Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2022
2020
2019
2018
2015
2014
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Tanner Liebenthal
11.54c
PR
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
2.
11
Sam Nelson
12.24c
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
3.
11
James Salzman
12.94c
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
4.
11
Nicholas Martinez
13.14c
PR
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
5.
11
Connor Bukoski
13.18
PR
May 10
Marshland Invite
6.
9
George Salzman
13.21
May 10
Marshland Invite
7.
9
Zachery Marquardt
13.24c
PR
May 7
Dodgeland Dual
8.
9
Jeremy Book
13.44c
PR
May 7
Dodgeland Dual
9.
12
Chandler Firary
14.34c
PR
May 7
Dodgeland Dual
10.
12
Timothy Bushaw
14.84c
PR
May 7
Dodgeland Dual
11.
12
Zachary Metz
15.64c
PR
May 7
Dodgeland Dual
12.
11
Jack Gould
16.04c
PR
May 7
Dodgeland Dual
200 Meters
1.
12
Damen Salzman
24.08
PR
May 15
Trailways Conference Meet
2.
11
Tanner Liebenthal
24.14c
Apr 24
Deerfield vs Fall River
3.
12
Josh Oliver
25.04c
PR
May 7
Dodgeland Dual
4.
12
Parker Morton
25.63
PR
May 15
Trailways Conference Meet
5.
11
Dylan Dykstra
26.34c
PR
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
6.
12
Zsombor Debreczeny
26.72
PR
Apr 27
Bulldog Invite
7.
11
Nicholas Martinez
26.82
PR
May 10
Marshland Invite
8.
9
George Salzman
27.64c
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
400 Meters
1.
9
Tyvin Beal
1:00.48
May 21
WIAA D3 Regional - Cambridge
2.
12
Zsombor Debreczeny
1:01.51
PR
Apr 12
Blue Jay Invite
3.
11
Nicholas Martinez
1:01.54c
PR
May 7
Dodgeland Dual
4.
12
Parker Morton
1:01.75
PR
May 4
Lourdes Knight Under the Lights
5.
12
Tommaso Feri
1:03.12
PR
Apr 27
Bulldog Invite
6.
11
Dylan Dykstra
1:05.54c
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
7.
9
George Salzman
1:05.84c
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
8.
12
Timothy Bushaw
1:06.43
PR
May 15
Trailways Conference Meet
9.
12
Zachary Metz
1:20.89
PR
May 10
Marshland Invite
10.
11
Jack Gould
1:52.94c
PR
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
800 Meters
1.
12
Tommaso Feri
2:19.43
PR
May 4
Lourdes Knight Under the Lights
2.
10
Adam Bristol
2:21.4h
PR
May 7
Dodgeland Dual
3.
9
Tyvin Beal
2:36.30
PR
May 4
Lourdes Knight Under the Lights
4.
12
Timothy Bushaw
2:48.91
PR
Apr 12
Blue Jay Invite
1600 Meters
1.
12
Tommaso Feri
4:56.35
PR
May 21
WIAA D3 Regional - Cambridge
2.
10
Adam Bristol
5:03.87
PR
May 21
WIAA D3 Regional - Cambridge
3.
9
Tyvin Beal
6:07.2h
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
3200 Meters
1.
10
Adam Bristol
11:06.31
PR
May 15
Trailways Conference Meet
2.
12
Tommaso Feri
12:02.7h
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
3.
9
Tyvin Beal
14:18.9h
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
4.
12
Timothy Bushaw
15:13.10
PR
Apr 12
Blue Jay Invite
110m Hurdles - 39"
1.
12
Josh Oliver
19.74c
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
2.
11
Nicholas Martinez
21.18
PR
May 15
Trailways Conference Meet
3.
11
Dylan Dykstra
21.44c
PR
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
300m Hurdles - 36"
1.
12
Josh Oliver
42.17
PR
May 15
Trailways Conference Meet
4x100 Relay
1.
Josh Oliver
Damen Salzman
Cole Maloney
Tanner Liebenthal
46.60
May 15
Trailways Conference Meet
2.
Sam Nelson
Damen Salzman
Cole Maloney
Tanner Liebenthal
47.15
Apr 12
Blue Jay Invite
3.
Damen Salzman
Cole Maloney
Parker Morton
Tanner Liebenthal
47.24
May 10
Marshland Invite
4.
Damen Salzman
Cole Maloney
Dylan Dykstra
Tanner Liebenthal
47.26
May 4
Lourdes Knight Under the Lights
5.
Damen Salzman
Cole Maloney
James Salzman
Tanner Liebenthal
49.24c
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
Relay Team
49.24c
May 7
Dodgeland Dual
7.
James Salzman
Tyvin Beal
George Salzman
Nicholas Martinez
53.14c
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
4x200 Relay -
1.
