Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2003
Indoor
2019
2018
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Jaedan Alfred
11.12
(1.5)
PR
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
2.
10
Cameron Crawford
11.39
Apr 18
Bill Slade Invite
3.
11
Dallin Mangelson
11.42
(-.7)
PR
Apr 27
Aztec Invitational
4.
9
Zakk Thomas
11.52
(1.7)
PR
Apr 27
Aztec Invitational
5.
8
Kyler Joe
11.65
May 4
Bloomfield Invite
6.
12
Jacob Franco
11.92
(2.0)
PR
Apr 27
Aztec Invitational
7.
12
Isaac Thomas
12.01
PR
Mar 30
Bobcat Invitational
8.
12
Elyas Begaye
12.13
Apr 12
Penny McKnight Invitational
9.
12
Crimson West
12.33
PR
Apr 13
Harry Hayes
10.
11
Cjay James
12.37
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
11.
10
Derrick Russell
12.55
PR
Apr 13
Harry Hayes
12.
11
Jerome Coca
12.61
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
13.
10
Jayred Yazzie
12.64
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
14.
12
Raemondo Miles
12.82
PR
May 4
Bloomfield Invite
15.
10
Levi Herzer
12.86
PR
Mar 9
Farmington Early Bird
16.
10
Dillon Woody
13.04
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
17.
10
Tristen Dobbs
13.07
Mar 29
Shiprock Invitational
18.
10
Byron Gibbs
13.10
(1.8)
Apr 27
Aztec Invitational
19.
-
Levi Hill
13.17
PR
May 4
Bloomfield Invite
10
Tyler Huttinga
13.17
PR
Apr 13
Harry Hayes
21.
11
Ian Thomas
13.36
Apr 12
Penny McKnight Invitational
22.
12
Nehemiah Yazzie-Chavez
13.96
Apr 13
Harry Hayes
200 Meters
1.
11
Jaedan Alfred
22.87
PR
May 4
Bloomfield Invite
2.
8
Kyler Joe
23.40
May 4
Bloomfield Invite
3.
9
Zakk Thomas
23.45
PR
May 4
Bloomfield Invite
4.
12
Isaac Thomas
24.45
May 4
Bloomfield Invite
5.
12
Elyas Begaye
25.09
Apr 12
Penny McKnight Invitational
6.
12
Crimson West
25.19
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
7.
10
Derrick Russell
25.36
Apr 18
Bill Slade Invite
8.
11
Cjay James
25.50
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
9.
11
Jerome Coca
25.69
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
10.
11
Ethan Pierro
25.90
(3.6)
Apr 27
Aztec Invitational
11.
12
Noah Miles
26.18
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
12.
12
Raemondo Miles
26.24
Apr 12
Penny McKnight Invitational
13.
10
Tyler Huttinga
26.72
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
14.
10
Byron Gibbs
27.26
PR
Apr 13
Harry Hayes
15.
11
Ian Thomas
27.31
PR
May 4
Bloomfield Invite
16.
10
Dillon Woody
27.47
PR
Apr 13
Harry Hayes
17.
10
Jayred Yazzie
28.54
PR
Mar 9
Farmington Early Bird
18.
12
Nehemiah Yazzie-Chavez
28.92
Apr 5
Top Gun Invitational
400 Meters
1.
12
Jacob Hawkins
51.49
PR
May 4
Bloomfield Invite
2.
12
Isaac Thomas
54.08
PR
Apr 27
Aztec Invitational
3.
12
Crimson West
56.14
PR
May 4
Bloomfield Invite
4.
10
Anesio Villegas
56.84
PR
May 4
Bloomfield Invite
5.
10
Derrick Russell
57.24
May 4
Bloomfield Invite
6.
11
Jerome Coca
58.78
PR
May 4
Bloomfield Invite
7.
10
Tyler Huttinga
1:00.78
PR
Apr 27
Aztec Invitational
8.
11
Cjay James
1:00.86
PR
Apr 27
Aztec Invitational
9.
10
Byron Gibbs
1:01.83
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
10.
10
Jason Kester
1:04.34
PR
Mar 9
Farmington Early Bird
11.
10
Jayred Yazzie
1:06.15
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
12.
10
Dillon Woody
1:07.57
Apr 18
Bill Slade Invite
800 Meters
1.
12
Kashon Harrison
1:58.22
PR
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
2.
12
Jacob Hawkins
1:58.84
PR
Mar 23
79th Nike Chandler Rotary
3.
