Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2017
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Dane Huggins
11.23
Mar 24
Bandera Late Season Relays
2.
11
John White IV
11.63
PR
Mar 24
Bandera Late Season Relays
3.
12
Jon Lloyd
12.14
(3.3)
PR
Mar 1
Texas State HS Invitational
4.
10
Trey Plante
12.19
PR
Mar 24
Bandera Late Season Relays
5.
9
Karl Sanjana
12.62
PR
Mar 24
Bandera Late Season Relays
6.
12
Deion Locklear
12.84c
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
7.
11
Luis Medina
13.10
PR
Apr 12
Antonian Last Chance Meet
200 Meters
1.
10
Dane Huggins
24.74c
PR
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
2.
11
Berni Gomez
24.88
PR
Apr 5
CCS Invitational
3.
10
Trey Plante
25.28
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
4.
11
John White IV
25.32
Mar 24
Bandera Late Season Relays
5.
11
Luis Medina
26.76
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
6.
9
Karl Sanjana
27.34c
PR
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
400 Meters
1.
11
Berni Gomez
55.09
PR
Mar 1
Texas State HS Invitational
2.
12
Jon Lloyd
59.09
Mar 1
Texas State HS Invitational
3.
11
Luis Medina
59.96
PR
Apr 5
CCS Invitational
800 Meters
1.
10
Ben Eugster
2:02.79
PR
Apr 12
Antonian Last Chance Meet
2.
10
Avery Eugster
2:08.12
Apr 5
CCS Invitational
3.
9
Rodney Hunter
2:16.65
Apr 12
Antonian Last Chance Meet
1600 Meters
1.
9
Rodney Hunter
5:07.92
Apr 12
Antonian Last Chance Meet
2.
9
Matthew Garcia
5:41.5h
PR
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
3.
10
Jay Paliwal
5:46.09
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
3200 Meters
1.
9
Matthew Garcia
12:36.11
PR
Mar 1
Texas State HS Invitational
100m Hurdles - 39"
1.
12
Jon Lloyd
19.34c
PR
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jon Lloyd
18.41
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
300m Hurdles - 36"
1.
11
Berni Gomez
43.99
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
2.
11
John White IV
49.14
Mar 1
Texas State HS Invitational
4x100 Relay
1.
John White IV
Dane Huggins
Deion Locklear
Trey Plante
46.10
Mar 24
Bandera Late Season Relays
2.
Deion Locklear
John White IV
Trey Plante
Dane Huggins
46.83
Apr 5
CCS Invitational
3.
Relay Team
47.04c
Apr 6
Cornerstone Christian Invitational
4.
Trey Plante
John White IV
Deion Locklear
Dane Huggins
48.33
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
4x200 Relay -
1.
John White IV
Dane Huggins
Jon Lloyd
Berni Gomez
1:34.88
Apr 12
Antonian Last Chance Meet
2.
John White IV
Dane Huggins
Jon Lloyd
Deion Locklear
1:35.78
Apr 26
TAPPS 5A South Regional
3.
Trey Plante
John White IV
Jon Lloyd
Deion Locklear
1:38.11
Apr 5
CCS Invitational
4.
Relay Team
1:38.2h
Apr 6
Cornerstone Christian Invitational
5.
Trey Plante
John White IV
Luis Medina
Berni Gomez
1:44.1h
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
6.
Troy Cervantes
Jon Lloyd
John White IV
Karl Sanjana
1:55.18
Feb 17
St Mary's Hall Baron's All-Relay Meet
4x400 Relay
1.
Berni Gomez
Jon Lloyd
Ben Eugster
Avery Eugster
3:41.07
Apr 12
Antonian Last Chance Meet
2.
Deion Locklear
John White IV
Trey Plante
Dane Huggins
3:42.22
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
3.
Berni Gomez
Luke Powers
Ben Eugster
Avery Eugster
3:47.29
Mar 24
Bandera Late Season Relays
4.
Jon Lloyd
Matthew Garcia
John White IV
Karl Sanjana
4:12.18
Feb 17
St Mary's Hall Baron's All-Relay Meet
Shot Put - 12lb
1.
11
Frank Martinez
36' 11.5
PR
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
2.
10
Nate Alfonsin
32' 5
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
3.
10
Troy Cervantes
31' 5.5
PR
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
4.
9
Tate Selligson
31' 1.25
PR
Feb 17
St Mary's Hall Baron's All-Relay Meet
5.
