Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1985
1984
1982
1981
1980
1979
1977
1976
Indoor
2019
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Keylan Kirby
11.34
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
11
Antonio Sanders
11.50
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
3.
9
Tommie Davis
11.54c
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
4.
9
Cole West
12.09
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
5.
9
Kaden Mccloud
12.14
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
9
Tra'vion Mckinney
12.14
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
7.
9
Carter Davis
12.18
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
8.
11
Mykah Massey
12.32
PR
Mar 24
Festus Early Bird
9.
10
Thaddeus Bielecki
12.35
PR
Apr 20
Fred Lyon
10.
9
Tyler Brushaber
12.45
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
11.
10
Andrew Geiler
12.64
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
200 Meters
1.
12
Joshua Jackson
22.86
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
2.
12
Tanner Luedtke
22.92
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
3.
12
Josh Jackson
22.98
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
11
Antonio Sanders
23.12
Apr 20
Fred Lyon
5.
12
Tanner Luedte
23.59
PR
Mar 24
Festus Early Bird
6.
12
Sean Emmerson
23.61
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
7.
12
Keylan Kirby
23.66
May 4
Suburban West Boys Conference
8.
9
Tommie Davis
23.73
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
9.
11
Mykah Massey
24.50
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
10.
9
Kaden Mccloud
24.92
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
11.
9
Tra'vion Mckinney
25.80
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
12.
9
Tyler Brushaber
26.12
PR
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
13.
10
Kaleb Henry
26.51
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
400 Meters
1.
12
Tanner Luedtke
50.26
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
2.
12
Tanner Luedte
52.32
PR
Mar 24
Festus Early Bird
3.
12
Sean Emmerson
53.86
PR
Apr 20
Fred Lyon
4.
11
Cory Sullivan
54.65
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
5.
11
Joshua Walker
55.03
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
6.
12
Hayden Brown
55.77
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
7.
11
Evan Warden
56.24
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
8.
9
Carter Davis
58.43
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
9.
9
Tyler Brushaber
1:00.61
PR
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
10.
10
Cortez Young
1:07.49
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
800 Meters
1.
12
Zachary Christensen
1:58.43
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
2.
12
Zach Christensen
2:06.64
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
3.
12
Gregory Glickert
2:08.11
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
4.
12
Greg Glickert
2:08.89
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
5.
11
Matthew Sauer
2:09.20
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
6.
12
Santiago Patino-Carranza
2:09.60
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
7.
11
John Cumiskey
2:11.75
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
8.
11
Nicholas Mungenast
2:11.85
Apr 20
Fred Lyon
9.
11
Ethan Schweizer
2:13.53
Mar 24
Festus Early Bird
10.
10
Andrew Thom
2:15.39
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
11.
11
Luke Hiles
2:20.97
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
12.
11
Ikaika Fouts
2:21.07
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
13.
9
Zach Flower
2:26.54
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
14.
9
Brayden Maule
2:32.14
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
15.
9
Jacob Brushaber
2:39.06
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
16.
9
Colton David
2:41.15
PR
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
17.
11
Tyler White
2:49.70
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
1600 Meters
1.
12
Zach Christensen
4:38.88
May 4
Suburban West Boys Conference
2.
11
Matthew Sauer
4:44.20
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
3.
11
Ethan Schweizer
4:48.46
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
12
Santiago Patino-Carranza
4:49.90
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
5.
12
Greg Glickert
4:54.85
Apr 20
Fred Lyon
6.
10
Andrew Thom
5:12.01
May 4
Suburban West Boys Conference
7.
9
Zach Flower
5:13.95
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
8.
11
John Cumiskey
5:18.17
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
9.
10
Ben Stubblefield
5:21.65
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
10.
10
Robert Jakcsy
5:27.57
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
11.
9
Jacob Brushaber
5:38.28
PR
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
3200 Meters
1.
12
Zachary Christensen
10:12.68
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
2.
11
Nicholas Mungenast
10:14.3h
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
3.
12
Santiago Patino-Carranza
10:18.28
PR
Apr 20
Fred Lyon
4.
12
Zach Christensen
10:22.51
Mar 24
Festus Early Bird
5.
11
Ethan Schweizer
10:42.19
PR
Apr 20
Fred Lyon
6.
10
Ben Stubblefield
11:13.00
May 4
Suburban West Boys Conference
7.
9
Zachary Flower
11:18.56
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
8.
