Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1984
1983
1979
1977
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
1993
1992
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Drew Byrd
11.14
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
2.
11
Avery Reeves
11.34c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
11
Zion Tyler
11.34c
Apr 4
B-CC at RM
4.
9
Seydi Sall
11.44c
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
12
Amayas Tahi
11.44c
PR
Apr 4
B-CC at RM
6.
10
Terri McQuilkin
11.64c
PR
Apr 4
B-CC at RM
7.
12
John Milton
11.74c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
8.
10
Usama Abdelkarim
11.84c
Apr 4
B-CC at RM
9.
12
Enrique Zuniga
11.87
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
10.
11
Jack Meuse
12.04c
PR
Apr 4
B-CC at RM
12
Zaire Mitchell-Paden
12.04c
PR
Apr 4
B-CC at RM
10
Ikenna Okeoma
12.04c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
11
Daryn Alexander
12.04c
Apr 4
B-CC at RM
14.
11
Enid Diaz
12.14c
PR
Apr 4
B-CC at RM
15.
12
Jeffrey Wong
12.24c
PR
Mar 6
RM Time Trials
10
Noah Thorton
12.24c
PR
Apr 4
B-CC at RM
17.
12
Evan Threet
12.34c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
18.
11
Dmitry Bilous
12.44c
PR
Apr 4
B-CC at RM
11
Jesse Cooper
12.44c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
10
Reilly Grant
12.44c
PR
Apr 4
B-CC at RM
21.
9
Freddie Martinez
12.54c
May 13
MCPS B Meet
11
Hirmand Saleh
12.54c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
10
Zayus Clark
12.54c
PR
Apr 4
B-CC at RM
24.
12
Greg Heredia
12.64c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
25.
9
Jason Li
12.84c
PR
Apr 4
B-CC at RM
26.
-
Bereketab Dereje
12.94c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
27.
10
Jalen Stubbs
13.04c
Apr 4
B-CC at RM
28.
9
Aaron Ge
13.34c
Mar 6
RM Time Trials
29.
9
Jackson Baker
13.44c
PR
Apr 4
B-CC at RM
30.
12
Jeremy Lyons
13.54c
Mar 6
RM Time Trials
31.
9
T'Kai Ayoola
13.74c
PR
Mar 6
RM Time Trials
32.
10
Don Zheng
13.94c
PR
Mar 6
RM Time Trials
33.
9
Ben Blumenthal
14.04c
PR
Mar 6
RM Time Trials
34.
-
John Yao
14.34c
PR
Mar 6
RM Time Trials
12
Simon Liu
14.34c
PR
Mar 6
RM Time Trials
36.
-
John Cruz
14.44c
PR
Mar 6
RM Time Trials
37.
12
Andrew Marlin
14.84c
PR
Mar 6
RM Time Trials
200 Meters
1.
9
Seydi Sall
22.64c
PR
Apr 4
B-CC at RM
2.
12
Amayas Tahi
22.94c
PR
Apr 4
B-CC at RM
11
Avery Reeves
22.94c
Mar 6
RM Time Trials
4.
10
Terri McQuilkin
23.24c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
5.
12
Jeffrey Wong
23.28
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
6.
11
Zion Tyler
23.34c
Apr 4
B-CC at RM
7.
12
John Milton
24.14c
PR
Apr 4
B-CC at RM
8.
10
Usama Abdelkarim
24.54c
May 13
MCPS B Meet
9.
11
Enid Diaz
24.74c
PR
Apr 4
B-CC at RM
10
Reilly Grant
24.74c
PR
Apr 4
B-CC at RM
11.
10
Noah Thorton
25.04c
PR
Apr 4
B-CC at RM
12.
10
Zayus Clark
25.14c
Apr 4
B-CC at RM
11
Jack Meuse
25.14c
PR
Mar 6
RM Time Trials
14.
9
Aaron Ge
25.44c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
11
Hirmand Saleh
25.44c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
16.
9
Freddie Martinez
25.64c
Apr 4
B-CC at RM
17.
9
T'Kai Ayoola
25.74c
PR
Apr 4
B-CC at RM
11
John Luo
25.74c
PR
Mar 6
RM Time Trials
10
Ikenna Okeoma
25.74c
Mar 6
RM Time Trials
20.
-
Bereketab Dereje
26.44c
PR
Apr 4
B-CC at RM
9
Avery Arizpe
26.44c
Mar 6
RM Time Trials
22.
11
Dmitry Bilous
26.94c
Mar 6
RM Time Trials
23.
12
Ashish Patel
27.14c
PR
Mar 6
RM Time Trials
24.
