Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
9
Charlie Vogt
7.52
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
2.
12
Lenny Herrmann
7.54
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
3.
12
Melih Hemia
8.02
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
100 Meters
1.
12
Brayden Tracy
11.4h
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
2.
12
James Connell
11.6h
Apr 8
Deerfield Mini Invite
3.
9
Charlie Vogt
11.9h
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
4.
12
Lenny Herrmann
12.20
PR
May 3
Beloit Daily News
5.
11
Zac Unseth
12.2h
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
12
Melih Hemia
12.2h
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
7.
12
Bailey Paulson
13.2h
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
8.
11
Caden Lawrence
13.8h
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
9.
10
Isaac Morris
20.29
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
100 Meters - Wheelchair
1.
10
Isaac Morris
21.42
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
200 Meters
1.
12
Brayden Tracy
23.14
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
12
James Connell
24.09
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
3.
9
Charlie Vogt
25.22
PR
May 3
Beloit Daily News
4.
12
Lenny Herrmann
25.2h
PR
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
5.
10
Luke Schwengels
26.1h
Apr 8
Deerfield Mini Invite
6.
12
Annibal Martins
26.5h
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
7.
12
Melih Hemia
27.23
PR
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
8.
11
Zac Unseth
27.75
PR
Apr 13
Parkview Don Albright Invite
9.
12
Alessandro Sodano
27.8h
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
10.
12
Keagan Hays
29.3h
PR
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
11.
11
Caden Lawrence
30.2h
PR
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
400 Meters
1.
12
James Connell
55.30
PR
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
2.
10
Luke Schwengels
56.69
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
3.
12
Noah Lutzke
56.6h
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
4.
12
Melih Hemia
57.94
PR
May 10
Trailways Conference Meet
5.
9
Charlie Vogt
58.87
PR
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
6.
9
Zander Wilson
1:00.24
PR
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
7.
12
Keagan Hays
1:02.86
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
8.
10
Isaac Morris
1:28.45
PR
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
400 Meters - Wheelchair
1.
10
Isaac Morris
1:27.14
PR
May 3
Beloit Daily News
800 Meters
1.
12
Noah Lutzke
2:06.01
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
12
Rex Brenum
2:20.31
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
3.
9
Zander Wilson
2:20.95
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
4.
10
Avery Crane
2:23.62
PR
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
5.
10
Ben Jackson
2:29.78
PR
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
6.
12
Keagan Hays
2:36.73
PR
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
7.
11
Anthony Terrones
2:45.0h
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
8.
10
Kodee Smith
2:47.26
PR
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
9.
10
Isaac Morris
2:50.15
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
800 Meters - Wheelchair
1.
10
Isaac Morris
2:49.67
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
1600 Meters
1.
12
Noah Lutzke
4:54.77
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
2.
10
Avery Crane
5:14.6h
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
3.
10
Ben Jackson
5:27.11
PR
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
4.
11
Anthony Terrones
5:32.32
Apr 13
Parkview Don Albright Invite
5.
10
Isaac Morris
5:51.86
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
6.
10
Kodee Smith
6:01.0h
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
1600 Meters - Wheelchair
1.
10
Isaac Morris
6:06.96
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
3200 Meters
1.
12
Noah Lutzke
10:59.09
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
2.
10
Avery Crane
11:02.97
Apr 26
Bulldog Invite
3.
10
Ben Jackson
11:46.23
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
4.
11
Anthony Terrones
12:01.0h
PR
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
110m Hurdles - 39"
1.
9
Noah Flood-Elyafi
21.96
PR
May 3
Beloit Daily News
300m Hurdles - 36"
1.
12
Travis Calkins
47.68
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
4x100 Relay
1.
Chase Carratt
Charlie Vogt
James Connell
Brayden Tracy
44.79
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
Chase Carratt
James Connell
Charlie Vogt
Brayden Tracy
45.86
Apr 26
Bulldog Invite
3.
