Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Elliott Powers
11.52
PR
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
11
Natt Williams
11.79
May 10
NIC-10 Conference Championship
3.
11
Jayden Mitchel
12.02
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4.
11
Nat Williams
12.14c
PR
Apr 7
Cancelled
5.
9
RJ Fashingbauer
12.42
May 10
NIC-10 Conference Championship
6.
11
Thomas Wenger
12.53
PR
May 4
Northern Illinois Invite
7.
9
Michael Cole
12.70
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
8.
11
Joseph Paddock
12.92
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
9.
10
Ryan McGinnis
13.71
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
200 Meters
1.
10
Elliott Powers
23.84
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
2.
11
Jayden Mitchel
24.02
PR
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.
10
Alexis Garcia
24.32
PR
May 4
Northern Illinois Invite
4.
12
Riley Kirane
25.04c
Apr 7
Cancelled
5.
11
Jourdan Irvin
25.32
PR
May 4
Northern Illinois Invite
6.
11
Thomas Wenger
25.84c
Apr 7
Cancelled
7.
11
Myles Buchanan
25.90
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
8.
10
Andre Brown
26.84
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
9.
10
Adam Hill
26.87
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
10.
9
RJ Fashingbauer
26.96
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
11.
10
Hunter Wirth
27.54
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
12.
9
Michael Cole
27.72
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
400 Meters
1.
12
Sebastian Gutierrez
51.39
PR
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
10
Josh Triplett
55.92
May 4
Northern Illinois Invite
3.
11
Thomas Wenger
57.58
PR
May 4
Northern Illinois Invite
4.
10
Mike Salgado
58.65
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
5.
12
Johnny Lopez
59.00
PR
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
6.
12
Tyler Wrobel
59.77
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
7.
11
Myles Buchanan
1:01.84c
PR
Apr 7
Cancelled
8.
10
Ben Potter
1:03.13
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
9.
10
Adam Hill
1:03.74c
PR
Apr 7
Cancelled
800 Meters
1.
10
Max Beutel
1:59.62
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
2.
11
Myles Vining
2:01.36
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
3.
10
Zander Casis
2:04.89
May 10
NIC-10 Conference Championship
4.
11
Logan Walsh
2:08.23
PR
May 4
Northern Illinois Invite
5.
12
Austin Harnois
2:09.74
PR
May 4
Northern Illinois Invite
6.
11
Eric Rodriguez
2:13.10
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
7.
10
Noah Anderson
2:13.32
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
1600 Meters
1.
10
Max Beutel
4:29.0h
May 10
NIC-10 Conference Championship
2.
12
Alec Scott
4:36.0h
May 10
NIC-10 Conference Championship
3.
12
Virgil Munyemana
4:36.31
PR
May 4
Northern Illinois Invite
4.
11
Logan Walsh
4:52.65
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
5.
10
Steve Brown
5:06.94
May 10
NIC-10 Conference Championship
6.
10
Noah Anderson
5:16.33
PR
May 4
Northern Illinois Invite
7.
10
James Murphy
5:17.91
May 4
Northern Illinois Invite
8.
9
Hayden Zaluckyj
5:30.38
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
3200 Meters
1.
12
Alec Scott
9:50.42
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
2.
12
Virgil Munyemana
10:04.42
PR
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.
12
Teddy Roewer
10:29.98
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
4.
12
Tyler Paddock
10:36.41
May 4
Northern Illinois Invite
5.
10
Aiden Massman
11:07.96
May 4
Northern Illinois Invite
6.
9
Hayden Zaluckyj
12:21.18
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
110m Hurdles - 39"
1.
10
Cal Taylor
15.88
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
12
Chris Winters
16.64
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
3.
10
Christian Molosz
18.64
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
4.
11
Matt Albrecht
18.73
May 4
Northern Illinois Invite
5.
10
Aleczander Hodzic
19.28
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
300m Hurdles - 36"
1.
12
Chris Winters
42.55
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
2.
10
Christian Molosz
45.73
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.
10
Aleczander Hodzic
46.09
May 10
NIC-10 Conference Championship
4.
11
Zach Sederquist
46.30
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
5.
10
Cal Taylor
48.04c
Apr 7
Cancelled
6.
11
Matt Albrecht
50.82
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
4x100 Relay
1.
Relay Team
44.96
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
Jayden Mitchel
Elliott Powers
Riley Kirane
Natt Williams
45.34
May 4
Northern Illinois Invite
3.
Johnny Lopez
Riley Kirane
Jayden Mitchel
Jourdan Irvin
47.36
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
4.
Andre Brown
Ryan McGinnis
Hunter Wirth
Mike Salgado
58.81
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:33.68
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
Riley Kirane
Corbin Gustafson
Sebastian Gutierrez
Alexis Garcia
1:34.81
May 4
Northern Illinois Invite
3.
Johnny Lopez
Alexis Garcia
Riley Kirane
Cal Taylor
1:36.55
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
4.
