Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2023
2022
2020
2018
2016
2013
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Simone Nargelli
10.74c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
2.
11
Justin Dinka
10.86
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
3.
12
Caleb Cantu
10.93
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
4.
12
Jett Sutherland
11.04c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
12
Clayton Rutz
11.04c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
6.
10
Sam McLain
11.14c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
7.
10
Evan Green
11.24c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
8.
12
Blake Covin
11.28
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
9.
9
Jarrett Brown
11.30
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
10.
11
Andrew Kelley
11.58
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
11.
12
Bradley Love
11.68
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
12.
9
Austin Pellegreen
11.75
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
13.
11
Jamil Rashad
11.84c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
14.
-
John Ballard
11.98
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
15.
12
Alex Thien
12.49
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
16.
-
Cameron Caisson
12.53
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
17.
9
Jacob Hoffman
13.42
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
18.
-
Eiler Buck
29.78
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
100 Meters - Wheelchair
1.
-
Eiler Buck
30.24c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
200 Meters
1.
12
Caleb Cantu
22.19
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
2.
12
Jett Sutherland
22.64c
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
11
Justin Dinka
22.70
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
4.
11
Spencer Moran
23.04c
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
12
Clayton Rutz
23.08
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
6.
12
Michael Marinello
23.86
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
7.
9
Jarrett Brown
23.90
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
8.
10
Kendall Petteway
24.34c
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
9.
12
Bradley Love
24.52
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
10.
10
Devon Davis
24.74c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
11.
9
Austin Pellegreen
24.78
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
400 Meters
1.
11
Harold Murphy
50.92
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
12
Nick Bondar
51.98
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
3.
9
Greyson Gravitt
52.59
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
12
Leon Westenkirchner
52.80
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
5.
12
Michael Marinello
53.30
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
6.
-
Jonathan Jackson
53.45
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
7.
10
Devon Davis
53.93
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
8.
12
Alex Thien
54.70
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
9.
11
Brian Klimek
55.50
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
10.
12
Andrew Thien
56.94c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
11.
11
Rohit Namala
56.95
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
12.
-
Lance Lakey
57.20
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
13.
11
James Paponette
57.44
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
400 Meters - Wheelchair
1.
-
Eiler Buck
2:42.14c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
800 Meters
1.
12
Jacob Egan
1:55.04
PR
Apr 28
UIL 6A Region I (F-Sa)
2.
11
Harold Murphy
2:00.60
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
3.
10
Ryan Fillingim
2:01.50
Mar 17
Texas Distance Festival
4.
10
Joseph Tiller
2:03.11
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
5.
9
Greyson Gravitt
2:04.52
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
6.
-
Jonathan Jackson
2:08.09
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
7.
11
Carter Reed
2:10.89
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
8.
11
Matt Chambers
2:11.04
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
9.
9
Kyle Porter
2:14.47
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
10.
9
Carson Meyer
2:16.46
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
11.
10
Kaden Lakey
2:18.36
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
12.
9
Jacob Kelley
2:19.86
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
1600 Meters
1.
12
Jacob Egan
4:16.69
PR
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
2.
10
Joseph Tiller
4:32.63
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
3.
10
Ryan Fillingim
4:37.78
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
4.
9
Aiden Lyons
4:42.5h
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
5.
10
Kaden Lakey
4:43.97
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
6.
11
Carter Reed
4:44.37
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
7.
10
Mason Rainford
4:45.58
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
8.
10
Mitchell Rainford
4:48.58
Mar 17
Texas Distance Festival
9.
9
Colton Castaneda
4:57.17
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
10.
11
Mark Thompson
4:59.76
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
11.
9
Jacob Kelley
5:07.43
PR
Mar 17
Texas Distance Festival
12.
11
Barrett Bookout
5:07.72
Mar 17
Texas Distance Festival
13.
10
Isaac Martinez
5:24.77
Mar 17
Texas Distance Festival
14.
9
Carson Meyer
5:26.95
PR
Mar 17
Texas Distance Festival
3200 Meters
1.
