Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1957
1956
1955
1953
1952
1948
1940
1938
1937
1936
1934
1932
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1991
1990
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1962
1961
1957
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Zane Klein
11.84
Apr 13
Fremont Invite
2.
11
Daniel Godoy
11.87
PR
May 9
NSAA District A-2 Meet
3.
11
Bryan Fernandez
11.99
PR
Apr 13
Fremont Invite
4.
10
Gabe Lamb
12.04
PR
Apr 6
Millard South Invite
5.
11
Ty Sookram
12.13
(-1.2)
Apr 19
Lincoln High Invite
6.
11
CJ Diers
12.17
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
7.
10
Gabriel Lamb
12.28
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
8.
11
Dylan Kor
12.43
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
9.
9
Triston Keeney
12.47
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
10.
9
Xavier Knutsen
12.51
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
11.
9
Tommy Eastberg
12.64
May 11
PR Meet
12.
9
German Gonzalez
12.74
PR
May 11
PR Meet
13.
11
Edvin Cortave
12.80
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
14.
9
Nathan Stinemates
12.94
PR
Mar 20
Arlington Tri
10
Eric Romero
12.94
PR
May 11
PR Meet
16.
10
Andrew Blocker
13.21
PR
Mar 20
Arlington Tri
17.
9
Mike Stevens
13.24c
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
18.
9
Loren Wallen
13.37
PR
Mar 20
Arlington Tri
19.
9
Dan Shipley
13.91
PR
Mar 20
Arlington Tri
20.
10
Avery Martin
13.94
PR
Mar 20
Arlington Tri
21.
10
Jacen Barrick-Morris
14.62
Mar 20
Arlington Tri
22.
10
Tyler Jackson
14.67
PR
Mar 20
Arlington Tri
23.
9
Will Furnas
15.31
PR
Mar 20
Arlington Tri
24.
9
Shawn Mullen
15.74c
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
200 Meters
1.
11
Lucas Arps
22.22
PR
Apr 6
Millard South Invite
2.
12
Nate Grimm
23.62
PR
May 2
Heartland Conference Invite
3.
11
Ty Sookram
23.87
Apr 13
Fremont Invite
4.
11
Bryan Fernandez
24.62
May 4
Arlington Invitational
5.
11
Zane Klein
24.90
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
6.
9
Nathan Stinemates
25.34c
Apr 17
Fremont 9th grade meet
7.
11
CJ Diers
25.75
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
8.
10
Gabriel Lamb
25.77
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
9.
10
Max Ross
25.90
Apr 6
Millard South Invite
10.
9
Tommy Eastberg
26.41
Apr 12
CHS Freshman Invite
11.
9
German Gonzalez
26.50
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
12.
10
Eric Romero
27.36
PR
May 4
Arlington Invitational
13.
9
Mike Stevens
27.42
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
14.
9
Dan Shipley
27.87
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
15.
9
Tristan Thurlow
27.94
PR
May 11
PR Meet
16.
10
Jacen Barrick-Morris
30.74
PR
Mar 20
Arlington Tri
400 Meters
1.
11
Lucas Arps
49.52
May 19
NSAA Class A State Championships
2.
12
Caelin Reeh
50.88
PR
May 19
NSAA Class A State Championships
3.
11
Wes Ferguson
51.72
Apr 13
Fremont Invite
4.
10
Max Ross
55.20
PR
May 4
Arlington Invitational
5.
11
Reed Johannsen
55.24
PR
May 11
PR Meet
6.
12
Nate Grimm
55.34
PR
Apr 6
Millard South Invite
7.
11
Ivan Esparza
55.41
May 4
Arlington Invitational
8.
11
Bryan Fernandez
55.57
Apr 19
Lincoln High Invite
9.
12
Nick Kunce
56.94
PR
May 11
PR Meet
10.
9
Nathan Stinemates
57.12
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
11.
10
Turner Blick
58.24
Mar 29
CHS Boys Invite
12.
9
Zac McGeorge
58.54
PR
May 11
PR Meet
13.
9
Owen Wagner
58.74
PR
May 11
PR Meet
14.
10
Andrew Blocker
59.64
May 11
PR Meet
15.
10
Dylan Davis
1:04.30
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
16.
9
Will Furnas
1:08.17
Apr 17
Fremont 9th grade meet
17.
10
Jack Gutschow
1:08.69
PR
Mar 20
Arlington Tri
800 Meters
1.
11
Wes Ferguson
1:55.80
May 19
NSAA Class A State Championships
2.