Elliott Powers
Adam Hill
Josh Triplett
Andre Brown
1:42.58
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:32.56
May 10
NIC-10 Conference Championship
2.
Johnny Lopez
Sebastian Gutierrez
Eric Rodriguez
Myles Vining
3:35.99
May 4
Northern Illinois Invite
3.
Johnny Lopez
Myles Vining
Sebastian Gutierrez
Eric Rodriguez
3:42.02
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
4.
Josh Triplett
Aleczander Hodzic
Zander Casis
Elliott Powers
3:57.28
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
4x800 Relay
1.
Max Beutel
Alec Scott
Johnny Lopez
Myles Vining
8:11.40
May 4
Northern Illinois Invite
2.
Relay Team
8:16.09
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.
Austin Harnois
Logan Walsh
Alec Scott
Max Beutel
8:45.80
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
4.
Zander Casis
Steve Brown
James Murphy
Hayden Zaluckyj
9:24.84
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Cruz Garza
44' 5.25
PR
Apr 7
Cancelled
2.
10
Trevor Dawson
42' 7.5
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
3.
12
Justin Downey
39' 11
May 4
Northern Illinois Invite
4.
11
Jonathon Powell
36' 2.25
Apr 7
Cancelled
5.
10
Cullen White
28' 10
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
Discus - 1.6kg
1.
12
Cruz Garza
155' 6
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
2.
12
Justin Downey
124' 11
May 10
NIC-10 Conference Championship
3.
11
Jonathon Powell
113' 2
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
4.
10
Trevor Dawson
109' 6
PR
May 4
Northern Illinois Invite
5.
10
Cullen White
72' 7
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
High Jump
1.
12
Sebastian Gutierrez
6' 3
May 26
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.
11
Zach Sederquist
5' 8
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
3.
11
Jayden Mitchel
5' 6
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
12
Corbin Gustafson
5' 6
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
5.
9
Hayden Zaluckyj
5' 4
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
6.
9
RJ Fashingbauer
5' 0
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
Pole Vault
1.
12
Dain Kuss
13' 0
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
10
Dakota Westman
10' 6
PR
May 4
Northern Illinois Invite
3.
9
Mason Chapman
10' 0
May 10
NIC-10 Conference Championship
4.
11
Alex Avila
9' 6
Apr 7
Cancelled
5.
9
RJ Fashingbauer
9' 0
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
6.
10
Jack Walbaum
8' 0
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
Long Jump
1.
12
Sebastian Gutierrez
22' 1
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
10
Alexis Garcia
20' 0.5
PR
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.
10
Elliott Powers
18' 10
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
4.
10
Josh Triplett
17' 11
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
5.
10
Christian Molosz
17' 4.5
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
6.
10
Ryan McGinnis
15' 3
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
Triple Jump
1.
10
Josh Triplett
40' 3
May 18
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
12
Corbin Gustafson
39' 8.25
PR
May 4
Northern Illinois Invite
3.
10
Christian Molosz
37' 2.5
PR
May 4
Northern Illinois Invite
4.
11
Matt Albrecht
36' 7
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
5.
12
Austin Harnois
35' 3
PR
Apr 20
Glenbard South Raider Invite
6.
10
Adam Hill
28' 10
PR
May 10
NIC-10 Conference Championship
Womens
100 Meters
1.
12
Grace Bundschuh
12.51
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
2.
10
Ayanna Wallace
13.01
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
3.
12
Kate Oteng-Bediako
13.94
PR
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
4.
10
Caitlin Corso
14.51
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
5.
10
Kayla Ramirez
17.50
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
200 Meters
1.
12
Grace Bundschuh
26.76
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
2.
10
Ayanna Wallace
27.08
PR
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
3.
12
Giovanna Lazzerini
29.55
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
4.
11
Remy Bice
29.96
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
5.
10
Kayla Ramirez
35.16
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
400 Meters
1.
10
Kayla McGuire
58.46
PR
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
2.
12
Sabrina Elder
59.24
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
3.
11
BrookeLyn Messenger
1:00.48
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
4.
10
Caitlin Corso
1:05.26
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
5.
10
Anna Hulstedt
1:07.40
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
800 Meters
1.
10
Kayla McGuire
2:19.36
PR
Apr 21
Distance Night in Palatine
2.
10
Olivia Zaluckyj
2:28.71
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
3.
9
Natalie Horgan
2:32.54
PR
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
4.
10
Caitlin Corso
2:34.93
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
5.
10
Alexandria Reza
2:34.99
PR
Apr 20
District 117 Invitational
6.
9
Ainsley Dean
2:38.67
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
1600 Meters
1.
10
Madison Diercks
4:58.74
PR
Apr 21
Distance Night in Palatine
2.
9
Sydnie Elder
5:19.84
PR
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
3.
10
Katie Luna
5:38.84
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
4.
10
Alexandria Reza
5:38.89
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
3200 Meters
1.
10
Gianna Sagona
11:01.90
PR
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
2.
11
Chelsey Recendez
12:16.32
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
3.
