Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
1999
1998
1997
1996
1995
1992
1989
1986
1983
1982
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Don Griesmer
12.21
PR
Apr 8
Nordonia Knights Relays
2.
10
Devin Maler
12.37
(-2.5)
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
10
Leon Zheng
12.41
PR
Apr 13
Willoughby South Invitational
4.
10
Gavin Geiger
12.93
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
10
Nick Hajek
12.99
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
10
Nathan Hulten
13.13
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
7.
9
Kyle Stadler
13.25
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
10
Mitch Hager
13.25
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
9.
9
Jason Peters
13.90
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
200 Meters
1.
10
Ryan Holland
24.14
(-1.6)
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
10
Henry Carroll
25.19
(-1.6)
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
10
Nick Hajek
26.01
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4.
10
Alex Benedict
26.07
PR
Apr 13
Willoughby South Invitational
5.
9
Brian Williams
26.39
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
10
Nathan Hulten
26.61
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
7.
10
Gavin Geiger
26.89
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
8.
9
Jason Peters
27.34
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
400 Meters
1.
10
John Jesser
51.64c
PR
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
2.
12
Kevin Perozeni
54.46
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
3.
12
Tim Good
54.64
PR
Apr 13
Willoughby South Invitational
4.
12
Lance Moeritz
55.14c
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
5.
12
Matthew Speck
55.24c
PR
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
6.
9
Jasper Jones
55.94
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
7.
10
Kaleb Austin
56.00
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
8.
9
Nick Zimbardi
56.09
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
9.
11
Nathan King
58.08
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
10.
10
Chris Hager
58.21
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
11.
10
Andrew Clark
1:00.11
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
12.
9
Stephen Zawacki
1:06.25
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
800 Meters
1.
10
John Jesser
1:54.95
PR
Jun 3
OHSAA D1 State Meet
2.
11
Justin Long
2:01.89
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
10
Ryan Robie
2:09.53
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4.
12
Tim Good
2:09.7h
PR
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
5.
10
Ben Skapura
2:11.7h
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
6.
11
Dante Pietrzak
2:16.36
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
7.
9
Josh Bohurjak
2:19.63
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
8.
10
Zach Kocher
2:20.68
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
9.
9
John McSweeney
2:22.86
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
1600 Meters
1.
12
Ian Finn
4:46.16
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
10
Jack Barchet
4:54.46
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
9
Josh Bohurjak
4:55.57
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4.
10
Zach Kocher
5:00.02
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
9
John McSweeney
5:01.25
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
3200 Meters
1.
9
Adam Jones
9:53.16
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
12
Ben Holobinko
10:18.48
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
9
Josh Bohurjak
10:40.0h
PR
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
110m Hurdles - 39"
1.
11
Nick Bosley
15.43
(1.4)
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
11
Damon Gillombardo
17.31
(-2.9)
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
10
Alex Benedict
18.27
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4.
10
Thomas Sumerel
21.27
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
300m Hurdles - 36"
1.
11
Nick Bosley
40.48
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
11
Damon Gillombardo
42.39
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
10
Alex Benedict
45.00
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4.
10
Thomas Sumerel
47.91
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4x100 Relay
1.
Don Griesmer
Devin Maler
Christian Mitchell
Ryan Holland
45.84
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
Mitch Hager
Devin Maler
Christian Mitchell
Leon Zheng
47.45
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
3.
Don Griesmer
Christian Mitchell
Jason Peters
Leon Zheng
47.75
Apr 8
Nordonia Knights Relays
4.
Don Griesmer
Devin Maler
Christian Mitchell
Leon Zheng
48.14c
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
5.
Don Griesmer
Mitch Hager
Jason Peters
Leon Zheng
49.70
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x200 Relay -
1.
Nick Bosley
John Jesser
Damon Gillombardo
Ryan Holland
1:34.19
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
2.