Chase Carratt
Calvin Barlass
Charlie Vogt
Brayden Tracy
47.03
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
4.
James Connell
Calvin Barlass
Charlie Vogt
Brayden Tracy
47.42
Apr 6
Clinton Relays
5.
Chase Carratt
Calvin Barlass
Zac Unseth
Brayden Tracy
48.6h
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
4x200 Relay -
1.
Lenny Herrmann
Luke Schwengels
Calvin Barlass
Zac Unseth
1:40.37
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
2.
Lenny Herrmann
Luke Schwengels
Zac Unseth
Calvin Barlass
1:40.60
May 3
Beloit Daily News
3.
Calvin Barlass
Zac Unseth
Charlie Vogt
Lenny Herrmann
1:40.75
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
4.
Lenny Herrmann
Calvin Barlass
Luke Schwengels
Zac Unseth
1:42.17
Apr 26
Bulldog Invite
5.
Zac Unseth
Calvin Barlass
Charlie Vogt
Lenny Herrmann
1:42.7h
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
6.
Lenny Herrmann
Annibal Martins
Alessandro Sodano
Melih Hemia
1:47.59
Apr 6
Clinton Relays
7.
Zac Unseth
Annibal Martins
Alessandro Sodano
Melih Hemia
1:49.76
Apr 13
Parkview Don Albright Invite
4x400 Relay
1.
Noah Lutzke
Luke Schwengels
Zac Unseth
James Connell
3:42.75
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
Noah Lutzke
Luke Schwengels
Charlie Vogt
James Connell
3:49.51
May 10
Trailways Conference Meet
3.
Luke Schwengels
Charlie Vogt
Noah Lutzke
James Connell
3:50.43
May 3
Beloit Daily News
4.
Charlie Vogt
Zander Wilson
Avery Crane
Luke Schwengels
3:57.95
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
5.
Rex Brenum
Zander Wilson
Luke Schwengels
Zac Unseth
3:59.40
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
6.
Luke Schwengels
Charlie Vogt
Rex Brenum
Zander Wilson
3:59.48
Apr 26
Bulldog Invite
7.
Noah Lutzke
Luke Schwengels
Anthony Terrones
Rex Brenum
4:06.7h
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
8.
Rex Brenum
Anthony Terrones
Keagan Hays
Noah Lutzke
4:08.2h
Apr 8
Deerfield Mini Invite
9.
Zac Unseth
Noah Flood-Elyafi
Keagan Hays
Travis Calkins
4:17.5h
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
10.
Alessandro Sodano
Melih Hemia
Annibal Martins
Lenny Herrmann
4:18.9h
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
11.
Rex Brenum
Zander Wilson
Kodee Smith
Ben Jackson
4:31.8h
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
4x800 Relay
1.
Avery Crane
Zander Wilson
Rex Brenum
Anthony Terrones
9:34.51
May 10
Trailways Conference Meet
2.
Rex Brenum
Avery Crane
Anthony Terrones
Zander Wilson
9:35.78
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
3.
Avery Crane
Rex Brenum
Anthony Terrones
Zander Wilson
9:41.80
Apr 26
Bulldog Invite
4.
Anthony Terrones
Rex Brenum
Zander Wilson
Avery Crane
9:54.42
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
5.
Avery Crane
Anthony Terrones
Rex Brenum
Zander Wilson
9:58.3h
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
6.
Rex Brenum
Anthony Terrones
Avery Crane
Keagan Hays
10:16.99
Apr 6
Clinton Relays
7.
Rex Brenum
Zander Wilson
Kodee Smith
Keagan Hays
10:21.2h
Apr 8
Deerfield Mini Invite
8.
Rex Brenum
Zander Wilson
Ben Jackson
Avery Crane
10:29.86
Apr 13
Parkview Don Albright Invite
9.
Kodee Smith
Zander Wilson
Rex Brenum
Anthony Terrones
10:38.0h
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
James Connell
Charlie Vogt
Brayden Tracy
Noah Lutzke
4:02.24
Apr 6
Clinton Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Avery Crane
Keagan Hays
Rex Brenum
Anthony Terrones
13:14.70
Apr 6
Clinton Relays
2.
