Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Cristofer Espinoza
11.44c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
2.
12
Dillon Gearhart
11.54c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
10
Blaine Hansen
11.54c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
4.
10
Logan Light
11.64c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
5.
11
Brian Lingard
11.72
Apr 6
Elmore McCornack Invite
6.
10
Hunter Manual
11.74c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
7.
9
Ryan Baes
11.94c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
8.
11
Keegan O'Brien
12.08
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
9.
9
Bridger Brady
12.14c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
10.
10
David Dela cruz
12.24c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
9
Arie Van Tholen
12.24c
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
12.
10
Anuj Suvarna
12.44c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
9
Malik Elliot
12.44c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
9
Kelton McCaslin
12.44c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
15.
11
Quinn LaFave
12.54c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
12
Adam Black
12.54c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
17.
10
Justin Throneburg
12.64c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
11
Jack Spielman
12.64c
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
19.
9
Samual Machek
12.74c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
20.
9
Adrian Ramos
12.84c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
21.
11
Gene Reed
12.94c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
9
Evan Murnane
12.94c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
10
Colton Sanchez
12.94c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
24.
10
Ahmad Yassine
13.04c
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
11
Neil West
13.04c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
26.
12
Evan Leonard
13.14c
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
27.
9
Logan Pfeiffer
13.44c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
9
Alex Hughes
13.44c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
29.
11
Michael Villagomez
13.64c
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
30.
9
Shivam Thakker
13.94c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
31.
10
nikolas Caravette
14.04c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
32.
9
Brayden Caravette
14.84c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
200 Meters
1.
11
Brian Lingard
23.23
PR
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
2.
12
Cristofer Espinoza
23.44
PR
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
3.
12
Dillon Gearhart
23.54
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
4.
10
Marion Espinoza
23.56
PR
Apr 6
Elmore McCornack Invite
5.
11
Andrew Brown
23.60
PR
May 3
Kane County Boys
6.
11
Tyson Dean
23.74c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
7.
10
Liam Fronk
23.94
PR
May 3
Kane County Boys
8.
10
Blaine Hansen
24.01
PR
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
9.
10
Hunter Manual
24.04c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
10.
9
Adrian Ramos
24.34c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
11.
11
Antonio Perez
24.64c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
12.
10
Logan Light
24.66
PR
Apr 20
Red Grange Invitational
13.
12
Evan Leonard
25.04c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
9
Nathan Minear
25.04c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
11
Timothy Lyon
25.04c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
16.
9
Ryan Baes
25.35
Apr 6
Elmore McCornack Invite
17.
9
Mario Sanchez
25.44c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
9
Bridger Brady
25.44c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
19.
12
Alex Fernandez
25.54c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
20.
10
Brandon Jakl
25.66
PR
Apr 13
John Bell Invitational
21.
11
Jack Spielman
25.74c
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
22.
11
Nick Junkas
25.84c
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
23.
10
Tilak Patel
25.91
Apr 6
Elmore McCornack Invite
24.
11
Neil West
25.94c
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
25.
11
Gene Reed
26.04c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
26.
10
Mitchell Paliganoff
26.09
Apr 13
John Bell Invitational
27.
12
Adam Black
26.34c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
28.
10
Ahmad Yassine
26.44c
Apr 23
STCE/STN Duel
29.
9
Malik Elliot
27.34c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
30.
9
Ian Heilers
27.54c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
31.
11
Michael Villagomez
27.94c
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
32.
9
Logan Pfeiffer
28.14c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
33.
11
Zack Mattes
28.44c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
34.
9
Shivam Thakker
28.64c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
35.
10
nikolas Caravette
28.94c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
36.
10
Anuj Suvarna
29.14c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
37.
9
Arie Van Tholen
30.34c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
38.
9
Brayden Caravette
31.04c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
39.
9
Jackson Stange
33.14c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
400 Meters
1.
12
Mitch Gansemer
51.44c
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
2.
11
Andrew Brown
52.46
PR
Apr 26
Red Ribbon Invitational
3.
10
Andrew Jennings
53.52
PR
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
4.
10
Hunter Manual
53.64
PR
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
5.
10
Ryan Gerkin
55.33
PR
Apr 20
Red Grange Invitational
6.
10
Mitchell Paliganoff
55.94c
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
7.
11
Timothy Lyon
55.95
PR
Apr 20
Red Grange Invitational
8.
12
Michael Larry
56.39
Apr 6
Elmore McCornack Invite
9.
12
Jacob Liberatore
56.64c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
10.
10
Tilak Patel
57.09
PR
Apr 26
Red Ribbon Invitational
11.
10
Michael Vessele
57.34c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
12.
11
Antonio Perez
57.39
PR
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
13.
10
Colton Sanchez
57.51
PR
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
14.
11
Quinn LaFave
57.54c
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
15.
10
Matthew Connell
58.26
PR
Apr 13
John Bell Invitational
16.
9
Nathan Minear
58.44c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
12
Alex Fernandez
58.44c
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
18.
9
Memphis Patterson
1:00.04c
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
19.
10
Jack Kostas
1:00.44c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
20.
10
Ahmad Yassine
1:02.44c
Apr 23
STCE/STN Duel
11
Neil West
1:02.44c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
11
Zack Mattes
1:02.44c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
23.
11
Michael Villagomez
1:05.14c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
24.
9
Jackson Stange
1:07.34c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
25.
12
Evan Leonard
1:11.84c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
800 Meters
1.
