Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2000
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Wilson Funk
11.57
Apr 27
Gator Invite
10
Davindra Lewis
11.57
PR
May 7
Carroll County Championships
3.
12
Mitchell Kepler
11.60
PR
May 7
Carroll County Championships
4.
11
Nathan Mattingly
11.98
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
5.
11
Ethan Steele
12.12
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
6.
10
Ian Mullen
12.16
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
7.
10
Mason Sullivan
12.20
PR
May 3
Maverick Madness III
12
Jacob Fisher
12.20
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
9.
11
Cole Denis
12.22
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
10.
11
Jake Conklin
12.64c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
11.
11
Anthony Vacca
12.80
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
12.
12
Braeden Burnett
12.94c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
11
Chris Griffin
12.94c
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
14.
11
Brandon Haines
13.22
PR
May 9
Carroll County Open Championships
15.
12
Kyler Sunderland
13.24c
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
16.
12
Michael Wasicko
13.30
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
17.
10
Evan Walton
13.53
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
18.
10
Garrett Cox
13.59
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
19.
10
Sean Burk
13.71
PR
May 9
Carroll County Open Championships
20.
10
Kyle Sherfey
13.73
PR
May 9
Carroll County Open Championships
21.
10
Aj German
13.76
PR
May 9
Carroll County Open Championships
22.
9
Corbin Gooch
14.04c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
23.
12
Patrick Preston
14.05
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
24.
9
Finn McGann
14.06
PR
May 9
Carroll County Open Championships
25.
11
Joshua Savage
15.89
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
200 Meters
1.
12
Wilson Funk
22.96
May 3
Maverick Madness III
2.
10
Davindra Lewis
23.54
May 7
Carroll County Championships
3.
11
Ethan Steele
24.16
(1.6)
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
4.
10
Ian Mullen
24.73
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
5.
10
Mason Sullivan
24.82
PR
May 3
Maverick Madness III
6.
11
Anthony Vacca
25.24c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
12
Austin Foote
25.24c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
8.
11
Cole Denis
25.28
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
9.
12
Charlie Ferguson
25.44c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
11
Nathan Mattingly
25.44c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
11.
12
Braeden Burnett
26.64c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
12.
12
JP Neubert
26.74c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
13.
10
Christian Burke
26.94c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
14.
11
Brandon Haines
27.16
PR
May 9
Carroll County Open Championships
15.
12
Michael Wasicko
28.24c
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
16.
10
Pierce Neubert
28.86
PR
May 9
Carroll County Open Championships
17.
10
Sean Burk
29.04c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
18.
9
Brennan Gillis
30.82
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
400 Meters
1.
10
Ian Mullen
52.06
May 7
Carroll County Championships
2.
12
Charlie Ferguson
55.34c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
3.
12
Austin Foote
55.58
PR
Apr 6
Trojan Invitational
4.
11
Ethan Steele
57.49
PR
Mar 30
Tim Cook Memorial Invitational
5.
12
Braeden Burnett
57.74
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
6.
10
Evan Walton
58.09
PR
May 7
Carroll County Championships
7.
10
Christian Burke
58.24c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
8.
9
Corbin Gooch
1:05.78
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
9.
10
Pierce Neubert
1:05.89
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
800 Meters
1.
12
Charlie Ferguson
2:04.85
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
2.
10
Thomas Funka
2:07.12
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
3.
12
Austin Foote
2:08.87
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
4.
10
Ian Mullen
2:10.14
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
5.
12
JP Neubert
2:12.08
PR
May 7
Carroll County Championships
6.
10
Christian Burke
2:13.27
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
7.
10
Evan Walton
2:14.82
PR
May 7
Carroll County Championships
8.
11
Connor Burnett
2:20.86
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
9.
10
Brennan Burke
2:25.30
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
10.
10
Garrett Cox
2:25.50
PR
May 9
Carroll County Open Championships
11.