12
Jacob Egan
9:40.94
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
2.
10
Joseph Tiller
9:45.80
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
3.
9
Aiden Lyons
9:52.77
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
4.
10
Ryan Fillingim
9:55.58
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
5.
11
Carter Reed
9:55.82
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
6.
10
Mason Rainford
10:08.22
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
7.
10
Mitchell Rainford
10:27.23
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
8.
10
Kadin Lakey
10:28.00
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
9.
10
Kaden Lakey
10:42.28
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
10.
9
Kyle Porter
10:44.79
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
11.
11
Mark Thompson
10:57.37
Mar 16
Hebron Hawk Relays
5000 Meters
1.
10
Joseph Tiller
16:01.91
Mar 17
Texas Distance Festival
2.
9
Aiden Lyons
16:22.25
PR
Mar 17
Texas Distance Festival
110m Hurdles - 39"
1.
12
Brady Vaughan
15.39
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
2.
12
Will Harper
16.04
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
3.
11
Sean Watson
16.22
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
4.
9
Luke Stacey
16.64c
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
12
Braden Sherwood
16.90
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
6.
12
Andrew Thien
17.14c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
7.
9
James Ritchie
17.75
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
8.
10
Cade Walker
18.00
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
300m Hurdles - 36"
1.
12
Andrew Thien
41.03
PR
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.
12
Braden Sherwood
41.19
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
3.
11
Sean Watson
41.36
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
4.
12
Brady Vaughan
42.33
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
5.
9
James Ritchie
43.14
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
6.
10
Cade Walker
45.38
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
7.
12
Will Harper
45.49
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
8.
9
Luke Stacey
46.06
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
4x100 Relay
1.
Blake Covin
Leon Westenkirchner
Clayton Rutz
Caleb Cantu
42.29
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
2.
Caleb Cantu
Blake Covin
Jett Sutherland
Leon Westenkirchner
42.34
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
3.
Blake Covin
Leon Westenkirchner
Jett Sutherland
Caleb Cantu
42.37
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
Justin Dinka
Leon Westenkirchner
Clayton Rutz
Caleb Cantu
42.52
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
5.
Leon Westenkirchner
Caleb Cantu
Jett Sutherland
Clayton Rutz
42.69
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
6.
Relay Team
42.92
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
7.
Justin Dinka
Clayton Rutz
Jett Sutherland
Caleb Cantu
43.04c
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
8.
Sam McLain
Evan Greene
Spencer Moran
Kendall Petteway
43.93
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
9.
Blake Covin
Leon Westenkirchner
Jett Sutherland
Justin Dinka
44.07
Mar 16
Hebron Hawk Relays
10.
Sam Mclain
Jarrett Brown
Spencer Moran
Andrew Kelley
44.71
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
11.
Jonathan Jackson
Jarrett Brown
Sam Mclain
Jakobb Barron
44.96
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
12.
Jonathan Jackson
Jarrett Brown
Spencer Moran
Cameron Caisson
45.03
Mar 16
Hebron Hawk Relays
13.
Jonathan Jackson
Cameron Caisson
Greyson Gravitt
Spencer Moran
45.33
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
14.
Trey Perry
Foster Healy
Spencer Moran
Sam Mclain
45.61
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
15.
Evan Greene
Spencer Moran
Foster Healy
Austin Pellegreen
45.67
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
16.
Sam Mclain
Trey Perry
Spencer Moran
Kendall Petteway
46.24c
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
4x200 Relay -
1.
Blake Covin
Leon Westenkirchner
Jett Sutherland
Caleb Cantu
1:28.07
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
Caleb Cantu
Blake Covin
Jett Sutherland
Leon Westenkirchner
1:28.69
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
3.
Relay Team
1:29.44
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
4.
Jett Sutherland
Leon Westenkirchner
Clayton Rutz
Caleb Cantu
1:29.89
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
5.
Justin Dinka
Clayton Rutz
Michael Marinello
Caleb Cantu
1:30.2h
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
6.
Justin Dinka
Jett Sutherland
Clayton Rutz
Caleb Cantu
1:30.63
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
7.
