Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1989
1988
1987
1985
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1974
1972
1971
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jake Fitzgerald
11.01
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
200 Meters
1.
11
Jaden Barnhill
24.08
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
400 Meters
1.
9
Graisen Barnhill
57.04
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
800 Meters
1.
12
Soloman Swanson
2:03.92
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
9
Caleb Endicott
2:11.07
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
1600 Meters
1.
9
Caleb Endicott
4:41.23
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
10
Stuart Kirkbride
4:53.69
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
3200 Meters
1.
10
Stuart Kirkbride
10:58.81
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
9
Nicholas Mcfarren
11:45.53
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
110m Hurdles - 39"
1.
9
Wyatt Zimmerman
17.17
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
11
Jakob Davis
19.21
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
300m Hurdles - 36"
1.
11
Nick Dreher
45.46
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
9
Ben Amstutz
46.33
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
4x100 Relay
1.
Jaden Barnhill
Shelton Smothers
Tommy Hayes
Jake Fitzgerald
43.27
Jun 3
OHSAA D2 State Meet
4x400 Relay
1.
Nick Dreher
Graisen Barnhill
Andrew Endsley
Ben Amstutz
3:55.76
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
4x800 Relay
1.
Soloman Swanson
Ben Amstutz
Stuart Kirkbride
Caleb Endicott
8:34.32
May 27
OHSAA D2 Region 6
2.
Ben Amstutz
Soloman Swanson
Caleb Endicott
Stuart Kirkbride
8:37.70
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
Shot Put - 12lb
1.
12
John McClure
51' 8.75
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
11
Sam Auble
48' 0.75
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
Discus - 1.6kg
1.
11
Sam Auble
140' 2
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
12
John McClure
127' 4
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
High Jump
1.
10
Jason Suppan
5' 10
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
9
C.J. Dehart
5' 4
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
Pole Vault
1.
10
Austin St. Clair
12' 8
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
9
Wyatt Zimmerman
12' 8
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
Long Jump
1.
11
Shelton Smothers
22' 3.25
(-1.2)
PR
May 27
OHSAA D2 Region 6
2.
12
Jake Fitzgerald
21' 3
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
Womens
100 Meters
1.
12
Tehya Hall
13.31
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
200 Meters
1.
9
Sedona Casto-Goodard
26.30
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
400 Meters
1.
9
Sedona Casto-Goodard
57.20
PR
Jun 3
OHSAA D2 State Meet
800 Meters
1.
9
Maya Hamsher
2:24.15
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
9
Sierra Hamsher
2:35.10
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
1600 Meters
1.
10
Ashley Kinnaird
6:04.20
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
9
Ellen Mcallister
6:32.26
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
3200 Meters
1.
10
Reagan Seifried
13:22.58
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
100m Hurdles - 33"
1.
11
Alex Eby
14.67
(1.0)
May 27
OHSAA D2 Region 6
300m Hurdles - 30"
1.
10
Chloe Johnson
48.86
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
4x100 Relay
1.
Tehya Hall
Ashley Stiffler
Kayla Maximovich
Alexis Tillison
50.60
May 27
OHSAA D2 Region 6
2.
Ashley Stiffler
Tehya Hall
Ally Brown
Alexis Tillison
51.29
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
3.
Ashley Stiffler
Alexis Tillison
Tehya Hall
Kayla Maximovich
51.47
Jun 3
OHSAA D2 State Meet
4.
Ally Brown
Tehya Hall
Ashley Stiffler
Alexis Tillison
52.02
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
4x200 Relay -
1.
Alex Eby
Sedona Casto-Goodard
Ashley Stiffler
Kayla Maximovich
1:44.64
Jun 3
OHSAA D2 State Meet
2.
Alex Eby
Kayla Maximovich
Ashley Stiffler
Sedona Casto-Goodard
1:44.66
May 27
OHSAA D2 Region 6
3.
Ashley Stiffler
Chloe Johnson
Alex Eby
Sedona Casto-Goodard
1:47.43
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
4.
Sedona Casto-Goodard
Alex Eby
Chloe Johnson
Ashley Stiffler
1:47.52
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
4x400 Relay
1.
Chloe Johnson
Sedona Casto-Goodard
Maya Hamsher
Kayla Maximovich
3:59.26
Jun 3
OHSAA D2 State Meet
2.
Kayla Maximovich
Sedona Casto-Goodard
Chloe Johnson
Maya Hamsher
3:59.99
May 27
OHSAA D2 Region 6
3.
Ashley Stiffler
Sedona Casto-Goodard
Chloe Johnson
Maya Hamsher
4:15.29
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
4.
Sedona Casto-Goodard
Maya Hamsher
Chloe Johnson
Ashley Stiffler
4:15.78
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
4x800 Relay
1.
Ellen Mcallister
Maya Hamsher
Reagan Seifried
Sierra Hamsher
10:45.17
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
Ellen Mcallister
Reagan Seifried
Maya Hamsher
Sierra Hamsher
10:54.27
May 27
OHSAA D2 Region 6
Shot Put - 4kg
1.
10
Mikayla Carpenter
37' 6.75
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
11
Brandi Bucher
32' 8
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
Discus - 1kg
1.
11
Brandi Bucher
103' 10
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
10
Mikayla Carpenter
99' 9
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
High Jump
1.
12
Celeste Walters
4' 6
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
11
Riley Renner
4' 6
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
Pole Vault
1.
11
Alex Eby
12' 4
May 27
OHSAA D2 Region 6
2.
10
Karlie Lax
11' 10
Jun 3
OHSAA D2 State Meet
Long Jump
1.
11
Ally Brown
15' 10
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Orville
2.
10
Ashley Stiffler
15' 9.75
(1.1)
May 27
OHSAA D2 Region 6
*Recent improvement