Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1994
1989
1988
1987
1986
1985
1983
1982
1980
1977
1975
1974
1973
1968
1967
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1982
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Brandon Stevens
11.54c
Apr 10
Tri Meet at Galion
2.
12
Dorian James
11.67
PR
May 19
OHSAA D3 Central District
3.
11
Connor Page
11.84c
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
4.
12
Scott Page
12.19
PR
May 19
OHSAA D3 Central District
5.
12
Jason Bolha
12.64c
PR
May 1
Dual Meet - MG
11
Nick McKinney
12.64c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
7.
9
Justice Franks
12.74c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
8.
12
Colten Clark
12.85
PR
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
9.
10
Colten Cronenwett
13.04c
PR
May 1
Dual Meet - MG
10.
10
Aiden Honzo
13.54c
PR
May 1
Dual Meet - MG
11.
10
Ethan Preston
13.64c
May 1
Dual Meet - MG
12.
9
Austin Howard
13.84c
PR
May 1
Dual Meet - MG
13.
12
Noah Kronk
13.94c
PR
May 1
Dual Meet - MG
14.
10
Zac Lester
14.24c
Apr 10
Tri Meet at Galion
200 Meters
1.
11
Brandon Stevens
23.24c
May 5
Mt. Gilead Invitational
2.
10
Liam Dennis
24.74c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
3.
10
Aaron Baer
25.04c
May 5
Mt. Gilead Invitational
4.
12
Dorian James
25.34c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
5.
11
Connor Page
25.44c
May 1
Dual Meet - MG
6.
12
Jason Bolha
25.74c
PR
May 1
Dual Meet - MG
7.
12
Colten Clark
25.84c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
8.
12
Scott Page
26.24c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
9.
10
Aiden Honzo
26.64c
PR
May 1
Dual Meet - MG
10.
9
Justice Franks
26.65
PR
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
11.
10
Colten Cronenwett
27.14c
PR
May 1
Dual Meet - MG
12.
11
Nick McKinney
28.54c
Apr 10
Tri Meet at Galion
13.
10
Zac Lester
29.24c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
14.
9
Austin Howard
29.44c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
15.
10
Ethan Preston
29.74c
Apr 10
Tri Meet at Galion
16.
12
Noah Kronk
29.94c
PR
May 1
Dual Meet - MG
400 Meters
1.
11
Brandon Stevens
49.77
PR
May 25
OHSAA D3 Region 11
2.
11
Casey White
55.14c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
3.
12
Jason Bolha
55.54
PR
May 10
KMAC Championships
4.
11
Trevor Ball
55.64c
PR
May 1
Dual Meet - MG
5.
12
Scott Page
58.34c
PR
May 1
Dual Meet - MG
6.
12
Dorian James
59.24c
PR
Mar 31
Armstrong
7.
9
Justice Franks
1:00.04c
PR
May 1
Dual Meet - MG
8.
12
Tyler Clark
1:00.14c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
9.
11
Kyle White
1:00.44c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
10.
12
Evan Zmuda
1:01.38
PR
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
11.
9
Brett Shipman
1:02.04c
Apr 10
Tri Meet at Galion
12.
10
Aiden Honzo
1:06.31
PR
Apr 24
East Knox
800 Meters
1.
11
Nathen Weaver
2:05.33
PR
May 19
OHSAA D3 Central District
2.
10
Ethan Supplee
2:10.87
PR
May 19
OHSAA D3 Central District
3.
11
Trevor Ball
2:17.1h
Apr 10
Tri Meet at Galion
4.
11
Sy Shipman
2:23.0h
Apr 10
Tri Meet at Galion
5.
12
Evan Zmuda
2:23.78
PR
Apr 24
East Knox
6.
9
Tyler Knight
2:25.83
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
7.
9
Josh Sullivan
2:27.39
PR
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
8.
11
Gavin Robinson
2:31.0h
Apr 10
Tri Meet at Galion
1600 Meters
1.
11
Casey White
4:32.77
May 25
OHSAA D3 Region 11
2.