12
Charles Murphy
1:56.62
PR
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
2.
12
Bennett Melone
1:57.62
PR
Jun 8
Midwest Distance Classic
3.
12
Mitch Gansemer
1:58.30
PR
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
4.
11
Aidan King
1:59.07
PR
May 3
Kane County Boys
5.
10
Luke Schildmeyer
2:01.81
Apr 20
Red Grange Invitational
6.
11
Logan Bell
2:04.03
PR
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
7.
12
Michael Larry
2:05.2h
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
8.
11
Andrew Brown
2:05.6h
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
9.
12
Lucas Manuel
2:06.1h
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
10.
9
Joey Xotla
2:07.72
PR
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
11.
10
Matthew Connell
2:08.1h
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
12.
11
Timothy Lyon
2:08.2h
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
13.
10
Ryan Gerkin
2:08.22
PR
Apr 26
Red Ribbon Invitational
14.
9
Micah Wilson
2:08.36
Apr 6
Elmore McCornack Invite
15.
12
Cole Muckian
2:08.6h
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
16.
11
Jonathan Olenek
2:08.73
PR
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
17.
11
Robert Liking
2:09.48
PR
Apr 6
Elmore McCornack Invite
18.
10
Zack Loomis
2:10.76
Apr 13
John Bell Invitational
19.
10
Payton Fischer
2:14.0h
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
20.
9
Jersey Chytla
2:16.7h
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
21.
9
Shee Thaw
2:18.4h
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
22.
9
Ethan Piercy
2:18.5h
Apr 23
STCE/STN Duel
23.
12
Tom (Thomas) Liking
2:21.4h
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
24.
9
Chris Schero
2:24.7h
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
25.
10
Arin Chu
2:25.4h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
26.
10
Julian Churchill
2:30.5h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
27.
9
Jaden Fuscone
2:32.5h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
28.
9
Brendan Chappel
2:34.8h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
29.
11
Reid Otte
2:36.1h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
1500 Meters
1.
12
Charles Murphy
4:05.28
PR
May 31
Magis Miles
2.
12
Bennett Melone
4:06.06
PR
May 31
Magis Miles
3.
11
Aidan King
4:06.32
PR
May 31
Magis Miles
4.
11
Robert Liking
4:07.61
PR
May 31
Magis Miles
5.
10
Luke Schildmeyer
4:14.28
PR
May 31
Magis Miles
6.
9
Micah Wilson
4:18.93
PR
May 31
Magis Miles
7.
11
Jonathan Olenek
4:21.64
PR
May 31
Magis Miles
8.
10
Matthew Connell
4:38.71
PR
May 31
Magis Miles
9.
12
Cole Muckian
4:42.34
PR
May 31
Magis Miles
1600 Meters
1.
12
Charles Murphy
4:20.42
PR
May 31
Magis Miles
2.
11
Aidan King
4:21.73
PR
May 31
Magis Miles
3.
12
Bennett Melone
4:22.55
PR
May 31
Magis Miles
4.
11
Robert Liking
4:22.97
PR
May 3
Kane County Boys
5.
10
Luke Schildmeyer
4:30.09
May 31
Magis Miles
6.
9
Micah Wilson
4:30.22
May 3
Kane County Boys
7.
10
Zack Loomis
4:33.96
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
8.
12
Mitch Gansemer
4:35.43
PR
Apr 6
Elmore McCornack Invite
9.
11
Jonathan Olenek
4:39.06
PR
May 31
Magis Miles
10.
11
Logan Bell
4:45.00
PR
Apr 6
Elmore McCornack Invite
11.
10
Tyler Tobin
4:47.0h
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
12.
12
Cole Muckian
4:51.2h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
13.
9
Joey Xotla
4:54.28
PR
Apr 26
Red Ribbon Invitational
14.
10
Payton Fischer
4:55.5h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
15.
12
Tom (Thomas) Liking
4:57.0h
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
16.
10
Matthew Connell
4:57.80
May 31
Magis Miles
17.
9
Memphis Patterson
4:58.0h
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
12
Lucas Manuel
4:58.0h
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
12
Lucas Manual
4:58.0h
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
20.
11
Henry Pierce
4:59.0h
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
21.
11
Gustavo Ahualt
5:02.9h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
22.
12
Jeremiah Wilson
5:04.1h
Apr 23
STCE/STN Duel
23.
10
Mitchel Junkas
5:07.5h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
24.
9
Ed Narowki
5:10.6h
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
25.
12
Devin Landers
5:17.2h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
26.
10
Giancarlo Melone
5:18.1h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
27.
9
Ethan Piercy
5:18.2h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
28.
12
Gabe Manisco
5:18.5h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
29.
10
Arin Chu
5:24.4h
Apr 23
STCE/STN Duel
30.
9
Shee Thaw
5:29.2h
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
31.
10
Julian Churchill
5:39.0h
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
1 Mile
1.
12
Charles Murphy
4:22.13
PR
May 31
Magis Miles
2.
11
Aidan King
4:23.44
PR
May 31
Magis Miles
3.
12
Bennett Melone
4:24.30
PR
May 31
Magis Miles
4.
11
Robert Liking
4:25.79
PR
May 31
Magis Miles
5.
10
Luke Schildmeyer
4:31.63
PR
May 31
Magis Miles
6.
9
Micah Wilson
4:36.09
PR
May 31
Magis Miles
7.
11
Jonathan Olenek
4:40.96
PR
May 31
Magis Miles
8.
