Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
1975
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Carson McKee
11.34c
May 5
West Central Conference
2.
12
Dominick Foster
12.04c
PR
May 5
West Central Conference
3.
12
Joe Adkisson
12.14c
PR
Apr 28
Hannibal Invite
4.
10
Bryce Payne
12.24c
PR
Apr 28
Hannibal Invite
5.
10
Matt Peacock
12.64c
Apr 6
Keokuk HS Boys Invite
6.
10
Colton Sargent
12.73
Apr 22
Rob Garcia CoEd
200 Meters
1.
12
Jace Norman
22.44c
PR
May 5
West Central Conference
2.
12
Carson McKee
23.19
Apr 22
Rob Garcia CoEd
3.
11
Aden Trout
25.44c
PR
Apr 28
Hannibal Invite
4.
10
Bryce Payne
25.64c
May 9
Central Meet
400 Meters
1.
12
Jace Norman
51.84c
PR
May 5
West Central Conference
2.
11
Jacob Bryan
52.44c
May 9
Central Meet
3.
11
Cayden Kirkham
52.84c
PR
May 9
Central Meet
4.
12
Chase Grainger
54.84c
PR
Apr 28
Hannibal Invite
5.
10
Matt Peacock
56.34
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
6.
11
Damian Andrews
57.84
PR
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
7.
10
Bryce Payne
1:04.64c
Apr 6
Keokuk HS Boys Invite
800 Meters
1.
11
Jacob Bryan
1:54.69
May 27
IHSA 1A Boys State Championships
2.
11
Cayden Kirkham
1:59.1h
PR
May 5
West Central Conference
3.
10
Matt Peacock
2:11.5h
Apr 26
Quincy Invitational
4.
11
Dalton Melvin
2:25.7h
PR
May 9
Central Meet
5.
11
Damian Andrews
2:27.6h
PR
Apr 6
Keokuk HS Boys Invite
1600 Meters
1.
11
Jacob Bryan
4:23.58
PR
May 27
IHSA 1A Boys State Championships
2.
12
Clayton Grainger
4:45.6h
PR
Apr 28
Hannibal Invite
3.
12
Chase Grainger
4:48.0h
PR
May 9
Central Meet
3200 Meters
1.
11
Jacob Bryan
10:02.0h
PR
Apr 28
Hannibal Invite
2.
12
Clayton Grainger
10:28.30
PR
Apr 22
Rob Garcia CoEd
3.
11
Dalton Melvin
10:47.64
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
4.
10
Matt Peacock
11:01.99
PR
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
5.
11
Damian Andrews
11:51.36
PR
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Connor Artman
15.07
(-.5)
May 27
IHSA 1A Boys State Championships
2.
10
Bryce Payne
20.36
PR
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
300m Hurdles - 36"
1.
11
Connor Artman
39.25
PR
May 27
IHSA 1A Boys State Championships
2.
12
Chase Grainger
43.52
PR
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
3.
10
Bryce Payne
55.64c
PR
Apr 28
Hannibal Invite
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.62
Apr 22
Rob Garcia CoEd
2.
Joe Adkisson
Connor Artman
Jace Norman
Carson McKee
43.64c
May 5
West Central Conference
3.
Colton Sargent
Connor Artman
Jace Norman
Carson McKee
48.59
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
4x200 Relay -
1.
Joe Adkisson
Carson McKee
Jace Norman
Cayden Kirkham
1:33.7h
Apr 28
Hannibal Invite
2.
Relay Team
1:34.23
Apr 22
Rob Garcia CoEd
3.
Joe Adkisson
Aden Trout
Carson McKee
Dominique Foster
1:36.2h
May 5
West Central Conference
4.
Joe Adkisson
Aden Trout
Bryce Payne
Colton Sargent
1:36.98
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
4x400 Relay
1.
Cayden Kirkham
Connor Artman
Jacob Bryan
Jace Norman
3:22.85
May 27
IHSA 1A Boys State Championships
2.
Carson McKee
Connor Artman
Jacob Bryan
Clayton Grainger
3:25.35
May 27
IHSA 1A Boys State Championships
3.
Cayden Kirkham
Connor Artman
Carson McKee
Jace Norman
3:28.9h
Apr 28
Hannibal Invite
4.
Relay Team
3:34.11
Apr 22
Rob Garcia CoEd
5.
Cayden Kirkham
Carson McKee
Jace Norman
Jacob Bryan
3:34.83
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
6.
Cayden Kirkham
Chase Grainger
Clayton Grainger
Jacob Bryan
3:36.3h
May 5
West Central Conference
7.
Cayden Kirkham
Jacob Bryan
Chase Grainger
Clayton Grainger
3:39.9h
May 9
Central Meet
4x800 Relay
1.
Cayden Kirkham
Chase Grainger
Clayton Grainger
Jacob Bryan
8:03.91
May 27
IHSA 1A Boys State Championships
2.
Relay Team
8:16.63
Apr 22
Rob Garcia CoEd
3.
Chase Grainger
Cayden Kirkham
Jacob Bryan
Matt Peacock
8:20.9h
Apr 28
Hannibal Invite
4.
Jacob Bryan
Clayton Grainger
Chase Grainger
Cayden Kirkham
8:30.9h
Apr 26
Quincy Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:02.7h
May 1
Tiger Relays
DMR 3200m - [400-400-800-1600]
1.
Relay Team
8:50.8h
May 1
Tiger Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Brady Adkisson
43' 5
PR
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
2.
10
Tanner Coulter
42' 2.5
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
3.
10
Ty Jackson
39' 9.5
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
Discus - 1.6kg
1.
