Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Joe Lang
11.07
(1.4)
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
2.
11
Alex Murphey
11.10
(1.4)
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
3.
10
Jason Beauplan
11.84
PR
Apr 7
Wally Keller Invitational
4.
10
Owen Stayer
11.96
(1.0)
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
5.
10
Alejandro Landron
12.00
(1.0)
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
6.
12
Cooper Weiss
12.18
PR
Mar 11
CSN Invite powered by Under Armour
7.
11
Dan Zulaga
12.30
PR
Mar 3
FBA Lions Invitational
200 Meters
1.
11
Alex Murphey
22.34
(1.5)
May 6
FHSAA 1A State Championships
2.
12
Joe Lang
22.52
(.3)
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
3.
10
Alejandro Landron
24.11
PR
Apr 7
Wally Keller Invitational
4.
10
Jason Beauplan
24.27
(.7)
Mar 17
IMG Academy Invitational
5.
11
Dan Zulaga
24.56
PR
Mar 11
CSN Invite powered by Under Armour
6.
10
Owen Stayer
25.16
PR
Mar 11
CSN Invite powered by Under Armour
400 Meters
1.
10
Jason Beauplan
53.04
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
2.
11
Kane Aldrich
54.51
PR
Mar 3
FBA Lions Invitational
3.
10
Alejandro Landron
54.72
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
4.
12
Aaron Harris
56.62
PR
Mar 24
Tarpon Invitational
5.
12
Jake Leonardi
57.03
Mar 30
St. John Neumann Home Meet
6.
9
Jack Wiley
1:06.13
PR
Mar 17
IMG Academy Invitational
800 Meters
1.
12
Jake Leonardi
2:10.37
PR
Apr 7
Wally Keller Invitational
2.
12
Aaron Harris
2:13.82
PR
Mar 30
St. John Neumann Home Meet
3.
9
Teddy Becotte
2:32.90
Mar 30
St. John Neumann Home Meet
1600 Meters
1.
12
Jake Leonardi
5:00.14
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
2.
12
Aaron Harris
5:23.86
PR
Apr 7
Wally Keller Invitational
3.
9
Teddy Becotte
5:28.84
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
4.
9
Jamison McAdams
5:37.18
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
3200 Meters
1.
9
Teddy Becotte
11:41.66
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
2.
9
Jamison McAdams
12:16.09
Mar 3
FBA Lions Invitational
4x100 Relay
1.
Joe Lang
Alex Murphey
Kane Aldrich
Jason Beauplan
43.39
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
2.
Alejandro Landron
Alex Murphey
Jason Beauplan
Kane Aldrich
43.91
May 6
FHSAA 1A State Championships
3.
Joe Lang
Alex Murphey
Jason Beauplan
Kane Aldrich
43.97
Apr 27
FHSAA 1A Region 2 Championships
4.
Jason Beauplan
Will Crowell
Alejandro Landron
Joe Lang
44.69
Mar 3
FBA Lions Invitational
5.
Relay Team
44.81
Mar 11
CSN Invite powered by Under Armour
6.
Alejandro Landron
Alex Murphey
Kane Aldrich
Jason Beauplan
44.95
Mar 17
IMG Academy Invitational
7.
Kane Aldrich
Jason Beauplan
Alejandro Landron
Joe Lang
45.33
Mar 24
Tarpon Invitational
4x400 Relay
1.
Joe Lang
Alex Murphey
Jason Beauplan
Kane Aldrich
3:36.22
Apr 27
FHSAA 1A Region 2 Championships
2.
Relay Team
3:36.88
Apr 7
Wally Keller Invitational
3.
Kane Aldrich
Jason Beauplan
Alejandro Landron
Joe Lang
3:38.13
Mar 24
Tarpon Invitational
4.
Kane Aldrich
Jason Beauplan
Aaron Harris
Joe Lang
3:38.26
Mar 11
CSN Invite powered by Under Armour
5.
Kane Aldrich
Will Crowell
Aaron Harris
Joe Lang
3:39.11
Mar 3
FBA Lions Invitational
6.
Joe Lang
Kane Aldrich
Jake Leonardi
Jason Beauplan
3:40.51
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
4x800 Relay
1.