11
Jesse Cooper
27.54c
PR
Mar 6
RM Time Trials
10
Don Zheng
27.54c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
26.
9
Jackson Baker
27.74c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
9
Ben Blumenthal
27.74c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
28.
12
Simon Liu
27.84c
PR
Mar 6
RM Time Trials
29.
-
John Yao
28.24c
PR
Mar 6
RM Time Trials
10
Jalen Stubbs
28.24c
PR
Mar 6
RM Time Trials
31.
-
KaShun Haye
28.34c
PR
Mar 6
RM Time Trials
9
Jason Li
28.34c
PR
Mar 6
RM Time Trials
33.
-
John Cruz
29.04c
PR
Mar 6
RM Time Trials
400 Meters
1.
9
Seydi Sall
48.13
PR
May 27
MPSSAA 4A State Championship (Fr-Sa)
2.
12
Amit Koppel
53.15
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
3.
10
Ikenna Okeoma
54.34c
Apr 4
B-CC at RM
4.
11
Andrew Yi
55.04c
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
5.
12
Jeffrey Wong
55.34c
PR
Mar 6
RM Time Trials
6.
11
Dmitry Bilous
56.04c
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
7.
12
Tylen Hebron
56.24c
PR
Mar 6
RM Time Trials
11
Thomas DelVecchio
56.24c
PR
Apr 4
B-CC at RM
9.
12
Philip Miljanic
56.74c
PR
Apr 4
B-CC at RM
10.
12
Amayas Tahi
56.84c
Mar 6
RM Time Trials
11.
10
Terri McQuilkin
57.14c
PR
Mar 6
RM Time Trials
12.
10
Christopher Callaghan
57.24c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
13.
10
Dagmawi Dereje
57.44c
PR
Apr 4
B-CC at RM
14.
11
Hirmand Saleh
57.54c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
15.
9
Nick Olano
58.04c
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
16.
9
Nicolas Olano
58.54c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
9
Aaron Ge
58.54c
PR
Apr 4
B-CC at RM
18.
12
Jackson Walker
58.84c
PR
Mar 6
RM Time Trials
19.
10
Zayus Clark
58.94c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
20.
11
Jack Meuse
59.74c
PR
Mar 6
RM Time Trials
21.
9
Avery Arizpe
1:00.54c
Mar 6
RM Time Trials
22.
-
Bereketab Dereje
1:00.84c
PR
Apr 4
B-CC at RM
23.
10
Noah Thorton
1:01.04c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
24.
9
Ben Blumenthal
1:01.24c
PR
Apr 4
B-CC at RM
25.
9
Jackson Baker
1:02.14c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
10
Jonathan Dillon
1:02.14c
PR
May 13
MCPS B Meet
27.
9
John Condon
1:03.64c
May 13
MCPS B Meet
28.
10
Don Zheng
1:04.64c
PR
Apr 4
B-CC at RM
29.
-
John Cruz
1:04.74c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
30.
10
Kevin Yuson
1:04.94c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
31.
9
Shishir Velma
1:05.84c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
32.
12
Eric Lang
1:06.44c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
33.
9
Raffi Faul
1:07.14c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
34.
9
Michael Thomas
1:08.14c
Mar 6
RM Time Trials
35.
9
Isaac Lim
1:08.24c
PR
Mar 6
RM Time Trials
36.
9
Robert Kearns
1:09.44c
PR
Mar 6
RM Time Trials
37.
9
Samarth Nayak
1:09.54c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
38.
10
Rajan Agarwal
1:09.84c
PR
Apr 4
B-CC at RM
39.
9
Tinsae Waleigh
1:10.64c
PR
Mar 6
RM Time Trials
-
John Yao
1:10.64c
PR
Mar 6
RM Time Trials
41.
9
Michael Gan
1:11.24c
PR
Mar 6
RM Time Trials
42.
9
Marcus Pirozzi
1:11.94c
PR
Mar 6
RM Time Trials
43.
9
Dan Tsuma
1:12.74c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
44.
11
Andrew Spencer
1:12.84c
PR
Mar 6
RM Time Trials
45.
12
William Wong
1:15.54c
PR
Mar 6
RM Time Trials
800 Meters
1.
12
Rohann Asfaw
1:58.56
PR
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
2.
12
Amit Koppel
2:04.0h
PR
May 13
MCPS B Meet
3.
12
Philip Miljanic
2:08.47
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
4.
11
Joachim El-Masry
2:08.85
PR
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
5.
10
Alex Coster
2:12.1h
Mar 6
RM Time Trials
6.
9
Nick Olano
2:12.4h
May 13
MCPS B Meet
7.
