Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2005
2004
1999
1997
1995
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1972
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
1992
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Christia Edgerson
11.24
(1.1)
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
11
Khalid Thornton
11.33
(1.1)
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
10
Kaleb East
11.51
PR
Apr 13
Willoughby South Invitational
4.
10
Gilbert Campbell
12.23
Apr 13
Willoughby South Invitational
200 Meters
1.
12
Sean Silas
22.72
(2.5)
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
10
Kaleb East
22.77
(2.5)
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
11
Khalid Thornton
24.74
(-2.5)
May 6
The Optimist Meet
4.
10
Gilbert Campbell
25.16
Apr 13
Willoughby South Invitational
400 Meters
1.
12
Sean Silas
54.05
PR
Apr 29
Poland Invitational
2.
10
Etaijen Easter
55.41
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
11
Billy Caplice
55.50
PR
Apr 13
Willoughby South Invitational
4.
10
Kaleb East
56.69
PR
May 6
The Optimist Meet
5.
10
Arty Jindra
57.08
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
800 Meters
1.
12
Aaron McCarthy
2:01.37
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
11
Evan Wagner
2:11.12
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
1600 Meters
1.
12
Aaron McCarthy
4:39.18
PR
Apr 22
Comet Relays
2.
12
Nick Bianco
4:48.43
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
11
Tyler Peeden
5:01.39
Apr 13
Willoughby South Invitational
3200 Meters
1.
11
Alex Dickson
10:31.72
PR
Apr 29
Poland Invitational
2.
11
Tyler Peeden
10:34.89
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
12
Nick Bianco
10:36.35
PR
Apr 29
Poland Invitational
4.
11
Chad Abrams
11:13.22
PR
Apr 22
Comet Relays
110m Hurdles - 39"
1.
11
Julius Edgerson
16.03
(-2.6)
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
11
Brandon Walker
17.52
(-4.4)
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
11
Billy Caplice
19.31
(.0)
Apr 29
Poland Invitational
4.
10
Arty Jindra
19.39
(-1.9)
May 6
The Optimist Meet
300m Hurdles - 36"
1.
11
Julius Edgerson
41.11
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
11
Billy Caplice
42.99
May 6
The Optimist Meet
3.
10
Arty Jindra
44.57
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x100 Relay
1.
Sean Silas
Kaleb East
Khalid Thornton
Christia Edgerson
43.64
Apr 22
Comet Relays
2.
Sean Silas
Kaleb East
Christia Edgerson
Gilbert Campbell
44.75
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
Sean Silas
Gilbert Campbell
Khalid Thornton
Kaleb East
45.12
May 6
The Optimist Meet
4.
Omar Perrin
Julius Edgerson
Avaughn Lardell
Gilbert Campbell
47.88
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x200 Relay -
1.
Sean Silas
Christia Edgerson
Khalid Thornton
Kaleb East
1:30.26
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
Sean Silas
Kaleb East
Khalid Thornton
Christia Edgerson
1:31.32
May 26
OHSAA D1 Region 1
3.
Sean Silas
Gilbert Campbell
Khalid Thornton
Kaleb East
1:35.05
May 6
The Optimist Meet
4.
Christia Edgerson
Gilbert Campbell
Omar Perrin
Kaleb East
1:40.14
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x400 Relay
1.
Billy Caplice
Kaleb East
Julius Edgerson
Aaron McCarthy
3:31.05
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
Billy Caplice
Etaijen Easter
Julius Edgerson
Aaron McCarthy
3:42.34
Apr 13
Willoughby South Invitational
3.
Billy Caplice
Arty Jindra
Julius Edgerson
Aaron McCarthy
3:45.29
Apr 22
Comet Relays
4.
Billy Caplice
Arty Jindra
Kaleb East
Aaron McCarthy
3:50.51
May 6
The Optimist Meet
4x800 Relay
1.
Evan Wagner
Aaron McCarthy
Tyler Peeden
Alex Dickson
8:29.96
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
Evan Wagner
Blake Benedict
Nick Bianco
Alex Dickson
9:03.70
Apr 13
Willoughby South Invitational
3.
Evan Wagner
Tyler Peeden
Chad Abrams
Blake Benedict
9:03.78
Apr 22
Comet Relays
4.
Evan Wagner
Tyler Peeden
Alex Dickson
Blake Benedict
9:16.16
May 6
The Optimist Meet
4x1600 Relay
1.
Aaron McCarthy
Alex Dickson
Nick Bianco
Tyler Peeden
19:42.76
Apr 22
Comet Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Sean Silas
Christia Edgerson
Kaleb East
Billy Caplice
1:40.06
Apr 22
Comet Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Nick Bianco
Sean Silas
Evan Wagner
Alex Dickson
11:44.05
Apr 22
Comet Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Arty Jindra
Brandon Walker
Billy Caplice
Julius Edgerson
1:10.40
Apr 22
Comet Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Joshua Sakian
36' 6
PR
Apr 22
Comet Relays
2.
11
Logan Ingram
35' 9.5
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
12
Matt Fetsko
35' 3.5
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
Discus - 1.6kg
1.
10
Matt Belak
115' 1
Apr 22
Comet Relays
2.
10
James Pope
114' 0
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
12
Matt Fetsko
108' 9
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
High Jump
1.
10
Etaijen Easter
6' 4
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
12
Omar Perrin
5' 11
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
Pole Vault
1.
10
Brad Yates
11' 0
Apr 13
Willoughby South Invitational
2.
10
James Besset
9' 0
PR
May 6
The Optimist Meet
Long Jump
1.