Don Griesmer
Leon Zheng
Damon Gillombardo
Ryan Holland
1:38.35
Apr 8
Nordonia Knights Relays
3.
Don Griesmer
John Jesser
Damon Gillombardo
Ryan Holland
1:41.29
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
4x400 Relay
1.
Nick Bosley
Tim Good
Damon Gillombardo
John Jesser
3:29.38
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
2.
Damon Gillombardo
Tim Good
Kevin Perozeni
Nick Bosley
3:38.62
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x800 Relay
1.
Justin Long
Jasper Jones
John Jesser
Tim Good
8:12.90
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
Justin Long
John Jesser
Jasper Jones
Tim Good
8:15.39
May 26
OHSAA D1 Region 1
3.
Justin Long
Tim Good
Ben Skapura
Kevin Perozeni
8:26.05
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
4.
John Jesser
Nick Bosley
Tim Good
Justin Long
8:27.84
Apr 8
Nordonia Knights Relays
5.
Tim Good
Justin Long
Ian Finn
Ben Skapura
8:35.38
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x1600 Relay
1.
Ben Holobinko
Ian Finn
Josh Bohurjak
Jack Barchet
19:25.10
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
2.
Adam Jones
Ian Finn
Josh Bohurjak
Ben Holobinko
19:43.7h
Apr 8
Nordonia Knights Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Devin Maler
Christian Mitchell
Ryan Holland
John Jesser
1:37.05
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
2.
Don Griesmer
Leon Zheng
Ryan Holland
John Jesser
1:39.93
Apr 8
Nordonia Knights Relays
3.
Gavin Geiger
Kyle Stadler
Henry Carroll
Kaleb Austin
1:46.26
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Jasper Jones
Nick Zimbardi
Chris Hager
Ryan Robie
6:09.51
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Ian Finn
Lance Moeritz
Matthew Speck
Ben Holobinko
11:28.50
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
2.
Matthew Speck
Ian Finn
Nick Zimbardi
Adam Jones
11:44.76
Apr 8
Nordonia Knights Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Nick Bosley
Alex Benedict
Ryan Holland
Damon Gillombardo
1:09.30
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
Shot Put - 12lb
1.
10
Tanner Watson
46' 11
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
12
Nick Zakelj
46' 2
PR
Apr 8
Nordonia Knights Relays
3.
11
Eric Okeafor
40' 3
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4.
10
Nate Wynn
34' 3
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
10
Michael Sokolowski
33' 6
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
12
Cameron Perez
32' 9.5
PR
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
7.
9
Dan Wilczewski
24' 4
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
8.
9
Charlie Dickhaut
22' 6.5
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
9.
10
Evan Jaite
22' 5.5
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
Discus - 1.6kg
1.
10
Tanner Watson
166' 11
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
12
Nick Zakelj
157' 5
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
12
Cameron Perez
109' 5
PR
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
4.
12
Erich Sonntag
106' 7
PR
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
5.
10
Nate Wynn
93' 10
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
10
Michael Sokolowski
89' 8.5
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
7.
11
Eric Okeafor
88' 8.5
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
8.
9
Kyle Stadler
79' 1
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
9.
10
Evan Jaite
66' 6.5
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
10.
9
Charlie Dickhaut
51' 7.5
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
11.
9
Dan Wilczewski
50' 4.5
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
High Jump
1.
10
Leon Zheng
5' 3
PR
Apr 8
Nordonia Knights Relays
11
Omar Julien
5' 3
PR
Apr 8
Nordonia Knights Relays
3.
9
Elliot Muffet
5' 2
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
Pole Vault
1.
11
Nick Bosley
13' 6
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
2.
10
David Hickin
12' 8
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
11
Damon Gillombardo
9' 0
PR
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
Long Jump
1.
10
Kaleb Austin
18' 1.5
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
2.
12
Zach Johnson
18' 1
PR
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
3.
11
Omar Julien
17' 8.5
Apr 8
Nordonia Knights Relays
4.