9
Ben Wilson
30' 1.75
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
6.
9
Curtis Benson
23' 10.25
PR
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Jon Lloyd
121' 7.5
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
2.
10
Troy Cervantes
90' 6
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
3.
11
Frank Martinez
87' 7
Apr 5
CCS Invitational
4.
9
Ben Wilson
80' 3
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
5.
9
Curtis Benson
57' 4
PR
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
6.
10
Nate Alfonsin
54' 9
PR
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
High Jump
1.
10
Ben Eugster
6' 0
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
2.
10
Avery Eugster
5' 10
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
Pole Vault
1.
12
Jon Lloyd
10' 6
PR
Mar 1
Texas State HS Invitational
Long Jump
1.
10
Dane Huggins
21' 11.5
Apr 26
TAPPS 5A South Regional
2.
12
Deion Locklear
19' 3
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
3.
12
Jon Lloyd
18' 5
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
4.
11
John White IV
18' 0
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
Triple Jump
1.
10
Dane Huggins
45' 4
Jun 9
Great American Track and Field Classic
2.
12
Deion Locklear
41' 4
PR
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
Womens
100 Meters
1.
12
Andrea Gutierrez
13.24
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
2.
10
Zoe Ramon
13.54
PR
Mar 24
Bandera Late Season Relays
3.
10
Claudia Espy
13.64
PR
Mar 24
Bandera Late Season Relays
4.
10
Paris Johnson
14.10
PR
Mar 24
Bandera Late Season Relays
5.
12
Natalie Scheifele
14.34
Apr 5
CCS Invitational
6.
10
Melena Nikmaram
15.85
(1.5)
PR
Mar 1
Texas State HS Invitational
200 Meters
1.
10
Claudia Espy
27.88
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
2.
10
Zoe Ramon
29.27
PR
Mar 24
Bandera Late Season Relays
3.
11
Lucie Englehardt
30.74c
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
4.
10
Melena Nikmaram
32.60
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
5.
10
Sophie Silva
35.43
PR
Apr 5
CCS Invitational
400 Meters
1.
12
Andrea Gutierrez
1:06.72
PR
Apr 5
CCS Invitational
2.
10
Claudia Danysh
1:08.71
PR
Mar 1
Texas State HS Invitational
3.
11
Lucie Englehardt
1:15.20
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
4.
10
Sophie Silva
1:21.50
PR
Apr 5
CCS Invitational
800 Meters
1.
10
Claudia Danysh
2:37.48
Apr 5
CCS Invitational
2.
10
Jillian Spicer
2:50.26
PR
Apr 12
Antonian Last Chance Meet
3.
10
Caroline Hale
3:06.59
PR
Apr 5
CCS Invitational
4.
11
Sophia Markey
3:12.66
PR
Mar 24
Bandera Late Season Relays
5.
9
Itza Martinez
3:13.23
PR
Apr 5
CCS Invitational
6.
10
Sophie Velez
3:22.40
PR
Apr 5
CCS Invitational
1600 Meters
1.
10
Caroline Largoza
6:45.1h
PR
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
2.
11
Sophia Markey
7:06.20
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
3.
9
Itza Martinez
7:08.58
PR
Mar 1
Texas State HS Invitational
4.
10
Sophie Velez
7:20.40
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
5.
10
Claudia Danysh
8:20.48
Apr 5
CCS Invitational
3200 Meters
1.
12
Natalie Velez
14:27.4h
Apr 12
Antonian Last Chance Meet
2.
10
Caroline Largoza
14:28.72
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
3.
10
Caroline Hale
15:55.23
PR
Mar 1
Texas State HS Invitational
4.
11
Sophia Markey
15:55.37
PR
Mar 1
Texas State HS Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Mia Sabom
15.21
(4.2)
May 5
TAPPS 5A State Meet (F-Sa)
2.
12
Andrea Gutierrez
16.50
Apr 26
TAPPS 5A South Regional
3.
11
Claudia Rodriguez
17.14c
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
4.
10
Sofia Gutierrez
18.08
PR
Mar 24
Bandera Late Season Relays
5.
9
Caroline Berridge
18.81
PR
Mar 24
Bandera Late Season Relays
300m Hurdles - 30"
1.
10
Mia Sabom
46.62
May 5
TAPPS 5A State Meet (F-Sa)
2.
11
Claudia Rodriguez
58.15
Apr 12
Antonian Last Chance Meet
3.
9
Caroline Berridge
58.18
PR
Apr 5
CCS Invitational
4.