Aaron Harris
Teddy Becotte
Jason Beauplan
Kane Aldrich
9:06.01
Apr 27
FHSAA 1A Region 2 Championships
2.
Jake Leonardi
Jamison McAdams
Teddy Becotte
Jason Beauplan
9:12.89
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
3.
Relay Team
9:45.26
Apr 7
Wally Keller Invitational
4.
Teddy Becotte
Aaron Harris
Jake Leonardi
Jamison McAdams
9:53.88
Mar 11
CSN Invite powered by Under Armour
Shot Put - 12lb
1.
10
Owen Stayer
43' 0.5
PR
Apr 27
FHSAA 1A Region 2 Championships
2.
12
Israel Anis
40' 3.5
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
3.
10
Jackinson Felix
37' 0.5
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
4.
12
Elijah Beauplan
31' 4.5
PR
Mar 3
FBA Lions Invitational
5.
9
Ethan Stayer
26' 0
Mar 11
CSN Invite powered by Under Armour
Discus - 1.6kg
1.
11
Dan Zulaga
125' 9.5
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
2.
10
Jackinson Felix
120' 9.5
Apr 7
Wally Keller Invitational
3.
12
Israel Anis
113' 0.25
PR
Mar 11
CSN Invite powered by Under Armour
4.
9
Ethan Stayer
85' 9
Mar 30
St. John Neumann Home Meet
High Jump
1.
10
Owen Stayer
5' 11.5
PR
Apr 27
FHSAA 1A Region 2 Championships
2.
10
Jackinson Felix
5' 7
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
Pole Vault
1.
11
Kane Aldrich
15' 3
Apr 7
Wally Keller Invitational
Long Jump
1.
10
Owen Stayer
19' 3
PR
Apr 27
FHSAA 1A Region 2 Championships
2.
10
Alejandro Landron
18' 5.25
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
Triple Jump
1.
12
Jake Leonardi
33' 7
Mar 3
FBA Lions Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Emily Hanus
13.50
(2.1)
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
2.
11
allie Finkl
13.99
PR
Mar 11
CSN Invite powered by Under Armour
3.
-
Jane Kleintop
14.18
PR
Mar 3
FBA Lions Invitational
4.
11
Brianna Sutherland
15.03
(1.1)
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
200 Meters
1.
10
Sydney Eugene
26.74
PR
Mar 30
St. John Neumann Home Meet
2.
11
Emily Hanus
28.31
PR
Mar 24
Tarpon Invitational
3.
11
allie Finkl
29.31
PR
Feb 25
Jim Smith Invitational
4.
11
Brianna Sutherland
31.37
PR
Mar 24
Tarpon Invitational
400 Meters
1.
10
Sydney Eugene
59.51
Apr 27
FHSAA 1A Region 2 Championships
2.
11
allie Finkl
1:08.62
PR
Mar 3
FBA Lions Invitational
3.
11
Emily Hanus
1:08.94
Mar 17
IMG Academy Invitational
4.
9
Jillian Guerra
1:09.64
PR
Mar 3
FBA Lions Invitational
5.
11
Brianna Sutherland
1:12.65
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
800 Meters
1.
9
Jillian Guerra
2:44.54
PR
Apr 7
Wally Keller Invitational
1600 Meters
1.
11
Bridget Krauss
6:04.70
PR
Apr 20
FHSAA 1A District 8 Championships
2.
9
Jillian Guerra
6:14.88
PR
Mar 30
St. John Neumann Home Meet
3200 Meters
1.
11
Bridget Krauss
13:15.02
PR
Apr 27
FHSAA 1A Region 2 Championships
4x400 Relay
1.
Sydney Eugene
allie Finkl
Jillian Guerra
Emily Hanus
4:33.52
Mar 3
FBA Lions Invitational
Shot Put - 4kg
1.
-
Grace Paul
18' 0
Mar 3
FBA Lions Invitational
Discus - 1kg
1.
-
Grace Paul
50' 6
Mar 3
FBA Lions Invitational
Long Jump
1.
10
Sydney Eugene
16' 1.5
PR
Mar 11
CSN Invite powered by Under Armour
2.
11
Emily Hanus
15' 11
PR
Mar 24
Tarpon Invitational
3.
11
allie Finkl
11' 8.5
PR
Feb 25
Jim Smith Invitational
*Recent improvement