10
Matthew Connell
4:59.71
PR
May 31
Magis Miles
9.
12
Cole Muckian
5:01.96
PR
May 31
Magis Miles
10.
12
Devin Landers
5:34.12
PR
May 31
Magis Miles
3200 Meters
1.
11
Robert Liking
9:17.25
PR
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
2.
9
Micah Wilson
9:27.30
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
3.
10
Zack Loomis
9:39.53
May 3
Kane County Boys
4.
11
Aidan King
9:40.47
PR
Apr 26
Red Ribbon Invitational
5.
12
Bennett Melone
9:43.08
PR
Apr 6
Elmore McCornack Invite
6.
10
Luke Schildmeyer
9:45.65
Apr 26
Red Ribbon Invitational
7.
12
Charles Murphy
9:51.53
PR
Apr 6
Elmore McCornack Invite
8.
11
Jonathan Olenek
9:54.38
PR
May 3
Kane County Boys
9.
10
Matthew Connell
10:17.98
PR
Apr 13
John Bell Invitational
10.
12
Jeremiah Wilson
10:23.6h
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
11.
10
Tyler Tobin
10:25.86
Apr 13
John Bell Invitational
12.
11
Logan Bell
10:57.05
PR
Apr 13
John Bell Invitational
13.
11
Henry Pierce
11:22.6h
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
14.
12
Gabe Manisco
11:23.5h
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
15.
10
Ian Burmeister
11:23.8h
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
110m Hurdles - 39"
1.
10
Liam Fronk
16.83
May 3
Kane County Boys
2.
10
Jack Kostas
17.58
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
3.
10
Marion Espinoza
17.77
PR
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
300m Hurdles - 36"
1.
10
Liam Fronk
42.11
PR
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
2.
10
Marion Espinoza
44.44c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
3.
10
Jack Kostas
46.73
May 3
Kane County Boys
2k Steeplechase
1.
12
Jeremiah Wilson
7:25.44
PR
Jun 8
Midwest Distance Classic
4x100 Relay
1.
Logan Light
Brian Lingard
Cristofer Espinoza
Dillon Gearhart
44.82
Apr 26
Red Ribbon Invitational
2.
Hunter Manual
Dillon Gearhart
Cristofer Espinoza
Logan Light
44.90
May 3
Kane County Boys
3.
Cristofer Espinoza
Bridger Brady
Dillon Gearhart
Brian Lingard
44.95
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
4.
Logan Light
Hunter Manual
Blaine Hansen
Ryan Baes
45.59
Apr 20
Red Grange Invitational
5.
Brian Lingard
Logan Light
Marion Espinoza
Dillon Gearhart
45.67
Apr 6
Elmore McCornack Invite
6.
Cristofer Espinoza
Andrew Jennings
Andrew Brown
Logan Light
45.75
Apr 13
John Bell Invitational
7.
Ryan Baes
Blaine Hansen
Hunter Manual
Bridger Brady
46.49
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
8.
Hunter Manual
Blaine Hansen
Bridger Brady
Brandon Jakl
47.72
Apr 26
Red Ribbon Invitational
9.
Bridger Brady
Blaine Hansen
Kelton McCaslin
Ryan Baes
48.06
Apr 13
John Bell Invitational
10.
Mitchell Paliganoff
Hunter Manual
Colton Sanchez
Blaine Hansen
48.18
Apr 6
Elmore McCornack Invite
11.
Adam Black
Alex Fernandez
Quinn LaFave
Alek Crawford
48.44c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
12.
Cody Strong
Brandon Jakl
Neil West
Max Herman
49.84c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
13.
Adam Black
Quinn LaFave
Nick Junkas
Jack Spielman
50.34c
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
14.
Nathan Minear
Neil West
Cody Strong
Evan Murnane
50.54c
Apr 23
STCE/STN Duel
15.
Cody Strong
Evan Murnane
nikolas Caravette
Neil West
51.64c
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
4x200 Relay -
1.
Cristofer Espinoza
Andrew Brown
Dillon Gearhart
Brian Lingard
1:31.66
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
2.
Cristofer Espinoza
Andrew Brown
Brian Lingard
Dillon Gearhart
1:32.11
May 3
Kane County Boys
3.
Brian Lingard
Andrew Brown
Dillon Gearhart
Cristofer Espinoza
1:33.05
Apr 20
Red Grange Invitational
4.
Brian Lingard
Andrew Brown
Cristofer Espinoza
Dillon Gearhart
1:33.71
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
5.
Logan Light
Dillon Gearhart
Liam Fronk
Andrew Brown
1:34.18
Apr 6
Elmore McCornack Invite
6.
Nick Junkas
Adam Black
Alek Crawford
Quinn LaFave
1:35.2h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
7.
Antonio Perez
Cristofer Espinoza
Keegan O'Brien
Andrew Jennings
1:38.65
Apr 13
John Bell Invitational
8.
Brandon Jakl
Mitchell Paliganoff
Bridger Brady
Jack Algrim
1:39.64
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
9.
Logan Light
Liam Fronk
Marion Espinoza
Andrew Jennings
1:40.64
Apr 26
Red Ribbon Invitational
10.
Ryan Baes
Kelton McCaslin
Bridger Brady
Mitchell Paliganoff
1:41.38
Apr 26
Red Ribbon Invitational
11.
Ashton Tatar
Cody Strong
Malik Elliot
Michael Vessele
1:42.0h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
12.
