Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
2002
Indoor
2024
2022
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Christian Orred
12.27
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
2.
11
Jackson McGlothlin
12.70
PR
Apr 8
RRCA Invitational
3.
10
Forte Elkins
13.30
PR
Apr 8
RRCA Invitational
4.
9
Mark Welter
14.30
PR
Apr 8
RRCA Invitational
200 Meters
1.
9
Alex Chaiken
26.90
PR
Apr 8
RRCA Invitational
2.
11
Jackson McGlothlin
27.20
PR
Apr 8
RRCA Invitational
3.
10
Forte Elkins
28.08
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
4.
9
Mark Welter
30.82
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
400 Meters
1.
10
Perry Williams
57.40
Apr 8
RRCA Invitational
2.
9
Kevin Yue
59.54
PR
Apr 1
Seeger Relays
3.
9
Alex Chaiken
1:04.16
Apr 1
Seeger Relays
800 Meters
1.
9
Gabe Graf
2:32.72
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
2.
9
Alex Chaiken
2:32.80
PR
Apr 1
Seeger Relays
3.
9
Caleb Potts
2:39.60
PR
Apr 1
Seeger Relays
1600 Meters
1.
9
Gabe Graf
5:28.65
Apr 1
Seeger Relays
2.
9
Caleb Potts
6:13.18
PR
Apr 1
Seeger Relays
3200 Meters
1.
9
Gabe Graf
12:13.26
Apr 1
Seeger Relays
110m Hurdles - 39"
1.
10
Jordan Fernandez
18.25
(1.1)
May 6
TAPPS 3A State Meet (F-Sa)
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jordan Fernandez
49.50
Apr 8
RRCA Invitational
2.
10
Forte Elkins
52.87
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
4x100 Relay
1.
Jackson McGlothlin
Thomas Chandler
Perry Williams
Christian Orred
48.24
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
4x200 Relay -
1.
Kevin Yue
Jordan Fernandez
Thomas Chandler
Christian Orred
1:42.54
Apr 1
Seeger Relays
2.
Slade Walker
Jordan Fernandez
Thomas Chandler
Jackson McGlothlin
1:42.92
Apr 28
TAPPS 3A-4A South Regional
4x400 Relay
1.
Kevin Yue
Thomas Chandler
Perry Williams
Christian Orred
3:55.21
Apr 1
Seeger Relays
2.
Slade Walker
Thomas Chandler
Perry Williams
Christian Orred
4:14.99
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
Shot Put - 12lb
1.
9
Maxwell Johnson
28' 4.5
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
2.
11
Jackson McGlothlin
27' 8
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
3.
9
Mark Welter
22' 1
PR
Apr 8
RRCA Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Thomas Chandler
78' 5
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
2.
9
Maxwell Johnson
73' 1
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
3.
11
Jackson McGlothlin
67' 5
Apr 1
Seeger Relays
4.
9
Mark Welter
54' 6
Apr 1
Seeger Relays
High Jump
1.
10
Perry Williams
5' 4
Apr 8
RRCA Invitational
2.
10
Forte Elkins
5' 0
PR
Apr 8
RRCA Invitational
3.
9
Gabe Graf
4' 10
Apr 8
RRCA Invitational
Long Jump
1.
9
Kevin Yue
17' 3
PR
Mar 24
Elgin Invitational
2.
12
Christian Orred
17' 2.5
PR
Apr 8
RRCA Invitational
3.
10
Jordan Fernandez
16' 8.5
Apr 8
RRCA Invitational
Triple Jump
1.
10
Perry Williams
36' 11.25
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
2.
10
Jordan Fernandez
33' 5.5
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
3.
10
Forte Elkins
28' 11.5
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
Womens
100 Meters
1.
10
Madison Brown
14.40
PR
Apr 8
RRCA Invitational
9
Lydia Headley
14.40
PR
Apr 8
RRCA Invitational
3.
11
Logan Haller
14.64c
PR
Mar 24
Elgin Invitational
4.
12
Bekah Fadler
15.50
PR
Apr 8
RRCA Invitational
5.
11
Cameron LeCates
15.63
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
200 Meters
1.
11
Sophie Berg
28.90
PR
Apr 8
RRCA Invitational
2.
11
Logan Haller
29.93
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
3.
9
Lydia Headley
31.64c
PR
Mar 24
Elgin Invitational
4.
12
Bekah Fadler
32.40
PR
Apr 8
RRCA Invitational
400 Meters
1.
10
Madison Brown
1:03.03
PR
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
800 Meters
1.
10
Elisan Wagner
3:08.10
PR
Apr 8
RRCA Invitational
1600 Meters
1.
10
Elisan Wagner
6:48.0h
PR
Mar 24
Elgin Invitational
3200 Meters
1.
10
Elisan Wagner
15:15.00
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
100m Hurdles - 33"
1.
11
Sophie Berg
16.05
(1.0)
PR
May 6
TAPPS 3A State Meet (F-Sa)
300m Hurdles - 30"
1.
11
Cameron LeCates
57.27
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
4x100 Relay
1.
Madison Brown
Bekah Fadler
Lydia Headley
Logan Haller
54.44c
Mar 24
Elgin Invitational
2.
Logan Haller
Bekah Fadler
Lydia Headley
Madison Brown
55.93
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
4x200 Relay -
1.
Lydia Headley
Bekah Fadler
Sophie Berg
Logan Haller
1:59.48
May 6
TAPPS 3A State Meet (F-Sa)
2.
Logan Haller
Bekah Fadler
Sophie Drinnan
Lydia Headley
2:03.34
Apr 1
Seeger Relays
4x400 Relay
1.
Lydia Headley
Bekah Fadler
Sophie Berg
Madison Brown
4:34.18
May 6
TAPPS 3A State Meet (F-Sa)
2.
Lydia Headley
Bekah Fadler
Sophie Drinnan
Madison Brown
4:46.60
Apr 8
RRCA Invitational
3.
Lydia Headley
Bekah Fadler
Elisan Wagner
Madison Brown
5:08.7h
Mar 24
Elgin Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Kelsey Lawrence
22' 4
Apr 19
TAPPS 3A District 03 Meet
Discus - 1kg
1.
10
Kelsey Lawrence
66' 6
Apr 28
TAPPS 3A-4A South Regional
High Jump
1.
11
Logan Haller
5' 2
PR
Apr 28
TAPPS 3A-4A South Regional
2.
11
Sophie Berg
5' 0
PR
Apr 8
RRCA Invitational
3.
9
Lydia Headley
4' 4
Mar 24
Elgin Invitational
Long Jump
1.
9
Lydia Headley
15' 7.75
Apr 8
RRCA Invitational
2.
10
Madison Brown
14' 8.75
PR
Mar 24
Elgin Invitational
3.
12
Bekah Fadler
13' 8
PR
Apr 8
RRCA Invitational
Triple Jump
1.
11
Sophie Berg
35' 5.5
(2.3)
PR
May 6
TAPPS 3A State Meet (F-Sa)
*Recent improvement