11
Ben Leimbach
2:25.95
PR
May 9
Carroll County Open Championships
12.
9
Justin Condon
2:27.23
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
13.
10
Matt Anderson
2:27.94
PR
May 9
Carroll County Open Championships
14.
12
Patrick Preston
2:35.63
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
15.
9
Austin Biscotti
2:36.8h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
16.
10
Pierce Neubert
2:40.24
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
17.
9
Wyatt Vanlandingham
2:41.7h
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
18.
10
Danny Dergham
2:42.8h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
19.
10
Sean Burk
2:43.56
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
20.
10
Jerry Thomas
2:45.9h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
21.
9
Zach Gaegler
2:47.2h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
22.
11
Logan Freter
2:54.0h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
23.
10
Matt Jaret
3:11.32
PR
May 9
Carroll County Open Championships
1600 Meters
1.
12
Charlie Ferguson
4:25.60
PR
May 25
MPSSAA 3A State Championships
2.
12
Austin Foote
4:41.43
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
3.
10
Christian Burke
4:49.03
May 3
Maverick Madness III
4.
12
JP Neubert
4:56.95
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
5.
9
Justin Condon
5:04.74
PR
May 3
Maverick Madness III
6.
10
Brennan Burke
5:04.78
PR
May 3
Maverick Madness III
7.
10
Thomas Funka
5:11.8h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
8.
10
Garrett Cox
5:16.40
PR
May 3
Maverick Madness III
9.
10
Matt Anderson
5:35.4h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
10.
11
Connor Burnett
5:36.5h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
11.
10
Danny Dergham
5:48.4h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
12.
9
Wyatt Vanlandingham
5:48.7h
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
13.
12
Patrick Preston
5:52.30
May 9
Carroll County Open Championships
14.
10
Pierce Neubert
5:54.6h
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
15.
9
Zach Gaegler
5:55.1h
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
16.
9
Austin Biscotti
6:03.49
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
17.
10
Jerry Thomas
6:07.9h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
18.
11
Logan Freter
6:51.55
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
19.
10
Matt Jaret
7:39.39
PR
May 9
Carroll County Open Championships
3200 Meters
1.
12
Charlie Ferguson
9:48.07
PR
May 25
MPSSAA 3A State Championships
2.
12
Austin Foote
10:06.85
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
3.
10
Christian Burke
10:36.02
PR
Apr 27
Gator Invite
4.
10
Thomas Funka
11:24.52
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
5.
9
Justin Condon
11:51.10
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
5000 Meters
1.
12
Charlie Ferguson
16:00.37
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
2.
12
Austin Foote
17:28.18
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jay Boggs
17.74c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
2.
11
Nathan Mattingly
19.05
PR
May 7
Carroll County Championships
300m Hurdles - 36"
1.
11
Nathan Mattingly
44.16
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
2.
12
Jay Boggs
45.64
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
2k Steeplechase
1.
12
Charlie Ferguson
6:52.40
PR
Apr 13
Woodward Relays
4x100 Relay
1.
Mitchell Kepler
Nathan Mattingly
Jacob Fisher
Wilson Funk
45.25
May 7
Carroll County Championships
2.
Mitchell Kepler
Nathan Mattingly
Jacob Fisher
Ethan Steele
45.75
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
3.
Mitchell Kepler
Davindra Lewis
Jacob Fisher
Wilson Funk
45.93
Apr 6
Trojan Invitational
4.
Ethan Steele
Davindra Lewis
Jacob Fisher
Wilson Funk
46.24c
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
5.
Ethan Steele
Wilson Funk
Jacob Fisher
Davindra Lewis
46.30
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
6.
Mitchell Kepler
Nathan Mattingly
Braeden Burnett
Davindra Lewis
47.06
Apr 27
Gator Invite
7.
Ethan Steele
Jay Boggs
Jacob Fisher
Mason Sullivan
48.51
Apr 13
Woodward Relays
8.