11
Thomas DelVecchio
2:12.9h
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
8.
9
Nicolas Olano
2:14.4h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
9.
12
Jeffrey Wong
2:16.9h
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
10.
11
Dmitry Bilous
2:17.5h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
11.
11
Nate Stucky
2:18.6h
PR
Mar 6
RM Time Trials
12.
10
Connor O'brien
2:21.2h
Mar 6
RM Time Trials
13.
10
Christopher Callaghan
2:21.4h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
14.
9
Abycab Ayele
2:25.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
10
Dagmawi Dereje
2:25.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
16.
12
Eric Lang
2:25.3h
PR
May 13
MCPS B Meet
17.
11
Andrew Yi
2:27.3h
PR
Mar 6
RM Time Trials
18.
9
Vishal Majethia
2:28.3h
Apr 4
B-CC at RM
19.
9
Sresth Viswanathan
2:30.1h
Mar 6
RM Time Trials
20.
-
Sean Liu
2:30.2h
PR
Apr 4
B-CC at RM
21.
9
Ben Blumenthal
2:30.5h
PR
Apr 4
B-CC at RM
22.
9
Ajeet Goraya
2:30.8h
PR
Mar 6
RM Time Trials
23.
10
Kevin Yuson
2:31.8h
Mar 6
RM Time Trials
24.
9
Aaron Ge
2:33.1h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
25.
12
William Wong
2:34.5h
PR
Apr 4
B-CC at RM
10
Jonathan Dillon
2:34.5h
Mar 6
RM Time Trials
27.
9
Robert Kearns
2:35.2h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
28.
9
Tinsae Waleigh
2:35.4h
Mar 6
RM Time Trials
29.
9
John Condon
2:36.8h
Mar 6
RM Time Trials
30.
9
Raffi Faul
2:38.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
31.
9
Shishir Velma
2:39.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
32.
11
Andrew Spencer
2:39.4h
PR
Mar 6
RM Time Trials
33.
9
Isaac Lim
2:40.1h
PR
Mar 6
RM Time Trials
34.
9
Dan Tsuma
2:42.2h
Mar 6
RM Time Trials
35.
9
Michael Gan
2:43.4h
PR
Mar 6
RM Time Trials
36.
9
Dev Bhardwaj
2:45.0h
Mar 6
RM Time Trials
37.
10
Rajan Agarwal
2:45.6h
PR
Mar 6
RM Time Trials
38.
-
Kyle Bryant
2:48.6h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
39.
9
Justin Schwager
2:49.6h
PR
Mar 6
RM Time Trials
40.
9
Samarth Nayak
2:53.3h
PR
Mar 6
RM Time Trials
1600 Meters
1.
12
Rohann Asfaw
4:18.89
PR
May 27
MPSSAA 4A State Championship (Fr-Sa)
2.
10
Mark Unger
4:19.72
PR
May 27
MPSSAA 4A State Championship (Fr-Sa)
3.
11
Joachim El-Masry
4:35.1h
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
4.
9
Nick Olano
4:54.4h
PR
May 13
MCPS B Meet
5.
12
Amit Koppel
4:59.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
6.
11
Thomas DelVecchio
4:59.06
PR
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
7.
10
Alex Coster
5:02.0h
Mar 6
RM Time Trials
8.
11
Nathaniel Stucky
5:04.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
9.
11
Nate Stucky
5:04.4h
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
10.
10
Connor O'brien
5:04.5h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
11.
9
Abycab Ayele
5:19.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
12.
10
Christopher Callaghan
5:23.7h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
13.
9
Sresth Viswanathan
5:25.3h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
14.
11
Dmitry Bilous
5:27.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
15.
9
Ajeet Goraya
5:28.7h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
16.
11
Andrew Yi
5:31.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
17.
9
Vishal Majethia
5:33.0h
Apr 4
B-CC at RM
18.
-
John Cruz
5:33.7h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
19.
-
Sean Liu
5:36.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
10
Kevin Yuson
5:36.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
21.
12
Eric Lang
5:36.3h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
22.
12
William Wong
5:37.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
23.
9
Justin Schwager
5:39.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
24.
9
Raffi Faul
5:44.2h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
25.
9
Robert Kearns
5:44.4h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
26.
9
Tinsae Waleigh
5:45.5h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
27.
9
Isaac Lim
5:45.9h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
28.
9
Michael Thomas
5:51.0h
Apr 4
B-CC at RM
29.
9
Shishir Velma
5:54.0h
Apr 4
B-CC at RM
30.
9
Dev Bhardwaj
5:55.0h
Apr 4
B-CC at RM
31.
