder
JR Buendia
Ethan Champney
3:37.0h
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
3.
Ethan Champney
Nathan Piwowarski
JR Buendia
Richard Schroeder
3:37.16
May 19
MHSAA LP Regional 20-2 @ Remus-Chippewa Hills
4.
Ethan Champney
Nathan Piwowarski
Richard Schroeder
JR Buendia
3:39.59
May 24
TVC Central Championship
5.
Ethan Champney
JR Buendia
Richard Schroeder
Nathan Piwowarski
3:41.41
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
6.
JR Buendia
Nathan Piwowarski
Andrew Wendler
Richard Schroeder
3:46.23
Apr 8
Freeland Invitational
7.
-
Ethan Champney
Andrew Rousseau
Jacob Ciesla
Gavin Duel
3:50.75
May 15
Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational
8.
Ethan Champney
JR Buendia
Alex Malott
Nathan Piwowarski
3:52.23
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
9.
Joseph Haufe
Jared Shattuck
Alex Malott
Jacob Ciesla
3:52.99
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
10.
Nick Anderson
Richard Schroeder
Willie Drain
Matthew Summerfield
3:53.76
Apr 15
St. Louis Relays
11.
Jacob Ciesla
Andrew Rousseau
Cameron Smith
Ethan Champney
3:59.6h
Apr 24
Bob Schroer Invitational - (MLS)
12.
Joseph Haufe
Alex Malott
Kyle Rupprecht
Jacob Ciesla
4:14.0h
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
4x600 Relay
1.
Joseph Haufe
Matthew Summerfield
Nathan Piwowarski
Nick Anderson
6:56.38
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
4x800 Relay
1.
-
Nick Anderson
Nathan Piwowarski
Conrad Strecker
Andrew Wendler
8:26.92
May 12
Hemlock Track Classic
2.
Andrew Wendler
Nick Anderson
Conrad Strecker
Nathan Piwowarski
8:27.48
May 19
MHSAA LP Regional 20-2 @ Remus-Chippewa Hills
3.
Andrew Wendler
Nathan Piwowarski
Nick Anderson
Conrad Strecker
8:28.65
May 24
TVC Central Championship
4.
Nick Anderson
Conrad Strecker
Andrew Wendler
Nathan Piwowarski
8:29.98
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
5.
Ethan Champney
Nick Anderson
Nathan Piwowarski
Alex Malott
8:46.4h
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
6.
Relay Team
8:49.8h
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
7.
Nathan Piwowarski
Andrew Wendler
Nick Anderson
Conrad Strecker
8:56.94
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
8.
Nick Anderson
Alex Malott
Joseph Haufe
Conrad Strecker
9:47.72
Apr 15
St. Louis Relays
4x1600 Relay
1.
Conrad Strecker
Nick Anderson
Nathan Piwowarski
Andrew Wendler
20:03.61
Apr 15
St. Louis Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Willie Drain
Matthew Summerfield
Cameron Smith
Richard Schroeder
1:44.99
Apr 15
St. Louis Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Relay Team
6:25.65
Apr 15
St. Louis Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Nathan Piwowarski
JR Buendia
Conrad Strecker
Andrew Wendler
11:52.37
Apr 15
St. Louis Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 30"
1.
Relay Team
1:20.33
Apr 15
St. Louis Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Logan Ducharme
40' 11
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
2.
11
Cameron Toth
38' 10.25
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
3.
10
Rorey Garner
37' 11
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
4.
12
Calvin Kaeckmeister
37' 3
PR
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
5.
12
Max Robles
36' 4
PR
Apr 28
The Hurd Invitational - Vassar
6.
9
Dakoda Walderzak
35' 1.5
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
7.
11
Brady Kessler
33' 3
PR
Apr 28
The Hurd Invitational - Vassar
8.
9
Ethan Toth
31' 8
PR
Apr 24
Bob Schroer Invitational - (MLS)
9.
12
Tyler Derleth
26' 8
PR
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
10.
11
Cade Reaume
22' 9
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
Discus - 1.6kg
1.
12
Max Robles
132' 9
PR
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
2.
11
Cameron Toth
121' 2
PR
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
3.
11
Logan Ducharme
112' 4
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
4.
12
Calvin Kaeckmeister
109' 0
PR
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
5.
11
Brady Kessler
108' 3
PR
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
6.
9
Dakoda Walderzak
98' 7
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
7.
10
Rorey Garner
97' 2
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
8.
9
Ethan Toth
85' 9
PR
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
9.
12
Tyler Derleth
72' 8
PR
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
10.
11
Cade Reaume
67' 0
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
High Jump
1.
11
Jake Dawson
5' 10
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
2.
11
Hunter Goldensoph
5' 8
Apr 8
Freeland Invitational
3.
12
Willie Drain
5' 4
PR
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
Pole Vault
1.
12
Kyle Rupprecht
13' 0
PR
May 24
TVC Central Championship
2.
11
Jayden Schafsnitz
12' 0
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
3.
9
Gavin Duel
11' 0
PR
May 15
Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational
Long Jump
1.