Leon Westenkirchner
Caleb Cantu
Jett Sutherland
Clayton Rutz
1:31.50
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
8.
Blake Covin
Jett Sutherland
Simone Nargelli
Justin Dinka
1:32.18
Mar 16
Hebron Hawk Relays
9.
Sam McLain
Evan Greene
Spencer Moran
Kendall Petteway
1:33.19
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
10.
Jonathan Jackson
Jarrett Brown
Spencer Moran
Cameron Caisson
1:35.42
Mar 16
Hebron Hawk Relays
11.
Jarrett Brown
Sam Mclain
Kendall Petteway
Jamil Rashad
1:35.60
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
Jonathan Jackson
Sam Mclain
Spencer Moran
Kendall Petteway
1:35.6h
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
13.
Trey Perry
Spencer Moran
Foster Healy
Sam Mclain
1:36.09
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
14.
Jonathan Jackson
Cameron Caisson
Greyson Gravitt
Spencer Moran
1:37.32
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
15.
Jonathan Jackson
Braydon Barber
Austin Pellegreen
James Ritchie
1:40.39
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
4x400 Relay
1.
Leon Westenkirchner
Harold Murphy
Caleb Cantu
Michael Marinello
3:27.45
Mar 16
Hebron Hawk Relays
2.
Michael Marinello
Leon Westenkirchner
Harold Murphy
Jacob Egan
3:28.48
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
Relay Team
3:28.91
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
4.
Michael Marinello
Harold Murphy
Nick Bondar
Everett Eads
3:31.83
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
5.
Jonathan Jackson
Brian Klimek
Devon Davis
Greyson Gravitt
3:33.87
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
6.
Leon Westenkirchner
Harold Murphy
Nick Bondar
Alex Thien
3:36.11
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
7.
Leon Westenkirchner
Harold Murphy
Jett Sutherland
Alex Thien
3:36.40
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
8.
Michael Marinello
Leon Westenkirchner
Harold Murphy
Nick Bondar
3:38.0h
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
9.
Devon Davis
Greyson Gravitt
Jonathan Jackson
Brian Klimek
3:41.42
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
10.
James Ritchie
Cade Walker
Luke Stacey
Sean Watson
3:42.40
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
11.
Devon Davis
James Paponette
Joseph Suarez
James Ritchie
3:44.59
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Joseph Tiller
Harold Murphy
Ryan Fillingim
Jacob Egan
10:40.58
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
2.
Ryan Fillingim
Alex Thien
Nick Bondar
Mark Thompson
11:50.00
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Michael Bonner
45' 10.5
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
2.
9
Jacob Hoffman
41' 9
Mar 16
Hebron Hawk Relays
3.
11
John Brand
40' 7.5
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
4.
9
Ben Uhl
38' 6.5
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
5.
11
Zeke Nwamanna
38' 3
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
6.
-
Ethan Vega
38' 0
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
7.
12
Gunner Cole
37' 4
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
8.
9
Hunter Sanders
37' 3
Mar 16
Hebron Hawk Relays
9.
-
Bernard Nwamanna
36' 3
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
10.
12
Nick Bondar
32' 9.5
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Gunner Cole
141' 0
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
2.
10
Collin Cross
132' 1
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
3.
9
Hunter Sanders
128' 0
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
10
Ben Ryer
126' 11
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
5.
11
John Brand
125' 3
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
6.
12
Gunnar Cole
121' 9
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
7.
10
Collin Sutherland
115' 3
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
8.
-
Gus Sralla
112' 5
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
9.
9
Ben Uhl
104' 3
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
10.
12
Nick Bondar
83' 7
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
11.
10
Lancelot Varga
82' 5
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
High Jump
1.
12
Josh Corzatt
6' 2
PR
Apr 28
UIL 6A Region I (F-Sa)
2.
10
Colten Cunningham
6' 0
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
3.
11
Kevin Jones
5' 10
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
4.
-
Bernard Nwamanna
5' 8.5
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
12
Clayton Rutz
5' 8
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
6.
