Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2002
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2006
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
15-16
Lawrence Gilliam
11.88
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
2.
13-14
Kobe Reed
11.97
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
9
Jeremiah Smith
12.00
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
-
Marcus Sheppard
12.14
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
12
Ryan Lynch
13.54
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
13-14
Zachary Pappadakis
13.75
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
7.
7
Dijon Wilson
14.11
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
8.
7-8
Alton MarksIi
14.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
9.
4
Shenard Foster
14.35
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
10.
7
Mikel Miles
14.60
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
11.
3
Rondre Austion
14.84
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
12.
11-12
Jacob Johnson
15.40
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
13.
9-10
Jaylen Stevens
15.75
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
14.
9
Kimon Wilson
15.80
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
15.
9
Joseph Arnold
16.26
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
16.
9
Jason Cole Jr
16.41
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
17.
9-10
Sterling Diop
17.20
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
18.
7-8
Edwin Baker
18.03
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
200 Meters
1.
11
Donnie James
22.21
PR
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
2.
11
Dwight Smith Jr
23.06
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
3.
-
Ahlon Mitchell
24.17
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
4.
9
Jeremiah Smith
24.24
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
13-14
Kobe Reed
24.46
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
-
Marcus Sheppard
24.85
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
13-14
Jaiden Reed
25.14
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
8.
-
Joshua Flake
25.27
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
9.
7
Evan Knox
25.67
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
10.
13-14
Jalen Todd
26.69
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
11.
4
Devyn Henson
27.16
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
12.
11-12
Xavier Henderson
27.71
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
13.
6
Lorenzo Williams
27.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
14.
6
Zacchaeus Brocks
27.89
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
15.
13-14
Zachary Pappadakis
28.85
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
16.
7
Dijon Wilson
29.19
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
17.
4
Shenard Foster
29.92
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
18.
3
Rondre Austion
30.58
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
19.
7
Mikel Miles
30.85
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
20.
9
Kimon Wilson
31.80
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
21.
11-12
Jacob Johnson
32.48
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
22.
5
Damien Bell
32.89
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
23.
9-10
Jaylen Stevens
34.45
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
24.
9
Joseph Arnold
35.07
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
25.
9
Jason Cole Jr
36.16
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
26.
7-8
Rashid Laurencin
38.27
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
27.
7-8
Edwin Baker
39.52
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
28.
9-10
Sterling Diop
39.81
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
400 Meters
1.
11
Donnie James
49.88
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
-
Ahlon Mitchell
51.74
PR
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
3.
15-16
Jacob Williams
52.99
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
4.
9
Jeremiah Smith
53.16
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
-
Joshua Flake
54.70
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
13-14
Jaiden Reed
56.57
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
13-14
Dresean Smith
57.56
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
8.
15-16
Lawrence Gilliam
59.30
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
9.
4
Devyn Henson
59.89
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
10.
9-10
Alex Graham
1:00.23
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
11.
6
Lorenzo Williams
1:00.73
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
12.
13-14
Jalen Todd
1:01.25
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
13.
6
Zacchaeus Brocks
1:04.16
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
14.
13-14
Zachary Pappadakis
1:04.42
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
15.
11-12
Julian Farrell
1:04.88
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
16.
12
Ryan Lynch
1:06.53
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
17.
11-12
Henry Russell
1:07.27
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
18.
4
Shenard Foster
1:08.15
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
19.
7-8
Alton MarksIi
1:08.64
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
20.
6
Avery Doss
1:11.33
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
21.
4
Kaemon Tijerina
1:11.70
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
22.
7
Dijon Wilson
1:16.15
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
23.
7-8
Rashad Edwards
1:16.62
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
24.
11-12
Jacob Johnson
1:19.10
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
25.
9
Joseph Arnold
1:20.81
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
26.
9-10
Jaylen Stevens
1:23.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
27.
9-10
Austin Mitchell
1:24.95
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
28.
9
Jason Cole Jr
1:25.64
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
29.
9-10
Sterling Diop
1:30.32
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
30.
7-8
Rashid Laurencin
1:36.01
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
800 Meters
1.