11
Kyle White
4:48.60
May 10
KMAC Championships
3.
9
Brett Shipman
4:50.2h
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
4.
12
Tyler Clark
5:06.88
PR
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
5.
11
Trevor Ball
5:07.3h
Apr 10
Tri Meet at Galion
6.
10
Ethan Supplee
5:10.5h
Apr 10
Tri Meet at Galion
11
Sy Shipman
5:10.50
Apr 24
East Knox
8.
12
Evan Zmuda
5:12.01
PR
Apr 24
East Knox
9.
9
Eric Mowery
5:17.0h
May 1
Dual Meet - MG
10.
11
Gavin Robinson
5:17.3h
PR
May 1
Dual Meet - MG
11.
9
Tyler Knight
5:31.6h
PR
May 1
Dual Meet - MG
12.
9
Ryan Caudill
5:37.8h
May 1
Dual Meet - MG
13.
9
Josh Sullivan
5:44.0h
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
3200 Meters
1.
11
Casey White
10:01.82
Apr 14
Mansfield/Mehock Relay
2.
9
Brett Shipman
10:08.66
May 25
OHSAA D3 Region 11
3.
11
Kyle White
10:30.4h
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
4.
12
Tyler Clark
11:15.9h
PR
May 1
Dual Meet - MG
5.
11
Sy Shipman
11:18.04
Apr 24
East Knox
6.
9
Eric Mowery
11:25.46
Apr 24
East Knox
7.
11
Gavin Robinson
11:27.18
PR
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
8.
12
Evan Zmuda
11:58.3h
PR
May 1
Dual Meet - MG
9.
9
Ryan Caudill
12:49.02
Apr 24
East Knox
110m Hurdles - 39"
1.
11
Connor Page
15.20
May 19
OHSAA D3 Central District
2.
10
Liam Dennis
15.73
May 19
OHSAA D3 Central District
3.
10
Aaron Baer
17.76
PR
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
4.
10
Colten Cronenwett
19.64c
May 1
Dual Meet - MG
300m Hurdles - 36"
1.
11
Connor Page
40.50
May 25
OHSAA D3 Region 11
2.
10
Liam Dennis
41.30
May 19
OHSAA D3 Central District
3.
10
Aaron Baer
45.91
PR
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
4.
10
Colten Cronenwett
50.24c
May 1
Dual Meet - MG
5.
12
Colten Clark
52.47
PR
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
4x100 Relay
1.
Aaron Baer
Connor Page
Colten Clark
Dorian James
46.25
May 19
OHSAA D3 Central District
2.
Relay Team
47.14c
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
3.
Aaron Baer
Connor Page
Colten Clark
Scott Page
47.15
May 10
KMAC Championships
4.
Justice Franks
Jason Bolha
Colten Clark
Scott Page
48.84
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
5.
Scott Page
Colten Cronewett
Colten Clark
Justice Franks
50.34c
Mar 31
Armstrong
6.
Zac Lester
Austin Howard
Ethan Preston
Noah Kronk
55.04c
May 1
Dual Meet - MG
4x200 Relay -
1.
Aaron Baer
Connor Page
Liam Dennis
Brandon Stevens
1:34.34
May 19
OHSAA D3 Central District
2.
Relay Team
1:36.4h
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
3.
Brandon Stevens
Trevor Ball
Colten Clark
Dorian James
1:38.8h
Apr 27
Elgin Relays
4.
Aaron Baer
Liam Dennis
Brandon Stevens
Jason Bolha
1:38.9h
Apr 10
Tri Meet at Galion
5.
Ethan Supplee
Liam Dennis
Aaron Baer
Brandon Stevens
1:40.6h
Mar 31
Armstrong
6.
Aaron Baer
Jason Bolha
Colten Clark
Scott Page
1:40.61
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
7.
Zac Lester
Austin Howard
Ethan Preston
Noah Kronk
1:52.62
Apr 24
East Knox
4x400 Relay
1.