Mitchell Paliganoff
Tilak Patel
Colton Sanchez
Kelton McCaslin
1:42.3h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
13.
Jack Algrim
Evan Murnane
Neil West
Keegan O'Brien
1:42.5h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
14.
Tilak Patel
Jacob Liberatore
Colton Sanchez
Jack Algrim
1:43.13
Apr 6
Elmore McCornack Invite
15.
Justin Throneburg
Nathan Minear
Nick Junkas
Cody Strong
1:43.7h
Apr 23
STCE/STN Duel
16.
Nathan Minear
Brandon Jakl
Justin Throneburg
Max Herman
1:44.0h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
17.
Jack Algrim
Max Herman
Kelton McCaslin
Evan Murnane
1:44.2h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
18.
Quinn LaFave
Alek Crawford
Adam Black
Nick Junkas
1:45.0h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
19.
Jon Dufresne
Brandon Jakl
Evan Murnane
Jack Algrim
1:47.0h
Apr 23
STCE/STN Duel
4x400 Relay
1.
Mitch Gansemer
Hunter Manual
Andrew Brown
Charles Murphy
3:25.76
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
2.
Mitch Gansemer
Charles Murphy
Bennett Melone
Andrew Brown
3:30.25
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
3.
Brian Lingard
Charles Murphy
Andrew Jennings
Liam Fronk
3:34.14
Apr 26
Red Ribbon Invitational
4.
Hunter Manual
Brian Lingard
Charles Murphy
Mitch Gansemer
3:35.06
May 3
Kane County Boys
5.
Cristofer Espinoza
Andrew Brown
Mitch Gansemer
Andrew Jennings
3:36.57
Apr 20
Red Grange Invitational
6.
Mitch Gansemer
Antonio Perez
Charles Murphy
Timothy Lyon
3:39.11
Apr 13
John Bell Invitational
7.
Brian Lingard
Cristofer Espinoza
Andrew Jennings
Ryan Gerkin
3:39.8h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
8.
Andrew Brown
Andrew Jennings
Jacob Liberatore
Micah Wilson
3:45.44
Apr 6
Elmore McCornack Invite
9.
Mitchell Paliganoff
Michael Vessele
Matthew Connell
Ryan Gerkin
3:46.52
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
10.
Dillon Gearhart
Hunter Manual
Logan Light
Blaine Hansen
3:48.0h
Apr 23
STCE/STN Duel
11.
Antonio Perez
Jack Algrim
Mitchell Paliganoff
Colton Sanchez
3:48.02
Apr 6
Elmore McCornack Invite
12.
Marion Espinoza
Matthew Connell
Michael Vessele
Mitchell Paliganoff
3:48.65
Apr 26
Red Ribbon Invitational
13.
Zach Loomis
Jack Algrim
Tilak Patel
Ryan Gerkin
3:52.84
Apr 13
John Bell Invitational
14.
Colton Sanchez
Kelton McCaslin
Justin Throneburg
Alex Fernandez
3:54.3h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
15.
Bridger Brady
Colton Sanchez
Kelton McCaslin
Cody Strong
3:55.5h
Apr 23
STCE/STN Duel
16.
Alex Fernandez
Timothy Lyon
Quinn LaFave
Jon Dufresne
3:58.8h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
17.
Michael Vessele
Jack Algrim
Nathan Minear
Tilak Patel
4:00.6h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
18.
Michael Vessele
Josh Schweizer
Jack Algrim
Tilak Patel
4:02.1h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
19.
Tyler Tobin
Tom Liking
Ed Narowki
Cole Muckian
4:04.1h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
20.
Ashton Tatar
Colton Sanchez
Logan Flesch
Ryan Baes
4:05.3h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
21.
Nathan Minear
Brandon Jakl
Jack Spielman
Jack Algrim
4:08.9h
Apr 23
STCE/STN Duel
22.
Ian Burmeister
Devin Landers
Gabe Manisco
Henry Pierce
4:16.2h
Apr 23
STCE/STN Duel
4x800 Relay
1.
Bennett Melone
Luke Schildmeyer
Mitch Gansemer
Charles Murphy
7:46.16
May 25
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.
Mitch Gansemer
Bennett Melone
Charles Murphy
Luke Schildmeyer
7:49.54
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
3.
Luke Schildmeyer
Jonathan Olenek
Logan Bell
Michael Larry
8:13.61
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
4.
Jonathan Olenek
Michael Larry
Lucas Manuel
Logan Bell
8:33.22
Apr 26
Red Ribbon Invitational
5.
Zach Loomis
Luke Schildmeyer
Matthew Connell
Cole Muckian
8:34.24
Apr 6
Elmore McCornack Invite
6.
Aidan King
Michael Larry
Micah Wilson
Bob Liking
8:37.90
Apr 13
John Bell Invitational
7.
Michael Larry
Joey Xotla
Logan Bell
Matthew Connell
8:40.82
Apr 20
Red Grange Invitational
8.
Memphis Patterson
Giancarlo Melone
Ethan Piercy
Payton Fischer
9:02.17
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
9.
Memphis Patterson
Payton Fischer
Shee Thaw
Ethan Piercy
9:19.11
Apr 13
John Bell Invitational
10.
Gustavo Ahualt
Memphis Patterson
Giancarlo Melone
Mitchel Junkas
9:20.37
Apr 26
Red Ribbon Invitational
11.
Tom Liking
Joey Xotla
Jeremiah Wilson
Devin Landers
9:20.71
Apr 6
Elmore McCornack Invite
12.