12
Osean Nez
2:16.39
PR
Apr 27
Aztec Invitational
4.
10
Levi Herzer
2:16.68
PR
Apr 12
Penny McKnight Invitational
5.
10
Anesio Villegas
2:17.92
Apr 12
Penny McKnight Invitational
6.
12
Tovi Curley
2:19.13
PR
Apr 5
Top Gun Invitational
7.
11
Hyrum Yonnie
2:19.39
PR
May 4
Bloomfield Invite
8.
9
Matthew Hawkins
2:23.44
PR
Apr 12
Penny McKnight Invitational
9.
9
Josiah Teller
2:26.29
Apr 5
Top Gun Invitational
10.
10
Danny Crosby
2:44.45
Mar 9
Farmington Early Bird
1600 Meters
1.
12
Kashon Harrison
4:20.52
PR
Mar 23
79th Nike Chandler Rotary
2.
12
Jacob Hawkins
4:51.55
Mar 9
Farmington Early Bird
3.
10
Anesio Villegas
4:55.33
Apr 27
Aztec Invitational
4.
9
Matthew Hawkins
4:58.97
PR
Apr 27
Aztec Invitational
5.
12
Osean Nez
5:07.28
Apr 5
Top Gun Invitational
6.
11
Hyrum Yonnie
5:23.95
PR
Mar 9
Farmington Early Bird
7.
9
Josiah Teller
5:29.88
Apr 12
Penny McKnight Invitational
8.
12
Tovi Curley
5:44.54
May 4
Bloomfield Invite
9.
10
Danny Crosby
6:23.47
Apr 13
Harry Hayes
1 Mile
1.
12
Kashon Harrison
4:13.08
PR
Jun 1
Music City Distance Carnival
3000 Meters
1.
12
Kashon Harrison
8:25.28
PR
Apr 6
Arcadia Invitational
3200 Meters
1.
12
Kashon Harrison
8:55.27
PR
Jun 1
Music City Distance Carnival
2.
10
Anesio Villegas
10:41.18
May 4
Bloomfield Invite
3.
9
Matthew Hawkins
10:41.72
PR
May 4
Bloomfield Invite
4.
12
Jacob Hawkins
10:44.7h
Apr 18
Bill Slade Invite
5.
12
Osean Nez
10:52.35
May 4
Bloomfield Invite
6.
11
Hyrum Yonnie
11:10.03
PR
Apr 5
Top Gun Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Dallin Mangelson
15.26
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
2.
10
Tristen Dobbs
16.04
PR
Apr 13
Harry Hayes
3.
11
Ethan Pierro
16.12
PR
Apr 27
Aztec Invitational
4.
9
Trace Crawford
17.63
Apr 27
Aztec Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Dallin Mangelson
39.97
PR
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
2.
11
Ethan Pierro
42.78
PR
May 4
Bloomfield Invite
3.
10
Tristen Dobbs
43.12
PR
May 4
Bloomfield Invite
4.
12
Jacob Franco
45.00
PR
Apr 12
Penny McKnight Invitational
5.
9
Trace Crawford
45.95
Apr 27
Aztec Invitational
6.
-
Levi Hill
52.93
PR
May 4
Bloomfield Invite
4x100 Relay
1.
Zakk Thomas
Cameron Crawford
Dallin Mangelson
Jaedan Alfred
43.41
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
2.
Zakk Thomas
Kyler Joe
Dallin Mangelson
Jaedan Alfred
43.78
May 4
Bloomfield Invite
3.
Cameron Crawford
Dallin Mangelson
Zakk Thomas
Jaedan Alfred
44.05
Apr 18
Bill Slade Invite
4.
Isaac Thomas
Dallin Mangelson
Zakk Thomas
Jaedan Alfred
44.72
Apr 12
Penny McKnight Invitational
5.
Zakk Thomas
Isaac Thomas
Jacob Franco
Kyler Joe
45.32
Apr 27
Aztec Invitational
6.
Relay Team
45.51
Mar 9
Farmington Early Bird
7.
Tristen Dobbs
Dallin Mangelson
Jacob Franco
Jaedan Alfred
46.24
Mar 30
Bobcat Invitational
8.
Tristen Dobbs
Ethan Pierro
Noah Miles
Elyas Begaye
47.19
Apr 13
Harry Hayes
4x200 Relay -
1.
Isaac Thomas
Zakk Thomas
Dallin Mangelson
Jaedan Alfred
1:31.88
Apr 27
Aztec Invitational
2.