11
Jose Gonzalez
1:57.05
PR
Apr 26
George Anderson Invite
3.
11
Ben Schulz
2:03.14
May 2
Heartland Conference Invite
4.
12
Manny Harmon
2:04.15
PR
May 9
NSAA District A-2 Meet
5.
11
Matthew Klein
2:04.71
Apr 10
Lincoln JV Invite
6.
11
Reed Johannsen
2:06.24
Apr 26
George Anderson Invite
7.
9
Owen Wagner
2:12.74
PR
May 11
PR Meet
8.
11
Ross McMahon
2:12.76
Mar 29
CHS Boys Invite
9.
11
David Escobar
2:13.05
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
10.
9
Zac McGeorge
2:14.64
Apr 12
CHS Freshman Invite
11.
10
Turner Blick
2:17.56
Apr 6
Millard South Invite
12.
10
Tyler Jackson
2:19.89
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
13.
9
Tristan Thurlow
2:19.94
May 11
PR Meet
14.
12
Nic Henkenius
2:19.95
PR
Apr 13
Fremont Invite
15.
10
Andrew Blocker
2:22.83
Apr 10
Lincoln JV Invite
16.
9
Cris Sanchez
2:38.08
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
17.
9
Will Furnas
2:38.41
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
18.
10
Jack Gutschow
2:57.28
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
1600 Meters
1.
11
Wes Ferguson
4:23.73
PR
Apr 26
George Anderson Invite
2.
11
Jose Gonzalez
4:23.89
May 19
NSAA Class A State Championships
3.
12
Chase Cate
4:28.61
PR
May 2
Heartland Conference Invite
4.
11
Ben Schulz
4:35.30
PR
Apr 19
Lincoln High Invite
5.
11
Edmund England
4:45.09
Apr 13
Fremont Invite
6.
11
Reed Johannsen
4:46.37
May 2
Heartland Conference Invite
7.
12
Manny Harmon
4:49.18
PR
Apr 13
Fremont Invite
8.
9
Owen Wagner
4:50.66
Apr 12
CHS Freshman Invite
9.
12
Jayden Kumm
4:53.54
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
10.
12
Nick Kunce
4:58.75
Apr 26
George Anderson Invite
11.
9
Zac McGeorge
5:00.29
Mar 20
Arlington Tri
12.
11
David Escobar
5:12.13
PR
Mar 20
Arlington Tri
13.
10
Turner Blick
5:14.32
Mar 20
Arlington Tri
14.
10
Tyler Jackson
5:16.64
PR
May 11
PR Meet
15.
9
Tristan Thurlow
5:17.75
Apr 24
Fremont JV Invite
16.
9
Cris Sanchez
5:45.37
Apr 24
Fremont JV Invite
17.
9
Zech Shafer
5:52.27
Apr 12
CHS Freshman Invite
18.
10
Jack Gutschow
6:48.34
PR
May 11
PR Meet
3200 Meters
1.
11
Jose Gonzalez
9:30.30
PR
May 2
Heartland Conference Invite
2.
12
Cj Martinez
9:41.05
PR
May 2
Heartland Conference Invite
3.
12
Chase Cate
9:42.63
PR
Apr 26
George Anderson Invite
4.
12
C J Martinez
9:53.51
PR
May 19
NSAA Class A State Championships
5.
12
Jayden Kumm
10:11.79
PR
Apr 6
Millard South Invite
6.
9
Owen Wagner
10:13.45
Apr 26
George Anderson Invite
7.
11
Matthew Klein
10:35.79
Apr 6
Millard South Invite
8.
11
Edmund England
10:40.19
Apr 10
Lincoln JV Invite
9.
11
Reed Johannsen
10:49.77
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
10.
9
Tristan Thurlow
11:20.07
PR
May 4
Arlington Invitational
11.
11
David Escobar
11:49.69
PR
Apr 13
Fremont Invite
12.
10
Turner Blick
11:53.72
Apr 24
Fremont JV Invite
13.
9
Cris Sanchez
13:43.30
Apr 12
CHS Freshman Invite
75m Hurdles - 39"
1.
9
Mark Mendoza
12.44c
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Tristan Novak
15.12
PR
May 9
NSAA District A-2 Meet
2.
11
Austin Everitt
15.95
May 9
NSAA District A-2 Meet
3.
9
Mark Mendoza
17.90
Apr 12
CHS Freshman Invite
195m Hurdles - 30"
1.
9
Mark Mendoza
27.74
PR
Mar 20
Arlington Tri
2.