12
Kyle Rupprecht
19' 3.25
PR
May 24
TVC Central Championship
2.
9
Gavin Duel
19' 0.5
PR
May 19
MHSAA LP Regional 20-2 @ Remus-Chippewa Hills
3.
11
Jayden Schafsnitz
18' 6.5
PR
May 24
TVC Central Championship
4.
9
Ethan Champney
16' 3.5
PR
Apr 24
Bob Schroer Invitational - (MLS)
5.
12
Willie Drain
15' 11
PR
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
6.
11
Jared Belknap
15' 9
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
7.
12
Alex Malott
14' 9.25
PR
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
8.
9
Brayden Erickson
11' 11.5
PR
Apr 24
Bob Schroer Invitational - (MLS)
Womens
60 Meter Dash
1.
9
Marissa Price
10.16
PR
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
100 Meters
1.
11
Nancy Tetloff
14.14
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
2.
9
Marissa Price
15.24c
PR
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
3.
10
Payge Brandt
15.52
PR
Apr 8
Freeland Invitational
4.
11
Bekah Castillo
15.78
PR
Apr 28
The Hurd Invitational - Vassar
5.
10
Olivia Sauve
17.20
PR
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
200 Meters
1.
11
Kelsey Landra
28.25
Apr 28
The Hurd Invitational - Vassar
2.
12
Meghan DuRussel
29.89
PR
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
3.
11
Nancy Tetloff
29.94c
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
4.
10
Payge Brandt
31.14
PR
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
5.
9
Marissa Price
32.14c
PR
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
400 Meters
1.
11
Kelsey Landra
1:03.47
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
2.
11
Emily Buska
1:05.13
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
3.
12
Meghan DuRussel
1:06.73
Apr 8
Freeland Invitational
4.
9
Marissa Price
1:13.34c
PR
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
5.
11
Bekah Castillo
1:18.74
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
800 Meters
1.
11
Emily Buska
2:30.93
PR
May 12
Hemlock Track Classic
2.
12
Meghan DuRussel
2:38.28
May 24
TVC Central Championship
3.
12
Kayleigh Zechmeister
2:50.2h
PR
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
4.
9
Mia Lazzaro
2:57.51
PR
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
5.
11
Bekah Castillo
3:03.75
Apr 28
The Hurd Invitational - Vassar
1600 Meters
1.
11
Emily Buska
5:30.99
May 12
Hemlock Track Classic
2.
12
Kayleigh Zechmeister
5:56.99
PR
May 24
TVC Central Championship
3.
12
Mykenzie Garza
6:10.43
May 19
MHSAA LP Regional 20-2 @ Remus-Chippewa Hills
4.
9
Mia Lazzaro
6:27.74
PR
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
5.
11
Bekah Castillo
6:48.05
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
3200 Meters
1.
12
Kayleigh Zechmeister
12:50.48
PR
May 12
Hemlock Track Classic
2.
12
Mykenzie Garza
13:36.66
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
3.
9
Mia Lazzaro
14:19.44
PR
May 15
Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Payge Brandt
19.45
May 15
Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
10
Payge Brandt
53.21
PR
May 24
TVC Central Championship
4x100 Relay
1.
Payge Brandt
Gabi Krieger
Meghan DuRussel
Nancy Tetloff
55.70
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
2.
Payge Brandt
Bekah Castillo
Gabi Krieger
Nancy Tetloff
56.47
May 24
TVC Central Championship
3.
Gabi Krieger
Payge Brandt
Nancy Tetloff
Bekah Castillo
57.29
May 12
Hemlock Track Classic
4.
Payge Brandt
Gabi Krieger
Nancy Tetloff
Bekah Castillo
57.42
May 19
MHSAA LP Regional 20-2 @ Remus-Chippewa Hills
5.
Payge Brandt
Gabi Krieger
Bekah Castillo
Nancy Tetloff
58.96
Apr 28
The Hurd Invitational - Vassar
6.
Gabi Krieger
Nancy Tetloff
Marissa Sanders
Jadeyn Neuenfeldt
59.12
Apr 15
St. Louis Relays
7.
Gabi Krieger
Payge Brandt
Olivia Sauve
Bekah Castillo
59.80
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
8.
Relay Team
1:02.04c
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
9.
Gabi Krieger
Payge Brandt
Nancy Tetloff
Marissa Sanders
1:02.40
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
4x200 Relay -
1.
Meghan DuRussel
Payge Brandt
Nancy Tetloff
Marissa Sanders
2:01.88
Apr 28
The Hurd Invitational - Vassar
2.
Relay Team
2:04.2h
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
4x300 Relay
1.
Emily Buska
Meghan DuRussel
Payge Brandt
Kelsey Landra
3:10.96
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
4x400 Relay
1.
Payge Brandt
Emily Buska
Kelsey Landra
Meghan DuRussel
4:19.99
May 24
TVC Central Championship
2.
Emily Buska
Meghan DuRussel
Payge Brandt
Kelsey Landra
4:23.20
May 19
MHSAA LP Regional 20-2 @ Remus-Chippewa Hills
3.