Kyler Joe
Zakk Thomas
Isaac Thomas
Jaedan Alfred
1:31.98
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
3.
Cameron Crawford
Zakk Thomas
Dallin Mangelson
Jaedan Alfred
1:33.28
Apr 18
Bill Slade Invite
4.
Zakk Thomas
Cameron Crawford
Isaac Thomas
Jaedan Alfred
1:34.10
Mar 30
Bobcat Invitational
5.
Isaac Thomas
Cameron Crawford
Zakk Thomas
Jaedan Alfred
1:34.16
Apr 5
Top Gun Invitational
6.
Noah Miles
Ethan Pierro
Tristen Dobbs
Elyas Begaye
1:39.76
Apr 13
Harry Hayes
7.
-
Raemondo Miles
Levi Herzer
Tristen Dobbs
Elyas Begaye
1:43.68
Mar 29
Shiprock Invitational
4x400 Relay
1.
Zakk Thomas
Ian Thomas
Dallin Mangelson
Jacob Hawkins
3:29.73
Apr 27
Aztec Invitational
2.
Zakk Thomas
Isaac Thomas
Dallin Mangelson
Jacob Hawkins
3:32.37
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
3.
Cameron Crawford
Isaac Thomas
Dallin Mangelson
Jacob Hawkins
3:33.59
Apr 5
Top Gun Invitational
4.
Cameron Crawford
Isaac Thomas
Zakk Thomas
Jacob Hawkins
3:34.67
Mar 30
Bobcat Invitational
5.
Cameron Crawford
Isaac Thomas
Kashon Harrison
Jacob Hawkins
3:37.05
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
6.
Raemondo Miles
Noah Miles
Trace Crawford
Tristen Dobbs
3:49.51
Apr 18
Bill Slade Invite
7.
Elyas Begaye
Ethan Pierro
Levi Herzer
Crimson West
4:04.87
Apr 13
Harry Hayes
4x800 Relay
1.
-
Tovi Curley
Hyrum Yonnie
Levi Herzer
Matthew Hawkins
9:49.04
Mar 29
Shiprock Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Zakk Thomas
Jaedan Alfred
Isaac Thomas
Kashon Harrison
3:42.94
Apr 18
Bill Slade Invite
2.
Isaac Thomas
Jaedan Alfred
Zakk Thomas
Jacob Hawkins
3:43.52
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
3.
Isaac Thomas
Jaedan Alfred
Kyler Joe
Jacob Hawkins
3:43.93
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
4.
Ethan Pierro
Jacob Franco
Crimson West
Levi Herzer
4:03.45
May 4
Bloomfield Invite
5.
Raemondo Miles
Jacob Franco
Levi Herzer
Anesio Villegas
4:03.69
Mar 30
Bobcat Invitational
6.
Elyas Begaye
Jacob Franco
Noah Miles
Levi Herzer
4:04.12
Apr 5
Top Gun Invitational
7.
Kyler Joe
Jacob Franco
Cameron Crawford
Noah Miles
4:05.21
Apr 27
Aztec Invitational
8.
Relay Team
4:11.43
Mar 9
Farmington Early Bird
9.
Zakk Thomas
Jacob Franco
Levi Herzer
Matthew Hawkins
4:12.14
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
Shot Put - 8lb
1.
11
Emmitt Dan
30' 2.5
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
2.
9
Daniel Trevizo
29' 4
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
3.
11
Nasser Carlo
27' 5
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
4.
10
Nahskya Litzin
24' 6
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
5.
11
Nicholas BlueEyes
19' 6
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
6.
9
Adrian Beyale
16' 4
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Ian Thomas
45' 6
PR
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
2.
11
Leighthan Jensen
38' 4
PR
May 4
Bloomfield Invite
3.
12
Terrell Lee
36' 2
Mar 9
Farmington Early Bird
4.
10
Sheldon Jensen
35' 1.5
PR
Apr 5
Top Gun Invitational
5.
11
Emmitt Dan
34' 1
PR
Apr 5
Top Gun Invitational
6.
11
Nasser Carlo
29' 1
PR
Mar 9
Farmington Early Bird
7.
11
Kieran Litson
27' 3.5
PR
Apr 13
Harry Hayes
8.
10
Lance Clyde
26' 4
Apr 13
Harry Hayes
9.
10
Nahskya Litzin
23' 11
PR
Apr 13
Harry Hayes
10.