9
Christopher Sherman
11:51.13
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
9.
9
Archer Lamb
12:18.31
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
10.
9
Grant Hoevelmann
13:27.31
PR
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
100m Hurdles - 30"
1.
9
David Beeler
18.61
PR
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
2.
9
Clayton Giorgio
21.48
PR
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
110m Hurdles - 39"
1.
11
Stephen Beeler
15.54c
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
2.
9
David Beeler
17.46
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
3.
10
Joshua Wetzel
18.11
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
4.
10
Thaddeus Bielecki
20.33
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
5.
9
Clayton Giorgio
21.89
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
300m Hurdles - 36"
1.
11
Stephen Beeler
40.13
PR
May 19
MSHSAA Class 5 Sectional 1
2.
11
Antonio Sanders
41.23
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
3.
10
Thaddeus Bielecki
43.73
PR
Apr 20
Fred Lyon
4.
10
Joshua Wetzel
44.82
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
5.
-
Teddy Bielecki
45.81
PR
Mar 24
Festus Early Bird
6.
9
Carter Davis
46.44
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
4x100 Relay
1.
Joshua Jackson
Antonio Sanders
Keylan Kirby
Tanner Luedtke
42.56
May 19
MSHSAA Class 5 Sectional 1
2.
Joshua Jackson
Antonio Sanders
Sean Emmerson
Tanner Luedtke
43.35
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
3.
Stephen Beeler
Antonio Sanders
Sean Emmerson
Tanner Luedtke
43.59
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
Josh Jackson
Antonio Sanders
Keylan Kirby
Tanner Luedtke
44.31
Apr 20
Fred Lyon
5.
Stephen Beeler
Keylan Kirby
Sean Emmerson
Tanner Luedtke
44.48
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
6.
-
Stephen Beeler
Sean Emmerson
Joshua Walker
Tanner Luedte
45.84
Mar 24
Festus Early Bird
7.
9
Cole West
David Beeler
Clayton Giorgio
Tommie Davis
46.07
May 4
Suburban West Boys Conference
8.
9
Cole West
Clayton Giorgio
David Beeler
Tommie Davis
46.12
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
9.
Relay Team
47.47
Apr 6
Eureka Invitational
10.
9
David Beeler
Cole West
Tyler Brushaber
Clayton Giorgio
49.56
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
4x200 Relay -
1.
Joshua Jackson
Antonio Sanders
Keylan Kirby
Tanner Luedtke
1:28.70
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
2.
Josh Jackson
Antonio Sanders
Keylan Kirby
Tanner Luedtke
1:30.86
Apr 20
Fred Lyon
3.
Tanner Luedtke
Keylan Kirby
Sean Emmerson
Antonio Sanders
1:34.16
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
4.
Keagan Roshell
Mykah Massey
Thaddeus Bielecki
Tommie Davis
1:34.58
May 4
Suburban West Boys Conference
5.
Sean Emmerson
Clayton Fonke
Evan Warden
Joshua Walker
1:35.25
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
6.
Keagan Roshell
Mykah Massey
Cole West
Thaddeus Bielecki
1:35.64
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
7.
Sean Emmerson
Clayton Fonke
Mykah Massey
Thaddeus Bielecki
1:37.44
Apr 6
Eureka Invitational
8.
Sean Emmerson
Joshua Walker
Thaddeus Bielecki
Mykah Massey
1:37.66
Apr 13
Henle Holmes Invitational
9.
-
Clayton Fonke
Joshua Walker
Mykah Massey
Andrew Geiler
1:38.72
Mar 24
Festus Early Bird
10.
9
David Beeler
Keagan Roshell
Clayton Giorgio
Tyler Brushaber
1:39.99
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
4x400 Relay
1.
Joshua Jackson
Antonio Sanders
Zachary Christensen
Tanner Luedtke
3:23.49
May 26
MSHSAA Class 5 State Championships
2.
Antonio Sanders
Josh Jackson
Zach Christensen
Tanner Luedtke
3:28.38
Apr 20
Fred Lyon
3.
Josh Jackson
Sean Emmerson
Stephen Beeler
Antonio Sanders
3:30.45
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
Antonio Sanders
Zach Christensen
Thaddeus Bielecki
Sean Emmerson
3:34.14
Apr 6
Eureka Invitational
5.
Tanner Luedtke
Antonio Sanders
Sean Emmerson
Keylan Kirby
3:36.17
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
6.
