Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Andrew Barrett
11.89
PR
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
2.
12
Makoa Beck
11.96
(.2)
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
3.
11
Carlos Rosales
12.09
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
4.
10
Njari Anderson
12.29
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
200 Meters
1.
12
Makoa Beck
24.22
(1.8)
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
2.
11
Carlos Rosales
24.72
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
3.
12
Andrew Barrett
24.78
PR
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
4.
10
Njari Anderson
25.54
PR
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
400 Meters
1.
10
Alan Le
56.21
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
2.
9
Aidan Nelson
1:01.83
PR
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
800 Meters
1.
11
James Ulaszek
2:19.57
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
2.
11
Wesley Bull
2:24.57
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
1600 Meters
1.
9
Joel Soto
5:29.15
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
2.
11
Jin Deng
5:38.74
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
3200 Meters
1.
12
Thomas Gallagher
13:03.07
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jun-Luke Han
52.26
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
2.
10
Chistian Arango
55.76
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
4x100 Relay
1.
Makoa Beck
Andrew Barrett
Njari Anderson
Miguel Jayne
46.27
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
2.
Relay Team
46.84
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
3.
Njari Anderson
Miguel Jayne
Carlos Rosales
Alan Le
47.59
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
4.
Njari Anderson
Andrew Barrett
Makoa Beck
Carlos Rosales
49.00
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:09.11
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:37.11
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
2.
Jin Deng
Wesley Bull
James Ulaszek
Jun-Luke Han
9:51.90
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
4x1600 Relay
1.
Relay Team
24:00.62
Mar 16
Dwyer Panther Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:15.98
Mar 16
Dwyer Panther Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Nickenson Jacsaint
29' 10.5
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
2.
11
Isaac Acosta
27' 3
PR
Mar 16
Dwyer Panther Relays
3.
9
Jack Collins
25' 3.5
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
Discus - 1.6kg
1.
12
Lorenzo Romano
104' 9.75
PR
Apr 27
FHSAA 2A Region 4 Championships
2.
11
Nickenson Jacsaint
75' 9.5
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
3.
11
Isaac Acosta
70' 1
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
Long Jump
1.
10
Njari Anderson
17' 2.75
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
2.
10
Bryce Hill
16' 8.25
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
3.
9
Sawyer Hyat
15' 1
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
Womens
100 Meters
1.
11
Victoria Giol
13.90
(2.4)
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
2.
11
Amanda Addison
14.01
(1.9)
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
9
Maliyah White
14.01
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
4.
12
Alexandra Faife
14.35
(.8)
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
5.
9
Aisha Olasewere
15.13
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
200 Meters
1.
11
Amanda Addison
28.95
(3.3)
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
2.
11
Victoria Giol
29.50
(3.3)
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
3.
9
Emma Artero
30.06
(2.4)
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
4.
12
Alexandra Faife
30.23
(3.9)
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
5.
11
Tatiana Faustin
31.88
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
6.
11
Jordan Mauerer
34.45
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
400 Meters
1.
11
Madison Burmeister
1:05.53
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
2.
9
Milani Gosman
1:06.48
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
800 Meters
1.
9
Whitney Young
2:58.79
PR
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
2.
10
Patricia Linquist
3:13.95
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
3.
12
Stephanie Bravo
3:14.04
PR
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
1600 Meters
1.
11
Victoria Volpe
6:15.94
PR
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
2.
9
Natalie Lanier
6:21.89
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
3.
11
Madeleine Bruderder
6:33.37
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
4.
11
Ava Kehde
7:06.52
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
3200 Meters
1.
11
Victoria Volpe
13:48.14
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
2.
10
Sophie Allen
14:34.59
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
3.
11
Sophia Beria
15:06.98
PR
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
9
Olivia Begovich
18.70
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
2.
11
Toni Owens
19.70
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
300m Hurdles - 30"
1.
11
Toni Owens
52.86
PR
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
2.
9
Olivia Begovich
54.48
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
3.
11
Victoria Giol
54.72
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
4.
10
Nichelle Scott
58.65
PR
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
5.
-
Lilly Herran
1:02.13
PR
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
4x100 Relay
1.
Amanda Addison
Alexandra Faife
Victoria Giol
Maliyah White
53.91
Apr 27
FHSAA 2A Region 4 Championships
2.
Relay Team
54.46
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
3.
Amanda Addison
Tatiana Faustin
Victoria Giol
Maliyah White
54.85
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:07.27
Mar 16
Dwyer Panther Relays
4x400 Relay
1.
Madeleine Bruderder
Madison Burmeister
Milani Gosman
Amanda Addison
4:28.08
Apr 6
Dick Melear Memorial Palm Beach County Championship
2.
Madison Burmeister
Milani Gosman
Madeleine Bruderder
Amanda Addison
4:29.90
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
3.
Relay Team
4:30.38
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
4.
Amanda Addison
Milani Gosman
Madeleine Bruderder
Madison Burmeister
4:30.61
Apr 27
FHSAA 2A Region 4 Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:08.15
Mar 14
Kings Academy Varsity Invitational
2.
Victoria Volpe
Sophie Allen
Madison Burmeister
Madeleine Bruderder
11:24.09
Apr 27
FHSAA 2A Region 4 Championships
3.
Victoria Volpe
Madeleine Bruderder
Sophie Allen
Madison Burmeister
11:30.31
Apr 6
Dick Melear Memorial Palm Beach County Championship
4.
Madeleine Bruderder
Madison Burmeister
Victoria Volpe
Emelia Colton
12:04.90
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
5.
Madeleine Bruderder
Madison Burmeister
Victoria Volpe
Sophie Allen
12:38.92
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
4x1600 Relay
1.
Relay Team
25:58.22
Mar 16
Dwyer Panther Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:05.79
Mar 16
Dwyer Panther Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
5:27.06
Mar 16
Dwyer Panther Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
16:19.54
Mar 16
Dwyer Panther Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Emese Nemeth
27' 2.75
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
2.
10
Charliegh Dickenson
25' 7.5
PR
Apr 7
St. Andrew's HS Invitational #2
Discus - 1kg
1.
10
Charliegh Dickenson
86' 4.5
PR
Apr 27
FHSAA 2A Region 4 Championships
2.
10
Emese Nemeth
65' 7.25
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
High Jump
1.
9
Maliyah White
4' 11
Apr 12
FHSAA 2A District 14 Championships
Long Jump
1.
11
Victoria Giol
15' 0.25
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
2.
9
Maliyah White
14' 10
Mar 30
Palm Beach County Non Conference Qualifier
3.
11
Chantel McMillan
14' 6.25
PR
Mar 16
Dwyer Panther Relays
*Recent improvement