10
Mack Prince
30.08
PR
Mar 20
Arlington Tri
3.
10
Ethan Bridges
30.48
PR
Mar 20
Arlington Tri
4.
9
Tyler Downey
30.59
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
5.
9
Andres Catalan
31.71
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
6.
9
Phoenix Middleton
32.80
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
195m Hurdles - 39"
1.
9
Mark Mendoza
27.06
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
2.
9
Tyler Downey
29.89
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
3.
9
Phoenix Middleton
32.67
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
300m Hurdles - 36"
1.
12
Tristan Novak
41.02
PR
May 2
Heartland Conference Invite
2.
12
Caelin Reeh
42.81
May 2
Heartland Conference Invite
3.
11
Austin Everitt
43.33
PR
Mar 29
CHS Boys Invite
4.
11
Ross McMahon
44.46
PR
May 4
Arlington Invitational
5.
9
Mark Mendoza
44.47
May 4
Arlington Invitational
6.
10
Mack Prince
45.91
Apr 13
Fremont Invite
7.
10
Ethan Bridges
49.22
PR
May 4
Arlington Invitational
8.
9
Tyler Downey
51.84
May 11
PR Meet
9.
9
Andres Catalan
54.14
PR
May 11
PR Meet
10.
9
Phoenix Middleton
56.08
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
4x100 Relay
1.
Daniel Godoy
Nate Grimm
Zane Klein
Ty Sookram
45.60
Apr 26
George Anderson Invite
2.
Daniel Godoy
Ty Sookram
Zane Klein
Nate Grimm
46.33
Mar 29
Columbus Invitational
Relay Team
46.33
Mar 29
CHS Boys Invite
4.
Daniel Godoy
Nate Grimm
Zane Klein
Bryan Fernandez
46.42
Apr 19
Lincoln High Invite
5.
Daniel Godoy
Zane Klein
Bryan Fernandez
Gabriel Lamb
46.74
Apr 10
Lincoln JV Invite
6.
Daniel Godoy
Ty Sookram
Zane Klein
Bryan Fernandez
47.14c
Mar 24
Millard North Relays
7.
Gabriel Lamb
Xavier Knutsen
Hunter Wallace
CJ Diers
48.11
May 4
Arlington Invitational
8.
9
Xavier Knutsen
Triston Keeney
German Gonzalez
Tommy Eastberg
49.64
Apr 17
Fremont 9th grade meet
4x200 Relay -
1.
Lucas Arps
Nate Grimm
Ty Sookram
Bryan Fernandez
1:35.6h
Mar 24
Millard North Relays
4x400 Relay
1.
Caelin Reeh
Wes Ferguson
Jose Gonzalez
Lucas Arps
3:24.34
Apr 26
George Anderson Invite
2.
Caelin Reeh
Jose Gonzalez
Ross McMahon
Lucas Arps
3:27.58
Apr 6
Millard South Invite
3.
Wes Ferguson
Ben Schulz
Caelin Reeh
Lucas Arps
3:27.89
May 9
NSAA District A-2 Meet
4.
Wes Ferguson
Jose Gonzalez
Caelin Reeh
Lucas Arps
3:28.47
May 2
Heartland Conference Invite
5.
Wes Ferguson
Jose Gonzalez
Ross McMahon
Lucas Arps
3:29.25
Apr 19
Lincoln High Invite
6.
Wes Ferguson
Jose Gonzalez
Sijin Hansen
Lucas Arps
3:30.01
Mar 29
Columbus Invitational
Relay Team
3:30.01
Mar 29
CHS Boys Invite
8.
Manny Harmon
Wes Ferguson
Jose Gonzalez
Lucas Arps
3:35.0h
Mar 24
Millard North Relays
9.
Max Ross
Bryan Fernandez
Matthew Klein
Zane Klein
3:42.15
Apr 10
Lincoln JV Invite
10.
9
Mark Mendoza
Nathan Stinemates
Triston Keeney
Owen Wagner
3:58.82
Mar 1
Fremont Records
11.
9
Nathan Stinemates
Mark Mendoza
Tommy Eastberg
Triston Keeney
4:02.6h
Apr 17
Fremont 9th grade meet
12.
9
Nathan Stinemates
Triston Keeney
Zac McGeorge
Tommy Eastberg
4:05.35
Apr 12
CHS Freshman Invite
4x800 Relay
1.
Wes Ferguson
Chase Cate
Ben Schulz
Jose Gonzalez
7:53.14
May 19
NSAA Class A State Championships
2.