Mitchell Kepler
Ethan Steele
Jacob Fisher
Mason Sullivan
49.25
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
4x200 Relay -
1.
Danny Gillcrist
Ethan Steele
Jacob Fisher
Davindra Lewis
1:34.60
May 7
Carroll County Championships
2.
Mitchell Kepler
Jacob Fisher
Ethan Steele
Davindra Lewis
1:35.78
Apr 13
Woodward Relays
3.
Danny Gillcrist
Davindra Lewis
Jacob Fisher
Wilson Funk
1:37.04
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
4.
Danny Gillcrist
Davindra Lewis
Ethan Steele
Wilson Funk
1:37.27
May 3
Maverick Madness III
Danny Gillcrist
Ethan Steele
Braeden Burnett
Davindra Lewis
1:37.27
Apr 27
Gator Invite
6.
Danny Gillcrist
Mitchell Kepler
Ian Mullen
Nathan Mattingly
1:37.5h
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
7.
Danny Gillcrist
Ian Mullen
Davindra Lewis
Wilson Funk
1:38.03
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
8.
Mitchell Kepler
Mason Sullivan
Nathan Mattingly
Victor Leke
1:41.58
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4x400 Relay
1.
Wilson Funk
Austin Foote
Charlie Ferguson
Ian Mullen
3:30.34
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
2.
Wilson Funk
Charlie Ferguson
Austin Foote
Ian Mullen
3:33.23
Apr 27
Gator Invite
3.
Danny Gillcrist
Mason Sullivan
Ian Mullen
Braeden Burnett
3:39.09
May 7
Carroll County Championships
4.
Danny Gillcrist
Austin Foote
Austin Cartwright
Ian Mullen
3:41.16
Apr 6
Trojan Invitational
Danny Gillcrist
Austin Foote
Ian Mullen
Jay Boggs
3:41.16
Mar 30
Tim Cook Memorial Invitational
6.
Danny Gillcrist
Austin Foote
Jay Boggs
Ian Mullen
3:41.75
Apr 13
Woodward Relays
7.
Charlie Ferguson
JP Neubert
Christian Burke
Austin Foote
3:49.1h
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
8.
Danny Gillcrist
Ian Mullen
Victor Leke
Braeden Burnett
3:55.31
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4x800 Relay
1.
Charlie Ferguson
JP Neubert
Ian Mullen
Austin Foote
8:21.21
May 25
MPSSAA 3A State Championships
2.
Charlie Ferguson
Christian Burke
Ian Mullen
Austin Foote
8:41.42
Apr 6
Trojan Invitational
3.
JP Neubert
Evan Walton
Christian Burke
Thomas Funka
8:55.10
May 7
Carroll County Championships
4.
Charlie Ferguson
JP Neubert
Austin Foote
Christian Burke
8:56.0h
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
5.
JP Neubert
Connor Burnett
Brennan Burke
Evan Walton
9:30.68
Mar 30
Tim Cook Memorial Invitational
6.
JP Neubert
Evan Walton
Garrett Cox
Christian Burke
9:34.35
Apr 27
Gator Invite
7.
Connor Burnett
Justin Condon
Evan Walton
Ben Leimbach
9:46.81
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
8.
Thomas Funka
Pierce Neubert
Jerry Thomas
Brennan Burke
9:46.82
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
9.
Connor Burnett
Evan Walton
Thomas Funka
JP Neubert
9:53.32
Apr 13
Woodward Relays
10.
Matt Anderson
Connor Burnett
Logan Freter
Ben Leimbach
10:20.94
May 9
Carroll County Open Championships
11.
Garrett Cox
Finn McGann
Patrick Preston
Kyle Sherfey
10:30.0h
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
12.