10
Julius Smith
22' 6
PR
Apr 13
Harry Hayes
11.
9
Triston Carlo
21' 5
Apr 13
Harry Hayes
12.
10
John Miller
19' 0.5
PR
Apr 13
Harry Hayes
Discus - 1kg
1.
12
Terrell Lee
114' 3
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
2.
10
Troy White-David
97' 11
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
3.
11
Emmitt Dan
84' 2
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
4.
11
Nasser Carlo
80' 2
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
5.
10
Nahskya Litzin
67' 9
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
6.
9
Daniel Trevizo
62' 10
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
7.
10
John Miller
51' 1
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Terrell Lee
122' 7
PR
May 4
Bloomfield Invite
2.
10
Troy White-David
112' 6
May 4
Bloomfield Invite
3.
10
Sheldon Jensen
101' 8.5
PR
May 4
Bloomfield Invite
4.
11
Leighthan Jensen
93' 1
PR
Mar 30
Bobcat Invitational
Javelin - 800g
1.
12
Isaac Thomas
167' 4
PR
May 4
Bloomfield Invite
2.
11
Ian Thomas
165' 1
PR
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
3.
12
Terrell Lee
152' 3
PR
Mar 9
Farmington Early Bird
4.
10
Troy White-David
139' 4
May 4
Bloomfield Invite
5.
9
Zakk Thomas
138' 11
Apr 13
Harry Hayes
6.
12
Raemondo Miles
127' 1
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
High Jump
1.
10
Cameron Crawford
5' 8
Apr 27
Aztec Invitational
2.
9
Trace Crawford
5' 4
PR
Apr 5
Top Gun Invitational
11
Dallin Mangelson
5' 4
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
4.
12
Raemondo Miles
5' 2
Apr 27
Aztec Invitational
11
Ethan Pierro
5' 2
PR
Apr 27
Aztec Invitational
Pole Vault
1.
12
Noah Miles
11' 6
PR
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
2.
10
Levi Herzer
10' 0
May 4
Bloomfield Invite
3.
11
Jerome Coca
9' 0
PR
Apr 12
Penny McKnight Invitational
4.
10
Tyler Huttinga
8' 0
PR
Apr 13
Harry Hayes
Long Jump
1.
11
Jaedan Alfred
20' 8.5
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
2.
11
Dallin Mangelson
19' 9.75
PR
Apr 27
Aztec Invitational
3.
10
Tristen Dobbs
18' 2
PR
Apr 12
Penny McKnight Invitational
4.
9
Zakk Thomas
17' 8.5
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
5.
10
Byron Gibbs
15' 1
Mar 9
Farmington Early Bird
Triple Jump
1.
11
Dallin Mangelson
42' 4
PR
Mar 9
Farmington Early Bird
2.
10
Tristen Dobbs
37' 10.5
PR
Mar 30
Bobcat Invitational
3.
10
Jayred Yazzie
36' 5.25
PR
Apr 27
Aztec Invitational
4.
10
Dillon Woody
35' 9
PR
May 4
Bloomfield Invite
5.
11
Ethan Pierro
35' 6
Mar 9
Farmington Early Bird
6.
8
Kyler Joe
35' 2.5
May 4
Bloomfield Invite
7.
10
Tyler Huttinga
30' 6
PR
Mar 9
Farmington Early Bird
Womens
100 Meters
1.
11
Kianna Arthur
13.37
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
2.
12
Kambree Pierro
14.00
Mar 9
Farmington Early Bird
3.
10
Monique Shim
14.25
(2.1)
PR
Apr 27
Aztec Invitational
4.
9
katherine joe
14.53
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
5.
9
Savannah Holiday
15.79
PR
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
6.
11
Leiyah Light
15.85
PR
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
7.
11
Jayden Guillory
15.92
Mar 29
Shiprock Invitational
8.
9
Malyah Benally
16.65
Mar 9
Farmington Early Bird
9.
10
Naeyomilynn Bryant
17.07
PR
Mar 9
Farmington Early Bird
200 Meters
1.
11
Kianna Arthur
27.82
PR
May 4
Bloomfield Invite
2.
12
Kambree Pierro
29.17
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
3.
11
Jayden Guillory
29.72
May 4
Bloomfield Invite
4.
12
Hayden Alldredge
30.02
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
5.
10
Monique Shim
30.50
(3.6)
Apr 27
Aztec Invitational
6.
9
katherine joe
30.87
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
7.
9
Malyah Benally
32.34
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
8.
