Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
1995
1993
1992
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Isaiah Edwards
12.27
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
12
Lukas Delany
12.41
PR
Apr 27
Gator Invite
3.
9
Jackson Jones
12.51
Apr 27
Gator Invite
4.
9
Nick Stearns
12.67
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
5.
9
Herbie Mann
12.77
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
6.
12
Jacob Elwell
13.11
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
200 Meters
1.
9
Jackson Jones
24.51
Apr 27
Gator Invite
2.
12
Lukas Delany
24.55
PR
Apr 27
Gator Invite
3.
10
Isaiah Edwards
25.29
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4.
9
Malachi Briscoe
25.72
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
400 Meters
1.
12
Matt Kosten
52.05
PR
Apr 27
Gator Invite
2.
10
Dewayne Heard-Perry
54.70
May 16
MPSSAA 4A East Regional
3.
12
Charles Burkes
55.42
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4.
11
Kai Holt
56.23
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
5.
9
Herbie Mann
1:00.91
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
800 Meters
1.
12
Matt Kosten
1:57.42
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
10
Nick Grooms
2:07.09
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
3.
10
Dewayne Heard-Perry
2:09.87
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4.
12
Brendan Woodworth
2:11.94
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
5.
10
Zachary Palma
2:16.11
PR
Apr 27
Gator Invite
1600 Meters
1.
11
Brandon Grabenstein
4:46.22
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
10
Nick Grooms
4:52.19
PR
Apr 27
Gator Invite
3.
10
Zachary Palma
4:59.19
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
4.
10
Kurt Perrygo
5:00.15
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
5.
12
Brendan Woodworth
5:06.37
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
6.
10
AJ Argobright
5:07.03
Apr 12
2019 Knight Invitational
3200 Meters
1.
9
Andrew Sukhram
10:56.90
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
10
Rory Coll
11:15.05
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
3.
9
WIll Standish
11:34.56
May 16
MPSSAA 4A East Regional
5000 Meters
1.
10
Zachary Palma
18:38.62
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
2.
10
Rory Coll
18:47.91
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jon Ely
20.23
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Charles Burkes
45.79
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
2.
12
Jon Ely
45.98
May 16
MPSSAA 4A East Regional
4x100 Relay
1.
Isaiah Edwards
Lukas Delany
Zach Connolly
Nick Stearns
48.03
Apr 12
2019 Knight Invitational
2.
Nick Stearns
Isaiah Edwards
Lukas Delany
Malachi Briscoe
48.35
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:36.58
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
Nick Stearns
Isaiah Edwards
Lukas Delany
Malachi Briscoe
1:44.71
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:31.54
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
Dewayne Heard-Perry
Brandon Grabenstein
Andrew Durst
Matt Kosten
3:42.68
Apr 12
2019 Knight Invitational
3.
Nick Grooms
Andrew Durst
Brandon Grabenstein
Dewayne Heard-Perry
3:44.11
Apr 27
Gator Invite
4.
Noah Eby
Nick Grooms
Brandon Grabenstein
Dewayne Heard-Perry
3:49.32
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:22.83
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
Andrew Durst
Noah Eby
Charles Burkes
Dewayne Heard-Perry
9:00.04
Apr 27
Gator Invite
3.
Zachary Palma
Noah Eby
Dewayne Heard-Perry
Rory Coll
9:18.88
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Will Kurtz
37' 3.5
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
2.
12
Kabir Baines-Shepard
35' 10.5
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
3.
9
Jacob Reeves
34' 5
Apr 12
2019 Knight Invitational
4.
10
Jacob Ersek
33' 11
May 16
MPSSAA 4A East Regional
Discus - 1.6kg
1.
9
Jacob Reeves
114' 5
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
11
Will Kurtz
108' 11
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
3.
10
Jacob Ersek
101' 7
May 16
MPSSAA 4A East Regional
High Jump
1.
9
Malachi Briscoe
5' 10
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
Long Jump
1.
9
Nick Stearns
19' 11
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
12
Lukas Delany
19' 7.5
PR
Apr 27
Gator Invite
Triple Jump
1.
12
Jacob Elwell
41' 6.25
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Emma Vezzosi
12.28
(3.1)
PR
May 25
MPSSAA 4A State Championships
2.
12
Breanne Mayor
13.34
PR
Apr 27
Gator Invite
3.
11
Riley Ferguson
13.83
May 16
MPSSAA 4A East Regional
4.
10
Tyler Vallandingham
13.99
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
5.
11
Rebecca Ollom
14.58
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
6.
10
Rebecca Vezzosi
14.60
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
200 Meters
1.
12
Emma Vezzosi
25.50
(.9)
PR
May 25
MPSSAA 4A State Championships
2.
11
Ella Muja
27.33
PR
Apr 27
Gator Invite
3.
11
Riley Ferguson
27.97
PR
Apr 27
Gator Invite
4.
10
Tyler Vallandingham
28.08
May 16
MPSSAA 4A East Regional
5.