Garrett Cox
Matt Anderson
Patrick Preston
Wyatt Vanlandingham
10:41.72
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
Ian Mullen
Davindra Lewis
Mitchell Kepler
Charlie Ferguson
3:44.57
Apr 13
Woodward Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Christian Burke
Ethan Steele
Evan Walton
Austin Foote
12:09.90
Apr 13
Woodward Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Jake Conklin
37' 11
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
12
Mitchell Kepler
36' 7.5
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
3.
12
Michael Wasicko
32' 4.5
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
4.
12
Patrick Preston
27' 5
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
5.
11
Joshua Savage
27' 2
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
6.
12
Ben Fedeli
26' 2
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
Discus - 1.6kg
1.
11
Jake Conklin
117' 9
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
2.
12
Wilson Funk
104' 6
PR
May 3
Maverick Madness III
3.
11
Micah LoPiccolo
103' 9
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
4.
12
Michael Wasicko
89' 6
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
5.
10
Garrett Cox
80' 8
PR
May 9
Carroll County Open Championships
High Jump
1.
12
Joey Petrowicz
5' 7
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
2.
12
Jay Boggs
5' 6
May 7
Carroll County Championships
3.
12
Charlie Ferguson
5' 3
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
4.
9
Corbin Gooch
5' 0
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
11
Chris Griffin
5' 0
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
6.
9
Austin Biscotti
4' 11
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
10
Evan Walton
4' 11
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
8.
9
Zach Gaegler
4' 10
May 9
Carroll County Open Championships
9.
10
Thomas Funka
4' 7
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
Pole Vault
1.
12
Joey Petrowicz
13' 9
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
2.
12
Danny Gillcrist
12' 4
May 7
Carroll County Championships
3.
10
Brad Brown
9' 0
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
4.
10
Jeremy Dunn
8' 6
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
10
Sean Burk
8' 6
PR
May 9
Carroll County Open Championships
10
Kyle Sherfey
8' 6
PR
May 9
Carroll County Open Championships
7.
10
Aj German
8' 0
PR
May 9
Carroll County Open Championships
Long Jump
1.
10
Davindra Lewis
20' 2
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
10
Ian Mullen
19' 1
Apr 27
Gator Invite
3.
11
Jake Conklin
17' 2.75
PR
May 7
Carroll County Championships
4.
11
Cole Denis
15' 11
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
Triple Jump
1.
12
Danny Gillcrist
38' 6.5
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
11
Jake Conklin
34' 11.25
PR
May 7
Carroll County Championships
3.
12
Jay Boggs
32' 3.5
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
4.
10
Pierce Neubert
30' 6.5
PR
May 9
Carroll County Open Championships
Womens
100 Meters
1.
12
Hannah Dintino
12.38
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
12
Camile White
12.61
PR
May 7
Carroll County Championships
3.
9
Kendall Johnson
13.14c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
4.
10
Ella Henline
13.34c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
5.
11
Jarrett Wagner
13.54
PR
May 9
Carroll County Open Championships
6.
10
Sabrina Phan
13.69
PR
May 7
Carroll County Championships
7.
10
Lydia Houle
14.01
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
8.
10
Aria Harvey
14.04c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
9.
9
Hannah Kepler
14.09
May 9
Carroll County Open Championships
10.
9
Taylor Coyle
14.12
PR
May 9
Carroll County Open Championships
11.
10
Julia Rogalski
14.13
PR
May 9
Carroll County Open Championships
12.
10
Emily Crowder
14.14c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
13.
12
Brie Dewan
14.24
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
9
Kailey Melendez
14.24c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
15.
12
Lindsay Marks
14.39
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
16.
9
Bridget Sheehy
14.42
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
17.
12
Alina Nowosielski
14.43
May 9
Carroll County Open Championships
18.
10
Bella Beacham
14.54
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
19.
9
Kylie McWilliams
14.57
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
20.
9
Kylie Garman
14.64c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
21.
9
Summer James
14.81
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
22.