10
Jonathan Dillon
5:56.0h
Apr 4
B-CC at RM
32.
10
Zayus Clark
6:00.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
33.
10
Rajan Agarwal
6:01.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
34.
9
Samarth Nayak
6:02.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
35.
9
Michael Gan
6:04.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
9
Dan Tsuma
6:04.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
37.
10
Don Zheng
6:05.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
38.
9
John Condon
6:09.7h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
39.
11
Andrew Spencer
6:17.3h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
1 Mile
1.
12
Rohann Asfaw
4:21.24
PR
Apr 21
12th Annual Viking Invitational
2.
10
Mark Unger
4:24.85
PR
Apr 21
12th Annual Viking Invitational
3000 Meters
1.
12
Rohann Asfaw
8:25.29
PR
Apr 29
The 123rd Penn Relays
3200 Meters
1.
12
Rohann Asfaw
9:15.87
PR
Mar 25
North Carolina State Raleigh Relays
2.
11
Joachim El-Masry
9:55.87
PR
Apr 21
12th Annual Viking Invitational
3.
11
Nathaniel Stucky
10:30.2h
PR
May 13
MCPS B Meet
4.
11
Nate Stucky
10:40.90
PR
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
5.
10
Connor O'brien
10:55.4h
May 13
MCPS B Meet
6.
9
Sresth Viswanathan
11:41.9h
PR
May 13
MCPS B Meet
7.
12
Jeffrey Wong
11:58.0h
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
8.
9
Ajeet Goraya
11:59.2h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
9.
9
Isaac Lim
12:14.3h
May 13
MCPS B Meet
10.
9
Justin Schwager
12:19.8h
PR
May 13
MCPS B Meet
11.
9
Vishal Majethia
12:30.2h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
12.
12
Eric Lang
12:43.0h
Apr 4
B-CC at RM
13.
9
Dev Bhardwaj
12:44.1h
PR
May 13
MCPS B Meet
14.
9
Tinsae Waleigh
12:50.7h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
15.
9
Abycab Ayele
12:52.5h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
16.
9
Robert Kearns
12:53.9h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
2 Miles
1.
12
Rohann Asfaw
9:35.39
Jun 18
New Balance Nationals Outdoor
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jeremy Lyons
16.74c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
2.
12
Simon Liu
17.18
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
3.
11
Jack Meuse
18.59
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
4.
11
Ian McBain
18.94c
PR
Apr 4
B-CC at RM
5.
9
Freddie Martinez
19.24c
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
6.
9
T'Kai Ayoola
20.84c
PR
Apr 4
B-CC at RM
300m Hurdles - 36"
1.
12
Tylen Hebron
41.14c
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
2.
12
Gregory Heredia
41.96
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
3.
12
Greg Heredia
42.98
PR
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
4.
11
Ian McBain
44.29
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
5.
12
Jeremy Lyons
44.94c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
6.
12
Simon Liu
45.44c
Apr 4
B-CC at RM
7.
12
Zaire Mitchell-Paden
46.24c
PR
Apr 4
B-CC at RM
8.
12
Jackson Walker
46.54c
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
9.
11
Jack Meuse
48.64c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
4x100 Relay
1.
Drew Byrd
Avery Reeves
Zion Tyler
Tylen Hebron
44.03
Apr 21
12th Annual Viking Invitational
2.
Relay Team
44.34c
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
3.
Avery Reeves
Zion Tyler
Drew Byrd
Tylen Hebron
45.04c
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
4.
Tylen Hebron
Zion Tyler
Enrique Zuniga
Terri McQuilkin
45.44c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
5.
Enrique Zuniga
Jeffery Wong
Amayas Tahi
John Milton
46.50
May 10
Montgomery County Championships
4x200 Relay -
1.
Jeffrey Wong
Avery Reeves
Terri McQuilkin
Zion Tyler
1:32.6h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
2.
Drew Byrd
Jeffrey Wong
Enrique Zuniga
John Milton
1:32.82
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
3.
Relay Team
1:33.9h
Apr 4
B-CC at RM
4.
Enrique Zuniga
Jeffery Wong
Amayas Tahi
John Milton
1:35.15
May 10
Montgomery County Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:32.6h
Apr 4
B-CC at RM
2.
Tylen Hebron
Seydi Sall
Rohann Asfaw
Jeffery Wong
3:35.99
Apr 29
The 123rd Penn Relays
3.
Amit Koppel
Seydi Sall
Amayas Tahi
Jeffrey Wong
3:39.8h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
4.
Aaron Ge
Ian McBain
William Wong
Andrew Yi
4:08.0h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
4x800 Relay
1.