9
Snyder Kira
28.37
PR
Apr 27
Gator Invite
6.
10
Rebecca Vezzosi
29.15
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
7.
11
Megan St. Laurent
29.27
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
400 Meters
1.
12
Renee Nosko
1:03.00
Apr 27
Gator Invite
2.
12
Emma Vezzosi
1:03.17
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
3.
12
Kristina Kowalik
1:03.50
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
11
Emily Snyder
1:03.50
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
5.
9
Snyder Kira
1:07.36
PR
Apr 27
Gator Invite
6.
10
Samantha Hotz
1:10.90
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
800 Meters
1.
11
Rachel Geiger
2:27.20
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
10
Nelle Ray
2:27.42
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
3.
11
Emily Snyder
2:28.17
Apr 27
Gator Invite
4.
11
Maddie Engel
2:35.07
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
5.
10
Megan Owen
2:38.83
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
6.
12
Valerie Fortescue
2:43.01
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
1600 Meters
1.
9
Parker O'Brien
5:24.66
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
10
Nelle Ray
5:39.85
Apr 27
Gator Invite
3.
11
Rachel Geiger
5:51.79
Apr 12
2019 Knight Invitational
4.
11
Olivia Whittington
5:55.56
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
5.
11
Madelyn Engel
6:03.93
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
6.
10
Megan Owen
6:05.94
Apr 12
2019 Knight Invitational
7.
9
Emma Traver
6:35.91
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
3200 Meters
1.
9
Parker O'Brien
12:12.88
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
2.
11
Hannah Haynes
13:12.48
Apr 27
Gator Invite
3.
9
Sophia Cadena
13:19.50
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
4.
11
Josi Pilkerton
14:11.19
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
5000 Meters
1.
11
Rachel Geiger
21:37.76
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
2.
9
Anna Kate Carrigg
21:52.44
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Megan St. Laurent
17.71
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
2.
12
Breanne Mayor
18.35
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Megan St. Laurent
49.26
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
12
Emily Imhof
56.30
PR
Apr 27
Gator Invite
400m Hurdles - 30"
1.
12
Emily Imhof
1:17.63
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
52.00
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
Breanne Mayor
Rebecca Vezzosi
Alex Ficalora
Ella Muja
54.04
Apr 12
2019 Knight Invitational
3.
Breanne Mayor
Rebecca Ollom
Casey Taff
Riley Ferguson
55.41
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4x200 Relay -
1.
Breanne Mayor
Renee Nosko
Ella Muja
Emma Vezzosi
1:45.87
May 25
MPSSAA 4A State Championships
2.
Relay Team
1:46.66
May 16
MPSSAA 4A East Regional
3.
Riley Ferguson
Breanne Mayor
Megan St. Laurent
Emma Vezzosi
1:49.45
Apr 27
Gator Invite
4.
Breanne Mayor
Riley Ferguson
Ella Muja
Megan St. Laurent
1:52.13
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
5.
Alex Ficalora
Rebecca Vezzosi
Rebecca Ollom
Emily Imhof
1:57.69
Apr 12
2019 Knight Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:04.53
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
Emily Snyder
Kristina Kowalik
Emma Vezzosi
Renee Nosko
4:08.59
May 25
MPSSAA 4A State Championships
3.
Kristina Kowalik
Emily Snyder
Parker O'Brien
Renee Nosko
4:14.73
Apr 27
Gator Invite
4.
Emily Snyder
Parker O'Brien
Kristina Kowalik
Renee Nosko
4:17.30
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
5.
Parker O'Brien
Megan St. Laurent
Snyder Kira
Emma Vezzosi
4:20.85
Apr 12
2019 Knight Invitational
4x800 Relay
1.
Nelle Ray
Parker O'Brien
Rachel Geiger
Emily Snyder
9:51.27
May 25
MPSSAA 4A State Championships
2.
Renee Nosko
Nelle Ray
Parker O'Brien
Emily Snyder
9:54.73
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
3.
Relay Team
9:55.06
May 16
MPSSAA 4A East Regional
4.
Rachel Geiger
Megan Owen
Madelyn Engel
Kristina Kowalik
10:28.72
Apr 27
Gator Invite
Shot Put - 4kg
1.
10
Katie O'Roark
27' 10
PR
Apr 27
Gator Invite
2.
9
Salome Latigo
26' 11
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Katie O'Roark
77' 7
Apr 27
Gator Invite
2.
9
Salome Latigo
72' 6
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
High Jump
1.
11
Megan St. Laurent
4' 8
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
2.
10
Casey Taff
4' 6
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
9
Alex Ficalora
4' 6
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
11
Maddie Argobright
4' 6
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
Long Jump
1.
11
Ella Muja
16' 8.75
PR
Apr 12
2019 Knight Invitational
2.
10
Rebecca Vezzosi
16' 4
PR
Apr 27
Gator Invite
Triple Jump
1.
11
Ella Muja
35' 0.25
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
2.
10
Rebecca Vezzosi
34' 3
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional
*Recent improvement