Stephen Beeler
Sean Emmerson
Joshua Jackson
Joshua Walker
3:36.47
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
7.
Keagan Roshell
Cory Sullivan
Evan Warden
Joshua Walker
3:40.82
May 4
Suburban West Boys Conference
8.
9
Cole West
Tommie Davis
Keagan Roshell
Ty Vallandingham
3:46.66
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
9.
Keagan Roshell
Joshua Wetzel
Ty Vallandingham
Kaleb Henry
3:46.89
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
10.
Keagan Roshell
Cory Sullivan
Tommie Davis
Cole West
3:47.95
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
11.
-
Clayton Fonke
Greg Glickert
Ethan Schweizer
Joshua Walker
3:48.44
Mar 24
Festus Early Bird
12.
Evan Warden
Cory Sullivan
Keagan Roshell
Ty Vallandingham
3:54.86
Apr 6
Eureka Invitational
4x800 Relay
1.
Gregory Glickert
Matthew Sauer
Santiago Patino-Carranza
Zachary Christensen
8:33.0h
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
2.
Santiago Patino-Carranza
Gregory Glickert
Nicholas Mungenast
Ethan Schweizer
8:37.95
May 4
Suburban West Boys Conference
3.
Zach Christensen
Santiago Patino-Carranza
Matthew Sauer
Greg Glickert
8:38.77
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
-
Zach Christensen
Greg Glickert
Nicholas Mungenast
Santiago Patino
8:38.90
Mar 24
Festus Early Bird
5.
Greg Glickert
Matthew Sauer
Santiago Patino-Carranza
Zach Christensen
8:40.77
Apr 6
Eureka Invitational
6.
Matthew Sauer
Nicholas Mungenast
John Cumiskey
Gregory Glickert
8:43.91
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
7.
Santiago Patino-Carranza
Greg Glickert
Nicholas Mungenast
Ethan Schweizer
8:46.46
Apr 20
Fred Lyon
8.
Santiago Patino-Carranza
Nicholas Mungenast
Ethan Schweizer
Greg Glickert
8:50.30
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
9.
Andrew Thom
Zachary Flower
Johnny Parish
John Cumiskey
9:19.75
May 4
Suburban West Boys Conference
10.
Matthew Sauer
Andrew Thom
Ben Stubblefield
Johnny Parish
9:26.42
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
11.
Ikaika Fouts
Gabriel Luzynski
Luke Hiles
Grant Rolofson
9:31.55
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
12.
John Cumiskey
Cory Sullivan
Ben Stubblefield
Ikaika Fouts
9:38.19
Apr 6
Eureka Invitational
13.
Relay Team
10:02.40
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Zachary Christensen
Santiago Patino-Carranza
Sean Emmerson
Matthew Sauer
11:01.95
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
2.
Nicholas Mungenast
Zach Christensen
Ethan Schweizer
Santiago Patino-Carranza
11:40.50
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
3.
Johnny Parish
Cory Sullivan
Ben Stubblefield
Andrew Thom
12:22.70
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
Shot Put - 12lb
1.
12
Myles Ragsdale
43' 0.75
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
2.
11
Andrew Boyer
41' 6.5
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
3.
12
Jamal Pittman
41' 5.5
PR
Mar 24
Festus Early Bird
4.
11
Brennan Linn
39' 5.25
Apr 20
Fred Lyon
5.
10
Logan Hajec
38' 6
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
6.
10
Ronin Brown
36' 0.5
PR
Apr 6
Eureka Invitational
7.
9
Cameron Martin
34' 8
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
8.
10
Joshua Hawkinson
31' 10
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Jamal Pittman
149' 3
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
2.
12
Austin Vardeman
132' 2
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
3.
11
Nathan Kovis
114' 8
Apr 20
Fred Lyon
4.
10
Ronin Brown
112' 10
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
5.
12
Myles Ragsdale
111' 10
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
6.
9
Cameron Martin
82' 10
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
7.
10
Logan Hajec
81' 7.5
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
8.
10
Joshua Hawkinson
75' 6
May 4
Suburban West Boys Conference
Javelin - 800g
1.
11
Nathan Kovis
164' 4
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
11
Brennan Linn
131' 6
Apr 20
Fred Lyon
3.
12
Gene Acinelli
119' 6
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
4.
12
Declan Rieffer
116' 9
Apr 20
Fred Lyon
5.