11
Christia Edgerson
22' 11
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
12
Sean Silas
22' 4.5
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
10
Kaleb East
19' 5.75
Apr 13
Willoughby South Invitational
4.
11
Khalid Thornton
18' 6.75
Apr 29
Poland Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Nya Bussey
12.18
(3.4)
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
11
Raquel Jones
12.34
(1.5)
Apr 29
Poland Invitational
3.
9
Alyssa Willis
12.99
(2.4)
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
200 Meters
1.
10
Nya Bussey
25.57
(-1.2)
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
9
Alyssa Willis
26.50
(2.3)
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
11
Raquel Jones
27.51
Apr 13
Willoughby South Invitational
400 Meters
1.
10
Nia Robinson
56.16
Jun 3
OHSAA D1 State Meet
2.
11
Camari Griffin
1:00.02
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
800 Meters
1.
10
Angela DeFabio
2:26.21
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
9
Rebecca Mold
2:26.84
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
9
Gillian McKenna
2:35.79
Apr 13
Willoughby South Invitational
1600 Meters
1.
12
Morgan Kelley
5:09.92
PR
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
9
Gillian McKenna
5:27.81
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
9
Alyssa Deeds
5:29.34
May 6
The Optimist Meet
4.
9
Rebecca Mold
5:36.48
Apr 13
Willoughby South Invitational
5.
12
Kayley Irwin
5:51.56
Apr 13
Willoughby South Invitational
3200 Meters
1.
9
Alyssa Deeds
11:13.42
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
11
Emily O'Connor
11:21.94
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
12
Morgan Kelley
11:35.13
PR
Apr 29
Poland Invitational
4.
9
Rebecca Mold
12:02.47
May 6
The Optimist Meet
5.
12
Kayley Irwin
12:17.55
PR
Apr 22
Comet Relays
100m Hurdles - 33"
1.
10
Taryn Dixon
19.55
PR
Apr 13
Willoughby South Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
10
Julia Henderson
51.41
Apr 22
Comet Relays
4x100 Relay
1.
Brionna McDonald
Alyssa Willis
Mya Harvey
Nya Bussey
48.93
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
Brionna McDonald
Alyssa Willis
Camari Griffin
Nya Bussey
49.11
Jun 3
OHSAA D1 State Meet
3.
Brionna McDonald
Alyssa Willis
Camari Griffin
Nya Bussey
49.31
Jun 18
New Balance Nationals Outdoor
4.
Brionna McDonald
Nya Bussey
Alyssa Willis
Raquel Jones
49.84
Apr 22
Comet Relays
5.
Brionna McDonald
Nya Bussey
Chelsi Billingsley
Raquel Jones
51.64
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x200 Relay -
1.
Alyssa Willis
Mariah Myles
Nia Robinson
Nya Bussey
1:41.06
Jun 3
OHSAA D1 State Meet
2.
Camari Griffin
Mariah Myles
Nia Robinson
Nya Bussey
1:46.99
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x400 Relay
1.
Mariah Myles
Julia Henderson
Camari Griffin
Nia Robinson
3:55.98
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
Mariah Myles
Nya Bussey
Camari Griffin
Nia Robinson
3:58.21
Jun 18
New Balance Nationals Outdoor
3.
Mariah Myles
Alyssa Willis
Camari Griffin
Nia Robinson
4:05.68
Apr 22
Comet Relays
4x800 Relay
1.
Morgan Kelley
Angela DeFabio
Alyssa Deeds
Emily O'Connor
9:47.31
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
Gillian McKenna
Angela DeFabio
Alyssa Deeds
Emily O'Connor
10:05.27
Apr 13
Willoughby South Invitational
3.
Gillian McKenna
Mariah Myles
Angela DeFabio
Kayley Irwin
10:20.84
Apr 22
Comet Relays
4.
Gillian McKenna
Angela DeFabio
Rebecca Mold
Emily O'Connor
10:23.23
May 6
The Optimist Meet
4x1600 Relay
1.
Morgan Kelley
Rebecca Mold
Alyssa Deeds
Emily O'Connor
22:05.94
Apr 22
Comet Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Brionna McDonald
Nya Bussey
Alyssa Willis
Nia Robinson
1:46.78
Jun 18
New Balance Nationals Outdoor
2.
Raquel Jones
Nya Bussey
Camari Griffin
Nia Robinson
1:50.93
Apr 22
Comet Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Emily O'Connor
Nya Bussey
Morgan Kelley
Alyssa Deeds
12:52.40
Apr 22
Comet Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Kelsey Dunn
35' 1
Apr 13
Willoughby South Invitational
2.
12
Taylor Gill
33' 9
PR
Apr 13
Willoughby South Invitational
3.
11
Nia Thomas
25' 9
PR
Apr 22
Comet Relays
Discus - 1kg
1.
11
Kelsey Dunn
125' 11
Apr 13
Willoughby South Invitational
2.
11
Nia Thomas
88' 9
PR
May 6
The Optimist Meet
3.
11
Amanda Pagano
69' 2
Apr 22
Comet Relays
High Jump
1.
9
Trisha Singh
4' 8
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
10
Kate Karlson
4' 6
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
10
Alyssa Kleinman
4' 6
PR
Apr 22
Comet Relays
Pole Vault
1.
10
Taryn Van Weit
7' 6
Apr 22
Comet Relays
2.
9
Kaela Turle
6' 0
May 6
The Optimist Meet
Long Jump
1.
11
Lauren Johnston
16' 4.5
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
11
Raquel Jones
15' 2.75
Apr 22
Comet Relays
3.
10
Brionna McDonald
13' 5
PR
Apr 22
Comet Relays
*Recent improvement