Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2006
2004
2003
2002
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Hunter Davenport
11.34
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
11
Jaylon Clark
12.09
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
3.
12
Austin Gibson
13.27
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
4.
10
Isaac Slagle
13.38
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
5.
12
Jacob Hill
14.01
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
200 Meters
1.
11
Hunter Davenport
23.72
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
2.
11
Austin Roark
24.69
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
3.
11
Brayden Sams
24.73
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
4.
10
Isaac Slagle
28.12
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
400 Meters
1.
12
Brian Sehrer
58.25
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
12
Austin Gibson
59.74
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
3.
11
Rowdy Davis
1:03.03
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
800 Meters
1.
10
Seth Clark
2:39.06
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
9
Spencer Babb
2:44.00
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
3.
10
Dawson Moore
2:46.95
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
4.
12
Jacob Miracolo
2:54.21
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
1600 Meters
1.
12
Tristan Morley
6:01.34
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
2.
9
Tristin Tipton
6:09.52
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
3200 Meters
1.
12
Tristan Morley
12:58.48
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
9
Tristin Tipton
14:51.35
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
110m Hurdles - 39"
1.
11
Nick Conley
19.51
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
300m Hurdles - 36"
1.
11
Nick Conley
48.02
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
12
Jacob Miracolo
55.28
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
4x100 Relay
1.
Brian Sehrer
Kai Norman
Brayden Sams
Hunter Davenport
46.39
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
2.
Relay Team
46.44
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
4x200 Relay -
1.
Austin Roark
Kai Norman
Hunter Davenport
Brayden Sams
1:34.86
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
2.
Relay Team
1:34.98
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
4x400 Relay
1.
Jaylon Clark
Austin Gibson
Rowdy Davis
Brian Sehrer
4:03.46
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
2.
Relay Team
4:09.21
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
4x800 Relay
1.
Tristan Morley
Tristin Tipton
Spencer Babb
Seth Clark
10:39.79
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
4x1600 Relay
1.
Relay Team
26:09.52
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
Shot Put - 12lb
1.
12
Brian Sehrer
37' 8.5
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
2.
12
J.D. McAmis
32' 8
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
3.
12
Alex Melendez
32' 7.25
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
4.
9
Cameron Slone
32' 2
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
Discus - 1.6kg
1.
12
J.D. McAmis
106' 8
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
2.
12
Alex Melendez
99' 8
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
3.
10
Seth Clark
69' 6
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
4.
9
Cameron Slone
63' 10
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
High Jump
1.
11
Austin Roark
5' 8
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
11
Nick Conley
5' 2
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
Pole Vault
1.
11
Jaylon Clark
9' 6
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
12
Tristan Morley
8' 6
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
11
Rowdy Davis
8' 6
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
Long Jump
1.
11
Austin Roark
20' 9
PR
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
2.
11
Brayden Sams
18' 2
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
3.
11
Hunter Davenport
17' 10
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
Triple Jump
1.
11
Kai Norman
42' 1
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
11
Jaylon Clark
36' 0.5
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
Womens
100 Meters
1.
10
Charity Greene
14.46
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
10
Hannah Moore
14.64
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
3.
9
Autumn Sommers
15.35
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
4.
11
Makayla Hughes
16.13
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
5.
9
Haley Miller
16.32
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
200 Meters
1.
10
Charity Greene
30.34
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
2.
11
Haley Green
30.48
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
3.
9
Madison Bunting
33.71
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
4.
11
Makayla Hughes
33.82
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
5.
9
Chelsea Arnold
34.49
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
6.
9
Haley Miller
35.94
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
400 Meters
1.
9
Chelsea Arnold
1:15.33
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
800 Meters
1.
12
Hunter Malone
3:03.84
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
10
Holly Orfield
3:09.60
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
3.
9
Madison Wagner
3:12.20
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
4.
9
Kalee Lane
3:16.41
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
1600 Meters
1.
9
Kalee Lane
6:45.17
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
2.
11
Makayla Hughes
7:21.81
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
3.
12
Amanda Howland
7:37.64
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
3200 Meters
1.
12
Amanda Howland
15:45.41
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
9
Madison Wagner
16:04.85
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
3.
9
Kalee Roark
17:36.70
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
100m Hurdles - 33"
1.
10
Natalie Newsome
20.52
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
300m Hurdles - 30"
1.
10
Natalie Newsome
52.60
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
4x100 Relay
1.
Charity Greene
Natalie Newsome
Autumn Sommers
Hannah Moore
56.86
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
2.
Relay Team
57.17
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
4x200 Relay -
1.
Charity Greene
Natalie Newsome
Autumn Sommers
Haley Green
1:58.67
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
2.
Relay Team
2:02.61
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
4x1600 Relay
1.
Relay Team
29:03.11
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
Shot Put - 4kg
1.
9
Shalyn Whitson
31' 4
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
2.
11
Haley Green
26' 0
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
3.
9
Katlyn Price
21' 9
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
4.
9
Marisa Sehrer
20' 6
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
5.
9
Autumn Sommers
19' 6
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
Discus - 1kg
1.
9
Shalyn Whitson
70' 3
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
9
Madison Bunting
54' 10
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
3.
9
Katlyn Price
52' 11
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
4.
9
Marisa Sehrer
45' 2
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
High Jump
1.
9
Madison Bunting
4' 0
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
Pole Vault
1.
10
Natalie Newsome
7' 0
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
2.
10
Hannah Moore
6' 1
PR
May 17
TSSAA A-AA East Sectional
Long Jump
1.
10
Hannah Moore
14' 8.5
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
2.
9
Chelsea Arnold
11' 7.5
PR
May 2
Science Hill HS JV Meet #3
Triple Jump
1.
11
Haley Green
29' 11
PR
Apr 10
Dobyns-Bennett Invitaional
2.
12
Amanda Howland
20' 9.5
PR
May 9
TSSAA A-AA East Section North East Subsection Champions..
*Recent improvement