Josh Oliver
Damen Salzman
Cole Maloney
Tanner Liebenthal
1:35.80
Jun 1
WIAA D3 State Track & Field Championships
2.
Damen Salzman
Cole Maloney
Dylan Dykstra
Tanner Liebenthal
1:37.99
May 4
Lourdes Knight Under the Lights
3.
Parker Morton
Cole Maloney
Damen Salzman
Tanner Liebenthal
1:38.52
May 10
Marshland Invite
4.
Relay Team
1:40.1h
May 7
Dodgeland Dual
5.
-
Josh Oliver
Cole Maloney
Damen Salzman
Tanner Liebenthal
1:40.41
Apr 27
Bulldog Invite
6.
Damen Salzman
Dylan Dykstra
Cole Maloney
Tanner Liebenthal
1:41.0h
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
7.
Josh Oliver
Damen Salzman
Cole Maloney
Dylan Dykstra
1:41.7h
Apr 24
Deerfield vs Fall River
4x400 Relay
1.
Tyvin Beal
George Salzman
Connor Bukoski
Parker Morton
4:08.10
May 15
Trailways Conference Meet
2.
Relay Team
4:16.1h
May 7
Dodgeland Dual
3.
Nicholas Martinez
Connor Bukoski
George Salzman
Zsombor Debreczeny
4:22.31
May 10
Marshland Invite
4.
Nicholas Martinez
George Salzman
Zsombor Debreczeny
Connor Bukoski
4:28.27
Apr 27
Bulldog Invite
5.
Nicholas Martinez
Zachery Marquardt
Zsombor Debreczeny
Connor Bukowski
4:28.42
Apr 12
Blue Jay Invite
6.
Timothy Bushaw
Jack Gould
Connor Bukowski
Josh Oliver
5:34.1h
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
4x800 Relay
1.
Tommaso Feri
Adam Bristol
Tyvin Beal
Josh Oliver
9:49.60
May 10
Marshland Invite
Shot Put - 12lb
1.
11
Sam Nelson
42' 2
May 10
Marshland Invite
2.
12
Zachary Metz
41' 4.75
PR
May 4
Lourdes Knight Under the Lights
3.
11
Jack Gould
33' 0
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
4.
12
Chandler Firary
31' 10
PR
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
5.
12
Timothy Bushaw
27' 7.75
PR
May 7
Dodgeland Dual
6.
-
am Metz
24' 3
PR
Apr 27
Bulldog Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Sam Nelson
116' 9
May 21
WIAA D3 Regional - Cambridge
2.
12
Chandler Firary
110' 1
PR
May 7
Dodgeland Dual
3.
11
James Salzman
105' 5
PR
May 7
Dodgeland Dual
4.
12
Timothy Bushaw
91' 4
PR
May 7
Dodgeland Dual
5.
11
Jack Gould
79' 8
PR
May 7
Dodgeland Dual
6.
12
Zachary Metz
64' 5
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
High Jump
1.
11
Dylan Dykstra
5' 8
Apr 12
Blue Jay Invite
2.
12
Parker Morton
5' 6
PR
May 7
Dodgeland Dual
3.
11
James Salzman
5' 0
PR
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
4.
11
Tanner Liebenthal
4' 10
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
Pole Vault
1.
12
Josh Oliver
12' 0
PR
May 24
WIAA D3 Sectional - Hilbert
11
James Salzman
12' 0
May 10
Marshland Invite
Long Jump
1.
12
Cole Maloney
18' 6.25
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
2.
9
Zachery Marquardt
16' 11
May 7
Dodgeland Dual
3.
11
Tanner Liebenthal
15' 11.75
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
4.
11
Dylan Dykstra
15' 9.75
PR
May 15
Trailways Conference Meet
5.
9
George Salzman
15' 9.5
PR
May 15
Trailways Conference Meet
6.
11
Connor Bukoski
14' 5.5
Apr 12
Blue Jay Invite
7.
9
Jeremy Book
14' 4.5
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
8.
12
Timothy Bushaw
13' 1.5
PR
May 7
Dodgeland Dual
9.
12
Chandler Firary
12' 3.5
PR
May 7
Dodgeland Dual
10.
11
Jack Gould
10' 3.25
PR
May 7
Dodgeland Dual
Triple Jump
1.
12
Cole Maloney
37' 10
Apr 24
Deerfield vs Fall River
2.
11
Connor Bukoski
35' 4.5
May 7
Dodgeland Dual
3.
9
Jeremy Book
32' 7
PR
May 7
Dodgeland Dual
Womens
100 Meters
1.
9
Helena Nashold
13.54c
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
2.
10
Aurora Schultz
13.94c
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
3.