Amit Koppel
Thomas Del Vecchio
Philip Miljanic
Nicholas Olano
8:31.18
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
2.
Amit Koppel
Seydi Sall
Philip Miljanic
Joachim El-Masry
8:41.2h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
Philip Miljanic
Joachim El-Masry
Nicholas Olano
Thomas Del Vecchio
8:41.2h
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
4.
Relay Team
9:05.0h
Apr 4
B-CC at RM
5.
Dagmawi Dereje
Eric Lang
Sresth Viswanathan
Rajan Agarwal
10:10.5h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
6.
Dev Bhardwaj
Shishir Velma
Sean Liu
Justin Schwager
10:36.4h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
Jeffrey Wong
Amayas Tahi
Terri McQuilkin
Joachim El-Masry
3:54.3h
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Garrett Suhr
Amit Koppel
Seydi Sall
Rohann Asfaw
10:44.3h
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Andrew Marlin
36' 0
PR
Apr 4
B-CC at RM
2.
10
Noah Fein
32' 8.75
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
Discus - 1.6kg
1.
12
Andrew Marlin
104' 7
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
2.
10
Noah Fein
95' 5
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
High Jump
1.
11
Daryn Alexander
6' 4
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
2.
11
Jesse Cooper
6' 0
PR
Apr 4
B-CC at RM
3.
11
Avery Reeves
5' 6
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
12
Evan Threet
5' 6
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
Long Jump
1.
12
Drew Byrd
21' 11
PR
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
2.
12
Evan Threet
19' 5.75
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
3.
11
Jesse Cooper
18' 8.5
PR
Apr 4
B-CC at RM
4.
11
Enid Diaz
18' 0
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
5.
10
Usama Abdelkarim
17' 1
PR
Apr 4
B-CC at RM
6.
12
John Milton
17' 0.5
PR
Apr 4
B-CC at RM
7.
11
Zion Tyler
17' 0
Mar 6
RM Time Trials
8.
9
Freddie Martinez
16' 11.5
Apr 4
B-CC at RM
9.
10
Jalen Stubbs
16' 2
Mar 6
RM Time Trials
10.
9
Jason Li
16' 0
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
11.
11
Hirmand Saleh
15' 0
PR
Mar 6
RM Time Trials
12.
-
John Yao
14' 0
PR
Mar 6
RM Time Trials
13.
9
Marcus Pirozzi
13' 4
PR
Mar 6
RM Time Trials
Triple Jump
1.
11
Jesse Cooper
43' 4.25
PR
May 10
Montgomery County Championships
2.
12
Evan Threet
37' 9
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
3.
10
Jalen Stubbs
36' 10.25
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
4.
9
Freddie Martinez
34' 6
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
Womens
100 Meters
1.
11
Ananda Nyero
13.43
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
2.
12
Dara Sontan
13.44c
PR
Apr 4
B-CC at RM
11
Eloise Dufka
13.44c
PR
Apr 4
B-CC at RM
4.
11
Ryleigh Dublinske
13.74c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
5.
11
Starr Stover
13.94c
Mar 6
RM Time Trials
6.
12
Jennifer Alves
14.44c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
7.
-
Jessica Lee
14.64c
PR
Apr 4
B-CC at RM
8.
11
Rosa Boehler
14.94c
PR
Mar 6
RM Time Trials
-
Emma McLeod
14.94c
PR
Apr 4
B-CC at RM
10.
9
Maya Dubensky
15.04c
PR
Mar 6
RM Time Trials
9
Helena Cheng
15.04c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
12.
9
Nicole Eisner
15.24c
Mar 6
RM Time Trials
9
Noora Amin
15.24c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
14.
11
Saja Rahim
15.34c
PR
Apr 4
B-CC at RM
15.
-
Jisca Mivingou
15.64c
PR
Apr 4
B-CC at RM
12
Sabrina Guedes
15.64c
PR
Apr 4
B-CC at RM
17.
-
Laura Yao
15.74c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
18.
9
Fabienne Assiongbon
15.84c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
19.
9
Valerie Wagner
15.94c
Apr 4
B-CC at RM
10
Margaret Spencer
15.94c
Mar 6
RM Time Trials
21.
9
Akshaya Balaji
16.04c
PR
Mar 6
RM Time Trials
22.
10
Molly Stamets
16.24c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
-
Jordyn Gershoni
16.24c
PR
Mar 6
RM Time Trials
24.
10
McKenzie Fei
16.54c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
10
Elizabeth Fielding
16.54c
Mar 6
RM Time Trials
10
Aliza Philip
16.54c
PR
Mar 6
RM Time Trials
27.