9
Savannah Holiday
33.26
PR
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
9.
11
Leiyah Light
34.39
PR
Mar 9
Farmington Early Bird
400 Meters
1.
12
Hayden Alldredge
1:05.50
May 4
Bloomfield Invite
2.
10
Monique Shim
1:09.59
PR
May 4
Bloomfield Invite
3.
9
Jazmine Smith
1:12.42
PR
May 4
Bloomfield Invite
4.
9
katherine joe
1:13.41
PR
May 4
Bloomfield Invite
5.
12
Kambree Pierro
1:13.64
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
6.
10
Chynitta Yazzie
1:14.40
PR
May 4
Bloomfield Invite
7.
11
Leiyah Light
1:15.01
PR
May 4
Bloomfield Invite
8.
9
Malyah Benally
1:15.16
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
800 Meters
1.
12
LaKyla Yazzie
2:18.96
PR
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
2.
9
Aisha Ramone
2:23.80
Apr 27
Aztec Invitational
3.
12
Tiajhae Nez
2:28.64
PR
May 4
Bloomfield Invite
4.
10
Michaela Hawkins
2:41.23
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
5.
9
Jazmine Smith
2:46.87
PR
May 4
Bloomfield Invite
6.
10
Chynitta Yazzie
2:47.01
PR
Apr 27
Aztec Invitational
7.
10
Autumn Harrison
2:48.84
Apr 27
Aztec Invitational
8.
11
Leiyah Light
2:56.0h
Mar 29
Shiprock Invitational
9.
11
Valaria Frank
3:08.29
PR
May 4
Bloomfield Invite
10.
9
Autumn Johnson
3:26.67
PR
May 4
Bloomfield Invite
11.
11
Aaryanna Johnson
3:57.76
PR
Apr 27
Aztec Invitational
1600 Meters
1.
12
LaKyla Yazzie
5:13.69
PR
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
2.
9
Aisha Ramone
5:14.38
PR
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
3.
12
Tiajhae Nez
5:35.24
PR
Mar 30
Bobcat Invitational
4.
10
Michaela Hawkins
5:51.98
May 4
Bloomfield Invite
5.
10
Autumn Harrison
6:10.06
Apr 27
Aztec Invitational
6.
9
Jazmine Smith
6:16.81
PR
Apr 27
Aztec Invitational
7.
11
Leiyah Light
6:27.90
Apr 27
Aztec Invitational
8.
10
Chynitta Yazzie
6:31.76
Apr 27
Aztec Invitational
9.
9
Katilyn Harrison
6:33.23
PR
Apr 27
Aztec Invitational
10.
11
Valaria Frank
7:36.78
PR
Apr 27
Aztec Invitational
11.
9
Autumn Johnson
7:47.25
PR
Apr 27
Aztec Invitational
12.
11
Aaryanna Johnson
8:51.47
PR
May 4
Bloomfield Invite
3200 Meters
1.
12
LaKyla Yazzie
11:59.02
Apr 5
Top Gun Invitational
2.
12
Tiajhae Nez
12:40.47
PR
Apr 13
Harry Hayes
3.
10
Michaela Hawkins
12:55.67
Apr 5
Top Gun Invitational
4.
10
Autumn Harrison
13:06.21
Apr 5
Top Gun Invitational
5.
11
Leiyah Light
13:34.21
PR
May 4
Bloomfield Invite
6.
9
Katilyn Harrison
13:58.17
PR
Apr 27
Aztec Invitational
100m Hurdles - 30"
1.
12
Kambree Pierro
18.34
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Kambree Pierro
15.87
(2.2)
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
2.
12
Siigrid LiibilNaghahi
17.81
(-.7)
PR
Apr 27
Aztec Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Kambree Pierro
49.81
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
2.
12
Siigrid LiibilNaghahi
54.35
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
54.41
Apr 18
Bill Slade Invite
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:52.50
Apr 27
Aztec Invitational
2.
Kianna Arthur
Monique Shim
Hayden Alldredge
Jayden Guillory
1:53.85
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
3.
Hayden Alldredge
Jayden Guillory
Monique Shim
Kianna Arthur
1:58.51
Mar 30
Bobcat Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:12.53
Apr 27
Aztec Invitational
2.
Hayden Alldredge
Monique Shim
Jazmine Smith
Jayden Guillory
4:37.31
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
4x800 Relay
1.
-
Aisha Ramone
Tiajhae Nez
LaKyla Yazzie
Michaela Hawkins
10:31.90
Mar 29
Shiprock Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:19.52
May 4
Bloomfield Invite
2.