10
Jakobb Barron
5' 6
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
12
Alex Thien
5' 6
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
8.
10
Lancelot Varga
5' 0
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
Pole Vault
1.
12
Nick Ryer
14' 6
PR
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.
11
Andrew Kelley
13' 6
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
3.
11
Blake Snyder
10' 6
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
4.
9
Jack Milillo
10' 0
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
5.
10
Aaron Guerra
9' 6
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
9
Hoy Kelley
9' 6
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
9
Luke Stacey
9' 6
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
8.
9
Brady Ward
9' 0
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
Long Jump
1.
12
Caleb Cantu
20' 4
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
11
Spencer Moran
20' 4
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
10
Jaden Robinson
20' 2.25
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
11
Harvey Leal
19' 3
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
5.
11
Justin Dinka
19' 0
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
6.
11
Trey Perry
18' 5.25
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
7.
-
Evan Greene
18' 3.5
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
8.
11
Braydon Barber
17' 0
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
Triple Jump
1.
12
Josh Corzatt
41' 9
PR
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.
11
Braydon Barber
40' 0.5
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
3.
10
Devon Davis
39' 10.25
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
4.
11
Spencer Moran
39' 10
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
5.
10
Jaden Robinson
39' 9.5
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
6.
9
Jarrett Brown
38' 11
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
7.
-
Evan Greene
38' 4.25
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
8.
11
Harvey Leal
38' 3
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
9.
11
Trey Perry
33' 10
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Taryn Hankins
11.60
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
2.
12
Nicole Ezeoke
12.08
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
3.
10
Zhora Jackson
12.14c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
4.
11
Allison Warren
12.33
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
5.
11
Kayleigh Ross
12.63
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
6.
11
Lorielle Daniel
12.88
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
7.
10
A'Vyonia Davis
12.97
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
8.
12
Kate Arthur
12.99
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
9.
10
Abigail Kissinger
13.34c
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
9
Sydney Grennan
13.34
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
11.
11
Tiffani Fox
13.43
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
12.
9
Kylie Moore
13.52
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
13.
9
Vianna Gonzales
13.54c
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
14.
9
Kayla Fulton
13.65
Mar 16
Hebron Hawk Relays
15.
11
Kathleen Kim
13.71
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
16.
9
Mackenzie Jefferson
13.98
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
200 Meters
1.
11
Taryn Hankins
24.21
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.
12
Nicole Ezeoke
24.28
(2.6)
PR
Apr 28
UIL 6A Region I (F-Sa)
3.
11
Kayleigh Ross
25.96
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
4.
10
Zhora Jackson
26.09
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
5.
11
Allison Warren
26.23
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
6.
10
A'Vyonia Davis
26.44c
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
7.
10
Rian Martin
26.74c
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
8.
11
Tiffani Fox
27.04c
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
9.
11
Lorielle Daniel
27.76
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
10
Alyssa Harris
27.76
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
11.
12
Kate Arthur
28.36
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
12.
9
Kylie Moore
29.04c
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
13.
9
Vianna Gonzales
29.63
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
14.
9
Jaelyn Pavia
32.86
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
400 Meters
1.
11
Taryn Hankins
56.56
Mar 16
Hebron Hawk Relays
2.
10
Alyssa Harris
1:02.04
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
3.
11
Hannah Ramos
1:03.34
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
4.
9
Sydney Grennan
1:03.38
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
10
Rachel Stone
1:03.70
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
10
Raquel Redmon
1:03.70
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
7.
12
Elizabeth Clubb
1:04.43
Mar 16
Hebron Hawk Relays
8.
12
Camryn Rogers
1:05.13
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
9.
9
Sidney Grennan
1:05.24
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
10.
10
Delayna Darvin
1:06.15
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
11.
9
Olivia Aranda
1:07.04c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
12.
9
Mikaela Sedillo
1:11.36
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
800 Meters
1.
12
Quinn Owen
2:15.89
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
2.
12
Camryn Rogers
2:26.27
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
3.
10
Caitlin Reimer
2:26.51
Mar 17
Texas Distance Festival
4.