9
Cameron Martin
115' 9
May 4
Suburban West Boys Conference
6.
9
Jordan Efthim
105' 11
May 4
Suburban West Boys Conference
7.
10
Joshua Hawkinson
98' 0
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
High Jump
1.
10
Andrew Geiler
6' 0
PR
Apr 20
Fred Lyon
10
Christian Carroll
6' 0
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
3.
11
Mykah Massey
5' 10
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
11
Matthew Edwards
5' 10
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
5.
9
Cole West
5' 2
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
6.
9
Ty Vallandingham
5' 0
PR
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
7.
9
Je kobe Tatum
4' 10
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
Pole Vault
1.
12
Clayton Fonke
13' 9
PR
May 26
MSHSAA Class 5 State Championships
2.
12
Hayden Brown
12' 0
PR
May 19
MSHSAA Class 5 Sectional 1
3.
9
Josiah Crooks
10' 0
May 4
Suburban West Boys Conference
4.
11
Conner Bausch
9' 6
Apr 20
Fred Lyon
5.
9
Mason Walkup
8' 6
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
Long Jump
1.
11
Antonio Sanders
20' 1.5
Apr 6
Eureka Invitational
2.
9
David Beeler
19' 7.5
PR
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
3.
12
Clayton Fonke
19' 5.5
PR
May 4
Suburban West Boys Conference
4.
10
Andrew Geiler
19' 3
PR
Apr 6
Eureka Invitational
5.
9
Carter Davis
19' 0
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
6.
9
Mason Walkup
18' 3.75
PR
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
7.
9
Clayton Giorgio
17' 11.5
PR
Apr 6
Eureka Invitational
8.
9
Je kobe Tatum
16' 0.5
PR
Apr 17
Kirkwood Boy's Freshman Invite
9.
9
Tra'vion Mckinney
15' 7.5
PR
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
Triple Jump
1.
9
Keagan Roshell
42' 4
May 19
MSHSAA Class 5 Sectional 1
2.
9
Carter Davis
40' 2.5
PR
Apr 20
Fred Lyon
3.
10
Christian Carroll
38' 4
PR
Apr 20
Fred Lyon
4.
11
Mykah Massey
38' 3.5
Mar 31
Lindbergh Boys Flyer Classic
5.
11
Matthew Edwards
37' 11
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
6.
9
Jordan Efthim
34' 7
May 4
Suburban West Boys Conference
Womens
100 Meters
1.
9
Audrey Cossins
13.55
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
11
Zayaunna Brady
13.97
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
3.
10
Sydney Thurman
14.31
PR
Apr 7
Northwest Invitational
4.
9
Lexus Luedtke
14.59
PR
Mar 24
Festus Early Bird
5.
10
Madison Pogue
14.65
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
6.
12
Alyssa Grassi
14.88
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
11
Olivia Nortman
14.88
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
8.
9
Sophia Maitland
15.24
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
9.
12
Stephanie Lubinski
16.74
PR
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
200 Meters
1.
11
Marleea Brown
28.71
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
2.
11
Zayaunna Brady
28.87
PR
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
3.
10
Sydney Thurman
28.96
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
9
Audrey Cossins
29.45
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
5.
12
Carly Knappmiller
30.89
PR
Apr 7
Northwest Invitational
6.
9
Haley Cannon
31.03
Apr 17
Francis Howell JV Meet
7.
12
Allison Jennings
31.12
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
8.
9
Sophia Maitland
31.36
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
9.
12
Alyssa Grassi
31.53
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
10.
11
Kaitlyn Jarvis
34.82
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
400 Meters
1.
9
Sydney Dennis
1:02.55
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
2.
10
Courtney Reid
1:04.85
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
3.
12
Carly Knappmiller
1:06.32
PR
Apr 7
Northwest Invitational
4.
10
Sydney Reid
1:07.34
Apr 13
Henle Holmes Invitational
5.
11
Sydney Ozmat
1:07.59
Apr 13
Henle Holmes Invitational
6.
12
Stephanie Lubinski
1:11.53
PR
Mar 24
Festus Early Bird
7.
9
Haley Cannon
1:12.58
PR
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
8.
11
Sophia Crain
1:14.25
PR
Apr 7
Northwest Invitational
9.
9
Emma Sauer
1:15.40
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
10.
12
Lydia Sepe
1:16.54
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
800 Meters
1.
9
Savannah Lesher
2:24.02
May 19
MSHSAA Class 5 Sectional 1
2.