Wes Ferguson
Manny Harmon
Edmund England
Chase Cate
8:10.94
May 2
Heartland Conference Invite
3.
Matthew Klein
Ben Schulz
Edmund England
Jose Gonzalez
8:11.10
May 9
NSAA District A-2 Meet
4.
Matthew Klein
Cj Martinez
Manny Harmon
Ben Schulz
8:15.07
Apr 26
George Anderson Invite
5.
Matthew Klein
Reed Johannsen
Edmund England
Chase Cate
8:22.21
Apr 19
Lincoln High Invite
6.
Matthew Klein
Ben Schulz
Reed Johannsen
Jose Gonzalez
8:28.08
Apr 13
Fremont Invite
7.
Ben Schulz
Edmund England
Reed Johannsen
Chase Cate
8:29.73
Apr 6
Millard South Invite
8.
Wes Ferguson
Edmund England
Manny Harmon
Ben Schulz
8:29.8h
Mar 24
Millard North Relays
9.
Relay Team
8:30.62
Mar 29
CHS Boys Invite
Wes Ferguson
Matthew Klein
Manny Harmon
Edmund England
8:30.62
Mar 29
Columbus Invitational
11.
Turner Blick
David Escobar
Andrew Blocker
Tyler Jackson
8:53.27
May 4
Arlington Invitational
12.
Ivan Esparza
David Escobar
Nic Henkenius
Reed Johannsen
9:00.30
Apr 10
Lincoln JV Invite
13.
9
Tristan Thurlow
Cris Sanchez
Zech Shafer
Zac McGeorge
10:14.63
Apr 17
Fremont 9th grade meet
4x1600 Relay
1.
Matthew Klein
CJ Martinez
Owen Wagner
Chase Cate
19:39.3h
Mar 24
Millard North Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Nate Grimm
Sijin Hansen
Lucas Arps
Jose Gonzalez
3:39.3h
Mar 24
Millard North Relays
DMR 4000m - [800-400-1200-1600]
1.
Jose Gonzalez
Wes Ferguson
CJ Martinez
Chase Cate
11:06.5h
Mar 24
Millard North Relays
4x65 Shuttle Hurdles
1.
Caelin Reeh
Tristan Novak
Mark Mendoza
Austin Everitt
38.9h
Mar 24
Millard North Relays
4x160m Shuttle Hurdles
1.
Caelin Reeh
Tristan Novak
Mark Mendoza
Austin Everitt
1:25.64c
Mar 24
Millard North Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Bergan Hofer
54' 11
PR
May 9
NSAA District A-2 Meet
2.
11
Spencer Fitz
50' 6.25
May 9
NSAA District A-2 Meet
3.
12
Colin Lottman
46' 0
PR
Apr 19
Lincoln High Invite
4.
11
Tate Moeller
45' 5.5
Mar 24
Millard North Relays
5.
11
Jared Fisher
42' 8
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
6.
9
Cody Beed
42' 4
PR
May 4
Arlington Invitational
7.
10
Keegan Menning
42' 1
Apr 24
Fremont JV Invite
8.
9
Boone Gray
40' 6
May 4
Arlington Invitational
9.
11
Jackson Ritchhart
39' 8.5
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
10.
11
Aaron Egr
39' 4
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
11.
11
Evan Glosser
39' 0
PR
May 11
PR Meet
12.
11
Kyle Osness
38' 7
Apr 24
Fremont JV Invite
13.
10
Carter Richmond
37' 10.5
Mar 20
Arlington Tri
14.
12
Chase Lipsys
35' 11.25
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
15.
9
Nathan Osness
34' 5.5
Apr 24
Fremont JV Invite
16.
-
Kade Richardson
34' 3
PR
Mar 20
Arlington Tri
17.
-
Vuong Kevin
29' 1
PR
Mar 20
Arlington Tri
18.
9
Austin Filter
27' 6
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Jakub Donscheski
158' 0
May 9
NSAA District A-2 Meet
2.
11
Tate Moeller
157' 5
May 9
NSAA District A-2 Meet
3.
10
Keegan Menning
155' 7
Apr 13
Fremont Invite
4.
9
Boone Gray
132' 9
Apr 12
CHS Freshman Invite
5.
11
Trevin Escamilla
130' 2
PR
May 4
Arlington Invitational
6.
12
Chase Lipsys
129' 11
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
7.
11
Jaeden Garrison
122' 7
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
8.