-
Ayesha Khawaja
16.74c
PR
Mar 6
RM Time Trials
28.
11
Emely Santos
17.14c
PR
Mar 6
RM Time Trials
29.
11
Nadia Jurado
18.44c
PR
Mar 6
RM Time Trials
30.
12
Autumn Barber
19.14c
PR
Mar 6
RM Time Trials
200 Meters
1.
11
Starr Stover
26.02
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
2.
11
Eloise Dufka
27.41
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
3.
11
Ananda Nyero
27.60
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
4.
12
Dara Sontan
28.24c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
5.
9
Maya Dubensky
29.14c
PR
Mar 6
RM Time Trials
6.
11
Ryleigh Dublinske
30.04c
Mar 6
RM Time Trials
7.
10
Emma Bassett
30.14c
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
8.
9
Helena Cheng
30.84c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
9.
9
Noora Amin
31.24c
PR
Apr 4
B-CC at RM
10.
9
Nicole Eisner
31.44c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
11.
10
Molly Stamets
31.64c
Apr 4
B-CC at RM
12.
9
Maria Rodriguez
31.84c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
13.
-
Jessica Lee
32.34c
PR
Mar 6
RM Time Trials
-
Jisca Mivingou
32.34c
PR
Apr 4
B-CC at RM
15.
12
Jennifer Alves
32.54c
PR
Mar 6
RM Time Trials
16.
9
Valerie Wagner
32.64c
Apr 4
B-CC at RM
17.
11
Jasmine De La Vega
32.74c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
18.
-
Laura Yao
32.94c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
19.
-
Emma McLeod
33.34c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
20.
10
McKenzie Fei
33.44c
PR
Apr 4
B-CC at RM
21.
-
Jordyn Gershoni
33.64c
PR
Mar 6
RM Time Trials
22.
10
Elizabeth Fielding
34.04c
Apr 4
B-CC at RM
23.
11
Saja Rahim
35.74c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
400 Meters
1.
10
Lauren Zhou
1:03.81
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
2.
10
Emma Bassett
1:07.06
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
3.
9
Maria Rodriguez
1:08.34c
Apr 4
B-CC at RM
4.
10
Clarissa Halpern
1:09.44c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
5.
12
Madeline Chang
1:09.94c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
6.
11
Nefret El-Masry
1:10.44c
PR
Mar 6
RM Time Trials
7.
9
Helena Cheng
1:10.54c
PR
Apr 4
B-CC at RM
8.
12
Madeleine Cheng
1:10.74c
Apr 4
B-CC at RM
9.
9
Maya Dubensky
1:12.54c
Mar 6
RM Time Trials
10.
12
Jennifer Alves
1:12.74c
PR
Apr 4
B-CC at RM
11.
-
Jessica Lee
1:12.84c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
12.
9
Aral Markert
1:12.94c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
13.
12
Taylor Balfour
1:13.34c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
14.
-
Jordyn Gershoni
1:15.84c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
15.
9
Joy Anyanwu
1:17.14c
Mar 6
RM Time Trials
16.
10
Molly Stamets
1:17.44c
PR
Apr 4
B-CC at RM
9
Abbey Geary
1:17.44c
PR
May 13
MCPS B Meet
18.
10
Elizabeth Fielding
1:17.74c
Apr 4
B-CC at RM
19.
-
Emma McLeod
1:18.54c
PR
Apr 4
B-CC at RM
20.
9
Sonya Dutton
1:18.64c
May 13
MCPS B Meet
21.
11
Emely Santos
1:18.84c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
22.
-
Laura Yao
1:19.14c
PR
Mar 6
RM Time Trials
23.
9
Valerie Wagner
1:19.54c
Mar 6
RM Time Trials
24.
11
Saja Rahim
1:19.64c
PR
Apr 4
B-CC at RM
25.
9
Anagha Shastry
1:20.64c
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
26.
12
Fonda Shen
1:23.14c
PR
Apr 4
B-CC at RM
27.
11
Alena Spencer
1:25.74c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
28.
12
Charlotte Beckford
1:30.04c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
29.
9
Sareet Nayak
1:30.14c
Mar 6
RM Time Trials
30.
11
Nadia Jurado
1:35.84c
PR
Mar 6
RM Time Trials
800 Meters
1.
10
Lauren Zhou
2:23.04
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
2.
9
Michelle Campano
2:26.31
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
3.
11
Nefret El-Masry
2:30.94
PR
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
4.
11
Jasmine De La Vega
2:43.7h
PR
Mar 6
RM Time Trials
5.
10
Emma Bassett
2:44.5h
May 13
MCPS B Meet
6.