Ed Narowki
Giancarlo Melone
Gustavo Ahualt
Mitchel Junkas
9:22.8h
Apr 23
STCE/STN Duel
13.
Tom Liking
Shee Thaw
Jaden Fuscone
Memphis Patterson
9:25.6h
Apr 23
STCE/STN Duel
14.
Devin Landers
Gabe Manisco
Ian Burmeister
Henry Pierce
9:41.7h
Apr 23
STCE/STN Duel
15.
9
Memphis Patterson
Ed Narowki
Ethan Piercy
Jersey Chytla
9:48.3h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
Shot Put - 12lb
1.
11
Dylan Barrett
13.61m
PR
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
2.
10
Logan Flesch
12.12m
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
3.
12
Ryan Barfield
11.73m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
4.
11
Alex Cox
11.56m
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
5.
10
Caleb Johnson
10.78m
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
6.
9
Adrian Ramos
10.01m
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
7.
10
Travis Jakl
9.91m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
8.
9
Evan Infante
9.80m
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
9.
10
Andrew Leonard
9.66m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
10.
9
Josh Schweizer
9.25m
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
Discus - 1.6kg
1.
10
Logan Flesch
39.07m
PR
Apr 13
John Bell Invitational
2.
11
Dylan Barrett
38.66m
Apr 13
John Bell Invitational
3.
12
Ryan Barfield
36.96m
PR
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
4.
10
Caleb Johnson
35.13m
PR
Apr 26
Red Ribbon Invitational
5.
11
Alex Cox
33.85m
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
6.
10
Travis Jakl
30.05m
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
7.
9
Josh Schweizer
25.55m
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
8.
9
Adrian Ramos
24.40m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
9.
9
Evan Infante
24.38m
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
10.
10
Andrew Leonard
23.44m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
High Jump
1.
12
Alek Crawford
1.93m
PR
Apr 20
Red Grange Invitational
2.
9
Ian Heilers
1.80m
PR
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
3.
9
JD Thompson
1.45m
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
Pole Vault
1.
11
Robert Nitsch
3.66m
PR
Apr 6
Elmore McCornack Invite
12
Max Flesch
3.66m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
3.
12
Nate Vessele
3.51m
Apr 13
John Bell Invitational
4.
9
Josh Perry
3.10m
PR
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
5.
9
George Holm
2.79m
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
6.
9
JD Thompson
2.44m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
7.
9
Samual Machek
2.21m
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
Long Jump
1.
10
Marion Espinoza
6.05m
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
2.
11
Keegan O'Brien
5.82m
PR
May 3
Kane County Boys
3.
11
Antonio Perez
5.74m
PR
Apr 20
Red Grange Invitational
4.
12
Brandon Rodriguez
5.67m
PR
Apr 20
Red Grange Invitational
5.
10
Tilak Patel
5.49m
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
6.
10
Jack Algrim
5.42m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
11
Brian Lingard
5.42m
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
8.
10
Justin Throneburg
5.33m
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
9.
11
Jon Dufresne
5.16m
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
10.
10
Max Herman
5.03m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
11.
9
Ryan Baes
5.00m
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
12.
10
Anuj Suvarna
4.88m
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
13.
9
Mario Sanchez
4.83m
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
14.
10
David Dela cruz
4.74m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
15.
11
Zach Doerr
4.57m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
16.
9
Jackson Stange
4.14m
PR
May 4
Tri City Open "Gatorade" Meet
Triple Jump
1.
9
Ryan Baes
12.35m
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
2.
10
Andrew Jennings
11.94m
PR
May 10
DuKane Conference Outdoor Boys Championships
3.
10
Justin Throneburg
11.51m
May 16
IHSA 3A Boys St.Charles North Sectional
4.
11
Jon Dufresne
11.48m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
5.
10
Brandon Jakl
11.20m
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
6.
10
Jack Algrim
11.10m
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
7.
10
Anuj Suvarna
10.58m
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
8.
10
Max Herman
10.57m
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
9.
9
Nathan Minear
10.55m
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
Womens
100 Meters
1.
12
Emily Nichols
12.52
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
2.
9
Victoria Kortan
12.88
(1.3)
PR
May 3
Dukane Girls Conference Championships
3.
10
Lexy Sayasane
13.14c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
4.
12
Katherine Frederick
13.44
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
5.
10
Nina Scoliere
13.46
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
6.
10
Elizabeth Towne
13.74c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
7.
10
Isabel Panek
13.90
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
8.
10
Blakely Kresl
13.94c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
9.
9
Tessa Miller
13.95
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
10.
9
Riley Brown
14.02
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
11.
11
Marina Lyon
14.04c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
12.
12
Katie O'Hara
14.64c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
13.
10
Madison Bandur
14.84c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
14.
10
Abigail Saxe
15.04c
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
15.
9
Elizabeth Virden
15.14c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
11
Angelina Galla
15.14c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
17.
9
Megan Perry
15.31
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
18.
10
Tabatha Franzetti
15.34c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
19.
9
Amelia DuCharm
17.94c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
200 Meters
1.
12
Katherine Frederick
26.90
(.1)
May 3
Dukane Girls Conference Championships
2.
10
Makenna Brown
26.98
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
3.
12
Emily Nichols
27.09
PR
Apr 26
43rd Annual Girls Kane County Meet
4.
10
Lexy Sayasane
28.32
Apr 12
Gus Scott Invitational
5.
9
Riley Brown
28.54c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
6.