10
Carter Richmond
115' 11
Apr 24
Fremont JV Invite
9.
11
Evan Glosser
109' 6
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
10.
9
Ben Wimer
107' 1
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
11.
9
Cody Beed
100' 11
PR
Mar 20
Arlington Tri
12.
-
Trent Mulford
97' 2
PR
Mar 20
Arlington Tri
13.
9
Cooper Phillips
96' 6
Apr 17
Fremont 9th grade meet
14.
-
Mitch Korbelik
78' 6
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
15.
9
Austin Filter
73' 5
May 11
PR Meet
High Jump
1.
11
Ross McMahon
6' 3
Mar 1
Fremont Records
2.
11
Trevor Synovec
5' 9
May 11
PR Meet
3.
9
Trent Totten
5' 2
Mar 20
Arlington Tri
Pole Vault
1.
12
Jake Sellon
16' 0
PR
Apr 13
Fremont Invite
2.
12
Cody Fielder
13' 0
PR
Apr 26
George Anderson Invite
3.
9
Mark Mendoza
12' 0
Apr 26
George Anderson Invite
4.
10
Mason Moore
11' 6
PR
May 4
Arlington Invitational
5.
10
Brody Robinson
9' 6
May 11
PR Meet
6.
-
Max Fagan
8' 6
PR
Mar 20
Arlington Tri
9
Isaac Follett
8' 6
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
Long Jump
1.
11
Austin Everitt
22' 1.5
PR
May 9
NSAA District A-2 Meet
2.
11
Hunter Wallace
20' 3.25
May 9
NSAA District A-2 Meet
3.
9
Triston Keeney
19' 3.5
PR
Apr 26
George Anderson Invite
4.
11
Trevor Synovec
18' 6.25
PR
Apr 13
Fremont Invite
5.
11
Edvin Cortave
17' 6.5
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
6.
9
Nathan Stinemates
16' 11.5
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
7.
11
Zane Klein
16' 7.5
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
8.
10
Jacen Barrick-Morris
16' 3.25
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
9.
10
Dylan Davis
15' 5
PR
Mar 20
Arlington Tri
10.
10
Avery Martin
14' 4
PR
Mar 20
Arlington Tri
11.
11
Aaron Klevemann
11' 10
PR
Apr 24
Fremont JV Invite
Triple Jump
1.
12
Sijin Hansen
44' 0
PR
Mar 24
Millard North Relays
2.
12
Mycal Sijin Hansen
43' 5
PR
May 9
NSAA District A-2 Meet
3.
12
Andrew Cusick
38' 1.5
PR
May 9
NSAA District A-2 Meet
11
Dylan Kor
38' 1.5
May 9
NSAA District A-2 Meet
5.
10
Kyle Camenzind
32' 8.5
Apr 24
Fremont JV Invite
6.
12
Nick Wimer
32' 8
Apr 13
Fremont Invite
7.
10
Dylan Davis
32' 6.5
May 4
Arlington Invitational
8.
9
Triston Keeney
31' 9.5
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
Womens
100 Meters
1.
12
Savanna Pieper
13.22
May 2
Heartland Conference Invite
2.
11
Kennedy Jones
13.33
May 9
NSAA District A-2 Meet
3.
12
Catalina Paz
13.50
PR
Apr 5
Grand Island Invite
4.
10
Jasmine Sanchez
14.48
May 4
Arlington Invitational
5.
9
Silvia Ponce
14.64c
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
6.
11
Riley Hoerath
14.77
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
7.
9
Jazlyn Nelson
14.87
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
8.
9
Carly Stewart
16.80
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
9.
9
Ashley Saravia
16.94c
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
200 Meters
1.
12
Savanna Pieper
27.42
May 9
NSAA District A-2 Meet
2.
11
Kennedy Jones
28.19
Apr 13
Fremont Invite
3.
11
Riley Hoerath
30.90
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
4.
9
Jazlyn Nelson
31.13
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
5.
9
Silvia Ponce
31.62
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
6.
10
Jasmine Sanchez
31.75
Apr 10
Lincoln JV Invite
7.
9
Carly Stewart
34.36
PR
May 4
Arlington Invitational
8.
9
Ashley Saravia
36.52
PR
May 4
Arlington Invitational
400 Meters
1.
12
Savanna Pieper
1:03.98
Apr 26
George Anderson Invite
2.
12
Sadie Nichols
1:04.12
PR
May 2
Heartland Conference Invite
3.
11
Kailey Rensch
1:06.71
PR
Apr 5
Grand Island Invite
4.