9
Christian Mitchell
17' 7.75
Apr 8
Nordonia Knights Relays
5.
9
Christia Mitchell
17' 4.5
PR
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
6.
10
Andrew Clark
16' 10
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
7.
9
Jason Peters
15' 0.5
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
8.
9
Brian Williams
14' 9
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
Womens
100 Meters
1.
10
Quinn Slifcak
13.34
PR
Apr 8
Nordonia Knights Relays
2.
9
Thai-Lin Pierce
13.35
Apr 13
Willoughby South Invitational
3.
11
Natalia Pena Ochoa
14.56
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4.
9
Mikayla Salindo
14.71
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
10
Christy Pitzer
14.83
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
10
Abhi Deverankonda
14.84c
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
7.
10
Kylie Van Valkenburgh
15.12
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
8.
10
Gabby Dachtler
15.16
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
9.
12
Bri Hager
15.74c
PR
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
200 Meters
1.
9
Thai-Lin Pierce
27.62
(-1.3)
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
10
Quinn Slifcak
29.03
PR
Apr 13
Willoughby South Invitational
3.
11
Natalia Pena Ochoa
29.22
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4.
10
Abhi Deverankonda
30.84c
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
5.
10
Kylie Van Valkenburgh
31.04
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
9
Kaitlyn Wisner
31.38
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
7.
10
Gabby Dachtler
31.67
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
8.
12
Bri Hager
32.44c
PR
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
9.
9
Daria Lundberg
35.43
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
400 Meters
1.
12
Alison Rickert
59.56
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
10
Heather Williamson
1:04.84c
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
3.
11
Samantha Barchet
1:07.14c
PR
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
4.
9
Abby Kraynak
1:10.31
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
9
Kaitlyn Wisner
1:12.82
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
9
Lauren Ramer
1:14.29
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
800 Meters
1.
11
Isabella Pignatiello
2:23.54
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
9
Sara Louttit
2:31.47
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
10
Priya Sharma
2:38.2h
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
4.
9
Claire Kenney
2:40.37
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
12
Cammy Greenlee
2:43.1h
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
6.
11
Bree Kosek
2:54.92
PR
Apr 13
Willoughby South Invitational
1600 Meters
1.
11
Isidora Majstorovic
5:49.06
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
11
Marissa Demeo
5:57.11
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
11
Bree Kosek
6:19.5h
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
4.
9
Madison Dobsen
6:35.36
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
10
Katherine Wise
6:57.21
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
3200 Meters
1.
10
Megan Louttit
12:30.1h
PR
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
2.
11
Marissa Demeo
12:33.70
Apr 13
Willoughby South Invitational
3.
11
Bree Kosek
13:36.09
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
100m Hurdles - 33"
1.
10
Hannah Bach
14.80
(2.2)
Jun 3
OHSAA D1 State Meet
2.
12
Carly Kupniewski
16.89
(.6)
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
300m Hurdles - 30"
1.
10
Hannah Bach
44.85
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
12
Carly Kupniewski
48.14
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.
11
Lexi Hotaling
59.34
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x100 Relay
1.
Quinn Slifcak
Abhi Deverankonda
Carly Kupniewski
Thai-Lin Pierce
52.22
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
Quinn Slifcak
Abhi Deverankonda
Bri Hager
Thai-Lin Pierce
52.36
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
4x200 Relay -
1.
Quinn Slifcak
Thai-Lin Pierce
Isabella Pignatiello
Hannah Bach
1:44.03
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
Quinn Slifcak
Abhi Deverankonda
Thai-Lin Pierce
Hannah Bach
1:49.00
Apr 8
Nordonia Knights Relays
3.
Quinn Slifcak
Abhi Deverankonda
Thai-Lin Pierce
Isabella Pignatiello
1:49.98
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
4.
Isabella Pignatiello
Thai-Lin Pierce
Abhi Deverankonda
Hannah Bach
1:51.7h
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
5.