Ben Jackson
Zander Wilson
Rex Brenum
Anthony Terrones
13:29.54
May 3
Beloit Daily News
Shot Put - 12lb
1.
12
Chase Carratt
38' 9.75
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
2.
12
Travis Calkins
33' 9
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
3.
12
John Yacyszyn
29' 11
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
4.
10
Isaac Morris
25' 7
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
Shot Put - 12lb Wheelchair
1.
10
Isaac Morris
26' 1
PR
May 3
Beloit Daily News
Discus - 1.6kg
1.
12
Chase Carratt
117' 1
PR
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
2.
12
Travis Calkins
97' 11
Apr 8
Deerfield Mini Invite
3.
12
Annibal Martins
86' 0
PR
Apr 13
Parkview Don Albright Invite
4.
11
Caden Lawrence
83' 3
PR
Apr 13
Parkview Don Albright Invite
High Jump
1.
12
Travis Calkins
5' 4
Apr 13
Parkview Don Albright Invite
2.
12
Alessandro Sodano
5' 2
PR
Apr 6
Clinton Relays
3.
9
Noah Flood-Elyafi
5' 0
Apr 8
Deerfield Mini Invite
11
Calvin Barlass
5' 0
PR
Apr 13
Parkview Don Albright Invite
Pole Vault
1.
12
Annibal Martins
9' 6
PR
Apr 6
Clinton Relays
10
Luke Schwengels
9' 6
May 3
Beloit Daily News
3.
12
Melih Hemia
9' 0
PR
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
Long Jump
1.
11
Calvin Barlass
17' 11.5
PR
Apr 26
Bulldog Invite
2.
12
Lenny Herrmann
17' 10.75
PR
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
3.
12
Travis Calkins
17' 8.5
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
4.
12
Chase Carratt
16' 11.25
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
5.
12
Alessandro Sodano
16' 1.75
PR
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
6.
12
Melih Hemia
16' 1.25
PR
Apr 6
Clinton Relays
7.
12
Annibal Martins
15' 6
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
8.
10
Luke Schwengels
15' 4.25
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
9.
12
Keagan Hays
13' 5.5
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
10.
11
Caden Lawrence
12' 11.5
PR
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
11.
12
Bailey Paulson
12' 10.5
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
Triple Jump
1.
11
Zac Unseth
36' 6
PR
May 10
Trailways Conference Meet
2.
12
Travis Calkins
36' 5.25
Apr 6
Clinton Relays
3.
12
Melih Hemia
35' 5
PR
Apr 13
Parkview Don Albright Invite
4.
9
Noah Flood-Elyafi
34' 5.25
Apr 6
Clinton Relays
5.
12
Bailey Paulson
27' 11
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
Womens
55 Meter Dash
1.
11
Selam Cruger
8.11
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
100 Meters
1.
11
Selam Cruger
13.42
PR
May 3
Beloit Daily News
2.
9
Emma Nelson
15.2h
PR
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
200 Meters
1.
11
Selam Cruger
27.74
PR
May 23
WIAA D3 Bangor Sectional
2.
9
Jenna Olin
30.92
PR
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
3.
9
Emma Nelson
32.2h
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
4.
12
Lexy Olson
32.5h
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
5.
11
Kailynn Huff
43.29
PR
Mar 16
Tri-State Small School Invitational
400 Meters
1.
9
Jenna Olin
1:12.7h
PR
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
2.
10
Augie Pautsch
1:16.5h
PR
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
3.
10
Jennifer Ballmer
1:20.11
PR
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
4.
10
Brianna Gaulin
1:23.6h
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
800 Meters
1.
12
Lexy Olson
2:49.68
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
2.
9
Jenna Olin
2:53.95
PR
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
3.
10
Augie Pautsch
2:57.84
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
4.
10
Jennifer Ballmer
3:13.06
PR
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
5.