10
Sydney Golladay
1:07.60
PR
Apr 13
Fremont Invite
5.
9
Carly Stewart
1:22.04c
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
800 Meters
1.
10
Myia Johnson
2:24.98
PR
Apr 26
George Anderson Invite
2.
12
Karla Zavala
2:27.84
PR
May 2
Heartland Conference Invite
3.
9
Shelby Bracker
2:30.64
Apr 26
George Anderson Invite
4.
10
Aubrey Rathke
2:34.57
May 2
Heartland Conference Invite
5.
9
Emily Nau
2:35.48
PR
Apr 5
Grand Island Invite
6.
9
Mara Hemmer
2:35.51
Apr 5
Grand Island Invite
7.
11
Kailey Rensch
2:36.23
PR
May 9
NSAA District A-2 Meet
8.
10
Sydney Golladay
2:43.87
PR
Apr 23
Thunderbird Track & Field Invitational
9.
11
Avery Decker
2:49.17
May 2
Heartland Conference Invite
10.
11
Baylee Field
2:54.12
Apr 10
Lincoln JV Invite
11.
9
MaKenze Dixon
2:56.92
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
12.
9
Kianaleis Bristol
2:57.60
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
13.
10
Chelsea Jimenez
2:58.29
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
14.
9
Jocelyn Guel
3:02.69
PR
May 4
Arlington Invitational
15.
9
Emily Johnson
3:07.05
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
16.
10
Linley Buschmeyer
3:16.23
PR
May 4
Arlington Invitational
17.
9
Mercedes Getzschman
3:17.68
PR
Mar 20
Arlington Tri
18.
10
Alexis Masters
3:19.44
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
1600 Meters
1.
10
Myia Johnson
5:23.78
PR
May 9
NSAA District A-2 Meet
2.
9
Mara Hemmer
5:25.83
Apr 26
George Anderson Invite
3.
12
Karla Zavala
5:32.49
PR
Apr 5
Grand Island Invite
4.
9
Emily Nau
5:36.15
Apr 23
Thunderbird Track & Field Invitational
5.
11
Avery Decker
5:43.39
Apr 5
Grand Island Invite
6.
10
Aubrey Rathke
5:53.54
Apr 26
George Anderson Invite
7.
10
Madison Ustohal
5:55.21
May 2
Heartland Conference Invite
8.
9
Kianaleis Bristol
6:09.77
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
9.
10
Kaitlynn Leffler
6:09.82
PR
May 4
Arlington Invitational
10.
9
MaKenze Dixon
6:21.08
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
11.
11
Rae Seier
6:25.13
PR
Mar 20
Arlington Tri
12.
11
Reina Macias
6:29.34
PR
May 4
Arlington Invitational
13.
12
Jaida Lankford
6:47.67
PR
May 4
Arlington Invitational
14.
10
Chelsea Jimenez
7:10.83
PR
Mar 20
Arlington Tri
15.
10
Linley Buschmeyer
7:25.23
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
16.
9
Jocelyn Guel
8:04.59
PR
Mar 20
Arlington Tri
3200 Meters
1.
9
Mara Hemmer
11:50.75
May 2
Heartland Conference Invite
2.
9
Emily Nau
11:52.40
Apr 26
George Anderson Invite
3.
10
Myia Johnson
11:53.31
PR
Apr 5
Grand Island Invite
4.
12
Karla Zavala
12:03.59
PR
Apr 23
Thunderbird Track & Field Invitational
5.
10
Madison Ustohal
13:02.36
May 9
NSAA District A-2 Meet
6.
9
Kianaleis Bristol
13:55.87
PR
May 4
Arlington Invitational
7.
11
Rae Seier
14:07.18
PR
May 4
Arlington Invitational
8.
12
Jaida Lankford
14:59.00
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
55m Hurdles - 33"
1.
12
Melissa Zavala
10.43
PR
Mar 20
Arlington Tri
2.
11
Maddi Taylor
11.96
PR
Mar 20
Arlington Tri
3.
10
Samantha Lockhart
12.61
PR
Mar 20
Arlington Tri
4.
9
Carly Stewart
13.10
PR
Mar 20
Arlington Tri
75m Hurdles - 33"
1.
9
Shelby Bracker
12.24c
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
100m Hurdles - 33"
1.
9
Shelby Bracker
16.75
PR
May 2
Heartland Conference Invite
2.
11
Mikayla Paulson
17.65
May 9
NSAA District A-2 Meet
3.