10
Ty Jackson
137' 8
Apr 22
Rob Garcia CoEd
2.
11
Cayden Kirkham
118' 5
May 5
West Central Conference
3.
12
Brady Adkisson
106' 9
PR
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
4.
10
Tanner Coulter
81' 10
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
High Jump
1.
12
Jace Norman
6' 6
Apr 22
Rob Garcia CoEd
2.
11
Aden Trout
5' 11
PR
May 19
IHSA 1A Boys Beardstown Sectional
Long Jump
1.
11
Connor Artman
23' 5
(1.6)
May 27
IHSA 1A Boys State Championships
2.
11
Cayden Kirkham
19' 8
PR
May 9
Central Meet
3.
12
Joe Adkisson
18' 11
PR
Apr 28
Hannibal Invite
4.
10
Bryce Payne
16' 9.5
Apr 26
Quincy Invitational
Triple Jump
1.
12
Chase Grainger
38' 3
Apr 22
Rob Garcia CoEd
2.
10
Bryce Payne
36' 7.75
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Katie Rhodes
13.44c
PR
Apr 27
West Hancock Titan Relays
2.
12
Brianna Grotts
14.03
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
3.
9
Kimberly Lambert
14.84c
PR
May 5
West Central Conference
4.
12
Alura Floyd
14.94c
PR
May 9
Central Meet
5.
10
Emberleigh Huls
15.90
PR
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
6.
9
Kimmie Lambert
16.66
PR
May 11
IHSA 1A Girls Orion Sectional
7.
11
Annie Sholl
17.54c
Apr 18
Unity Invite
200 Meters
1.
11
Katie Rhodes
28.87
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
2.
12
Brianna Grotts
28.92
Apr 22
Rob Garcia CoEd
3.
9
Kimberly Lambert
31.89
PR
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
4.
10
Emberleigh Huls
34.94c
PR
Apr 18
Unity Invite
400 Meters
1.
11
Katie Rhodes
1:07.42
Apr 22
Rob Garcia CoEd
2.
9
Kimberly Lambert
1:11.74c
PR
May 5
West Central Conference
3.
10
Emberleigh Huls
1:22.14c
PR
Apr 18
Unity Invite
4.
11
Annie Sholl
1:30.14c
Apr 18
Unity Invite
800 Meters
1.
10
Aspen Payne
2:54.3h
PR
May 5
West Central Conference
2.
12
Alura Floyd
2:55.78
PR
Apr 22
Rob Garcia CoEd
3.
12
Whitney Young
3:12.00
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
1600 Meters
1.
12
Alura Floyd
6:41.00
PR
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Annie Sholl
20.54c
May 5
West Central Conference
300m Hurdles - 30"
1.
12
Brianna Grotts
50.94
PR
May 11
IHSA 1A Girls Orion Sectional
2.
11
Annie Sholl
1:05.14c
Apr 27
West Hancock Titan Relays
4x100 Relay
1.
Relay Team
56.14c
May 9
Central Meet
4x200 Relay -
1.
Katie Rhodes
Whitney Young
Brianna Grotts
Alura Floyd
2:03.9h
Apr 18
Unity Invite
4x400 Relay
1.
Katie Rhodes
Brianna Grotts
Whitney Young
Alura Floyd
4:32.9h
May 5
West Central Conference
2.
Alura Floyd
Whitney Young
Brianna Grotts
Katie Rhodes
4:48.9h
Apr 18
Unity Invite
4x800 Relay
1.
Alura Floyd
Brianna Grotts
Whitney Young
Katie Rhodes
11:06.9h
May 5
West Central Conference
2.
Relay Team
11:12.57
May 11
IHSA 1A Girls Orion Sectional
3.
Alura Floyd
Aspen Payne
Whitney Young
Emberleigh Huls
12:43.9h
Apr 27
West Hancock Titan Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:25.6h
May 1
Tiger Relays
DMR 3200m - [400-400-800-1600]
1.
Relay Team
12:54.5h
May 1
Tiger Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 30"
1.
Relay Team
1:16.3h
May 1
Tiger Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Alura Floyd
20' 5
PR
May 5
West Central Conference
2.
11
Annie Sholl
19' 2.75
May 9
Central Meet
3.
9
Kimberly Lambert
15' 9.5
PR
May 9
Central Meet
Discus - 1kg
1.
9
Kimberly Lambert
57' 11
PR
May 5
West Central Conference
2.
9
Kimmie Lambert
57' 5
PR
May 11
IHSA 1A Girls Orion Sectional
3.
10
Aspen Payne
47' 4
PR
May 5
West Central Conference
4.
12
Whitney Young
44' 9
PR
May 9
Central Meet
5.
12
Brianna Grotts
39' 8
PR
May 9
Central Meet
High Jump
1.
11
Katie Rhodes
4' 8
PR
Apr 18
Unity Invite
2.
12
Alura Floyd
4' 4
PR
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
12
Whitney Young
4' 4
May 5
West Central Conference
4.
12
Brianna Grotts
4' 2
PR
Apr 27
West Hancock Titan Relays
Long Jump
1.
11
Katie Rhodes
15' 4
Apr 27
West Hancock Titan Relays
2.
11
Annie Sholl
11' 0.5
Apr 22
Rob Garcia CoEd
3.
10
Emberleigh Huls
9' 4
PR
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
Triple Jump
1.
12
Brianna Grotts
31' 7
PR
Apr 20
Macomb Bomber Invitational
2.
12
Alura Floyd
27' 11
PR
May 9
Central Meet
*Recent improvement