Liam Dennis
Nathen Weaver
Trevor Ball
Brandon Stevens
3:27.37
May 25
OHSAA D3 Region 11
2.
Liam Dennis
Nathan Weaver
Aaron Baer
Brandon Stevens
3:32.46
May 10
KMAC Championships
3.
Relay Team
3:42.1h
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
4.
Brandon Stevens
Nathan Weaver
Trevor Ball
Casey White
3:45.9h
Apr 27
Elgin Relays
5.
Justice Franks
Nathan Weaver
Connor Page
Ethan Supplee
3:52.9h
Apr 10
Tri Meet at Galion
6.
Scott Page
Trevor Ball
Nathen Weaver
Tyler Clark
3:56.1h
Mar 31
Armstrong
7.
Colten Clark
Dorian James
Scott Page
Jason Bolha
3:59.9h
Apr 10
Tri Meet at Galion
8.
Jason Bolha
Tyler Clark
Gavin Robinson
Josh Sullivan
4:11.91
Apr 24
East Knox
9.
Tyler Clark
Josh Sullivan
Scott Page
Tyler Knight
4:12.09
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
4x800 Relay
1.
Casey White
Trevor Ball
Tyler Clark
Nathen Weaver
8:31.1h
May 5
Mt. Gilead Invitational
2.
Tyler Clark
Trevor Ball
Casey White
Nathan Weaver
8:32.42
May 8
KMAC Championship HS - Field Events
Tyler Clark
Trevor Ball
Casey White
Nathen Weaver
8:32.42
May 10
KMAC Championships
4.
Trevor Ball
Tyler Clark
Nathen Weaver
Casey White
8:36.35
May 25
OHSAA D3 Region 11
5.
Casey White
Kyle White
Trevor Ball
Nathen Weaver
8:41.35
Apr 14
Mansfield/Mehock Relay
6.
Relay Team
8:47.4h
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
7.
Brett Shipman
Trevor Ball
Casey White
Nathan Weaver
8:52.5h
Apr 27
Elgin Relays
8.
Casey White
Ethan Supplee
Tyler Clark
Nathan Weaver
9:02.3h
Apr 10
Tri Meet at Galion
9.
Kyle White
Brett Shipman
Sy Shipman
Aaron Baer
9:21.0h
Apr 10
Tri Meet at Galion
10.
Evan Zmuda
Tyler Clark
Eric Mowery
Sy Shipman
9:23.28
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
11.
Tyler Clark
Gavin Robinson
Evan Zmuda
Nathen Weaver
9:27.9h
Mar 31
Armstrong
12.
Gavin Robinson
Tyler Knight
Josh Sullivan
Eric Mowery
9:51.48
Apr 24
East Knox
13.
Gavin Robinson
Eric Mowery
Josh Sullivan
Tyler Knight
10:05.0h
Apr 10
Tri Meet at Galion
4x1600 Relay
1.
Nathan Weaver
Kyle White
Brett Shipman
Casey White
19:56.0h
Apr 27
Elgin Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Dorian James
Connor Page
Brandon Stevens
Jason Bolha
1:44.9h
Apr 27
Elgin Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Colten Cronenwett
Jason Bolha
Nick McKinney
Colten Clark
1:11.1h
May 5
Mt. Gilead Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Micah Tuggle
45' 8
May 19
OHSAA D3 Central District
2.
12
Isaac Arrington
44' 8.25
PR
May 19
OHSAA D3 Central District
3.
12
Tyler Cooper
38' 11
PR
Apr 27
Elgin Relays
4.
10
Cameron Thornton
32' 11.5
PR
Apr 24
East Knox
5.
10
Hunter Baldwin
31' 9
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
6.
10
Branson Brooke
28' 6.75
PR
May 1
Dual Meet - MG
7.
9
Blaise Bentley
27' 6
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
8.
9
Virgil Tomlin
25' 4
PR
Apr 24
East Knox
9.
10
Matt Emberg
16' 4.75
May 1
Dual Meet - MG
Discus - 1.6kg
1.