12
Adyson Delaney
2:30.62
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
3.
11
Grace Deister
2:30.93
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
4.
11
Alexis Kleekamp
2:32.08
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
5.
10
Courtney Reid
2:38.97
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
6.
10
Sydney Reid
2:39.71
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
7.
12
Alyssa Jakcsy
2:42.42
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
8.
9
Anna Lombardo
2:43.35
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
9.
11
Sophia Crain
2:50.50
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
10.
12
Madison Sargent
2:51.33
Apr 7
Northwest Invitational
11.
12
Makayla Young
4:05.29
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
1500 Meters
1.
9
Savannah Lesher
5:14.78
PR
Apr 7
Northwest Invitational
2.
12
Adyson Delaney
5:29.26
PR
Apr 7
Northwest Invitational
3.
12
Nicole Walker
5:38.23
PR
Apr 7
Northwest Invitational
4.
12
Madison Sargent
5:44.47
PR
Apr 7
Northwest Invitational
1600 Meters
1.
11
Alexis Kleekamp
5:26.36
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
2.
9
Kayla Voelker
5:31.77
PR
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
3.
9
Savannah Lesher
5:32.34
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
4.
12
Adyson Delaney
5:49.70
Mar 24
Festus Early Bird
5.
9
Anna Lombardo
5:52.73
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
6.
12
Madison Sargent
6:00.36
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
7.
12
Nicole Walker
6:06.39
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
8.
10
Sydney Reid
6:07.53
PR
Mar 24
Festus Early Bird
9.
11
Grace Deister
6:17.45
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
10.
9
Kylie Ghormley
6:18.95
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
11.
11
Sophia Crain
6:33.98
PR
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
12.
10
Kaley Steger
6:34.52
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
13.
12
Megan Majeski
7:46.85
Apr 17
Francis Howell JV Meet
3200 Meters
1.
9
Kayla Voelker
11:44.9h
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
2.
9
Anna Lombardo
12:32.6h
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
3.
12
Alyssa Jakcsy
12:45.73
PR
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
4.
12
Nicole Walker
13:07.28
PR
Mar 24
Festus Early Bird
5.
10
Courtney Reid
13:21.12
Mar 24
Festus Early Bird
6.
9
Kylie Ghormley
13:23.88
Apr 7
Northwest Invitational
7.
10
Grace Leininger
13:58.86
Apr 17
Francis Howell JV Meet
8.
10
Emma Bauman
14:12.18
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
9.
11
Megan Voshage
14:19.17
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
10.
10
Kaley Steger
14:36.19
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
100m Hurdles - 33"
1.
11
Ja'nia Lewis
16.32
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
9
Sydney Dennis
17.97
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
3.
9
Haley Cannon
19.70
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
300m Hurdles - 30"
1.
11
Ja'nia Lewis
47.45
May 19
MSHSAA Class 5 Sectional 1
2.
9
Sydney Dennis
49.37
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
4x100 Relay
1.
Ja'nia Lewis
Sydney Dennis
Zayaunna Brady
Marleea Brown
52.23
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
Zayaunna Brady
Marleea Brown
Audrey Cossins
Haley Cannon
52.52
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
3.
Relay Team
52.95
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
4.
-
Zayaunna Brady
Ja'nia Lewis
Marleea Brown
Sydney Dennis
53.88
Mar 24
Festus Early Bird
5.
Lexus Luedtke
Olivia Nortman
Ruby Peters
Carly Knappmiller
56.24
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
6.
Lexus Luedtke
Sydney Ozmat
Allison Jennings
Madison Pogue
56.41
Apr 7
Northwest Invitational
7.
Audrey Cossins
Olivia Nortman
Sophia Maitland
Madison Pogue
57.28
Apr 17
Francis Howell JV Meet
8.
Alyssa Grassi
Sophia Maitland
Anna Grimshaw
Sydney Ozmat
57.85
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
9.
Anna Facenda
Kaitlyn Jarvis
Lauren Lipari
Monica May
59.59
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
10.
Allison Jennings
Monica May
Lauren Lipari
Anna Facenda
59.93
Apr 17
Francis Howell JV Meet
4x200 Relay -
1.
Zayaunna Brady
Marleea Brown
Sydney Ozmat
Carly Knappmiller
1:53.07
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
2.