10
Elizabeth Towne
28.64
(.8)
PR
May 3
Dukane Girls Conference Championships
7.
10
Nina Scoliere
28.67
PR
Apr 12
Gus Scott Invitational
8.
12
Lily Derain
28.94c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
9.
11
Melanie Williams
28.98
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
10.
9
Tessa Miller
29.44c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
9
Katie Kempff
29.44c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
12.
10
Isabel Panek
29.64
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
13.
12
Katie O'Hara
30.14c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
14.
10
Abigail Saxe
30.24c
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
15.
9
Ava Abbott
31.34c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
16.
9
Kelly Gonzalez
31.44c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
17.
10
Kyra Sever
31.81
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
18.
10
Samantha Santucci
32.04c
Apr 23
STCE/STN Duel
19.
10
Tabatha Franzetti
32.34c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
20.
9
Caroline Bauza
32.64c
Apr 23
STCE/STN Duel
21.
11
Angelina Galla
34.24c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
22.
9
Amelia DuCharm
37.74c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
400 Meters
1.
10
Venezia Munoz
1:02.42
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
2.
9
Amelia Bellizzi
1:04.28
Apr 12
Gus Scott Invitational
3.
11
Grace Jackson
1:05.34c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
4.
9
Gia Klasa
1:05.70
PR
May 3
Dukane Girls Conference Championships
5.
11
Melanie Williams
1:06.29
Apr 20
Carol Koszola Invitational
6.
11
Marina Lyon
1:06.33
PR
Apr 12
Gus Scott Invitational
7.
10
Isabel Panek
1:06.95
May 6
Huskie Junior Varsity Open
8.
10
Abigail Saxe
1:07.12
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
9.
12
Amber Lampkin
1:09.74c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
10.
9
Riley Brown
1:10.34c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
11.
9
Tessa Miller
1:10.44c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
12.
10
Chloe Post
1:10.75
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
13.
9
Ava Abbott
1:10.87
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
14.
11
Emma Walsh
1:11.34
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
15.
12
Anna Ford
1:12.54c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
16.
10
Madison Bandur
1:13.84c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
17.
11
Megan Wilbur
1:14.04c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
18.
10
Kate Gutierrez
1:16.14c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
19.
10
Samantha Santucci
1:18.54c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
20.
10
Kyra Sever
1:19.24c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
21.
9
Amelia DuCharm
1:25.64c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
22.
11
Sydney Varga
1:26.14c
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
800 Meters
1.
9
Amelia Bellizzi
2:24.68
May 3
Dukane Girls Conference Championships
2.
11
Grace Jackson
2:26.79
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
3.
10
Venezia Munoz
2:30.14
Apr 26
43rd Annual Girls Kane County Meet
4.
9
Gia Klasa
2:30.4h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
5.
12
Amber Lampkin
2:30.9h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
6.
12
Anna Ford
2:37.4h
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
7.
9
Laci Chivari
2:38.69
Apr 12
Gus Scott Invitational
8.
9
Ava Abbott
2:40.3h
Apr 23
STCE/STN Duel
9.
11
Megan Wilbur
2:41.07
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
10.
9
Faith Piercy
2:44.14
PR
Apr 12
Gus Scott Invitational
11.
9
Hannah Kilpatrick
2:46.21
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
12.
11
Emma Walsh
2:48.2h
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
13.
11
Melanie Williams
2:49.7h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
14.
9
Shauna Norgaard
2:54.47
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
15.
9
Marissa Di Palermo
2:55.06
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
16.
9
Sydney Tobin
2:57.9h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
17.
9
Elena Weber
2:58.5h
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
18.
11
Sydney Varga
2:59.45
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
19.
10
Kyra Sever
3:08.46
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
20.
9
Elizabeth Virden
3:09.3h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
1600 Meters
1.
10
Alice Abbott
5:08.61
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
2.
11
Grace Jackson
5:33.89
PR
Apr 12
Gus Scott Invitational
3.
9
Laci Chivari
5:49.16
PR
May 3
Dukane Girls Conference Championships
4.
10
Venezia Munoz
5:49.7h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
5.
9
Faith Piercy
5:49.75
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
6.
9
Hannah Kilpatrick
5:50.6h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
7.
12
Anna Ford
5:50.93
Apr 20
Carol Koszola Invitational
8.
11
Megan Wilbur
6:07.5h
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
9.
9
Marissa Di Palermo
6:11.6h
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
10.
11
Emma Walsh
6:17.28
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
11.
9
Shauna Norgaard
6:17.3h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
12.
11
Sydney Varga
6:40.53
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
13.
9
Elizabeth Virden
6:53.49
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
14.
9
Amelia DuCharm
7:07.52
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
15.
12
Matea Ramey
7:51.2h
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
3200 Meters
1.
10
Alice Abbott
10:49.21
PR
May 3
Dukane Girls Conference Championships
2.
9
Hannah Kilpatrick
12:05.16
May 9
IHSA 3A Girls Metea Valley Sectional
3.
12
Amber Lampkin
12:33.54
Apr 20
Carol Koszola Invitational
4.
9
Laci Chivari
12:34.08
PR
Apr 26
43rd Annual Girls Kane County Meet
5.
9
Faith Piercy
12:48.5h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
6.
9
Shauna Norgaard
12:58.13
PR
Apr 20
Carol Koszola Invitational
7.
11
Emma Walsh
13:38.57
PR
Apr 12
Gus Scott Invitational
8.