12
Isaac Arrington
134' 10
PR
Apr 14
Mansfield/Mehock Relay
2.
11
Nick McKinney
128' 1
Apr 27
Elgin Relays
3.
11
Micah Tuggle
113' 4
Apr 27
Elgin Relays
4.
12
Tyler Cooper
102' 4
May 1
Dual Meet - MG
5.
10
Cameron Thornton
92' 9.5
PR
May 1
Dual Meet - MG
6.
10
Hunter Baldwin
87' 2
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
7.
10
Branson Brooke
85' 9
PR
Apr 24
East Knox
8.
9
Virgil Tomlin
67' 10.5
PR
May 1
Dual Meet - MG
9.
9
Blaise Bentley
61' 6
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
10.
10
Matt Emberg
47' 8.25
May 1
Dual Meet - MG
High Jump
1.
10
Ethan Supplee
6' 1
PR
May 25
OHSAA D3 Region 11
2.
12
Jason Bolha
5' 8
PR
May 5
Mt. Gilead Invitational
3.
10
Aiden Honzo
5' 6
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
4.
9
Eric Mowery
5' 4
PR
May 1
Dual Meet - MG
5.
11
Micah Tuggle
5' 3
PR
Apr 27
Elgin Relays
6.
10
Zac Lester
5' 0
PR
Apr 24
East Knox
Pole Vault
1.
12
Colten Clark
12' 6
PR
May 25
OHSAA D3 Region 11
2.
11
Kyle White
11' 6
Apr 27
Elgin Relays
3.
11
Nathen Weaver
8' 0
PR
Mar 31
Armstrong
4.
10
Zac Lester
7' 6
May 1
Dual Meet - MG
Long Jump
1.
10
Aaron Baer
20' 0
PR
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
2.
11
Brandon Stevens
18' 11
Apr 10
Tri Meet at Galion
3.
9
Justice Franks
17' 7
PR
May 8
KMAC Championship HS - Field Events
4.
10
Ethan Preston
13' 11
PR
May 1
Dual Meet - MG
Womens
100 Yard Dash
1.
10
Jessica Brewer
12.54c
PR
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
100 Meters
1.
10
Jessica Brewer
12.66
(1.4)
May 25
OHSAA D3 Region 11
2.
12
Addison Chapman
14.24c
Apr 10
Tri Meet at Galion
3.
12
Corrin Watts
14.44c
Apr 10
Tri Meet at Galion
4.
9
Isabela Schroeter
14.50
Apr 24
East Knox
5.
9
Olivia Philpot
14.84
May 8
KMAC Championship HS - Field Events
11
Jadyn Shipman
14.84c
May 5
Mt. Gilead Invitational
7.
10
Madison Mathwig
15.24c
PR
May 1
Dual Meet - MG
8.
9
Haley Sharp
15.34c
May 1
Dual Meet - MG
9.
10
Kimberlie Simones
15.74c
PR
May 1
Dual Meet - MG
10.
10
Virginia Schelb
16.04c
PR
May 1
Dual Meet - MG
11.
9
Skye Bivens
16.14c
PR
May 1
Dual Meet - MG
12.
9
Taylor Ball
16.24c
PR
May 1
Dual Meet - MG
13.
10
Aunica Doller
16.34c
PR
May 1
Dual Meet - MG
10
Emily Randall
16.34c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
200 Meters
1.
10
Jessica Brewer
26.32
(1.4)
May 25
OHSAA D3 Region 11
2.
10
Bridgette Millisor
30.14c
PR
May 5
Mt. Gilead Invitational
3.
9
Isabela Schroeter
30.44c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
4.
11
Jadyn Shipman
31.19
PR
May 8
KMAC Championship HS - Field Events
5.
12
Addison Chapman
31.64c
Apr 10
Tri Meet at Galion
6.
10
Madison Mathwig
31.69
PR
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
7.
9
Adriana Tinch
32.35
Apr 24
East Knox
8.
9
Haley Sharp
32.69
PR
Apr 24
East Knox
9.
9
Olivia Philpot
32.84c
Apr 10
Tri Meet at Galion
10.