9
Olivia Aranda
2:27.86
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
5.
10
Sarah Green
2:28.82
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
6.
12
Allison Green
2:29.44
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
7.
12
Jessica Porter
2:34.35
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
8.
10
Delayna Darvin
2:35.07
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
9.
11
Hannah Ramos
2:39.85
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
10.
11
Erika Voight
2:44.75
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
11.
9
Sidney Grennan
2:51.51
Mar 16
Hebron Hawk Relays
1600 Meters
1.
12
Quinn Owen
4:52.76
Apr 28
UIL 6A Region I (F-Sa)
2.
12
Allison Green
5:20.24
Mar 17
Texas Distance Festival
3.
9
Payton Evert
5:32.09
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
9
Avri Palkovic
5:34.78
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
10
Maddie Woolley
5:39.52
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
6.
10
Dahilia Clark
5:44.51
PR
Mar 17
Texas Distance Festival
7.
10
Claire Reader
5:50.93
Mar 17
Texas Distance Festival
8.
10
Sarah Green
5:51.69
Mar 17
Texas Distance Festival
9.
12
Natalie Tonti
6:07.44
PR
Mar 17
Texas Distance Festival
10.
10
Ashton Owen
6:07.70
Mar 17
Texas Distance Festival
10
Ashlynn Mays
6:07.70
Mar 17
Texas Distance Festival
12.
9
Kira Wygle
6:11.61
Mar 17
Texas Distance Festival
13.
-
Emma Beale
6:17.45
PR
Mar 17
Texas Distance Festival
14.
10
Brooke Boughton
6:21.60
Mar 17
Texas Distance Festival
3200 Meters
1.
12
Quinn Owen
10:49.18
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
12
Allison Green
11:33.94
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
9
Avri Palkovic
11:55.90
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
4.
9
Payton Evert
11:56.04
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
5.
10
Maddie Woolley
11:57.71
PR
Mar 17
Texas Distance Festival
6.
10
Claire Reader
12:29.96
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
7.
10
Dahilia Clark
12:50.00
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
8.
10
Ashlynn Mays
13:33.05
Mar 16
Hebron Hawk Relays
9.
10
Ashton Owen
13:54.0h
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
10.
-
Emma Beale
13:57.0h
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
100m Hurdles - 33"
1.
10
Madison Meiner
15.14c
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
2.
11
Journi Carr
16.34c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
3.
12
Taylor Stone
16.35
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
4.
12
Brianna Hernandez
17.00
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
10
Abbagail Seidl
17.64c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
6.
-
Avery Seibert
18.15
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
7.
11
Kelsey Angonia
18.19
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
8.
11
Kendall Angonia
18.84c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
9.
11
Avery Siebert
19.29
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Kendall Angonia
45.92
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
2.
10
Madison Meiner
46.64c
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
3.
12
Taylor Stone
46.71
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
4.
11
Journi Carr
51.08
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
10
Abbagail Seidl
51.61
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
6.
11
Kelsey Angonia
53.36
Mar 16
Hebron Hawk Relays
7.
11
Avery Siebert
55.59
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
2k Steeplechase
1.
12
Allison Green
7:38.04
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
4x100 Relay
1.
Allison Warren
Taryn Hankins
Zhora Jackson
Nicole Ezeoke
45.93
May 12
TX UIL 6A State Championships
2.
Relay Team
46.48
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
3.
Nicole Ezeoke
Taryn Hankins
Zhora Jackson
Allison Warren
46.75
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
4.
Allison Warren
Nicole Ezeoke
Zhora Jackson
Taryn Hankins
46.88
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
5.
Allison Warren
Zhora Jackson
Taryn Hankins
Nicole Ezeoke
47.73
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
6.
Allison Warren
Zhora Jackson
Kayleigh Ross
Nicole Ezeoke
48.03
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
7.
Zhora Jackson
Nicole Ezeoke
Allison Warren
Kayleigh Ross
48.84
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
8.
Kayleigh Ross
Lorielle Daniel
Zhora Jackson
A'Vyonia Davis
49.01
Mar 16
Hebron Hawk Relays
9.