10
Samantha Lockhart
21.23
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
4.
9
Carly Stewart
25.43
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
195m Hurdles - 30"
1.
9
Shelby Bracker
29.59
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
2.
12
Sadie Nichols
32.74c
PR
Mar 20
Arlington Tri
3.
12
Savanna Pieper
33.64c
PR
Mar 20
Arlington Tri
4.
12
Melissa Zavala
34.74c
PR
Mar 20
Arlington Tri
5.
10
Samantha Lockhart
38.94c
Mar 20
Arlington Tri
6.
9
Carly Stewart
40.34c
PR
Mar 20
Arlington Tri
195m Hurdles - 36"
1.
9
Carly Stewart
42.62
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
300m Hurdles - 30"
1.
9
Shelby Bracker
48.66
PR
May 9
NSAA District A-2 Meet
2.
12
Sadie Nichols
49.63
PR
May 2
Heartland Conference Invite
3.
11
Mikayla Paulson
49.80
PR
May 19
NSAA Class A State Championships
4.
12
Savanna Pieper
51.32
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
5.
10
Jersey Springer
59.89
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
6.
10
Samantha Lockhart
1:02.55
PR
May 4
Arlington Invitational
4x100 Relay
1.
Juanita Mendoza
Kennedy Jones
Catalina Paz
Savanna Pieper
51.55
May 9
NSAA District A-2 Meet
2.
Relay Team
52.63
May 19
NSAA Class A State Championships
3.
Juanita Mendoza
Kennedy Jones
Catalina Paz
Shelby Bracker
52.84
Apr 5
Grand Island Invite
4.
Shelby Bracker
Kennedy Jones
Sadie Nichols
Savanna Pieper
52.95
Apr 23
Thunderbird Track & Field Invitational
5.
Jazlyn Nelson
Jasmine Sanchez
Taylar Masters
Jersey Springer
56.24
Apr 10
Lincoln JV Invite
6.
9
Mercedes Getzschman
Shelby Bracker
Silvia Ponce
Jazlyn Nelson
57.09
Apr 17
Fremont 9th grade meet
7.
Jersey Springer
Silvia Ponce
Taylar Masters
Jasmine Sanchez
57.32
May 4
Arlington Invitational
4x400 Relay
1.
Juanita Mendoza
Savanna Pieper
Karla Zavala
Shelby Bracker
4:20.93
May 2
Heartland Conference Invite
2.
Avery Decker
Juanita Mendoza
Sadie Nichols
Karla Zavala
4:20.95
Apr 5
Grand Island Invite
3.
Karla Zavala
Sadie Nichols
Myia Johnson
Shelby Bracker
4:22.43
Apr 26
George Anderson Invite
4.
Sadie Nichols
Savanna Pieper
Myia Johnson
Shelby Bracker
4:24.23
May 9
NSAA District A-2 Meet
5.
Savanna Pieper
Avery Decker
Sadie Nichols
Myia Johnson
4:25.97
Apr 13
Fremont Invite
6.
Savanna Pieper
Karla Zavala
Sadie Nichols
Kailey Rensch
4:27.22
Apr 23
Thunderbird Track & Field Invitational
7.
Savanna Pieper
Aubrey Rathke
Kylie Schurz
Taylar Masters
4:48.14
Apr 10
Lincoln JV Invite
8.
Taylar Masters
Kylie Schurz
Jersey Springer
Ashley Saravia
4:59.73
May 4
Arlington Invitational
9.
9
Mckenzi Geaghan
Silvia Ponce
Emily Johnson
Ashley Saravia
5:27.2h
Apr 12
CHS Freshman Invite
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:56.02
May 19
NSAA Class A State Championships
2.
Myia Johnson
Karla Zavala
Aubrey Rathke
Shelby Bracker
10:00.91
May 9
NSAA District A-2 Meet
3.
Myia Johnson
Emily Nau
Kailey Rensch
Karla Zavala
10:01.79
May 2
Heartland Conference Invite
4.
Avery Decker
Kailey Rensch
Aubrey Rathke
Myia Johnson
10:12.90
Apr 23
Thunderbird Track & Field Invitational
5.
Myia Johnson
Avery Decker
Shelby Bracker
Karla Zavala
10:19.14
Apr 13
Fremont Invite
6.
Mara Hemmer
Emily Nau
Aubrey Rathke
Madison Ustohal
10:35.29
Apr 5
Grand Island Invite
7.
Sydney Golladay
MaKenze Dixon
Kaitlynn Leffler
Kianaleis Bristol
11:33.36
Apr 26
George Anderson Invite
8.