10
Virginia Schelb
33.94c
PR
May 1
Dual Meet - MG
11.
10
Kimberlie Simones
34.14c
PR
May 1
Dual Meet - MG
12.
9
Taylor Ball
35.04c
PR
May 1
Dual Meet - MG
13.
9
Skye Bivens
35.54c
PR
May 1
Dual Meet - MG
14.
10
Alexis McCoy
36.14c
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
400 Meters
1.
10
Jessica Brewer
1:04.54c
PR
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
2.
10
Bridgette Millisor
1:06.90
May 8
KMAC Championship HS - Field Events
3.
9
Isabela Schroeter
1:07.29
PR
Apr 24
East Knox
4.
10
Madison Mathwig
1:09.24c
PR
May 5
Mt. Gilead Invitational
5.
9
Olivia Philpot
1:15.74c
PR
May 1
Dual Meet - MG
6.
11
Jadyn Shipman
1:17.04c
Mar 31
Armstrong
7.
10
Kimberlie Simones
1:22.45
PR
Apr 24
East Knox
800 Meters
1.
9
Emily Hanft
2:26.64
May 25
OHSAA D3 Region 11
2.
10
Baylee Hack
2:34.1h
PR
Mar 31
Armstrong
3.
9
Olivia Millisor
2:38.9h
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
4.
9
Selia Shipman
2:40.91
May 19
OHSAA D3 Central District
1600 Meters
1.
10
Baylee Hack
5:07.65
PR
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
9
Emily Hanft
5:43.57
Apr 14
Mansfield/Mehock Relay
3.
11
Micah James
5:52.17
May 10
KMAC Championships
4.
9
Olivia Millisor
5:58.5h
Apr 10
Tri Meet at Galion
5.
10
Makayla Weaver
6:45.0h
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
3200 Meters
1.
10
Baylee Hack
11:46.54
May 10
KMAC Championships
2.
9
Olivia Millisor
12:31.4h
May 5
Mt. Gilead Invitational
3.
9
Emily Hanft
13:36.21
Apr 14
Mansfield/Mehock Relay
4.
10
Makayla Weaver
15:30.2h
Mar 31
Armstrong
5.
10
Dakota Shipman
16:28.0h
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
100m Hurdles - 33"
1.
9
Allison Johnson
14.91
(1.7)
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
11
Samantha Sullivan
17.45
PR
May 19
OHSAA D3 Central District
3.
9
Adriana Tinch
19.91
Apr 24
East Knox
4.
10
Alexis McCoy
20.54c
May 1
Dual Meet - MG
5.
9
Sarah Cooper
25.27
PR
Apr 24
East Knox
6.
10
Zoie Barron
34.14c
PR
May 1
Dual Meet - MG
300m Hurdles - 30"
1.
9
Allison Johnson
44.72
PR
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
11
Samantha Sullivan
55.04c
PR
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
3.
10
Alexis McCoy
1:00.44
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
4.
9
Adriana Tinch
1:00.78
Apr 24
East Knox
4x100 Relay
1.
Jessica Brewer
Addison Chapman
Corrin Watts
Isabela Schroeter
53.40
May 19
OHSAA D3 Central District
2.
Jessica Brewer
Madison Mathwig
Corrin Watts
Isabela Schroeter
54.83
May 10
KMAC Championships
3.
Relay Team
55.94c
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
4.
Jessica Brewer
Bridgette Millisor
Madison Mathwig
Isabela Schroeter
56.54c
Apr 10
Tri Meet at Galion
5.
Madison Mathwig
Bridgette Millisor
Addison Chapman
Jadyn Shipman
56.99
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
6.
Emily Randall
Haley Sharp
Adriana Tinch
Olivia Philpot
58.74c
May 1
Dual Meet - MG
7.
Madison Mathwig
Adriana Tinch
Alexis McCoy
Samantha Sullivan
1:00.14c
Mar 31
Armstrong
8.