11
Sydney Varga
14:01.7h
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
100m Hurdles - 33"
1.
10
Lauren Swartz
16.88
PR
Apr 12
Gus Scott Invitational
2.
10
Samantha Santucci
16.95
(1.9)
May 3
Dukane Girls Conference Championships
3.
12
Lily Derain
16.96
May 9
IHSA 3A Girls Metea Valley Sectional
4.
9
Caroline Bauza
18.84c
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
5.
9
Natalie Grimaldo
20.12
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Emily Nichols
46.69
May 9
IHSA 3A Girls Metea Valley Sectional
2.
10
Lauren Swartz
47.66
Apr 20
Carol Koszola Invitational
3.
12
Lily Derain
47.94
May 9
IHSA 3A Girls Metea Valley Sectional
4.
9
Natalie Grimaldo
52.94c
Apr 23
STCE/STN Duel
5.
10
Samantha Santucci
53.04c
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
6.
9
Caroline Bauza
57.24c
Apr 23
STCE/STN Duel
4x100 Relay
1.
Emily Nichols
Katherine Frederick
Victoria Kortan
Lauren Swartz
50.36
May 9
IHSA 3A Girls Metea Valley Sectional
2.
Victoria Kortan
Lexy Sayasane
Lauren Swartz
Emily Nichols
50.86
Apr 26
43rd Annual Girls Kane County Meet
3.
Emily Nichols
Lauren Swartz
Katherine Frederick
Makenna Brown
50.94c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
4.
Relay Team
51.08
Apr 20
Carol Koszola Invitational
5.
Lexy Sayasane
Katherine Frederick
Lauren Swartz
Nina Scoliere
51.16
May 3
Dukane Girls Conference Championships
6.
Lauren Swartz
Makenna Brown
Katherine Frederick
Lexy Sayasane
51.37
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
7.
Tessa Miller
Riley Brown
Samantha Santucci
Abigail Saxe
55.34c
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
8.
Riley Brown
Tessa Miller
Elizabeth Towne
Isabel Panek
55.71
May 6
Huskie Junior Varsity Open
9.
Riley Brown
Tessa Miller
Isabel Panek
Elizabeth Towne
55.88
May 3
Dukane Girls Conference Championships
10.
Riley Brown
Marina Lyon
Kyra Sever
Madison Bandur
55.95
Apr 20
Carol Koszola Invitational
11.
Katie Kempff
Kate Gutierrez
Kyra Sever
Natalie Grimaldo
56.84c
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
12.
Katie Kempff
Kate Gutierrez
Elizabeth Virden
Kyra Sever
58.04c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
13.
Abigail Saxe
Elizabeth Virden
Kate Gutierrez
Kyra Sever
58.34c
Apr 23
STCE/STN Duel
14.
Megan Perry
Madison Bandur
Kelly Gonzalez
Tabatha Franzetti
1:00.14c
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
4x200 Relay -
1.
Victoria Kortan
Makenna Brown
Lauren Swartz
Nina Scoliere
1:47.78
Apr 26
43rd Annual Girls Kane County Meet
2.
Katherine Frederick
Makenna Brown
Victoria Kortan
Lauren Swartz
1:48.68
May 9
IHSA 3A Girls Metea Valley Sectional
3.
Lexy Sayasane
Makenna Brown
Nina Scoliere
Lauren Swartz
1:49.60
May 3
Dukane Girls Conference Championships
4.
Relay Team
1:50.53
Apr 20
Carol Koszola Invitational
5.
Elizabeth Towne
Tessa Miller
Madison Bandur
Riley Brown
1:57.28
Apr 20
Carol Koszola Invitational
6.
Abigail Saxe
Isabel Panek
Katie O'Hara
Melanie Williams
1:57.42
May 3
Dukane Girls Conference Championships
7.
Elizabeth Towne
Marina Lyon
Riley Brown
Madison Bandur
1:57.47
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
8.
Chloe Post
Tabatha Franzetti
Katie O'Hara
Riley Brown
2:00.2h
Apr 23
STCE/STN Duel
9.
Kyra Sever
Madison Bandur
Marina Lyon
Riley Brown
2:03.36
May 6
Huskie Junior Varsity Open
10.
Kate Gutierrez
Kyra Sever
Elizabeth Virden
Megan Perry
2:05.6h
Apr 23
STCE/STN Duel
4x400 Relay
1.
Lauren Swartz
Makenna Brown
Victoria Kortan
Emily Nichols
3:59.11
May 18
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
Emily Nichols
Victoria Kortan
Makenna Brown
Lauren Swartz
4:05.87
May 9
IHSA 3A Girls Metea Valley Sectional
3.
Relay Team
4:07.59
Apr 20
Carol Koszola Invitational
4.
Emily Nichols
Lauren Swartz
Katherine Frederick
Makenna Brown
4:09.4h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
5.
Makenna Brown
Lauren Swartz
Nina Scoliere
Venezia Munoz
4:11.41
Apr 26
43rd Annual Girls Kane County Meet
6.
Lily Derain
Lauren Swartz
Alice Abbott
Amelia Bellizzi
4:13.10
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
7.
Victoria Kortan
Venezia Munoz
Amelia Bellizzi
Emily Nichols
4:13.72
May 3
Dukane Girls Conference Championships
8.
Alice Abbott
Grace Jackson
Amelia Bellizzi
Gia Klasa
4:21.5h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
9.
Riley Brown
Marina Lyon
Chloe Post
Elizabeth Towne
4:30.3h
Apr 23
STCE/STN Duel
10.