10
Brianna Gaulin
3:32.22
PR
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
1600 Meters
1.
12
Lexy Olson
6:01.02
May 10
Trailways Conference Meet
2.
10
Augie Pautsch
6:38.69
May 3
Beloit Daily News
3.
9
Jenna Olin
7:07.05
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
4.
10
Jennifer Ballmer
8:02.7h
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
3200 Meters
1.
12
Lexy Olson
13:10.57
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
2.
10
Brianna Gaulin
18:38.1h
PR
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
4x400 Relay
1.
Jenna Olin
Augie Pautsch
Lexy Olson
Emma Nelson
5:04.57
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
2.
Lexy Olson
Jenna Olin
Augie Pautsch
Emma Nelson
5:06.40
Apr 13
Parkview Don Albright Invite
3.
Jenna Olin
Augie Pautsch
Emma Nelson
Jenny Ballmer
5:10.1h
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
4.
Augie Pautsch
Lexy Olson
Jenna Olin
Emma Nelson
5:10.41
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
5.
Lexy Olson
Jenna Olin
Emma Nelson
Augie Pautsch
5:11.53
May 10
Trailways Conference Meet
6.
Augie Pautsch
Jenna Olin
Brianna Gaulin
Jenny Ballmer
5:29.9h
Apr 8
Deerfield Mini Invite
4x800 Relay
1.
Jenna Olin
Augie Pautsch
Jenny Ballmer
Brianna Gaulin
12:42.23
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
2.
Augie Pautsch
Jenna Olin
Jenny Ballmer
Brianna Gaulin
13:06.03
May 10
Trailways Conference Meet
3.
Augie Pautsch
Jenny Ballmer
Brianna Gaulin
Jenna Olin
13:09.37
Apr 6
Clinton Relays
4.
Jenna Olin
Jenny Ballmer
Brianna Gaulin
Augie Pautsch
13:18.61
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
5.
Augie Pautsch
Jenna Olin
Brianna Gaulin
Jenny Ballmer
13:41.8h
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
Jenna Olin
Augie Pautsch
Selam Cruger
Lexy Olson
5:20.51
Apr 6
Clinton Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Jenna Olin
Selam Cruger
Emma Nelson
Augie Pautsch
16:12.36
Apr 6
Clinton Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Sarah Baker
31' 1.5
May 20
WIAA D3 Regional - Darlington
2.
12
Mackenzie Kundert
30' 6
May 10
Trailways Conference Meet
3.
9
Jenna Olin
26' 7.25
May 3
Beloit Daily News
4.
10
Danica Boogaard
24' 6
PR
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
5.
11
Kailynn Huff
19' 3
PR
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
6.
10
Zoe Buster
15' 6.5
PR
May 7
Trailways South Division VARSITY Meet
Discus - 1kg
1.
12
Sarah Baker
107' 6
PR
May 3
Beloit Daily News
2.
12
Mackenzie Kundert
96' 5
Apr 8
Deerfield Mini Invite
3.
10
Danica Boogaard
74' 0
PR
May 16
9/10 Blue Devil Invitational
4.
11
Kailynn Huff
52' 7
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
5.
10
Zoe Buster
35' 4
PR
May 3
Beloit Daily News
Pole Vault
1.
10
Jennifer Ballmer
6' 0
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
10
Brianna Gaulin
6' 0
PR
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
10
Augie Pautsch
6' 0
PR
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
Long Jump
1.
11
Selam Cruger
15' 4.75
PR
May 3
Beloit Daily News
2.
9
Jenna Olin
13' 0
PR
Apr 15
Madison Tri-Op Conference Dual
12
Mackenzie Kundert
13' 0
Apr 23
Deerfield Trailways Triple Dual
4.
9
Emma Nelson
12' 3.25
PR
Apr 8
Deerfield Mini Invite
Triple Jump
1.
11
Selam Cruger
33' 6.5
PR
Apr 26
Bulldog Invite
*Recent improvement