Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Carl Yotter
11.20
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
2.
11
Brevin Miller
12.25
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
200 Meters
1.
12
Carl Yotter
22.99
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
400 Meters
1.
9
Cory Lantz
54.63
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
2.
10
Jaren Hagerman
55.27
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
800 Meters
1.
10
Colton Cripe
2:08.60
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
2.
10
Seth Yoder
2:15.45
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
1600 Meters
1.
10
Colton Cripe
4:27.69
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
2.
12
Carson Yoder
5:51.68
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
3200 Meters
1.
9
Austin Miller
10:15.70
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
110m Hurdles - 39"
1.
12
Connor Kitson
15.76
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
2.
10
Jared Hagerman
16.41
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jared Hagerman
42.31
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
4x400 Relay
1.
Cory Lantz
Jaren Hagerman
Jared Hagerman
Stevan Plett
3:45.73
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
Shot Put - 12lb
1.
10
Bryce Willard
41' 4
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
2.
12
Tyrell Plett
40' 4.5
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
Discus - 1.6kg
1.
12
Tyrell Plett
118' 9
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
2.
10
Ethan Trammell
100' 10
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
High Jump
1.
10
Nolan Sharick
5' 8
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
Pole Vault
1.
12
Trent Haldeman
11' 0
PR
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
Long Jump
1.
10
Nolan Sharick
18' 4
May 17
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
Womens
400 Meters
1.
12
Felicity Bontrager
1:05.46
May 8
Northeast Corner Conference Championship
2.
11
Whitney Mast
1:07.94
May 15
#7 Warsaw Girls IHSAA Sectional
800 Meters
1.
10
Emily Yoder
2:44.27
May 15
#7 Warsaw Girls IHSAA Sectional
1600 Meters
1.
10
Carol Haldeman
5:29.60
PR
May 8
Northeast Corner Conference Championship
3200 Meters
1.
10
Carol Haldeman
12:07.14
May 8
Northeast Corner Conference Championship
100m Hurdles - 33"
1.
11
Olivia Elledge
15.98
PR
May 8
Northeast Corner Conference Championship
2.
10
Kara Kitson
17.62
PR
May 8
Northeast Corner Conference Championship
300m Hurdles - 30"
1.
9
Maddy Yoder
51.78
May 15
#7 Warsaw Girls IHSAA Sectional
4x100 Relay
1.
Kara Kitson
Felicity Bontrager
Maddy Yoder
Olivia Elledge
52.20
May 15
#7 Warsaw Girls IHSAA Sectional
2.
Felicity Bontrager
Olivia Elledge
Kara Kitson
Maddy Yoder
52.53
May 8
Northeast Corner Conference Championship
4x400 Relay
1.
Sophie Baumgartner
Felicity Bontrager
Whitney Mast
Maddy Yoder
4:41.43
May 8
Northeast Corner Conference Championship
Shot Put - 4kg
1.
11
Sophie Baumgartner
32' 4
PR
May 8
Northeast Corner Conference Championship
2.
12
Heather Miller
26' 2.5
PR
May 15
#7 Warsaw Girls IHSAA Sectional
Discus - 1kg
1.
11
Sophie Baumgartner
89' 11
PR
May 8
Northeast Corner Conference Championship
2.
10
Hannah Dervin
68' 6
PR
May 8
Northeast Corner Conference Championship
High Jump
1.
11
Chloe Bontrager
5' 3
May 15
#7 Warsaw Girls IHSAA Sectional
Pole Vault
1.
10
Kara Kitson
8' 6
PR
May 8
Northeast Corner Conference Championship
2.
12
Felicity Bontrager
7' 6
PR
May 8
Northeast Corner Conference Championship
Long Jump
1.
11
Olivia Elledge
17' 6
PR
May 22
#2 Kokomo Girls IHSAA Regional
*Recent improvement