Adyson Delaney
Sydney Thurman
Zayaunna Brady
Marleea Brown
1:54.65
Apr 13
Henle Holmes Invitational
3.
Zayaunna Brady
Haley Cannon
Audrey Cossins
Marleea Brown
1:55.35
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
4.
Relay Team
1:56.23
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
5.
Lexus Luedtke
Carly Knappmiller
Sydney Ozmat
Ruby Peters
1:59.37
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
6.
Lexus Luedtke
Audrey Cossins
Carly Knappmiller
Sydney Ozmat
1:59.81
Apr 17
Francis Howell JV Meet
7.
Alyssa Grassi
Olivia Nortman
Anna Grimshaw
Lauren Lipari
2:03.27
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
8.
Ruby Peters
Olivia Nortman
Sophia Maitland
Madison Pogue
2:06.15
Apr 17
Francis Howell JV Meet
9.
Anna Facenda
Kaitlyn Jarvis
Monica May
Lydia Sepe
2:14.89
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
4x400 Relay
1.
Savannah Lesher
Adyson Delaney
Alexis Kleekamp
Sydney Dennis
4:08.39
May 19
MSHSAA Class 5 Sectional 1
2.
Savannah Lesher
Alexis Kleekamp
Sydney Reid
Sydney Dennis
4:12.56
May 26
MSHSAA Class 5 State Championships
3.
Ja'nia Lewis
Adyson Delaney
Savannah Lesher
Sydney Dennis
4:18.18
Apr 7
Northwest Invitational
4.
Savannah Lesher
Adyson Delaney
Ja'nia Lewis
Sydney Dennis
4:18.26
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
5.
-
Adyson Delaney
Ja'nia Lewis
Savannah Lesher
Sydney Dennis
4:23.69
Mar 24
Festus Early Bird
6.
Relay Team
4:26.44
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
7.
Sydney Ozmat
Carly Knappmiller
Grace Deister
Sydney Reid
4:27.85
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
8.
Sydney Ozmat
Carly Knappmiller
Lexus Luedtke
Ruby Peters
4:29.38
Apr 17
Francis Howell JV Meet
9.
Lexus Luedtke
Grace Deister
Courtney Reid
Sydney Reid
4:32.78
Apr 7
Northwest Invitational
10.
Alexis Kleekamp
Carly Knappmiller
Courtney Reid
Sydney Reid
4:33.36
Apr 13
Henle Holmes Invitational
11.
Sydney Ozmat
Lexus Luedtke
Anna Lombardo
Madison Sargent
4:38.16
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
12.
Lexus Luedtke
Ruby Peters
Anna Facenda
Alyssa Grassi
4:49.28
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
13.
Kaitlyn Jarvis
Emma Sauer
Taylor Werges
Erkia McDaniel
5:06.54
Apr 17
Francis Howell JV Meet
14.
Megan Voshage
Taylor Werges
Megan Majeski
Makayla Young
6:03.10
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
4x800 Relay
1.
Savannah Lesher
Alexis Kleekamp
Adyson Delaney
Kayla Voelker
9:43.04
May 19
MSHSAA Class 5 Sectional 1
2.
Courtney Reid
Savannah Lesher
Alexis Kleekamp
Adyson Delaney
9:52.3h
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
3.
Adyson Delaney
Alexis Kleekamp
Savannah Lesher
Kayla Voelker
9:57.59
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
4.
Savannah Lesher
Alexis Kleekamp
Kayla Voelker
Sydney Dennis
10:07.89
May 26
MSHSAA Class 5 State Championships
5.
Courtney Reid
Grace Deister
Sydney Reid
Nicole Walker
10:19.34
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
6.
Kayla Voelker
Grace Deister
Alexis Kleekamp
Savannah Lesher
10:22.02
Apr 13
Henle Holmes Invitational
7.
Kayla Voelker
Adyson Delaney
Alexis Kleekamp
Savannah Lesher
10:22.96
Apr 7
Northwest Invitational
8.
Relay Team
10:33.37
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
9.
-
Alexis Kleekamp
Courtney Reid
Sydney Reid
Nicole Walker
10:33.47
Mar 24
Festus Early Bird
10.
Nicole Walker
Anna Lombardo
Courtney Reid
Sydney Reid
10:46.76
Apr 7
Northwest Invitational
11.
Kylie Ghormley
Madison Sargent
Sophia Crain
Alyssa Jakcsy
11:07.15
Apr 17
Francis Howell JV Meet
12.