Madison Mathwig
Olivia Philpot
Haley Sharp
Emily Randall
1:00.75
Apr 24
East Knox
9.
Kimberlie Simones
Taylor Ball
Aunica Doller
Virginia Schelb
1:03.32
Apr 24
East Knox
10.
Dakota Shipman
Danielle Harter
Kelsey Kennon
Skylar Edwards
1:04.44c
Apr 10
Tri Meet at Galion
11.
Kylie Irwin
Sarah Cooper
Kaitlyn Pfeiffer
Zoie Barron
1:06.14c
Apr 10
Tri Meet at Galion
4x200 Relay -
1.
Jessica Brewer
Bridgette Millisor
Corrin Watts
Isabela Schroeter
1:53.22
May 19
OHSAA D3 Central District
2.
Jessica Brewer
Allison Johnson
Corrin Watts
Isabela Schroeter
1:54.0h
Apr 27
Elgin Relays
3.
Relay Team
1:55.7h
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
4.
Jessica Brewer
Addison Chapman
Corrin Watts
Isabela Schroeter
1:55.8h
May 5
Mt. Gilead Invitational
5.
Madison Mathwig
Bridgette Millisor
Corrin Watts
Isabela Schroeter
1:56.85
May 25
OHSAA D3 Region 11
6.
Isabela Schroeter
Jessica Brewer
Bridgette Millisor
Corrin Watts
1:58.3h
Apr 10
Tri Meet at Galion
7.
Jessica Brewer
Bridgette Millisor
Olivia Millisor
Isabela Schroeter
2:03.4h
Mar 31
Armstrong
8.
Madison Mathwig
Jadyn Shipman
Adriana Tinch
Samantha Sullivan
2:07.09
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
9.
Haley Sharp
Virginia Schelb
Kimberlie Simones
Jadyn Shipman
2:07.4h
May 1
Dual Meet - MG
4x400 Relay
1.
Allison Johnson
Bridgette Millisor
Madison Mathwig
Jessica Brewer
4:31.7h
Apr 27
Elgin Relays
2.
Bridgette Millisor
Olivia Millisor
Selia Shipman
Emily Hanft
4:34.6h
May 5
Mt. Gilead Invitational
3.
Selia Shipman
Jessica Brewer
Isabela Schroeter
Allison Johnson
4:36.4h
Mar 31
Armstrong
4.
Bridgette Millisor
Madison Mathwig
Selia Shipman
Emily Hanft
4:38.47
May 19
OHSAA D3 Central District
5.
Relay Team
4:41.1h
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
6.
Madison Mathwig
Olivia Philpot
Adriana Tinch
Jadyn Shipman
5:05.87
Apr 24
East Knox
7.
Bridgette Millisor
Samantha Sullivan
Jadyn Shipman
Makayla Weaver
5:09.2h
Apr 10
Tri Meet at Galion
8.
Samantha Sullivan
Jadyn Shipman
Madison Mathwig
Makayla Weaver
5:11.81
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
Samantha Sullivan
Jadyn Shipman
Adriana Tinch
Madison Mathwig
5:11.81
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
4x800 Relay
1.
Allison Johnson
Micah James
Baylee Hack
Emily Hanft
9:34.83
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
Allison Johnson
Micah James
Emily Hanft
Baylee Hack
9:53.63
May 8
KMAC Championship HS - Field Events
3.
Relay Team
10:04.5h
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
4.
Baylee Hack
Allison Johnson
Olivia Millisor
Emily Hanft
10:17.56
Apr 14
Mansfield/Mehock Relay
5.
Emily Hanft
Allison Johnson
Olivia Millisor
Baylee Hack
10:30.3h
Apr 10
Tri Meet at Galion
6.
Selia Shipman
Olivia Millisor
Emily Hanft
Baylee Hack
10:48.9h
Mar 31
Armstrong
7.
Makayla Weaver
Selia Shipman
Emily Hanft
Micah James
11:08.1h
Apr 27
Elgin Relays
4x1600 Relay
1.
