Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
1995
1994
1993
Indoor
2024
2018
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
David Karapetr
11.61
PR
Apr 28
Strandberg Invitational
2.
9
Taylor Gropp
13.23
PR
Mar 24
MacDougall Invite
3.
9
David Karasyos
13.46
PR
Apr 14
Nike-Van Kuren Invite
4.
9
Aaron Tabish
14.02
Apr 19
NE 1B/2B D7/9 League Meet/NWC & Valley Christian
5.
10
Ethan Meyer
15.24c
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
6.
10
Michael Kravtsov
17.64c
Apr 10
NE 1B/2B D7/9 League Meet #1B
100 Meters - Wheelchair
1.
11
Phillip Croft
15.04c
PR
Apr 10
NE 1B/2B D7/9 League Meet #1B
200 Meters
1.
12
David Karapetr
22.92
PR
Mar 24
MacDougall Invite
2.
10
Dawson Blew
25.25
PR
Mar 24
MacDougall Invite
3.
9
David Karasyos
27.67
PR
Mar 30
Glen Wolf Memorial Invite (Deer Park Invite)
4.
9
Taylor Gropp
27.91
PR
Mar 17
Dolphin/West Valley Invite
5.
9
Isaac Trigsted
28.04c
PR
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
6.
10
Josh Mei
28.83
Mar 24
MacDougall Invite
7.
9
Aaron Tabish
29.66
Apr 28
Strandberg Invitational
8.
9
Ethan Hoskinson
30.96
PR
Mar 30
Glen Wolf Memorial Invite (Deer Park Invite)
400 Meters
1.
12
David Karapetr
50.46
PR
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
2.
10
Dawson Blew
59.72
Mar 17
Dolphin/West Valley Invite
3.
9
David Karasyos
1:02.69
PR
Apr 21
KING'S INVITATIONAL
4.
9
Aaron Tabish
1:02.78
May 8
NE/SE D7/9 1B District Championships
5.
9
Taylor Gropp
1:03.34c
PR
May 1
NE 1B League Championships
6.
10
Josh Mei
1:08.43
Apr 19
NE 1B/2B D7/9 League Meet/NWC & Valley Christian
400 Meters - Wheelchair
1.
11
Phillip Croft
59.51
Mar 30
Glen Wolf Memorial Invite (Deer Park Invite)
800 Meters
1.
12
David Karapetr
2:01.11
PR
May 26
WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.
9
Ethan Hoskinson
2:19.03
PR
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
3.
10
Braydon O'Neal
2:20.48
PR
Apr 19
NE 1B/2B D7/9 League Meet/NWC & Valley Christian
4.
9
Jonathan Moore
2:23.46
PR
Apr 28
Strandberg Invitational
5.
9
Jack Robinson
2:29.9h
PR
Apr 10
NE 1B/2B D7/9 League Meet #1B
6.
9
David Karasyos
2:32.27
PR
Mar 30
Glen Wolf Memorial Invite (Deer Park Invite)
7.
9
Isaac Trigsted
2:32.33
PR
Apr 19
NE 1B/2B D7/9 League Meet/NWC & Valley Christian
8.
9
Aaron Tabish
2:35.9h
PR
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
9.
9
John Snook
2:40.6h
May 1
NE 1B League Championships
10.
10
Josh Mei
2:48.39
PR
Apr 14
Nike-Van Kuren Invite
11.
9
Ben Roth
3:02.28
PR
Mar 17
Dolphin/West Valley Invite
12.
9
Charlie Bosman
3:07.8h
PR
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
800 Meters - Wheelchair
1.
11
Phillip Croft
2:00.9h
PR
May 1
NE 1B League Championships
1600 Meters
1.
10
Braydon O'Neal
4:57.72
PR
Apr 21
KING'S INVITATIONAL
2.
9
Jonathan Moore
4:58.40
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
3.
9
Jack Robinson
5:17.80
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
4.
9
Ethan Hoskinson
5:27.6h
PR
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
5.
9
John Snook
5:59.45
Apr 28
Strandberg Invitational
6.