12
Dewan Hawthorne
1:59.93
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
-
Ahlon Mitchell
2:05.46
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
9
Corey Kennard II
2:06.57
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
So
James Farrell
2:07.58
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
-
Zach Funk
2:10.84
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
-
Jeremy Funk
2:14.01
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
11
Lemayne Burton
2:14.21
PR
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
8.
13-14
Dresean Smith
2:19.47
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
9.
-
Joshua Flake
2:21.78
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
10.
9-10
Alex Graham
2:23.85
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
11.
11-12
Henry Russell
2:29.77
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
12.
-
Jaelyne Barnett
2:29.78
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
13.
11-12
Julian Farrell
2:32.82
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
14.
4
Kaemon Tijerina
2:43.56
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
15.
9
Kimon Wilson
2:48.84
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
16.
7-8
Rashad Edwards
2:49.99
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
17.
9-10
Austin Mitchell
3:20.62
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
18.
7-8
Rashid Laurencin
3:27.12
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
1500 Meters
1.
So
James Farrell
4:31.57
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
4
Kaemon Tijerina
5:25.96
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
7
Fred George III
5:26.59
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
13-14
Davin Adams
5:27.48
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
7-8
Rashad Edwards
5:38.59
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
7
Glenie Cross
5:42.71
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
9-10
Austin Mitchell
6:03.77
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3000 Meters
1.
11
Javon Jones
10:44.52
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
80m Hurdles - 30"
1.
13-14
Davin Adams
13.95
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
-
Shon Martin
16.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
100m Hurdles - 33"
1.
7
Glenie Cross
17.15
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
7
Fred George III
18.72
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
200m Hurdles - 30"
1.
7
Fred George III
29.37
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
7
Evan Knox
29.45
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
7
Glenie Cross
33.52
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
400m Hurdles - 36"
1.
12
Dewan Hawthorne
55.88
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
-
Joseph Williams
59.52
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4x100 Relay
1.
Relay Team
48.76
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:19.58
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
17-18
Cameron Cooper
Dewan Hawthorne
Donnie James
Joseph Williams
3:22.37
Aug 5
AAU National Junior Olympic Games
3.
Evan Knox
Fred George III
Genard King
Joshua Flake
3:41.38
Aug 5
AAU National Junior Olympic Games
4.
4:11.42
Aug 5
AAU National Junior Olympic Games
5.
Alex Graham
Alton MarksIi
Avery Doss
Zacchaeus Brocks
4:21.27
Aug 5
AAU National Junior Olympic Games
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:30.21
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Shot Put - 6lb
1.
7
Fred George III
29' 3.5
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
13-14
Davin Adams
29' 3.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
7
Glenie Cross
27' 7.5
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
9-10
Alex Graham
25' 1.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
3
Jelani Walker
20' 4.75
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
7-8
Alton MarksIi
18' 3.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
6
Zacchaeus Brocks
14' 5.5
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Shot Put - 4kg
1.
7
Fred George III
28' 10.5
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
Shot Put - 12lb
1.
12
Ryan Lynch
45' 7.25
PR
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
2.
-
Zion Garrett
45' 2.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
-
Jaelyne Barnett
42' 9.75
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Discus - 1.6kg
1.
12
Ryan Lynch
141' 8.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
-
Zion Garrett
114' 5.5
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
-
Jaelyne Barnett
99' 4.75
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Javelin - 400g TJ
1.
-
Shon Martin
110' 7
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
9-10
Brandon Russell
57' 2.5
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
3
Jelani Walker
46' 0
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
5
Damien Bell
43' 1
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Javelin - 800g
1.
12
Ryan Lynch
69' 0.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
High Jump
1.
7
Fred George III
4' 9.75
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
2.
12
Ryan Lynch
4' 9
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
9-10
Alex Graham
4' 5
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7
Glenie Cross
4' 5
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
6
Zacchaeus Brocks
4' 3.25
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
13-14
Davin Adams
4' 3.25
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
7-8
Alton MarksIi
3' 9.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Long Jump
1.
13-14
Dresean Smith
17' 7.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
12
Ryan Lynch
16' 3.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
13-14
Davin Adams
15' 9.25
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
11-12
Xavier Henderson
15' 5.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
7
Fred George III
14' 10.75
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
7
Glenie Cross
14' 4
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
11-12
Henry Russell
12' 11
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
8.