12
Kylie Colotti
14.24c
Apr 24
Deerfield vs Fall River
4.
10
Taryn Schwartz
14.34c
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
5.
10
Elexa Landvatter
14.84c
PR
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
6.
9
Kaitlynn Luepke
15.34c
PR
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
7.
10
Haydee Soriano-Barragan
16.10
PR
May 10
Marshland Invite
200 Meters
1.
12
Kylie Colotti
28.75
PR
May 10
Marshland Invite
2.
9
Helena Nashold
28.94c
PR
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
3.
10
Taryn Schwartz
30.94c
Apr 24
Deerfield vs Fall River
4.
10
Aurora Schultz
31.94c
Apr 24
Deerfield vs Fall River
5.
10
Haydee Soriano-Barragan
32.91
May 15
Trailways Conference Meet
6.
9
Kaitlynn Luepke
33.84c
PR
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
400 Meters
1.
10
Haydee Soriano-Barragan
1:13.85
May 15
Trailways Conference Meet
2.
9
Kaitlynn Luepke
1:20.58
PR
May 15
Trailways Conference Meet
3.
12
Danielle Leupke
1:21.14c
PR
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
4.
12
Jackie Anthes
1:24.14c
PR
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
800 Meters
1.
12
Hannah Neuman
3:16.80
May 4
Lourdes Knight Under the Lights
2.
11
Maddy Sauer
3:25.91
PR
May 15
Trailways Conference Meet
1600 Meters
1.
12
Hannah Neuman
6:23.9h
PR
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
2.
11
Maddy Sauer
7:14.8h
PR
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
3200 Meters
1.
12
Hannah Neuman
15:15.29
May 15
Trailways Conference Meet
2.
11
Maddy Sauer
17:09.51
PR
Apr 27
Bulldog Invite
100m Hurdles - 33"
1.
10
Taryn Schwartz
18.41
May 15
Trailways Conference Meet
300m Hurdles - 30"
1.
10
Taryn Schwartz
54.25
PR
May 21
WIAA D3 Regional - Cambridge
4x100 Relay
1.
-
Kylie Colotti
Aurora Schultz
Helena Nashold
Taryn Schwartz
53.81
May 4
Lourdes Knight Under the Lights
2.
Kylie Colotti
Aurora Schultz
Taryn Schwartz
Helena Nashold
53.98
May 24
WIAA D3 Sectional - Hilbert
3.
Relay Team
55.84c
May 7
Dodgeland Dual
4.
Kylie Colotti
Taryn Schwartz
Aurora Schultz
Helena Nashold
57.57
Apr 27
Bulldog Invite
5.
Kylie Colotti
Aurora Schultz
Elexa Landvatter
Taryn Schwartz
58.94c
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
4x200 Relay -
1.
Kylie Colotti
Aurora Schultz
Taryn Schwartz
Helena Nashold
1:53.23
May 24
WIAA D3 Sectional - Hilbert
2.
Relay Team
1:55.9h
May 7
Dodgeland Dual
3.
-
Kylie Colotti
Aurora Schultz
Helena Nashold
Taryn Schwartz
1:55.92
May 4
Lourdes Knight Under the Lights
4x400 Relay
1.
Relay Team
6:00.4h
May 7
Dodgeland Dual
Shot Put - 4kg
1.
10
Elexa Landvatter
27' 11
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
2.
12
Jackie Anthes
27' 7
PR
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
3.
12
Danielle Leupke
25' 6
PR
May 15
Trailways Conference Meet
4.
12
Amber Privett
22' 8
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
Discus - 1kg
1.
10
Elexa Landvatter
84' 5
May 21
WIAA D3 Regional - Cambridge
2.
12
Amber Privett
61' 4
PR
May 15
Trailways Conference Meet
3.
12
Danielle Leupke
58' 8
PR
May 1
Parkview-Fall River-ALCS/MCDS/SAA Triangular
4.
12
Jackie Anthes
57' 8
PR
May 7
Dodgeland Dual
Pole Vault
1.
12
Kylie Colotti
6' 6
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
Long Jump
1.
9
Helena Nashold
15' 10.25
PR
May 24
WIAA D3 Sectional - Hilbert
2.
12
Kylie Colotti
14' 9.25
May 4
Lourdes Knight Under the Lights
3.
10
Aurora Schultz
12' 7.75
Apr 24
Deerfield vs Fall River
4.
9
Kaitlynn Luepke
11' 3.5
Apr 24
Deerfield vs Fall River
Triple Jump
1.
9
Helena Nashold
33' 8.5
PR
Apr 24
Deerfield vs Fall River
2.
10
Taryn Schwartz
30' 0
Apr 10
Palmyra-Eagle/Fall River/Johnson Creek Triple Dual
*Recent improvement