10
Cameron Miller
14.90
PR
May 9
Carroll County Open Championships
23.
9
Megan Fique
14.94
May 9
Carroll County Open Championships
10
Carlee Prodoehl
14.94c
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
9
Kara Kelly
14.94
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
26.
10
Brooke Hodges
14.99
PR
May 9
Carroll County Open Championships
27.
9
Tara Meneely
15.11
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
28.
9
Sydney Ryan
15.14c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
29.
12
Kayla Dewan
15.17
PR
May 9
Carroll County Open Championships
30.
9
Emma Doan
15.31
PR
May 9
Carroll County Open Championships
31.
9
Hannah Freter
15.36
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
32.
9
Emma Hardesty
15.38
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
33.
9
Taylor Kerpentenoglu
15.44c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
34.
9
Kathryn Kilchenstein
15.62
PR
May 9
Carroll County Open Championships
35.
9
Ellie Yaider
15.67
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
36.
11
Juliana Maira
15.71
PR
May 9
Carroll County Open Championships
200 Meters
1.
12
Hannah Dintino
25.67
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
12
Camile White
26.22
PR
Apr 27
Gator Invite
3.
10
Emily Crowder
28.20
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
4.
10
Lydia Houle
28.54
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
5.
12
Morgan Fique
28.64
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
6.
12
Alina Nowosielski
28.81
PR
May 9
Carroll County Open Championships
7.
12
Lindsay Marks
28.93
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
8.
9
Bridget Sheehy
28.99
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
9.
11
Jarrett Wagner
29.05
PR
May 9
Carroll County Open Championships
10.
12
Brie Dewan
29.07
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
11.
12
Julia Wawrzynski
29.34c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
12.
10
Julia Rogalski
29.40
PR
May 9
Carroll County Open Championships
13.
9
Summer James
29.49
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
14.
10
Sabrina Phan
29.51
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
15.
10
Isabelle Gillcrist
29.64c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
16.
9
Hannah Kepler
29.78
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
17.
9
Kendall Johnson
29.94
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
18.
9
Taylor Coyle
29.98
PR
May 9
Carroll County Open Championships
19.
9
Kylie McWilliams
30.19
PR
May 9
Carroll County Open Championships
20.
9
Megan Fique
30.52
May 9
Carroll County Open Championships
21.
11
Cora Richardson
30.64c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
22.
12
Kayla Dewan
30.75
PR
May 9
Carroll County Open Championships
23.
10
Madeline McCabe
30.84c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
10
Ella Henline
30.84c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
10
Brooke Hodges
30.84c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
26.
10
Aria Harvey
31.14c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
27.
9
Emma Doan
31.16
PR
May 9
Carroll County Open Championships
28.
9
Tara Meneely
31.24c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
29.
9
Kylie Garman
31.54c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
30.
10
Cameron Miller
31.85
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
31.
9
Taylor Kerpentenoglu
32.16
PR
May 9
Carroll County Open Championships
32.
9
Kailey Melendez
32.22
PR
May 9
Carroll County Open Championships
33.
9
Sydney Ryan
32.62
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
34.
9
Emma Hardesty
32.64c
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
35.
9
Kathryn Kilchenstein
32.85
PR
May 9
Carroll County Open Championships
36.
9
Kara Kelly
33.14c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
37.
11
Juliana Maira
33.18
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
38.
11
Eva Gross
33.38
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
39.
9
Hannah Freter
33.44
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
40.
9
Ellie Yaider
33.48
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
41.
11
Helena Snyder
33.88
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
42.
11
Yael Ipina
36.14c
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
400 Meters
1.
10
Emily Crowder
1:01.18
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
10
Lydia Houle
1:02.11
May 7
Carroll County Championships
3.
9
Bridget Sheehy
1:02.79
PR
Mar 30
Tim Cook Memorial Invitational
4.
12
Lindsay Marks
1:03.07
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
5.