-
Shon Martin
11' 10
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
9.
9-10
Brandon Russell
11' 9
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
10.
5
Damien Bell
11' 6.5
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Triple Jump
1.
7
Fred George III
33' 5.5
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
Triathlon
1.
9-10
Alex Graham
899
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
7-8
Alton MarksIi
550
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
6
Zacchaeus Brocks
547
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Pentathlon (Outdoor) -
1.
13-14
Davin Adams
2169
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
7
Fred George III
1875
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
7
Glenie Cross
1620
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Womens
100 Meters
1.
9
Aasia Laurencin
12.24
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
10
Janae Barksdale
12.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
13-14
Riley Donaldson
13.23
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
15-16
Jacquelyn James
13.41
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
7
MaKayla Williams
13.80
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
6.
15-16
China Edwards
14.09
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
7
Kynnedee Cowles
15.49
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
8.
1
Payton Gee
16.18
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
9.
11-12
Jada Pearson
16.74
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
10.
7-8
Niah Franklin
18.66
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
200 Meters
1.
12
Taylor Manson
24.47
(-2.2)
PR
Jun 18
New Balance Nationals Outdoor
2.
9
Aasia Laurencin
24.69
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
7
Jada Roundtree
25.18
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
2
Chloe Vines
25.54
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
-
Jaylah Walton
26.55
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
7
MaKayla Williams
27.03
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
12
Drew Coleman
27.72
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
8.
15-16
Jacquelyn James
28.11
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
9.
13-14
Riley Donaldson
28.29
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
10.
15-16
China Edwards
28.62
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
11.
7
Kynnedee Cowles
32.47
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
12.
11-12
Unique Taylor
34.06
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
13.
11-12
Nevaeh Franklin
34.08
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
14.
1
Payton Gee
35.79
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
15.
11-12
Jada Pearson
38.62
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
16.
7-8
Niah Franklin
41.68
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
400 Meters
1.
10
Janae Barksdale
56.38
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
7
Jada Roundtree
57.16
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
11
Dorriann Coleman
57.76
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
2
Chloe Vines
58.52
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
-
Tamyra Todd
59.17
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
7
MaKayla Williams
1:00.34
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
3
Gabrielle Jeffries
1:00.97
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
8.
5
Morgan Roundtree
1:04.76
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
9.
13-14
Arielle Johnson
1:08.39
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
10.
11-12
Sydney Williams
1:08.42
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
11.
11-12
Danah Pearson
1:10.85
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
12.
11-12
Nevaeh Franklin
1:19.32
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
13.
2
Leah Thomas
1:19.43
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
14.
9-10
Clarissa Grace-Mabry
1:20.26
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
15.
7-8
Niah Franklin
1:37.78
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
800 Meters
1.
10
Javonne Kirksey
2:00.43
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
800 Meters
1.
9
Jayla Jones
2:16.59
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
11
Dorriann Coleman
2:19.50
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
11
Makayla Gates
2:21.67
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
11
Mariyah Archibald
2:22.92
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
-
Tamyra Todd
2:28.22
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
7
Kynnedee Cowles
2:28.33
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
-
Emon Miles
2:29.10
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
8.
12
Drew Coleman
2:31.43
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
9.
7
MaKayla Williams
2:35.20
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
10.
13-14
Nadia Tijerina
2:36.10
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
11.
11-12
Danah Pearson
2:41.85
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
12.
5
Morgan Roundtree
2:41.96
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
13.
13-14
Arielle Johnson
2:47.35
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
14.
11-12
Sydney Williams
2:50.38
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
15.
9
Aasia Laurencin
2:53.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
16.
-
Jaylah Walton
2:57.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
17.
8
Artaia Courtney
2:58.12
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
18.
9-10
Clarissa Grace-Mabry
2:59.82
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
19.
2
Leah Thomas
3:01.88
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
20.
11-12
Nevaeh Franklin
3:09.50
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
21.
7
Drelin Mapp
3:15.80
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
1500 Meters
1.
10
Javonne Kirksey
4:16.15
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
1500 Meters
1.