Allison Johnson
Micah James
Olivia Millisor
Baylee Hack
23:26.9h
Apr 27
Elgin Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Addison Chapman
Corrin Watts
Jessica Brewer
Isabela Schroeter
2:04.5h
Apr 27
Elgin Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 30"
1.
Samantha Sullivan
Adriana Tinch
Alexis McCoy
Allison Johnson
1:11.9h
Apr 27
Elgin Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Samantha Sullivan
Alexis McCoy
Zoie Barron
Adriana Tinch
1:15.6h
May 5
Mt. Gilead Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Skylar Edwards
34' 8.75
May 19
OHSAA D3 Central District
2.
10
Kelsey Kennon
34' 6
Apr 10
Tri Meet at Galion
3.
12
Danielle Harter
28' 4
PR
Apr 27
Elgin Relays
4.
10
Zoie Barron
27' 2
PR
Apr 24
East Knox
5.
9
Kylie Irwin
26' 8.5
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
6.
10
Dakota Shipman
24' 2.25
May 1
Dual Meet - MG
7.
9
Kaitlyn Pfeifer
23' 7
May 1
Dual Meet - MG
8.
9
Sarah Cooper
17' 6
May 1
Dual Meet - MG
9.
9
Grace Randall
16' 6
PR
May 1
Dual Meet - MG
10.
9
Riley Saylor
15' 8
May 1
Dual Meet - MG
Discus - 1kg
1.
10
Kelsey Kennon
114' 4
Apr 27
Elgin Relays
2.
12
Danielle Harter
96' 3
PR
May 5
Mt. Gilead Invitational
3.
10
Dakota Shipman
91' 5
Apr 10
Tri Meet at Galion
4.
10
Zoie Barron
88' 9.5
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
5.
11
Skylar Edwards
83' 10
Apr 10
Tri Meet at Galion
6.
9
Kylie Irwin
79' 3
Apr 10
Tri Meet at Galion
7.
11
Samantha Sullivan
74' 7
Apr 10
Tri Meet at Galion
8.
9
Kaitlyn Pfeifer
72' 5.5
Apr 24
East Knox
9.
9
Sarah Cooper
50' 0.25
May 1
Dual Meet - MG
10.
9
Riley Saylor
40' 9
PR
May 1
Dual Meet - MG
High Jump
1.
9
Isabela Schroeter
5' 5
PR
May 25
OHSAA D3 Region 11
2.
12
Corrin Watts
5' 0
May 8
KMAC Championship HS - Field Events
3.
10
Bridgette Millisor
4' 10
PR
Apr 20
Grandview Heights Bobcat Booster Invitational
4.
9
Olivia Millisor
4' 9
PR
Mar 31
Armstrong
5.
10
Aunica Doller
4' 2
PR
Apr 14
Loudonville - Cowen Invite
6.
10
Emily Randall
4' 0
May 1
Dual Meet - MG
Pole Vault
1.
9
Allison Johnson
10' 0
May 8
KMAC Championship HS - Field Events
2.
10
Alexis McCoy
7' 6
Apr 27
Elgin Relays
3.
11
Jadyn Shipman
6' 6
Apr 10
Tri Meet at Galion
4.
10
Emily Randall
5' 6
May 1
Dual Meet - MG
Long Jump
1.
10
Bridgette Millisor
14' 5.5
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
2.
10
Emily Randall
13' 7.5
May 1
Dual Meet - MG
3.
9
Haley Sharp
12' 11
PR
May 1
Dual Meet - MG
4.
10
Madison Mathwig
12' 8.5
PR
May 1
Dual Meet - MG
5.
11
Jadyn Shipman
12' 6
Apr 10
Tri Meet at Galion
6.
10
Kimberlie Simones
12' 0
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
7.
12
Danielle Harter
11' 6
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
8.
9
Taylor Ball
10' 8
PR
Apr 10
Tri Meet at Galion
9.
10
Virginia Schelb
9' 2.25
PR
Apr 24
East Knox
10.
9
Skye Bivens
7' 11.25
PR
May 1
Dual Meet - MG
*Recent improvement