Tiffani Fox
Rian Martin
Raquel Redmon
A'Vyonia Davis
50.21
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
10.
A'Vyonia Davis
Lorielle Daniel
Kayleigh Ross
Zhora Jackson
50.54c
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
11.
Tiffani Fox
Rian Martin
Mackenzie Jefferson
A'Vyonia Davis
51.76
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
12.
Kathleen Kim
Kayla Fulton
Vianna Gonzales
Tiffani Fox
52.76
Mar 16
Hebron Hawk Relays
13.
Tiffani Fox
Rian Martin
Vianna Gonzales
Abigail Kissinger
52.84c
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
14.
A'Vyonia Davis
Vianna Gonzales
Abigail Kissinger
Rian Martin
52.89
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
15.
Kathleen Kim
Vianna Gonzales
Kayla Fulton
Morgan Johnson
54.83
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
16.
Kathleen Kim
Abigail Kissinger
Kayla Fulton
Morgan Johnson
56.07
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
4x200 Relay -
1.
Allison Warren
Nicole Ume-Ezeoke
Lorielle Daniel
Taryn Hankins
1:37.66
Apr 28
UIL 6A Region I (F-Sa)
2.
Lorielle Daniel
Nicole Ezeoke
Taryn Hankins
Allison Warren
1:38.37
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
3.
Relay Team
1:38.74
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
4.
Allison Warren
Zhora Jackson
Taryn Hankins
Nicole Ezeoke
1:40.80
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
5.
Allison Warren
Lorielle Daniel
Nicole Ezeoke
Taryn Hankins
1:41.82
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
6.
Allison Warren
Nicole Ezeoke
Zhora Jackson
Taryn Hankins
1:42.2h
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
7.
Zhora Jackson
Nicole Ezeoke
Allison Warren
Lorielle Daniel
1:43.34
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
8.
Allison Warren
Zhora Jackson
Kayleigh Ross
Nicole Ezeoke
1:43.90
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
9.
Kayleigh Ross
Lorielle Daniel
Zhora Jackson
A'Vyonia Davis
1:44.19
Mar 16
Hebron Hawk Relays
10.
Tiffani Fox
Rian Martin
Abigail Kissinger
A'Vyonia Davis
1:48.31
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
11.
Tiffani Fox
Rian Martin
Vianna Gonzales
Abigail Kissinger
1:51.4h
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
12.
A'Vyonia Davis
Vianna Gonzales
Abigail Kissinger
Rian Martin
1:53.66
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
13.
Kathleen Kim
Kayla Fulton
Vianna Gonzales
Tiffani Fox
1:54.36
Mar 16
Hebron Hawk Relays
14.
Kathleen Kim
Vianna Gonzales
Kayla Fulton
Morgan Johnson
2:00.38
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
4x400 Relay
1.
Mackenzie Hayward
Kendall Angonia
Taryn Hankins
Maddie Meiner
3:51.20
Mar 16
Hebron Hawk Relays
2.
Kendall Angonia
Alyssa Harris
Mackenzie Hayward
Quinn Owen
3:59.87
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
3.
Mackenzie Hayward
Alyssa Harris
Quinn Owen
Kendall Angonia
4:02.50
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
Relay Team
4:02.95
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
5.
Mackenzie Hayward
Kendall Angonia
Camryn Rogers
Maddie Meiner
4:08.32
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
6.
Kendall Angonia
Alyssa Harris
Raquel Redmon
Camryn Rogers
4:13.00
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
7.
Taylor Stone
Alyssa Harris
Kendall Angonia
Camryn Rogers
4:14.0h
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
8.
Raquel Redmon
Kendall Angonia
Mackenzie Hayward
Camryn Rogers
4:14.61
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
9.
Sidney Grennan
Abigail Kissinger
Caitlin Reimer
Raquel Redmon
4:16.50
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
10.
Abigail Kissinger
Delayna Darvin
Raquel Redmon
Alyssa Harris
4:19.06
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
11.
