Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
1954
1901
Indoor
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Holden Schuster
12.22
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
2.
10
Reston James
12.34c
May 3
Oakland Twilight Meet
3.
9
Gavin Gilmore
12.36
PR
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
4.
12
Daniel Jellison
12.44
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
5.
10
Ignacio Moreno
12.64c
PR
May 3
Oakland Twilight Meet
6.
10
Seth Christian
12.65
PR
Apr 20
Maynard Mai Invitational
7.
12
Bradley Chapman
13.07
PR
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
10
Riley Kerr
13.07
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
9.
9
Austyn Jones
13.10
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
10.
10
Tye Cross
13.18
PR
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
11.
10
Dawson Bucknell
13.41
PR
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
12.
10
Noah Knight
14.19
PR
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
200 Meters
1.
10
Holden Schuster
24.74c
PR
May 3
Oakland Twilight Meet
2.
9
Gavin Gilmore
25.60
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
3.
12
Daniel Jellison
25.80
Mar 13
Pleasant Hill Ice Breaker
4.
10
Riley Kerr
25.88
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
5.
10
Ignacio Moreno
26.82
PR
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
6.
10
Tye Cross
27.09
PR
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
7.
12
Bradley Chapman
27.26
PR
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
8.
9
Austyn Jones
27.43
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
9.
10
Jesse Brecht
30.33
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
10.
9
James Godowa
30.38
PR
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
400 Meters
1.
10
Riley Kerr
59.45
PR
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
2.
10
Reston James
1:00.04
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
3.
9
Austyn Jones
1:03.67
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
4.
10
Dawson Bucknell
1:03.74c
PR
May 3
Oakland Twilight Meet
5.
9
James Godowa
1:10.01
PR
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
800 Meters
1.
10
Jesse Brecht
2:47.84
PR
Mar 21
Siuslaw Icebreaker
2.
10
Uriah Stoffal
2:53.03
PR
Mar 21
Siuslaw Icebreaker
3.
9
Cord Mincher
2:55.3h
PR
May 3
Oakland Twilight Meet
1500 Meters
1.
9
Gavin Gilmore
5:42.7h
PR
Apr 6
Brookings-Harbor Rotary Invitational
2.
9
Cord Mincher
5:55.9h
PR
May 3
Oakland Twilight Meet
3.
9
James Godowa
6:10.00
PR
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
3000 Meters
1.
9
Cord Mincher
13:48.8h
PR
Apr 6
Brookings-Harbor Rotary Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Holden Schuster
17.15
(.3)
PR
May 18
OSAA 3A State Championships
2.
10
Dawson Bucknell
22.12
PR
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
300m Hurdles - 36"
1.
10
Holden Schuster
44.46
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
4x100 Relay
1.
Gavin Gilmore
Holden Schuster
Reston James
Daniel Jellison
46.63
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
2.
Gavin Gilmore
Holden Schuster
Bradley Chapman
Daniel Jellison
47.11
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
3.
Gavin Gilmore
Holden Schuster
Daniel Jellison
Reston James
50.60
Apr 27
Lithia Track and Field Invitational
4.
Gavin Gilmore
Bradley Chapman
Holden Schuster
Daniel Jellison
52.17
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
4x400 Relay
1.
Bradley Chapman
Riley Kerr
Holden Schuster
Reston James
3:58.0h
May 3
Oakland Twilight Meet
2.
Daniel Jellison
Bradley Chapman
Riley Kerr
Holden Schuster
4:03.78
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
3.
Austyn Jones
Gavin Gilmore
Ignacio Moreno
Riley Kerr
4:24.69
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
Shot Put - 12lb
1.
10
Noah Knight
38' 9
PR
Mar 21
Siuslaw Icebreaker
2.
10
Jesse Brecht
36' 7
Mar 21
Siuslaw Icebreaker
3.
10
Gavin Hunter
35' 5.5
PR
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
4.
11
Colby Holdsclaw
29' 11
PR
Mar 21
Siuslaw Icebreaker
Discus - 1.6kg
1.
10
Jesse Brecht
113' 10
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
2.
12
Daniel Jellison
111' 6
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
3.
11
Colby Holdsclaw
92' 6
PR
May 3
Oakland Twilight Meet
4.
10
Gavin Hunter
81' 7.5
Mar 21
Siuslaw Icebreaker
5.
10
Noah Knight
79' 5
PR
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
Javelin - 800g
1.
12
Bradley Chapman
136' 9
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
2.
10
Jesse Brecht
125' 1.5
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
3.
10
Seth Christian
112' 3
PR
Apr 20
Maynard Mai Invitational
4.
10
Uriah Stoffal
111' 0
PR
Mar 21
Siuslaw Icebreaker
5.
11
Colby Holdsclaw
95' 9
PR
May 3
Oakland Twilight Meet
High Jump
1.
10
Dawson Bucknell
5' 4
PR
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
2.
9
Austyn Jones
5' 2
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
10
Ignacio Moreno
5' 2
PR
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
Long Jump
1.
12
Daniel Jellison
19' 7
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
2.
10
Ignacio Moreno
17' 10.5
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
3.
12
Bradley Chapman
17' 9
PR
Apr 20
Maynard Mai Invitational
4.
10
Holden Schuster
16' 3
PR
Mar 13
Pleasant Hill Ice Breaker
10
Riley Kerr
16' 3
PR
Mar 13
Pleasant Hill Ice Breaker
6.
10
Dawson Bucknell
15' 3.5
PR
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
7.
9
James Godowa
14' 3.5
PR
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
Triple Jump
1.
12
Bradley Chapman
40' 2
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
2.
12
Daniel Jellison
34' 0.5
PR
May 3
Oakland Twilight Meet
Womens
100 Meters
1.
10
Mackenzii Phillips
13.72
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
2.
9
Ellie Wiegman
14.08
PR
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
3.
12
Ayana Parson
14.58
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
4.
10
Ava Perreira
16.34
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
200 Meters
1.
10
Mackenzii Phillips
28.79
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
2.
9
Ellie Wiegman
29.09
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
3.
12
Ayana Parson
30.48
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
4.
11
Neveah Poore
32.47
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
5.
10
Ava Perreira
36.49
PR
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
400 Meters
1.
11
Neveah Poore
1:14.17
PR
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Mackenzii Phillips
18.24
Apr 6
Brookings-Harbor Rotary Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Emma Freeman
24' 8
Apr 13
Petersen Memorial Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Mackenzii Phillips
83' 6
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
2.
10
Emma Freeman
59' 1
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
3.
10
Ava Perreira
55' 11
PR
May 3
Oakland Twilight Meet
Javelin - 600g
1.
10
Mackenzii Phillips
139' 8
Apr 27
Lithia Track and Field Invitational
2.
12
Ayana Parson
78' 8
PR
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
High Jump
1.
9
Ellie Wiegman
5' 1
PR
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
2.
10
Mackenzii Phillips
4' 8
PR
Mar 13
Pleasant Hill Ice Breaker
12
Ayana Parson
4' 8
PR
Apr 23
Special District 4 Region Meet @ South Umpqua
Pole Vault
1.
11
Neveah Poore
8' 6
May 18
OSAA 3A State Championships
Long Jump
1.
10
Mackenzii Phillips
14' 11.5
Apr 16
Special District 4 Central Region Meet @ Douglas
2.
11
Neveah Poore
13' 1.75
Mar 21
Siuslaw Icebreaker
Triple Jump
1.
10
Mackenzii Phillips
33' 10.25
PR
May 11
3A-SD4 Special District 4 Championships
*Recent improvement