9
Aaron Tabish
6:09.05
PR
May 8
NE/SE D7/9 1B District Championships
7.
9
Taylor Gropp
6:11.53
PR
Mar 17
Dolphin/West Valley Invite
8.
9
Charlie Bosman
6:45.46
PR
Mar 17
Dolphin/West Valley Invite
1600 Meters - Wheelchair
1.
11
Phillip Croft
4:07.21
Mar 30
Glen Wolf Memorial Invite (Deer Park Invite)
3200 Meters
1.
10
Braydon O'Neal
10:48.30
PR
Apr 21
KING'S INVITATIONAL
2.
9
Jack Robinson
11:36.27
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
3.
9
Jonathan Moore
11:36.29
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
4.
9
John Snook
12:51.80
PR
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
5.
9
Charlie Bosman
15:53.54
PR
Mar 24
MacDougall Invite
110m Hurdles - 39"
1.
9
Ethan Hoskinson
18.84c
PR
Apr 19
NE 1B/2B D7/9 League Meet/NWC & Valley Christian
300m Hurdles - 36"
1.
9
Ethan Hoskinson
47.19
PR
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
2.
10
Dawson Blew
48.44c
PR
May 1
NE 1B League Championships
3.
9
Charlie Bosman
52.44c
May 1
NE 1B League Championships
4.
10
Josh Mei
56.33
PR
Mar 24
MacDougall Invite
5.
9
Ben Roth
57.60
PR
Mar 24
MacDougall Invite
6.
9
Jack Robinson
57.85
Apr 19
NE 1B/2B D7/9 League Meet/NWC & Valley Christian
4x400 Relay
1.
David Karapetr
Isaac Trigsted
Dawson Blew
Jonathan Moore
3:48.2h
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
2.
Dawson Blew
David Karapetr
Jonathan Moore
Isaac Trigsted
3:55.5h
Apr 10
NE 1B/2B D7/9 League Meet #1B
3.
Dawson Blew
Ethan Hoskinson
Jonathan Moore
Isaac Trigsted
3:56.86
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
4.
Relay Team
3:57.42
Mar 17
Dolphin/West Valley Invite
5.
Dawson Blew
David Karapetr
Jonathan Moore
Braydon O'Neal
3:59.04
Mar 24
MacDougall Invite
6.
Dawson Blew
Ethan Hoskinson
Braydon O'Neal
Isaac Trigsted
4:00.50
May 26
WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
7.
9
Charlie Bosman
Taylor Gropp
Jack Robinson
Ethan Hoskinson
4:20.3h
May 1
NE 1B League Championships
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Braydon O'Neal
Dawson Blew
David Karapetr
Jonathan Moore
12:22.74
Apr 14
Nike-Van Kuren Invite
Shot Put - 12lb
1.
10
Michael Kravtsov
34' 2.5
PR
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
2.
10
Ethan Meyer
27' 4
May 8
NE/SE D7/9 1B District Championships
Discus - 1.6kg
1.
10
Ethan Meyer
87' 2.5
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
2.
10
Michael Kravtsov
75' 7
PR
Apr 10
NE 1B/2B D7/9 League Meet #1B
Javelin - 800g
1.
10
Dawson Blew
137' 6
Apr 28
Strandberg Invitational
2.
10
Braydon O'Neal
121' 1
PR
May 8
NE/SE D7/9 1B District Championships
3.
10
Ethan Meyer
109' 0
PR
May 1
NE 1B League Championships
4.
9
Charlie Bosman
75' 6
May 8
NE/SE D7/9 1B District Championships
5.
10
Michael Kravtsov
65' 4
Apr 10
NE 1B/2B D7/9 League Meet #1B
6.
9
Jack Robinson
55' 1
PR
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
High Jump
1.
10
Braydon O'Neal
5' 8
PR
Apr 19
NE 1B/2B D7/9 League Meet/NWC & Valley Christian
2.
9
Isaac Trigsted
5' 6
May 1
NE 1B League Championships
Long Jump
1.