12
Brie Dewan
1:05.04c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
6.
12
Morgan Fique
1:06.03
PR
Apr 6
Trojan Invitational
7.
12
Julia Wawrzynski
1:06.80
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
8.
9
Summer James
1:07.04
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
9.
10
Ella Henline
1:08.18
PR
May 3
Maverick Madness III
10.
11
Cora Richardson
1:10.24c
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
11.
9
Kendall Johnson
1:12.12
May 9
Carroll County Open Championships
12.
10
Cameron Miller
1:12.64
PR
May 9
Carroll County Open Championships
13.
9
Kylie Garman
1:14.55
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
14.
9
Kylie McWilliams
1:15.04c
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
15.
9
Tara Meneely
1:16.79
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
16.
9
Hannah Freter
1:17.64
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
17.
11
Juliana Maira
1:17.91
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
800 Meters
1.
12
Julia Wawrzynski
2:31.02
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
2.
10
Lydia Houle
2:34.1h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
3.
12
Erin McGrath
2:36.8h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
4.
11
Cora Richardson
2:37.40
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
5.
9
Kylie Garman
2:44.71
PR
May 7
Carroll County Championships
6.
10
Isabella Crisafulli
2:57.84
PR
May 9
Carroll County Open Championships
7.
12
Clare Preston
2:58.55
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
8.
11
Abby Manning
3:01.47
PR
May 9
Carroll County Open Championships
9.
11
Kristina Kemp
3:14.40
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
10.
9
Sydney Kerr
3:24.27
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
11.
9
Reagan Cole
3:28.51
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
12.
10
Maria James
3:33.08
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
1600 Meters
1.
12
Erin McGrath
5:31.08
PR
Mar 30
Tim Cook Memorial Invitational
2.
12
Julia Wawrzynski
5:51.5h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
3.
11
Cora Richardson
5:56.0h
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
4.
9
Maddie Arbaugh
6:06.35
May 7
Carroll County Championships
5.
11
Kristina Kemp
6:18.49
Apr 27
Gator Invite
6.
11
Abby Manning
6:18.59
PR
May 9
Carroll County Open Championships
7.
12
Clare Preston
6:28.37
May 3
Maverick Madness III
8.
10
Isabella Crisafulli
6:38.87
PR
Mar 30
Tim Cook Memorial Invitational
9.
9
Sydney Kerr
6:49.30
PR
May 9
Carroll County Open Championships
10.
10
Maria James
7:01.75
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
11.
9
Reagan Cole
7:01.77
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
3200 Meters
1.
12
Erin McGrath
12:09.76
Apr 27
Gator Invite
2.
12
Clare Preston
13:57.36
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
5000 Meters
1.
12
Erin McGrath
20:07.86
PR
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Hana Gross
17.60
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
11
Rachel Moberly
18.11
(2.8)
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
3.
10
Madeline McCabe
18.41
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
4.
10
Carlee Prodoehl
18.66
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
5.
11
Yael Ipina
21.24c
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
6.
11
Eva Gross
21.49
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
7.
11
Helena Snyder
22.15
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
300m Hurdles - 30"
1.
10
Carlee Prodoehl
50.77
PR
May 3
Maverick Madness III
2.
11
Hana Gross
54.25
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
3.
11
Rachel Moberly
54.48
May 3
Maverick Madness III
4.
10
Madeline McCabe
56.43
PR
May 7
Carroll County Championships
5.
12
Morgan Fique
58.30
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
6.
11
Eva Gross
1:04.66
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
4x100 Relay
1.
Hannah Dintino
Brie Dewan
Sabrina Phan
Camile White
51.43
Apr 27
Gator Invite
2.
Hannah Dintino
Lindsay Marks
Sabrina Phan
Camile White
51.47
May 25
MPSSAA 3A State Championships
3.
Jarrett Wagner
Lindsay Marks
Sabrina Phan
Camile White
51.93
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
4.