Emily Buska
Meghan DuRussel
Kelsey Landra
Payge Brandt
4:25.33
Apr 28
The Hurd Invitational - Vassar
4.
Kelsey Landra
Emily Buska
Payge Brandt
Meghan DuRussel
4:29.84
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
5.
Emily Buska
Meghan DuRussel
Bekah Castillo
Kelsey Landra
4:35.72
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
6.
Kelsey Landra
Emily Buska
Meghan DuRussel
Payge Brandt
4:35.82
Apr 8
Freeland Invitational
7.
Payge Brandt
Kelsey Landra
Emily Buska
Bekah Castillo
4:37.94
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
8.
Emily Buska
Bekah Castillo
Payge Brandt
Meghan DuRussel
4:39.7h
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
9.
Emily Buska
Kelsey Landra
Payge Brandt
Nancy Tetloff
4:39.76
May 12
Hemlock Track Classic
10.
Bekah Castillo
Mia Lazzaro
Emily Murphy
Tessa Grecko
4:52.80
Apr 15
St. Louis Relays
4x600 Relay
1.
Relay Team
7:54.37
Apr 15
St. Louis Relays
2.
Kelsey Landra
Mykenzie Garza
Meghan DuRussel
Emily Buska
7:55.96
Mar 23
SVSU Indoor Invitational D 2
4x800 Relay
1.
Meghan DuRussel
Kelsey Landra
Kayleigh Zechmeister
Emily Buska
10:22.99
May 19
MHSAA LP Regional 20-2 @ Remus-Chippewa Hills
2.
Emily Buska
Meghan DuRussel
Kayleigh Zechmeister
Mykenzie Garza
10:32.50
May 3
Swan Valley HS at Alma HS
3.
Emily Buska
Meghan DuRussel
Kelsey Landra
Kayleigh Zechmeister
10:33.43
May 24
TVC Central Championship
4.
Meghan DuRussel
Kelsey Landra
Emily Buska
Kayleigh Zechmeister
10:35.04
Apr 28
The Hurd Invitational - Vassar
5.
Emily Buska
Kayleigh Zechmeister
Meghan DuRussel
Kelsey Landra
10:39.95
May 30
Korf-Schultz Saginaw County Invitational
6.
Meghan DuRussel
Mykenzie Garza
Kayleigh Zechmeister
Emily Buska
10:42.17
Apr 8
Freeland Invitational
7.
Kelsey Landra
Emily Buska
Kayleigh Zechmeister
Bekah Castillo
10:51.69
May 12
Hemlock Track Classic
8.
Kelsey Landra
Mykenzie Garza
Emily Buska
Kayleigh Zechmeister
10:55.4h
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
9.
Meghan DuRussel
Kayleigh Zechmeister
Mykenzie Garza
Emily Buska
11:03.29
Apr 21
Marco Marcet Invitational
10.
Relay Team
11:33.5h
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
11.
Mykenzie Garza
Meghan DuRussel
Mia Lazzaro
Bekah Castillo
11:45.96
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
12.
Bekah Castillo
Mia Lazzaro
Kayleigh Zechmeister
Emily Murphy
12:49.69
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Nancy Tetloff
Marissa Sanders
Gabi Krieger
Bekah Castillo
2:21.28
Apr 15
St. Louis Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Emily Buska
Meghan DuRussel
Kelsey Landra
Mykenzie Garza
15:04.83
Apr 15
St. Louis Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Gia Vargas
25' 0
PR
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
2.
11
Gabi Krieger
22' 8
PR
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
3.
10
Olivia Sauve
21' 4
PR
May 24
TVC Central Championship
4.
10
Grace Robles
20' 3
PR
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
Discus - 1kg
1.
11
Bekah Castillo
81' 1
May 19
MHSAA LP Regional 20-2 @ Remus-Chippewa Hills
2.
11
Gabi Krieger
79' 6
PR
May 24
TVC Central Championship
3.
11
Gia Vargas
65' 4
PR
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
4.
10
Grace Robles
64' 4
PR
May 17
Heritage Hawks Last Chance Invitational
5.
10
Olivia Sauve
57' 5.5
PR
May 15
Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational
High Jump
1.
11
Kelsey Landra
4' 8
Apr 19
Bullock Creek/ Chesaning/ Swan Valley
Pole Vault
1.
11
Kelsey Landra
7' 6
May 10
TVC Swan Valley/Carrollton@Standish
Long Jump
1.
11
Kelsey Landra
14' 2
Apr 15
St. Louis Relays
2.
11
Emily Buska
13' 11.75
Apr 15
St. Louis Relays
3.
11
Nancy Tetloff
13' 1
Apr 26
TVC Swan Valley/Freeland/Shepherd
4.
10
Payge Brandt
11' 0.25
PR
Apr 24
Bob Schroer Invitational - (MLS)
5.
9
Marissa Price
10' 6
PR
Apr 12
TVC Crossover Ithaca/Frankenmuth/Swan Valley
*Recent improvement