10
Katie Luna
12:39.0h
PR
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
4.
10
Karyna Mendoza
14:26.59
Apr 20
District 117 Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Haley Dahl
16.42
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
2.
10
Bella Kazluski
18.54
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
3.
10
Alaina Coen
23.59
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
300m Hurdles - 30"
1.
11
Haley Dahl
46.66
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
2.
10
Bella Kazluski
55.72
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
3.
10
Alaina Coen
1:02.90
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
4x100 Relay
1.
Grace Bundschuh
Ayanna Wallace
Giovanna Lazzerini
Kate Oteng-Bediako
50.46
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
2.
Relay Team
50.62
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
3.
Grace Bundschuh
Ayanna Wallace
Alexis Addotta
Giovanna Lazzerini
50.77
Apr 20
District 117 Invitational
4.
Grace Bundschuh
Giovanna Lazzerini
Ayanna Wallace
Kate Oteng-Bediako
51.70
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
5.
Emily Carter
Cassian Pozzi
Madalyn Taskey
Jordan Trommater
55.68
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
4x200 Relay -
1.
Grace Bundschuh
Giovanna Lazzerini
Alexis Addotta
Ayanna Wallace
1:47.77
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
2.
Alexis Addotta
Grace Bundschuh
Giovanna Lazzerini
Ayanna Wallace
1:48.27
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
3.
Grace Bundschuh
Ayanna Wallace
Alexis Addotta
Giovanna Lazzerini
1:50.12
Apr 20
District 117 Invitational
4.
Relay Team
1:59.45
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
5.
Emily Carter
Cassian Pozzi
Madalyn Taskey
Jordan Trommater
2:00.97
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
4x400 Relay
1.
Kayla McGuire
BrookeLyn Messenger
Haley Dahl
Sabrina Elder
4:01.12
May 19
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
Sabrina Elder
Kayla McGuire
BrookeLyn Messenger
Haley Dahl
4:01.46
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
3.
Sabrina Elder
Haley Dahl
Kayla McGuire
BrookeLyn Messenger
4:06.08
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
4.
Relay Team
4:10.77
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
5.
Caitlin Corso
Haley Dahl
Sabrina Elder
BrookeLyn Messenger
4:14.29
Apr 20
District 117 Invitational
6.
Caitlin Corso
Ainsley Dean
Natalie Horgan
Anna Hulstedt
4:36.72
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
4x800 Relay
1.
Sabrina Elder
Kayla McGuire
Sydnie Elder
Madison Diercks
9:18.42
May 19
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
Sabrina Elder
Kayla McGuire
Madison Diercks
Olivia Zaluckyj
9:33.81
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
3.
Sabrina Elder
Madison Diercks
Kayla McGuire
Sydnie Elder
9:34.08
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
4.
Relay Team
9:41.76
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
5.
Sabrina Elder
Natalie Horgan
Sydnie Elder
Katie Luna
9:59.48
Apr 20
District 117 Invitational
6.
Natalie Horgan
Anna Hulstedt
Katie Luna
Alexandria Reza
10:43.32
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
Shot Put - 4kg
1.
10
Sarah Hulstedt
38' 6
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
2.
10
Paige Lambright
35' 7.5
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
3.
11
Anja Chen
27' 6
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
4.
9
Isabel Limones
26' 9.75
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
Discus - 1kg
1.
10
Jada Garza
118' 9
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
2.
10
Paige Lambright
106' 11
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
3.
12
Ana Valenzuela
80' 1
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
4.
9
Isabel Limones
77' 2
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
High Jump
1.
11
BrookeLyn Messenger
5' 6
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
2.
10
Madison Diercks
5' 4
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
3.
12
Cassian Pozzi
4' 4
PR
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
4.
10
Sam Allen
4' 2
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
Pole Vault
1.
12
Taylor Ferguson
10' 6
Apr 20
District 117 Invitational
2.
9
Kayla Hesano
9' 6
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
3.
10
Emily Dodeler
8' 6
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
4.
10
Sam Allen
5' 6
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
Long Jump
1.
12
Kate Oteng-Bediako
17' 9
PR
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
2.
11
Haley Dahl
16' 2.75
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
3.
12
Cassian Pozzi
14' 8.75
Apr 20
District 117 Invitational
4.
9
Kayla Hesano
13' 8
PR
Apr 27
Conant Girls Twilight Invitational
5.
12
Jordan Trommater
12' 8
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
6.
11
Nichole Ackerman
12' 7.5
PR
Apr 20
District 117 Invitational
Triple Jump
1.
12
Kate Oteng-Bediako
38' 3.75
PR
May 10
IHSA 3A Girls DeKalb Sectional
2.
10
Madison Diercks
35' 2.5
PR
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
3.
12
Cassian Pozzi
31' 2
Apr 20
District 117 Invitational
4.
12
Jordan Trommater
29' 10
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
5.
11
Nichole Ackerman
29' 4.5
May 3
NIC-10 Conference Girls Championships
*Recent improvement