Marina Lyon
Katie O'Hara
Ava Abbott
Abigail Saxe
4:31.29
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
11.
9
Faith Piercy
Laci Chivari
Gia Klasa
Amelia Bellizzi
4:31.9h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
12.
Abigail Saxe
Isabel Panek
Melanie Williams
Elizabeth Towne
4:32.6h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
13.
Marina Lyon
Abigail Saxe
Katie O'Hara
Isabel Panek
4:33.38
Apr 20
Carol Koszola Invitational
14.
Marina Lyon
Natalie Grimaldo
Abigail Saxe
Melanie Williams
4:34.39
May 3
Dukane Girls Conference Championships
15.
9
Riley Brown
Tessa Miller
Natalie Grimaldo
Ava Abbott
4:43.6h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
16.
Kate Gutierrez
Marina Lyon
Elizabeth Towne
Elizabeth Virden
4:49.3h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
17.
Kate Gutierrez
Kyra Sever
Elizabeth Virden
Ava Abbott
4:51.9h
Apr 23
STCE/STN Duel
18.
Grace Jackson
Hannah Kilpatrick
Sydney Tobin
Marissa Di Palermo
4:55.8h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
4x800 Relay
1.
Alice Abbott
Amelia Bellizzi
Grace Jackson
Venezia Munoz
9:53.0h
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
2.
Amber Lampkin
Faith Piercy
Gia Klasa
Ava Abbott
9:53.08
May 9
IHSA 3A Girls Metea Valley Sectional
3.
Gia Klasa
Hannah Kilpatrick
Amber Lampkin
Faith Piercy
10:03.51
May 3
Dukane Girls Conference Championships
4.
Amelia Bellizzi
Gia Klasa
Amber Lampkin
Alice Abbott
10:07.84
Apr 26
43rd Annual Girls Kane County Meet
5.
Hannah Kilpatrick
Gia Klasa
Amelia Bellizzi
Venezia Munoz
10:12.40
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
6.
Relay Team
10:25.67
Apr 20
Carol Koszola Invitational
7.
9
Gia Klasa
Faith Piercy
Laci Chivari
Amelia Bellizzi
10:28.4h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
8.
Ava Abbott
Anna Ford
Megan Wilbur
Emma Walsh
10:55.73
May 3
Dukane Girls Conference Championships
9.
Grace Jackson
Marissa Di Palermo
Sydney Tobin
Hannah Kilpatrick
11:13.3h
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
10.
Anna Ford
Megan Wilbur
Emma Walsh
Sydney Tobin
11:37.27
Apr 20
Carol Koszola Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Kalyn Wead
9.92m
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
2.
9
Mary Ramirez
9.87m
May 3
Dukane Girls Conference Championships
3.
10
Olivia Waxman
9.45m
May 3
Dukane Girls Conference Championships
4.
9
Emma Smith
8.23m
Apr 20
Carol Koszola Invitational
5.
12
Tylyn Aldridge
7.84m
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
6.
12
Jasmine Irving
7.47m
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
7.
10
Tabatha Franzetti
7.35m
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
8.
10
Allyson Barlan-Pagurayan
7.10m
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
9.
12
Adare Oconnor
6.79m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
10.
9
Ava Clark
6.54m
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
Discus - 1kg
1.
10
Olivia Waxman
31.57m
Apr 20
Carol Koszola Invitational
2.
10
Kalyn Wead
30.26m
Apr 23
STCE/STN Duel
3.
9
Emma Smith
25.87m
Apr 23
STCE/STN Duel
4.
9
Mary Ramirez
25.15m
Apr 12
Gus Scott Invitational
5.
12
Jasmine Irving
22.66m
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
6.
12
Tylyn Aldridge
21.44m
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
7.
10
Allyson Barlan-Pagurayan
20.69m
Apr 23
STCE/STN Duel
8.
12
Adare Oconnor
16.41m
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
9.
9
Ava Clark
16.38m
PR
May 6
Huskie Junior Varsity Open
10.
10
Megan Bent
14.85m
PR
Apr 9
St. Charles East vs. Batavia Boys and Girls Duel
High Jump
1.
9
Katie Kempff
1.60m
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
2.
10
Claire Otte
1.52m
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
3.
11
Emma Tousignant
1.30m
Apr 12
Gus Scott Invitational
Pole Vault
1.
12
Mikayla Weber
2.90m
PR
Apr 12
Gus Scott Invitational
2.
10
Alivia Silvestri
2.82m
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
3.
10
Blakely Kresl
2.67m
PR
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
4.
11
Emma Tousignant
2.51m
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
11
Charlene Baes
2.51m
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
6.
9
Elena Weber
2.36m
May 6
Huskie Junior Varsity Open
Long Jump
1.
10
Makenna Brown
5.01m
PR
Apr 23
STCE/STN Duel
2.
10
Alivia Silvestri
4.73m
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
3.
12
Emily Nichols
4.65m
Apr 23
STCE/STN Duel
4.
10
Nina Scoliere
4.44m
PR
Apr 12
Gus Scott Invitational
Triple Jump
1.
9
Katie Kempff
10.92m
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
2.
10
Makenna Brown
10.30m
PR
Apr 16
St. Charles East/Geneva Duel
3.
10
Alivia Silvestri
9.92m
Apr 6
Metea Valley Girls Invitational
4.
12
Katie O'Hara
9.22m
May 3
Dukane Girls Conference Championships
*Recent improvement