Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Jayren Perkins
12.32
May 8
TSSAA AAA Section 2 Sub-Sectional - Chattanooga Area
2.
10
Jorge Sifuentes
12.98
PR
Apr 29
District 6AAA Championship
3.
-
Raven Lewandowski
13.31
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
200 Meters
1.
10
Jayren Perkins
25.13
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
2.
11
Noah Campbell
27.06
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
3.
-
Raven Lewandowski
28.97
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
400 Meters
1.
12
McCall Turner
55.00
PR
Apr 8
McCallie Mid-South Track Classic
2.
12
Jacob Rabideau
58.19
PR
Apr 8
McCallie Mid-South Track Classic
3.
10
Dillon Earls
1:00.23
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
4.
-
Raven Lewandowski
1:04.28
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
800 Meters
1.
11
Christian Locke
2:01.10
Apr 29
District 6AAA Championship
2.
10
Dillon Earls
2:18.74
Apr 29
District 6AAA Championship
3.
12
Paxton Smith
2:26.19
PR
Apr 29
District 6AAA Championship
4.
9
Rhett Bundy
2:28.21
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
5.
-
Matheu McCoy
2:34.10
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
6.
-
Caden Stubblefield
2:41.52
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
1600 Meters
1.
9
Rhett Bundy
5:30.47
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
2.
11
Bunker Brock
5:34.99
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
3.
10
Spencer Thompson
5:55.00
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
4.
12
Mario Hernandez
5:55.73
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
5.
-
Ryan Cain
6:17.86
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
3200 Meters
1.
12
Mario Hernandez
13:55.54
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
2.
-
Nolan Hillis
14:54.72
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
3.
-
Timmy Benshoff II
15:55.80
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Jayren Perkins
23.26
PR
Apr 8
McCallie Mid-South Track Classic
4x100 Relay
1.
Relay Team
48.05
May 8
TSSAA AAA Section 2 Sub-Sectional - Chattanooga Area
4x200 Relay -
1.
McCall Turner
Noah Campbell
Jorge Sifuentes
Jayren Perkins
1:38.79
Apr 8
McCallie Mid-South Track Classic
2.
Relay Team
1:39.51
May 8
TSSAA AAA Section 2 Sub-Sectional - Chattanooga Area
3.
Noah Campbell
Jacob Rabideau
McCall Turner
Jorge Sifuentes
1:40.60
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
4.
Jorge Sifuentes
Jayren Perkins
Jacob Rabideau
Noah Campbell
1:40.74
Apr 29
District 6AAA Championship
4x400 Relay
1.
Turner McCall
Jacob Rabideau
Jorge Sifuentes
Kevin Sifuentes
3:55.32
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:14.22
May 8
TSSAA AAA Section 2 Sub-Sectional - Chattanooga Area
2.
Spencer Thompson
Bunker Brock
Caden Stubblefield
Dillon Earls
9:23.50
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
3.
Caden Stubblefield
Dillon Earls
Christian Weeter
Paxton Smith
9:29.96
Apr 29
District 6AAA Championship
4.
Christian Locke
Bunker Brock
Paxton Smith
Christian Weeter
9:36.03
Apr 8
McCallie Mid-South Track Classic
Shot Put - 12lb
1.
11
Raleigh Woods
43' 6.5
PR
Apr 29
District 6AAA Championship
Discus - 1.6kg
1.
11
Raleigh Woods
84' 9
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
High Jump
1.
10
Jayren Perkins
5' 6
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
Long Jump
1.
12
McCall Turner
18' 8.5
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
2.
12
Jacob Rabideau
18' 1.5
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
3.
11
Noah Campbell
17' 9
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
Triple Jump
1.
11
Bunker Brock
32' 8.25
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Bridgette Kern
15.31
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
200 Meters
1.
11
Bethany Fye
29.06
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
2.
12
Tessa Smith
35.73
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
400 Meters
1.
11
Bethany Fye
1:05.81
PR
Apr 29
District 6AAA Championship
800 Meters
1.
11
Allison Cripps
2:54.82
PR
Apr 29
District 6AAA Championship
2.
-
Sarai Ruiz
3:11.31
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
3.
-
Erin Lane
3:19.99
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
4.
9
Erin McDowell
3:28.61
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
5.
-
Brianna Nunez
3:50.22
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
1600 Meters
1.
11
Allison Cripps
6:47.15
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
2.
11
McKella Beddies
6:49.93
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
3200 Meters
1.
10
Olianada Vazquez
16:06.80
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
2.
-
Paola Campos
17:01.19
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
3.
10
Genesis Yanez
17:02.23
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
59.11
May 8
TSSAA AAA Section 2 Sub-Sectional - Chattanooga Area
2.
Bridgette Kern
Allie Garcia
Gabi Contreras
Jasmin De Santiago
1:00.28
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
4x200 Relay -
1.
Allie Garcia
Gabi Contreras
Jasmin De Santiago
Marlie Henegar
2:07.58
Apr 8
McCallie Mid-South Track Classic
2.
Relay Team
2:07.79
Apr 29
District 6AAA Championship
4x800 Relay
1.
Paola Campos
Sarai Ruiz
Kelsey Gross
Olianada Vazquez
12:52.10
Apr 8
McCallie Mid-South Track Classic
2.
Erin Lane
Allison Cripps
Olianada Vazquez
Kelsey Gross
12:52.67
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Gabi Contreras
19' 10
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
2.
-
Sarai Ruiz
18' 3
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Gabi Contreras
58' 10
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
2.
-
Sarai Ruiz
50' 7
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
Long Jump
1.
11
Bethany Fye
12' 8.5
PR
Apr 1
Robert James Warrior Invitational
Triple Jump
1.
11
Bethany Fye
30' 0.5
Apr 29
District 6AAA Championship
*Recent improvement