Hannah Dintino
Morgan Fique
Brie Dewan
Camile White
52.29
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
5.
Hannah Dintino
Morgan Fique
Sabrina Phan
Camile White
52.40
Apr 6
Trojan Invitational
6.
Sabrina Phan
Morgan Fique
Brie Dewan
Camile White
52.86
Mar 30
Tim Cook Memorial Invitational
7.
Sabrina Phan
Alina Nowosielski
Morgan Fique
Brie Dewan
53.67
Apr 13
Woodward Relays
8.
Ella Henline
Kayla Dewan
Jarrett Wagner
Alina Nowosielski
56.18
May 9
Carroll County Open Championships
9.
Brie Dewan
Kayla Dewan
Morgan Fique
Alina Nowosielski
56.48
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
10.
Julia Rogalski
Kendall Johnson
Ella Henline
Taylor Coyle
57.15
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
11.
Taylor Coyle
Cameron Miller
Emma Doan
Julia Rogalski
58.40
May 9
Carroll County Open Championships
12.
9
Kailey Melendez
Kathryn Kilchenstein
Hannah Freter
Kendall Johnson
1:00.49
May 9
Carroll County Open Championships
4x200 Relay -
1.
Hannah Dintino
Lydia Houle
Emily Crowder
Camile White
1:46.83
May 25
MPSSAA 3A State Championships
2.
Hannah Dintino
Bridget Sheehy
Lydia Houle
Camile White
1:47.71
Apr 6
Trojan Invitational
3.
Hannah Dintino
Bridget Sheehy
Brie Dewan
Camile White
1:48.97
May 7
Carroll County Championships
4.
Hannah Dintino
Lydia Houle
Bridget Sheehy
Camile White
1:49.0h
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
5.
Hannah Dintino
Bridget Sheehy
Emily Crowder
Camile White
1:50.16
Apr 27
Gator Invite
6.
-
Isabelle Gillcrist
Bridget Sheehy
Emily Crowder
Morgan Fique
1:51.03
Apr 13
Woodward Relays
7.
Hannah Dintino
Lindsay Marks
Morgan Fique
Brie Dewan
1:51.50
May 3
Maverick Madness III
8.
Brie Dewan
Bridget Sheehy
Jarrett Wagner
Alina Nowosielski
1:56.17
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
9.
Jarrett Wagner
Aria Harvey
Kylie McWilliams
Alina Nowosielski
2:01.03
May 9
Carroll County Open Championships
10.
9
Kailey Melendez
Kathryn Kilchenstein
Hannah Freter
Kylie Garman
2:11.2h
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
4x400 Relay
1.
Isabelle Gillcrist
Brie Dewan
Emily Crowder
Lydia Houle
4:11.18
May 25
MPSSAA 3A State Championships
2.
Isabelle Gillcrist
Bridget Sheehy
Emily Crowder
Lydia Houle
4:14.28
Apr 27
Gator Invite
3.
Brie Dewan
Bridget Sheehy
Emily Crowder
Lydia Houle
4:14.70
Apr 6
Trojan Invitational
4.
Isabelle Gillcrist
Bridget Sheehy
Emily Crowder
Brie Dewan
4:15.00
May 7
Carroll County Championships
5.
Kendall Johnson
Kylie Garman
Kylie McWilliams
Lydia Houle
4:25.56
Apr 13
Woodward Relays
6.
Lydia Houle
Bridget Sheehy
Alina Nowosielski
Lindsay Marks
4:26.69
Mar 30
Tim Cook Memorial Invitational
7.
Lydia Houle
Bridget Sheehy
Julia Rogalski
Summer James
4:33.56
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
8.
Ella Henline
Kendall Johnson
Kylie Garman
Kylie McWilliams
4:47.93
Apr 6
Trojan Invitational
4x800 Relay
1.