9
MaKenze Dixon
Emily Johnson
Mercedes Getzschman
Emily Nau
11:45.47
Apr 17
Fremont 9th grade meet
9.
Baylee Field
MaKenze Dixon
Kianaleis Bristol
Emily Johnson
11:57.26
Apr 10
Lincoln JV Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Catalina Paz
Kennedy Jones
Mikayla Paulson
Savanna Pieper
2:03.54
Apr 5
Grand Island Invite
Shot Put - 4kg
1.
11
Riley Hoerath
32' 3
Apr 13
Fremont Invite
2.
10
Jasmine Lopez Lango
32' 0
Apr 5
Grand Island Invite
3.
10
Kloee Morgan
31' 5.75
May 2
Heartland Conference Invite
4.
11
Katie Kimes
29' 6.5
PR
May 4
Arlington Invitational
5.
10
Hannah Maly
28' 4
May 4
Arlington Invitational
6.
11
Jenifer Vuong
26' 11.5
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
7.
11
Grace Keene
26' 3
PR
Apr 10
Lincoln JV Invite
8.
9
Trinity Hesman
25' 0
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
9.
11
Alexis Yurk
24' 9.5
PR
Mar 20
Arlington Tri
10.
9
Kathryn Hesman
24' 1.5
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
11.
10
Madison Schleicher
22' 4.5
Mar 20
Arlington Tri
12.
9
Amber Millard
20' 5
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
13.
10
Jazlyn Solares
18' 10.5
Apr 10
Lincoln JV Invite
Discus - 1kg
1.
11
Riley Hoerath
106' 8
PR
Apr 13
Fremont Invite
2.
10
Jasmine Lopez Lango
103' 10
PR
Apr 13
Fremont Invite
3.
11
Alexis Yurk
99' 9
PR
Apr 26
George Anderson Invite
4.
10
Hannah Maly
96' 7.5
May 4
Arlington Invitational
5.
10
Kloee Morgan
86' 5
Apr 10
Lincoln JV Invite
6.
9
Trinity Hesman
85' 8
Apr 17
Fremont 9th grade meet
7.
9
Kathryn Hesman
85' 3
PR
Apr 12
CHS Freshman Invite
8.
12
Chasity Phillips
78' 2
Apr 5
Grand Island Invite
9.
9
Amber Millard
58' 6
Apr 12
CHS Freshman Invite
10.
10
Madison Schleicher
58' 3
Apr 10
Lincoln JV Invite
11.
10
Jazlyn Solares
36' 9
PR
Mar 20
Arlington Tri
High Jump
1.
10
Taylar Masters
4' 10
PR
Apr 26
George Anderson Invite
10
Sydney Golladay
4' 10
PR
Apr 5
Grand Island Invite
3.
11
Kylie Schurz
4' 8
Apr 5
Grand Island Invite
4.
9
Mercedes Getzschman
4' 0
PR
Mar 20
Arlington Tri
5.
9
Mckenzi Geaghan
3' 10
PR
Apr 17
Fremont 9th grade meet
Pole Vault
1.
11
Juanita Mendoza
11' 0
PR
May 19
NSAA Class A State Championships
2.
9
Alejandra Pena
8' 0
PR
May 4
Arlington Invitational
3.
10
Sarah Prall
7' 8
PR
May 9
NSAA District A-2 Meet
Long Jump
1.
10
Tori Baker
15' 6
PR
Apr 26
George Anderson Invite
2.
12
Catalina Paz
15' 4.5
May 9
NSAA District A-2 Meet
3.
10
Marlee Kjeldgaard
15' 3.75
Apr 23
Thunderbird Track & Field Invitational
4.
9
Jazlyn Nelson
14' 0
PR
May 4
Arlington Invitational
5.
10
Jersey Springer
13' 8.25
PR
May 4
Arlington Invitational
6.
10
Chloe Miller
12' 7
Mar 20
Arlington Tri
7.
10
Mikenna Moser
11' 11.75
PR
May 4
Arlington Invitational
Triple Jump
1.
10
Marlee Kjeldgaard
32' 10
PR
May 2
Heartland Conference Invite
2.
10
Tori Baker
31' 4
PR
Apr 23
Thunderbird Track & Field Invitational
3.
10
Chloe Miller
29' 2.75
PR
May 4
Arlington Invitational
4.
10
Jersey Springer
28' 8.75
PR
May 4
Arlington Invitational
*Recent improvement