7
Kynnedee Cowles
5:13.24
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
9
Jayla Jones
5:18.86
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
11
Mariyah Archibald
5:24.29
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
13-14
Nadia Tijerina
5:42.28
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
8
Artaia Courtney
6:28.27
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
80m Hurdles - 30"
1.
5
Morgan Roundtree
14.44
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
100m Hurdles - 33"
1.
-
Jaylah Walton
15.00
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
9
Ahvon Mitchell
15.36
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
9
Aasia Laurencin
15.63
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
12
Drew Coleman
16.53
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
-
Emon Miles
17.02
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
7
Drelin Mapp
17.30
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
11-12
Sydney Williams
19.91
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
200m Hurdles - 30"
1.
7
Jada Roundtree
29.53
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
2
Chloe Vines
31.36
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
-
Emon Miles
31.65
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
7
Drelin Mapp
34.05
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
11-12
Sydney Williams
34.96
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
400m Hurdles - 30"
1.
9
Ahvon Mitchell
1:06.09
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
12
Drew Coleman
1:06.24
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
-
Jaylah Walton
1:20.52
PR
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
4x100 Relay
1.
Relay Team
47.41
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4x400 Relay
1.
13-14
Chloe Vines
Jada Roundtree
Makayla Williams
Tamyra Todd
3:49.68
Aug 5
AAU National Junior Olympic Games
2.
15-16
Ahvon Mitchell
Janae Barksdale
Jasmine Moore
Jayla Jones
3:51.76
Aug 5
AAU National Junior Olympic Games
3.
Relay Team
3:51.80
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
Arielle Johnson
Gabrielle Jeffries
Morgan Roundtree
Nevaeh Franklin
4:24.35
Aug 5
AAU National Junior Olympic Games
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:50.07
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Shot Put - 6lb
1.
7
Drelin Mapp
31' 8
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
-
Lailah Graham
28' 5.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
11-12
Unique Taylor
24' 6.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
-
Emon Miles
24' 2.5
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
11-12
Jada Pearson
22' 1.75
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
11-12
Sydney Williams
20' 6.5
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
5
Morgan Roundtree
17' 9.75
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Shot Put - 4kg
1.
-
Jaylah Walton
23' 2.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
12
Drew Coleman
20' 2.5
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
9
Aasia Laurencin
19' 2.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Discus - 1kg
1.
-
Lailah Graham
52' 6
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Javelin - 600g
1.
-
Jaylah Walton
66' 8.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
9
Aasia Laurencin
59' 5.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
12
Drew Coleman
53' 5.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
High Jump
1.
12
Drew Coleman
5' 1
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
9
Aasia Laurencin
4' 9.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
-
Jaylah Walton
4' 7
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
11-12
Sydney Williams
4' 5
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
-
Emon Miles
4' 5
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
7
Drelin Mapp
4' 3.25
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
-
Lailah Graham
3' 9.5
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
8.
5
Morgan Roundtree
3' 9.25
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Long Jump
1.
15-16
Jasmine Moore
18' 3.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
3
Gabrielle Jeffries
15' 11.75
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
-
Jaylah Walton
14' 5.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
12
Drew Coleman
14' 4.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
5.
9
Aasia Laurencin
14' 4
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
6.
-
Emon Miles
13' 8.5
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
7.
7
Drelin Mapp
12' 11.75
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
8.
-
Lailah Graham
12' 8.25
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
9.
-
Sumaiyah Bayi
12' 7.5
PR
Jun 24
USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
10.
15-16
Jacquelyn James
12' 6.75
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
11.
11-12
Sydney Williams
12' 5.5
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
12.
5
Morgan Roundtree
12' 2.5
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
13.
11-12
Danah Pearson
12' 1.5
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
14.
11-12
Unique Taylor
10' 0
PR
Jul 8
Grand Rapids Youth Invitational
Pentathlon (Outdoor) -
1.
-
Emon Miles
2170
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
7
Drelin Mapp
1879
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
5
Morgan Roundtree
1789
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
4.
11-12
Sydney Williams
1781
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
Heptathlon -
1.
12
Drew Coleman
3559
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
2.
9
Aasia Laurencin
3417
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
3.
-
Jaylah Walton
3376
PR
Jul 2
AAU Region 12 National Qualifier
*Recent improvement