Rachel Stone
Sydney Grennan
Abigail Kissinger
Mikaela Sedillo
4:20.27
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
12.
Sidney Grennan
Olivia Aranda
Abigail Kissinger
Caitlin Reimer
4:22.0h
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
13.
Sidney Grennan
Alyssa Harris
Caitlin Reimer
Hannah Ramos
4:26.38
Mar 16
Hebron Hawk Relays
14.
Kelsey Angonia
Emma Beale
Kate Arthur
Journi Carr
4:29.21
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Allison Warren
Nicole Ezeoke
Taryn Hankins
Quinn Owen
3:56.73
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Camryn Rogers
Kendall Angonia
Olivia Aranda
Jessica Porter
13:18.00
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Madison Meiner
43' 2.5
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
2.
10
Autumn Dodson
35' 0.5
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
3.
11
Sanae Martin
32' 11.5
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
12
Ashley Ume-Ezeoke
29' 6.5
Mar 16
Hebron Hawk Relays
5.
9
Santana Harris
28' 6
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
6.
11
Xariah Hodges
28' 0.5
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
7.
10
Justice Douse
26' 10
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
8.
11
Veni Castillo
24' 2
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
9.
9
Faith Dawson
24' 0.5
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
10.
-
Brooke Osbourne
22' 0.5
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
Discus - 1kg
1.
10
Autumn Dodson
109' 0
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
2.
10
Evie Goetz
106' 6
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
3.
9
Chloe Estler
92' 0
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
4.
11
Hannah Martin
90' 0
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
-
Zenedya Castillo
85' 10
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
6.
9
Santana Harris
81' 1
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
7.
11
Sarah Newton
71' 4
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
8.
11
Veni Castillo
65' 5
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
9.
9
Cheyenne Staub
65' 1
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
10.
11
Sanae Martin
58' 7.5
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
11.
10
Justice Douse
52' 5
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
12.
9
Faith Dawson
43' 1
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
High Jump
1.
10
Madison Meiner
5' 6
PR
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.
11
Hannah Martin
5' 0
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
10
Danielle Martin
5' 0
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
4.
10
Zhora Jackson
4' 10
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
12
Nicole Ezeoke
4' 10
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
9
Maggie Moore
4' 10
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
7.
-
Sanea Martin
4' 8
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
Pole Vault
1.
11
Mackenzie Hayward
14' 0
PR
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
2.
10
Sarah Green
10' 6
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
11
Hope Brown
10' 6
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Relays
4.
9
Maggie Moore
8' 6
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
9
Milena Lang
8' 6
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
6.
9
Kylie Moore
7' 0
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
9
Madelynn Hayen
7' 0
PR
Mar 16
Hebron Hawk Relays
Long Jump
1.
12
Nicole Ezeoke
19' 3.5
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
2.
11
Lorielle Daniel
18' 6.25
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
3.
10
Zhora Jackson
17' 0
PR
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
11
Brooke Faulkner
16' 6
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
5.
10
Rian Martin
15' 11
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
11
Kayleigh Ross
15' 11
PR
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
7.
10
A'Vyonia Davis
15' 4.75
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
8.
9
Mackenzie Jefferson
14' 7.5
Mar 24
Flower Mound Jaguar Invitational
9.
11
Tiffani Fox
14' 0.75
PR
Feb 17
Byron Nelson Bobcat Invitational
Triple Jump
1.
11
Lorielle Daniel
40' 7.5
(2.9)
Mar 31
91st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
2.
12
Nicole Ezeoke
40' 2.75
PR
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
3.
11
Brooke Faulkner
37' 2.25
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
4.
10
Tatum Green
35' 0.5
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
5.
9
Mackenzie Jefferson
34' 11
Apr 5
UIL 6A District 05 (W-Th)
6.
10
Rian Martin
34' 4
PR
Mar 8
Lewisville Max Goldsmith Relays
7.
10
A'Vyonia Davis
33' 7.5
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
8.
11
Kayleigh Ross
32' 11.5
PR
Mar 3
Coppell Cowboy Relays
*Recent improvement