Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
1989
1975
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Semaj Dinwiddie
12.25
Apr 20
Lockport Fresh/Soph ABC Invite
2.
11
Terrance Woods
13.04
PR
May 9
South Suburban Conference Red Divison
3.
11
Mchale Gary
13.13
PR
Apr 20
Lockport Fresh/Soph ABC Invite
200 Meters
1.
11
Terrance Woods
26.30
PR
Apr 20
Lockport Fresh/Soph ABC Invite
400 Meters
1.
11
Jovante McDaniel
1:01.26
PR
May 9
South Suburban Conference Red Divison
2.
11
Jovan McDaniel
1:01.98
PR
Apr 18
Englund Relays
3.
11
Sean Gorman
1:05.88
PR
May 9
South Suburban Conference Red Divison
4.
11
Jeremiah Fletcher
1:07.69
PR
Apr 20
Lockport Fresh/Soph ABC Invite
800 Meters
1.
11
Jack Weiland
2:10.73
May 9
South Suburban Conference Red Divison
2.
9
Julian Maldonado
2:31.45
PR
May 9
South Suburban Conference Red Divison
1500 Meters
1.
10
David Olmos
4:30.68
PR
May 31
Magis Miles
2.
11
Jack Weiland
4:31.09
PR
May 31
Magis Miles
1600 Meters
1.
10
David Olmos
4:47.26
May 31
Magis Miles
2.
11
Jack Weiland
4:48.84
May 31
Magis Miles
3.
11
Louie Leahy
5:00.06
May 9
South Suburban Conference Red Divison
1 Mile
1.
10
David Olmos
4:48.82
PR
May 31
Magis Miles
2.
11
Jack Weiland
4:50.71
PR
May 31
Magis Miles
3200 Meters
1.
10
David Olmos
10:21.15
May 17
IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
2.
11
Louie Leahy
10:32.56
May 17
IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
110m Hurdles - 39"
1.
11
Christon Jackson
20.96
May 9
South Suburban Conference Red Divison
300m Hurdles - 36"
1.
11
Jovan McDaniel
51.72
PR
May 9
South Suburban Conference Red Divison
4x100 Relay
1.
Trishawn Lott
Jayden Daniels
Anthony Perry
Tristian Whitaker
45.05
Apr 12
Oak Lawn Spartan Invitational
2.
Trishawn Lott
Jayden Daniels
Anthony Perry
Erick Vargus
45.13
Apr 18
Englund Relays
3.
Relay Team
45.44c
Apr 23
District 218 COED Meet
4.
Darrion Brown
Eric Bonds
Tristian Whitaker
Amari Gilmore
45.62
May 17
IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
5.
Amari Gilmore
Jermaine Harris
Terrance Woods
Nick Houston
47.07
Apr 18
Englund Relays
6.
Nick Houston
Semaj Dinwiddie
Terrance Woods
Jermaine Harris
47.80
May 9
South Suburban Conference Red Divison
7.
Amari Gilmore
Nick Houston
Terrance Woods
Jermaine Harris
47.85
Apr 12
Oak Lawn Spartan Invitational
8.
Christon Jackson
Terrance Woods
Semaj Dinwiddie
Jermaine Harris
48.61
Apr 20
Lockport Fresh/Soph ABC Invite
4x200 Relay -
1.
Damian Evans
Anthony Perry
Eric Bonds
Amari Gilmore
1:34.71
May 9
South Suburban Conference Red Divison
2.
Eric Bonds
Darrion Brown
Tristian Whitaker
Anthony Perry
1:35.54
Apr 12
Oak Lawn Spartan Invitational
3.
Anthony Perry
Jayden Daniels
Amari Gilmore
Eric Bonds
1:38.36
Apr 18
Englund Relays
4.
Relay Team
1:39.4h
Apr 23
District 218 COED Meet
5.
Jermaine Harris
Terrance Woods
Juawan Cox
Tunde Ogunleye
1:39.90
May 9
South Suburban Conference Red Divison
6.
Mchale Gary
Juawan Cox
Christon Jackson
Jermaine Harris
1:45.26
Apr 20
Lockport Fresh/Soph ABC Invite
4x400 Relay
1.
Damian Evans
Eric Bonds
Darrion Brown
Amari Gilmore
3:50.15
May 9
South Suburban Conference Red Divison
2.
Relay Team
3:58.3h
Apr 23
District 218 COED Meet
3.
Jayden Daniels
Erick Vargus
Eric Bonds
Darrion Brown
4:04.91
Apr 18
Englund Relays
4.
Mchale Gary
Semaj Dinwiddie
Christon Jackson
Tunde Ogunleye
4:07.95
May 9
South Suburban Conference Red Divison
5.
Amari Gilmore
Nick Houston
Damian Russell
Terrance Woods
4:08.92
Apr 18
Englund Relays
6.