Erin McGrath
Lydia Houle
Cora Richardson
Julia Wawrzynski
10:15.29
May 25
MPSSAA 3A State Championships
2.
Erin McGrath
Julia Wawrzynski
Cora Richardson
Lydia Houle
10:17.81
May 3
Maverick Madness III
3.
Summer James
Julia Wawrzynski
Kylie Garman
Cora Richardson
10:33.55
May 7
Carroll County Championships
4.
Cora Richardson
Julia Wawrzynski
Summer James
Erin McGrath
10:55.79
Apr 6
Trojan Invitational
5.
Maddie Arbaugh
Cora Richardson
Julia Wawrzynski
Kristina Kemp
10:58.99
Mar 30
Tim Cook Memorial Invitational
6.
Cora Richardson
Isabella Crisafulli
Summer James
Erin McGrath
11:02.76
Apr 13
Woodward Relays
7.
Cora Richardson
Julia Wawrzynski
Maddie Arbaugh
Summer James
11:05.66
Apr 27
Gator Invite
8.
Cora Richardson
Maddie Arbaugh
Abby Manning
Olivia Crowder
11:45.51
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4x1600 Relay
1.
Kristina Kemp
Abby Manning
Clare Preston
Isabella Crisafulli
26:51.29
Apr 13
Woodward Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Lindsay Marks
Morgan Fique
Ella Henline
Kylie Garman
4:50.67
Apr 27
Gator Invite
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
Bridget Sheehy
Camile White
Emily Crowder
Lydia Houle
4:38.21
Apr 13
Woodward Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Cora Richardson
Kylie Garman
Summer James
Erin McGrath
14:19.75
Apr 13
Woodward Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Hana Gross
Kayla Dewan
Madeline McCabe
Sabrina Phan
1:18.30
Apr 13
Woodward Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Katie Devilbiss
33' 10.5
PR
May 25
MPSSAA 3A State Championships
2.
10
Maria James
22' 0.25
PR
May 15
3a West Regional Championship (Day 2)
Discus - 1kg
1.
11
Katie Devilbiss
112' 1
PR
Apr 13
Woodward Relays
2.
9
Taylor Coyle
72' 9
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
3.
10
Emily Crowder
64' 1
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
High Jump
1.
12
Madison Beakes
4' 8
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
12
Morgan Fique
4' 5
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
3.
9
Kylie McWilliams
4' 3
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
4.
9
Megan Fique
4' 1
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
Pole Vault
1.
10
Bella Beacham
7' 6
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
2.
9
Summer James
7' 0
Apr 27
Gator Invite
Long Jump
1.
11
Hana Gross
16' 6.25
PR
May 7
Carroll County Championships
2.
10
Sabrina Phan
15' 6.25
PR
Apr 27
Gator Invite
3.
12
Camile White
14' 2.25
Mar 23
Sea Hawk T & F Invitational
4.
11
Helena Snyder
11' 10
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
5.
9
Hannah Kepler
11' 7.5
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
6.
11
Juliana Maira
11' 6
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
7.
9
Kylie McWilliams
11' 2.5
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
8.
10
Isabella Crisafulli
11' 0.25
PR
May 9
Carroll County Open Championships
9.
11
Jarrett Wagner
10' 11
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
10.
10
Ella Henline
10' 1.5
PR
Apr 17
SC-Westminster-Winters Mill Tri Meet
11.
10
Brooke Hodges
9' 9
PR
Apr 10
FSK-M Valley-Westminster-Winters Mill
Triple Jump
1.
10
Paige Miranda
31' 7.25
PR
May 9
Carroll County Open Championships
2.
10
Karissa Miranda
31' 2.5
PR
May 9
Carroll County Open Championships
3.
9
Bridget Sheehy
29' 4
PR
Apr 3
Liberty-SC-ManValley-Westminster Quad Meet
4.
9
Hannah Kepler
28' 1.5
PR
May 9
Carroll County Open Championships
*Recent improvement