10
Sofia Gutierrez
59.41
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
4x100 Relay
1.
Mia Sabom
Andrea Gutierrez
Claudia Espy
Claudia Rodriguez
51.55
Apr 26
TAPPS 5A South Regional
2.
Andrea Gutierrez
Claudia Rodriguez
Claudia Espy
Mia Sabom
51.72
May 5
TAPPS 5A State Meet (F-Sa)
3.
Relay Team
52.34c
Apr 6
Cornerstone Christian Invitational
4.
Andrea Gutierrez
Claudia Espy
Mia Sabom
Claudia Rodriguez
53.45
Mar 1
Texas State HS Invitational
5.
Claudia Espy
Zoe Ramon
Natalie Scheifele
Mia Sabom
54.03
Feb 17
St Mary's Hall Baron's All-Relay Meet
6.
Mia Sabom
Sofia Gutierrez
Claudia Espy
Zoe Ramon
54.50
Mar 24
Bandera Late Season Relays
7.
Melena Nikmaram
Caroline Berridge
Sofia Gutierrez
Paris Johnson
57.76
Apr 5
CCS Invitational
8.
Sophie Silva
Paris Johnson
Melena Nikmaram
Caroline Berridge
59.53
Mar 24
Bandera Late Season Relays
4x200 Relay -
1.
Sofia Gutierrez
Paris Johnson
Caroline Berridge
Claudia Rodriguez
2:01.63
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
2.
Claudia Espy
Sofia Gutierrez
Caroline Berridge
Zoe Ramon
2:03.58
Mar 1
Texas State HS Invitational
3.
Melena Nikmaram
Paris Johnson
Claudia Espy
Zoe Ramon
2:05.56
Feb 17
St Mary's Hall Baron's All-Relay Meet
4.
Lucie Englehardt
Claudia Espy
Caroline Berridge
Sofia Gutierrez
2:08.1h
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
4x400 Relay
1.
Andrea Gutierrez
Claudia Danysh
Natalie Velez
Mia Sabom
4:23.27
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
2.
Claudia Danysh
Mia Sabom
Andrea Gutierrez
Natalie Velez
4:30.65
Mar 1
Texas State HS Invitational
3.
Mia Sabom
Claudia Danysh
Jillian Spicer
Caroline Largoza
4:37.22
Apr 12
Antonian Last Chance Meet
4.
Lucie Englehardt
Claudia Danysh
Jillian Spicer
Caroline Largoza
4:58.35
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
5.
Claudia Espy
Itza Martinez
Claudia Danysh
Mia Sabom
5:01.67
Feb 17
St Mary's Hall Baron's All-Relay Meet
6.
Sophie Silva
Itza Martinez
Caroline Hale
Sophia Markey
5:43.81
Mar 24
Bandera Late Season Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Sophia Markey
Melena Nikmaram
Sophie Velez
Claudia Danysh
15:54.50
Feb 17
St Mary's Hall Baron's All-Relay Meet
Shot Put - 4kg
1.
12
Natalie Scheifele
41' 3
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
2.
12
Emily Wilson
26' 9
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
3.
9
Itza Martinez
22' 5.5
PR
Mar 1
Texas State HS Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Natalie Scheifele
134' 6
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
2.
12
Emily Wilson
86' 5
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
Javelin - 600g
1.
12
Emily Wilson
140' 0
PR
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
2.
12
Natalie Scheifele
122' 8
PR
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
High Jump
1.
10
Mia Sabom
4' 6
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
2.
9
Caroline Berridge
4' 4
PR
Apr 12
Antonian Last Chance Meet
Pole Vault
1.
12
Emily Wilson
9' 6
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
2.
11
Claudia Rodriguez
9' 0
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
3.
12
Andrea Gutierrez
8' 0
Mar 8
SMH Pre-Spring Break Meet
4.
10
Zoe Ramon
6' 0
PR
Feb 17
St Mary's Hall Baron's All-Relay Meet
Long Jump
1.
11
Lucie Englehardt
14' 11
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
2.
10
Zoe Ramon
14' 3.75
Mar 24
Bandera Late Season Relays
3.
10
Paris Johnson
14' 3.5
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
Triple Jump
1.
10
Mia Sabom
34' 11.5
Apr 26
TAPPS 5A South Regional
2.
10
Paris Johnson
30' 10.5
PR
Apr 20
TAPPS 5A District 03 meet (Th-F)
*Recent improvement