Semaj Dinwiddie
Mchale Gary
Jermaine Harris
Christon Jackson
4:14.86
Apr 20
Lockport Fresh/Soph ABC Invite
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:02.3h
Apr 23
District 218 COED Meet
2.
Louie Leahy
Freddy Lopez
William Granz
Jack Weiland
9:20.87
May 9
South Suburban Conference Red Divison
3.
Justin Trayweeks
Blake Attig
Freddy Lopez
William Granz
10:15.28
Apr 18
Englund Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Jermaine Harris
Nick Houston
Terrance Woods
Tunde Ogunleye
1:47.11
Apr 18
Englund Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Mustafa Washington
36' 8.5
Apr 18
Englund Relays
2.
9
Benjamin Cain
34' 1.75
May 17
IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
3.
11
Jeremiah Fletcher
27' 9
PR
Apr 18
Englund Relays
Discus - 1.6kg
1.
9
Benjamin Cain
107' 5
PR
May 17
IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
2.
11
Mustafa Washington
94' 5
Apr 18
Englund Relays
3.
11
Jeremiah Fletcher
69' 5
PR
Apr 18
Englund Relays
4.
11
Mitch Lurquin
50' 8
Apr 18
Englund Relays
High Jump
1.
12
Nolan Gizma
5' 8
PR
Apr 20
Lockport Fresh/Soph ABC Invite
2.
11
Semaj Dinwiddie
4' 11
PR
May 9
South Suburban Conference Red Divison
3.
9
Tunde (Babatunda) Ogunleye
4' 7
PR
May 9
South Suburban Conference Red Divison
Long Jump
1.
11
Mchale Gary
13' 2
PR
May 9
South Suburban Conference Red Divison
Triple Jump
1.
12
Nolan Gizma
39' 3
PR
May 9
South Suburban Conference Red Divison
Womens
100 Meters
1.
9
Jada Cork
13.44c
PR
Apr 19
Dale Janssen Invite
2.
10
Jakara Ali
14.26
PR
May 2
SSC Red Varsity Girls Conference Meet
200 Meters
1.
9
Jada Cork
27.64c
PR
Apr 19
Dale Janssen Invite
2.
12
Leilani Mathews
29.57
PR
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
400 Meters
1.
9
Ashley Charles
1:04.54c
PR
Apr 19
Dale Janssen Invite
2.
11
Hillary Aguirre
1:20.24c
PR
Apr 23
District 218 COED Meet
3.
9
Brianna Rihani
1:26.93
PR
May 2
SSC Red Girls F/S Meet
800 Meters
1.
10
Paula AbuBrafo
2:47.13
PR
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
2.
9
Jessica Olague
3:09.38
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
1600 Meters
1.
11
Olivia Wrobel
6:58.25
PR
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
2.
11
Sara Leahy
7:02.38
PR
May 2
SSC Red Varsity Girls Conference Meet
100m Hurdles - 33"
1.
10
Sanain Miller
18.94c
PR
Apr 19
Dale Janssen Invite
2.
12
De'Leja Moore
19.84c
PR
Apr 23
District 218 COED Meet
300m Hurdles - 30"
1.
12
De'Leja Moore
56.54c
PR
Apr 23
District 218 COED Meet
2.
10
Sanain Miller
1:00.77
PR
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
4x100 Relay
1.
Leilani Mathews
Jakara Ali
Mikayla Dove
Jada Cork
53.21
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
2.
Relay Team
53.84c
Apr 23
District 218 COED Meet
4x200 Relay -
1.
Leilani Mathews
Jakara Ali
Adriana Wikus
Jada Cork
1:54.82
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
2.
Relay Team
1:55.9h
Apr 23
District 218 COED Meet
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:51.0h
Apr 23
District 218 COED Meet
4x800 Relay
1.
Olivia Wrobel
Sara Leahy
Paula AbuBrafo
Adriana Wikus
11:45.80
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
2.
Relay Team
11:49.2h
Apr 23
District 218 COED Meet
Shot Put - 4kg
1.
10
Trinity Dockery
29' 6
PR
May 2
SSC Red Varsity Girls Conference Meet
2.
9
Oliwia Sulka
26' 8
PR
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
3.
11
Fatima Duran
25' 8
May 2
SSC Red Varsity Girls Conference Meet
Discus - 1kg
1.
10
Lilyanna Dimas
86' 6
PR
Apr 23
District 218 COED Meet
2.
11
Fatima Duran
71' 8
PR
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
3.
9
Oliwia Sulka
69' 6
May 2
SSC Red Girls F/S Meet
High Jump
1.
10
Sanain Miller
4' 7
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
2.
11
Mikayla Dove
4' 5
PR
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
Long Jump
1.
12
Leilani Mathews
15' 11
PR
Apr 23
District 218 COED Meet
Triple Jump
1.
10
Sanain Miller
27' 10
May 8
IHSA 3A Girls Reavis Sectional
*Recent improvement