Kianna Arthur
Kambree Pierro
Aisha Ramone
Tiajhae Nez
4:22.11
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
3.
Kianna Arthur
Kambree Pierro
Hayden Alldredge
Tiajhae Nez
4:29.06
May 18
NMAA 4A-5A State Championships
4.
Jayden Guillory
Monique Shim
Hayden Alldredge
Michaela Hawkins
4:56.07
Mar 30
Bobcat Invitational
Shot Put - 6lb
1.
9
Autumn Johnson
29' 9
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
2.
12
Meagan Munoz
27' 8.5
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
3.
10
Delaney Washburn
26' 7
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
4.
-
Arianna Lee
25' 1
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
5.
9
Jojera Dodge
21' 6.5
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
6.
11
Aaryanna Johnson
20' 9
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
7.
11
Caitlyn Todacheeny
18' 7
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
8.
12
Caitlyn Denet
18' 0
PR
Mar 29
Shiprock Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Meagan Munoz
31' 1
PR
Apr 13
Harry Hayes
2.
10
Delaney Washburn
29' 9.5
Apr 13
Harry Hayes
3.
-
Arianna Lee
27' 6.5
PR
Apr 18
Bill Slade Invite
4.
10
Niall Young
26' 11
Apr 12
Penny McKnight Invitational
5.
9
Jojera Dodge
26' 0
May 4
Bloomfield Invite
6.
9
Autumn Johnson
25' 7
PR
Apr 27
Aztec Invitational
7.
-
Allyanna Brown
25' 4
May 4
Bloomfield Invite
8.
12
Caitlyn Denet
24' 4.5
Apr 13
Harry Hayes
9.
11
Carissa Arthur
23' 10
PR
Apr 13
Harry Hayes
10.
11
Caitlyn Todacheeny
23' 0.5
Apr 13
Harry Hayes
11.
11
Aaryanna Johnson
21' 3
Mar 30
Bobcat Invitational
12.
10
Harli Garcia
20' 3.5
Mar 30
Bobcat Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Meagan Munoz
95' 3
PR
Apr 13
Harry Hayes
2.
9
Autumn Johnson
95' 2
PR
May 4
Bloomfield Invite
10
Niall Young
95' 2
May 4
Bloomfield Invite
4.
10
Harli Garcia
81' 1
May 4
Bloomfield Invite
5.
12
Caitlyn Denet
79' 8
PR
Apr 13
Harry Hayes
6.
9
Jojera Dodge
74' 1
Mar 29
Shiprock Invitational
7.
11
Caitlyn Todacheeny
73' 9
PR
Apr 13
Harry Hayes
8.
11
Aaryanna Johnson
62' 2
Mar 29
Shiprock Invitational
9.
-
Arianna Lee
56' 2
PR
Mar 30
Bobcat Invitational
10.
10
Delaney Washburn
50' 0
Mar 16
Rio Rancho Rust Buster
Javelin - 600g
1.
12
Siigrid LiibilNaghahi
115' 7
Apr 12
Penny McKnight Invitational
2.
11
Jayden Guillory
106' 8
PR
Apr 27
Aztec Invitational
3.
10
Harli Garcia
92' 3
Apr 18
Bill Slade Invite
4.
12
Kambree Pierro
90' 7
PR
Apr 13
Harry Hayes
5.
10
Niall Young
89' 0
May 4
Bloomfield Invite
6.
12
Caitlyn Denet
60' 5
Mar 29
Shiprock Invitational
High Jump
1.
12
LaKyla Yazzie
4' 10
May 4
Bloomfield Invite
Pole Vault
1.
11
Carissa Arthur
8' 0
Apr 27
Aztec Invitational
2.
-
Krystal Lapahie
6' 6
PR
May 4
Bloomfield Invite
Long Jump
1.
12
Kambree Pierro
15' 0
Apr 27
Aztec Invitational
2.
11
Jayden Guillory
13' 9
PR
Apr 13
Harry Hayes
3.
10
Monique Shim
13' 1
PR
Apr 27
Aztec Invitational
Triple Jump
1.
11
Jayden Guillory
32' 11
Apr 18
Bill Slade Invite
2.
12
Siigrid LiibilNaghahi
30' 11
PR
Apr 12
Penny McKnight Invitational
3.
11
Kianna Arthur
28' 11
Mar 30
Bobcat Invitational
*Recent improvement