9
Isaac Trigsted
19' 4.5
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
2.
12
David Karapetr
18' 4
PR
Mar 30
Glen Wolf Memorial Invite (Deer Park Invite)
3.
10
Dawson Blew
17' 10
PR
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
4.
9
David Karasyos
15' 4.75
PR
Mar 30
Glen Wolf Memorial Invite (Deer Park Invite)
5.
9
Jonathan Moore
14' 0
PR
Apr 19
NE 1B/2B D7/9 League Meet/NWC & Valley Christian
Triple Jump
1.
9
Isaac Trigsted
38' 0.75
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
2.
10
Dawson Blew
32' 11
PR
Apr 19
NE 1B/2B D7/9 League Meet/NWC & Valley Christian
Womens
100 Meters
1.
11
Julia Hayes
13.48
PR
May 8
NE/SE D7/9 1B District Championships
2.
9
Kenna Clark
13.61
Mar 30
Glen Wolf Memorial Invite (Deer Park Invite)
200 Meters
1.
9
Kenna Clark
27.71
PR
Mar 17
Dolphin/West Valley Invite
2.
11
Julia Hayes
29.14c
PR
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
3.
10
Angelica Alexeyenko
36.19
PR
Apr 19
NE 1B/2B D7/9 League Meet/NWC & Valley Christian
4.
10
Alyssa Beemster
37.05
Mar 24
MacDougall Invite
400 Meters
1.
9
Kenna Clark
1:03.68
Mar 17
Dolphin/West Valley Invite
800 Meters
1.
12
Veranica Alexeyenko
2:55.18
Apr 21
KING'S INVITATIONAL
2.
10
Alyssa Beemster
3:20.51
PR
Mar 30
Glen Wolf Memorial Invite (Deer Park Invite)
1600 Meters
1.
12
Veranica Alexeyenko
7:08.0h
PR
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
2.
10
Alyssa Beemster
8:19.3h
PR
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
100m Hurdles - 33"
1.
10
Angelica Alexeyenko
23.24
May 8
NE/SE D7/9 1B District Championships
300m Hurdles - 30"
1.
10
Angelica Alexeyenko
51.64c
PR
Apr 10
NE 1B/2B D7/9 League Meet #1B
2.
12
Veranica Alexeyenko
58.08
May 8
NE/SE D7/9 1B District Championships
Shot Put - 4kg
1.
10
Rachel Brook
29' 7.25
PR
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
2.
9
Destiny Hoffman
25' 5
PR
Apr 10
NE 1B/2B D7/9 League Meet #1B
Discus - 1kg
1.
10
Rachel Brook
68' 6
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
2.
9
Destiny Hoffman
64' 8.25
PR
Apr 10
NE 1B/2B D7/9 League Meet #1B
3.
10
Alyssa Beemster
45' 5
Mar 30
Glen Wolf Memorial Invite (Deer Park Invite)
Javelin - 600g
1.
12
Veranica Alexeyenko
87' 7
PR
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
2.
10
Alyssa Beemster
57' 3
PR
Apr 21
KING'S INVITATIONAL
3.
10
Angelica Alexeyenko
52' 11
May 8
NE/SE D7/9 1B District Championships
4.
9
Destiny Hoffman
43' 1
PR
Apr 10
NE 1B/2B D7/9 League Meet #1B
5.
10
Rachel Brook
36' 8
May 1
NE 1B League Championships
High Jump
1.
11
Julia Hayes
5' 6
PR
Apr 14
Pasco Invitational
Long Jump
1.
11
Julia Hayes
16' 8.25
PR
May 19
NE / SE 1B Regional Meet Day 1 & 2
2.
9
Kenna Clark
14' 5
PR
Mar 17
Dolphin/West Valley Invite
3.
10
Alyssa Beemster
11' 0
PR
Apr 24
SE/NE 1B/2B District 7/9 League Meet #3B
Triple Jump
1.
11
Julia Hayes
34' 9.5
Mar 30
Glen Wolf Memorial Invite (Deer Park Invite)
*Recent improvement