Kylie Ghormley
Sophia Crain
Megan Voshage
Madison Sargent
11:32.60
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
13.
Emma Bauman
Ashley Schneebeli
Erika Mcdaniel
Madison Fox
12:32.02
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
14.
Emma Sauer
Ashley Schneebeli
Madison Fox
Megan Voshage
12:35.95
Apr 17
Francis Howell JV Meet
4x1600 Relay
1.
-
Adyson Delaney
Alexis Kleekamp
Nicole Walker
Savannah Lesher
23:18.97
Mar 24
Festus Early Bird
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Zayaunna Brady
Marleea Brown
Sydney Dennis
Alexis Kleekamp
2:00.92
Apr 7
Northwest Invitational
2.
Olivia Nortman
Alyssa Grassi
Lexus Luedtke
Sydney Ozmat
2:07.35
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
3.
Allison Jennings
Madison Pogue
Sydney Ozmat
Sophia Crain
2:12.48
Apr 7
Northwest Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Alexis Kleekamp
Madison Sargent
Sophia Crain
Anna Lombardo
14:24.52
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
Shot Put - 4kg
1.
11
Alea Farmer
35' 11
May 26
MSHSAA Class 5 State Championships
2.
12
McKenzie Miller
35' 8.5
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
3.
11
Colleen Rust
30' 5
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
4.
9
Isabella Schlegl
25' 5
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
5.
9
Elizabeth Bailey
23' 10
Apr 7
Northwest Invitational
6.
11
Hekima Ivette
20' 8.75
PR
Apr 7
Northwest Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Alea Farmer
114' 9
May 26
MSHSAA Class 5 State Championships
2.
12
McKenzie Miller
108' 9
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
3.
11
Colleen Rust
86' 6
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
4.
9
Elizabeth Bailey
79' 2.5
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
5.
12
Angelena Mcmurray
78' 3
PR
Apr 7
Northwest Invitational
6.
9
Madison Bach
58' 4
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
7.
9
Rachael Colley
50' 4
PR
Apr 7
Northwest Invitational
8.
10
Katherine Baremore
43' 5
PR
Mar 24
Festus Early Bird
Javelin - 600g
1.
9
Elizabeth Bailey
109' 0
May 26
MSHSAA Class 5 State Championships
2.
11
Anna Grimshaw
84' 10
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
3.
11
Hekima Ivette
71' 11
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
11
Zayaunna Brady
71' 11
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
5.
10
Madyson Pogue
58' 4
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
6.
9
Rachael Colley
50' 0
PR
Apr 7
Northwest Invitational
High Jump
1.
12
Ashleigh Hatcher
4' 10
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
12
Rihana O'malley
4' 10
Apr 7
Northwest Invitational
3.
12
Stephanie Lubinski
4' 8
PR
Apr 7
Northwest Invitational
4.
12
Elena Garcia-Plaze
4' 2
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
5.
11
Mary Katheryn Deister
3' 10
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
11
Mary kathryn Deister
3' 10
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
Pole Vault
1.
12
Jessica Stalter
9' 0
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
10
Serena Aubuchon
7' 0
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
11
Julia Wizeman
7' 0
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
4.
11
Madelyn Sitton
6' 0
Apr 13
Henle Holmes Invitational
5.
11
Katherine Guise
5' 6
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
Long Jump
1.
10
Madyson Pogue
15' 0.5
PR
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
2.
9
Haley Cannon
14' 8.5
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
3.
10
Madison Pogue
13' 8.5
PR
Apr 7
Northwest Invitational
4.
12
Rihana O'malley
13' 7.5
PR
Apr 7
Northwest Invitational
5.
9
Lexus Luedtke
12' 11.5
PR
Apr 7
Northwest Invitational
6.
11
Lauren Lipari
12' 2.25
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
7.
11
Olivia Nortman
12' 0
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
8.
11
Kaitlyn Jarvis
11' 10.5
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
Triple Jump
1.
9
Haley Cannon
32' 8.5
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
2.
10
Madyson Pogue
31' 8.25
May 12
MSHSAA Class 5 District 2
3.
9
Sydney Dennis
31' 5
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
4.
12
Stephanie Lubinski
30' 7
PR
Apr 7
Northwest Invitational
5.
10
Madison Pogue
30' 1.75
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
6.
9
Lexus Luedtke
27' 3
PR
Apr 17
Francis Howell JV Meet
*Recent improvement