12
Madeleine Cheng
2:44.9h
Mar 6
RM Time Trials
7.
11
Gabriella Sanjur
2:46.5h
PR
May 13
MCPS B Meet
8.
10
Clarissa Halpern
2:46.9h
Mar 6
RM Time Trials
9.
9
Aral Markert
2:49.8h
PR
Mar 6
RM Time Trials
10.
9
Natalie Koldaro
2:51.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
11.
12
Taylor Balfour
2:59.4h
PR
Mar 6
RM Time Trials
12.
9
Abbey Geary
3:00.3h
PR
May 13
MCPS B Meet
13.
9
Joy Anyanwu
3:00.8h
PR
May 13
MCPS B Meet
14.
11
Alena Spencer
3:07.4h
PR
May 13
MCPS B Meet
15.
9
Anagha Shastry
3:09.8h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
16.
10
Victoria Carter
3:12.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
17.
9
Deeksha Sesha
3:13.1h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
18.
-
Kimberly Gonzalez-Ramirez
3:14.5h
PR
Mar 6
RM Time Trials
19.
11
Emely Santos
3:17.2h
Mar 6
RM Time Trials
20.
12
Charlotte Beckford
3:18.0h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
21.
12
Fonda Shen
3:19.4h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
22.
9
Sareet Nayak
3:21.0h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
23.
9
Logan Turner-Mannix
3:23.2h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
24.
9
Sonya Dutton
3:24.8h
Mar 6
RM Time Trials
25.
-
Dina Garmroudi
3:31.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
26.
9
Natalie Ruano
3:31.4h
PR
Mar 6
RM Time Trials
27.
12
Maggie Brady
3:42.1h
PR
Mar 6
RM Time Trials
1600 Meters
1.
9
Michelle Campano
5:28.08
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
2.
11
Nefret El-Masry
5:32.78
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
3.
11
Jasmine De La Vega
5:49.3h
PR
May 13
MCPS B Meet
4.
10
Lauren Zhou
6:06.0h
Mar 6
RM Time Trials
5.
9
Natalie Koldaro
6:10.2h
PR
Apr 4
B-CC at RM
6.
12
Madeleine Cheng
6:11.0h
Apr 4
B-CC at RM
12
Xochi Cartland
6:11.0h
Mar 6
RM Time Trials
8.
9
Aral Markert
6:18.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
9.
11
Gabriella Sanjur
6:18.5h
May 13
MCPS B Meet
10.
10
Marlee San Sebastian
6:20.7h
May 13
MCPS B Meet
11.
12
Madeline Chang
6:21.3h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
12.
12
Taylor Balfour
6:23.7h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
13.
10
Clarissa Halpern
6:25.2h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
14.
9
Deeksha Sesha
6:27.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
15.
9
Maria Rodriguez
6:30.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
16.
12
Charlotte Beckford
6:42.6h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
17.
9
Anagha Shastry
6:45.2h
PR
May 13
MCPS B Meet
18.
11
Alena Spencer
6:48.0h
Apr 4
B-CC at RM
19.
9
Joy Anyanwu
6:49.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
20.
12
Fonda Shen
6:58.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
21.
10
Victoria Carter
6:59.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
22.
9
Sareet Nayak
7:11.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
23.
9
Sonya Dutton
7:11.2h
Apr 4
B-CC at RM
24.
9
Abbey Geary
7:12.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
25.
-
Kimberly Gonzalez-Ramirez
7:34.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
26.
12
Maggie Brady
7:43.0h
PR
Apr 4
B-CC at RM
27.
9
Natalie Ruano
7:53.0h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
28.
10
McKenzie Fei
9:23.0h
PR
Mar 6
RM Time Trials
3200 Meters
1.
11
Nefret El-Masry
12:10.83
May 10
Montgomery County Championships
2.
11
Jasmine De La Vega
13:08.7h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
3.
12
Xochi Cartland
13:13.6h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
4.
9
Deeksha Sesha
13:35.3h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
5.
9
Natalie Koldaro
13:42.1h
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
100m Hurdles - 33"
1.
9
Maya Dubensky
17.48
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
2.
11
Rosa Boehler
17.75
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
3.
-
Heather Konan
19.24c
PR
Apr 4
B-CC at RM
4.
10
Aliza Philip
20.16
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
5.
-
Emma McLeod
21.94c
PR
Apr 4
B-CC at RM
300m Hurdles - 30"
1.
12
Bryony Hollingsworth
51.24c
Apr 4
B-CC at RM
2.
11
Rosa Boehler
51.28
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
3.
9
Maya Dubensky
52.18
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
4.