Quinn Slifcak
Abhi Deverankonda
Bri Hager
Thai-Lin Pierce
1:55.43
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x400 Relay
1.
Isabella Pignatiello
Alison Rickert
Heather Williamson
Hannah Bach
4:03.01
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
Alison Rickert
Heather Williamson
Isabella Pignatiello
Hannah Bach
4:10.0h
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
3.
Isabella Pignatiello
Carly Kupniewski
Hannah Bach
Heather Williamson
4:10.48
Apr 8
Nordonia Knights Relays
4.
Alison Rickert
Carly Kupniewski
Heather Williamson
Isabella Pignatiello
4:15.83
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
5.
Heather Williamson
Carly Kupniewski
Samantha Barchet
Alison Rickert
4:27.40
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x800 Relay
1.
Alison Rickert
S Louttit
Priya Sharma
Heather Williamson
10:28.57
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
2.
Isabella Pignatiello
Heather Williamson
Marissa Demeo
S Louttit
10:29.31
Apr 8
Nordonia Knights Relays
3.
Priya Sharma
Claire Kenney
Sara Louttit
Sophie Bush
10:43.02
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
4.
Heather Williamson
Isabella Pignatiello
Sophie Bush
Alison Rickert
10:51.4h
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
5.
Marissa Demeo
Isidora Majstorovic
Cammy Greenlee
Megan Louttit
11:01.28
Apr 13
Willoughby South Invitational
4x1600 Relay
1.
Megan Louttit
Isidora Majstorovic
Bree Kosek
Madison Dobsen
24:16.81
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
2.
Marissa Demeo
Megan Louttit
Isidora Majstorovic
Bree Kosek
24:33.2h
Apr 8
Nordonia Knights Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Quinn Slifcak
Thai-Lin Pierce
Isabella Pignatiello
Alison Rickert
1:54.01
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
2.
Quinn Slifcak
Rori Biszantz
Thai-Lin Pierce
Hannah Bach
1:57.16
Apr 8
Nordonia Knights Relays
3.
Hanna Hlibovich
Ally Kerekanich
Natalia Pena Ochoa
Samantha Barchet
2:04.16
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Sophie Bush
Lexi Hotaling
Abby Kraynak
Claire Kenney
7:37.28
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Isidora Majstorovic
Cammy Greenlee
Sara Louttit
Megan Louttit
13:58.92
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
2.
Priya Sharma
S Louttit
Cammy Greenlee
Madison Dobsen
15:03.80
Apr 8
Nordonia Knights Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Krista Okeafor
37' 9
PR
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
12
Paulina Seneff
29' 9.25
PR
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
3.
10
Anita Fierst
28' 10
PR
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
4.
-
Ali Holland
24' 0.5
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
9
Julia Hauser
20' 11
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
Discus - 1kg
1.
9
Krista Okeafor
128' 10.5
May 6
Woodridge Wrap Up Invite
2.
12
Paulina Seneff
86' 4
PR
Apr 8
Nordonia Knights Relays
3.
9
Lauren Ramer
83' 9
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
4.
10
Anita Fierst
82' 2
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
-
Ali Holland
64' 1.5
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
9
Julia Hauser
47' 3
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
High Jump
1.
10
Marisa Rachek
4' 10
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
11
Lexi Hotaling
4' 6
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
Pole Vault
1.
10
Alyssa Toth
9' 0
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.
9
Brooke Toman
8' 0
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
3.
11
Halle Ferry
7' 0
Apr 8
Nordonia Knights Relays
4.
10
Hanna Hlibovich
6' 0
PR
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
Long Jump
1.
10
Hanna Hlibovich
14' 6.5
PR
Apr 8
Nordonia Knights Relays
2.
12
Jessica Toth
14' 5.5
PR
Apr 28
Berea Kiwanis Titans Relays
3.
11
Lexi Hotaling
13' 10.25
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
*Recent improvement