10
Aliza Philip
57.74c
PR
May 13
MCPS B Meet
4x100 Relay
1.
Relay Team
50.94c
Apr 4
B-CC at RM
2.
Starr Stover
Dara Sontan
Eloise Dufka
Ananda Nyero
51.42
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
3.
Ananda Nyero
Eloise Dufka
Dara Sontan
Starr Stover
51.49
May 10
Montgomery County Championships
4.
Ryleigh Dublinske
Eloise Dufka
Starr Stover
Dara Sontan
52.34c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
5.
Starr Stover
Eloise Dufka
Dara Sontan
Ananda Nyero
52.77
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
6.
9
Helena Cheng
Noora Amin
Valerie Wagner
Nicole Eisner
1:00.84c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
7.
Jennifer Alves
McKenzie Fei
Emma McLeod
Victoria Carter
1:03.54c
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
4x200 Relay -
1.
Ananda Nyero
Eloise Dufka
Dara Sontan
Starr Stover
1:46.85
May 10
Montgomery County Championships
2.
Starr Stover
Dara Sontan
Eloise Dufka
Ananda Nyero
1:47.25
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
3.
Relay Team
1:48.4h
Apr 4
B-CC at RM
4.
Ryleigh Dublinske
Eloise Dufka
Starr Stover
Dara Sontan
1:51.5h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
5.
Dara Sontan
Eloise Dufka
Maya Dubensky
Ananda Nyero
1:53.1h
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:36.6h
Apr 4
B-CC at RM
2.
Rosa Boehler
Bryony Hollingsworth
Maya Dubensky
Aliza Philip
4:48.7h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
3.
Maria Rodriguez
Noora Amin
Jordyn Gershoni
Natalie Koldaro
5:17.6h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
4.
Natalie Ruano
Victoria Carter
Jessica Lee
Laura Yao
5:27.9h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:19.1h
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
2.
Nefret El-Masry
Lauren Zhou
Michelle Campano
Jasmine De La Vega
10:21.0h
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
3.
Xochi Cartland
Madeline Chang
Emma Bassett
Jasmine De La Vega
10:58.1h
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Nefret El-Masry
Emma Bassett
Lauren Zhou
Michelle Campano
13:33.4h
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Maya Dubensky
Bryony Hollingsworth
Rosa Boehler
Heather Konan
1:12.1h
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Princella Allieu
33' 7.25
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
2.
9
Logan Turner-Mannix
26' 0
Apr 4
B-CC at RM
3.
9
Fabienne Assiongbon
21' 8.5
Apr 4
B-CC at RM
4.
12
Autumn Barber
20' 9.25
PR
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
5.
10
Margaret Spencer
20' 3.25
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
6.
10
Sophia Kaidi
18' 7
Apr 4
B-CC at RM
Discus - 1kg
1.
9
Princella Allieu
75' 1
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
2.
9
Fabienne Assiongbon
72' 1
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
3.
10
Sophia Kaidi
58' 3
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
4.
9
Logan Turner-Mannix
56' 7
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
5.
12
Autumn Barber
55' 3
PR
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
6.
10
Margaret Spencer
53' 6
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
High Jump
1.
11
Starr Stover
5' 0
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
2.
12
Bryony Hollingsworth
4' 4
Apr 4
B-CC at RM
3.
10
Aliza Philip
4' 2
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
Long Jump
1.
11
Ryleigh Dublinske
15' 8.75
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
2.
-
Heather Konan
13' 0.25
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
3.
10
Margaret Spencer
12' 11.5
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
4.
10
Aliza Philip
12' 5
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
5.
9
Logan Turner-Mannix
11' 9
PR
Mar 6
RM Time Trials
6.
-
Emma McLeod
11' 0
PR
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
7.
11
Gabriella Sanjur
10' 10
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
8.
12
Sabrina Guedes
10' 9.5
PR
Apr 4
B-CC at RM
Triple Jump
1.
11
Heather-Destiny Konan
31' 11.75
May 18
MPSSAA 4A West Regional Championships
2.
-
Heather Konan
31' 1.75
PR
May 6
31st Katie Jenkins Invitational
3.
10
Margaret Spencer
29' 4
Apr 4
B-CC at RM
4.
9
Maya Dubensky
28' 9
Mar 21
Richard Montgomery and Walter Johnson at Winston Church..
5.
11
Alena Spencer
27' 10.5
PR
Apr 19
Whitman & Wootton vs. Richard Montgomery
6.
10
Aliza Philip
27' 9
PR
Apr 4
B-CC at RM
7.
12
Maggie Brady
27' 5
PR
Apr 1
Quince Orchard Cougar Relays
*Recent improvement