Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Indoor
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Sheldon Flanary
10.5h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
2.
11
River Osen
10.9h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
3.
11
Bryson Schuldies
11.2h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
12
MJ Brooks
11.2h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
5.
12
Trajan Holtzen
11.4h
PR
Apr 3
JV only @ CR
12
Hudson Pierce
11.4h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
7.
9
Aaron Seitz
11.6h
May 2
Battle for Blue Lakes
8.
12
Jason Aguayo
11.7h
PR
Mar 15
CR quad
9.
9
Ethan Seitz
11.8h
PR
Apr 3
JV only @ CR
10.
10
Cameron Higley
11.9h
Mar 15
CR quad
11
Mohamed Mohamed
11.9h
PR
Mar 1
CR time Trials
12.
9
Ashdin Milligan
12.0h
PR
Apr 3
JV only @ CR
12
Eric Casper
12.0h
Mar 1
CR time Trials
14.
9
Lucas Hildebrandt
12.1h
Mar 15
CR quad
12
Mohamad Eidway
12.1h
PR
Mar 1
CR time Trials
16.
12
Oscar Gutierrez
12.2h
PR
Mar 15
CR quad
12
Parker Scholes
12.2h
PR
Mar 1
CR time Trials
18.
11
Liam Quigley
12.3h
PR
Mar 15
CR quad
19.
11
Sebastian Kondracki
12.58
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
20.
12
Justin Salisbury
12.5h
PR
Mar 15
CR quad
9
Kiefer Harbaugh
12.5h
Mar 15
CR quad
22.
9
Russell Ricks
12.6h
Apr 3
JV only @ CR
12
Gage King
12.6h
Mar 1
CR time Trials
24.
12
Enock Makasi
12.88
Apr 17
Mountain Home JV Meet
25.
12
Brady Whipple
12.91
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
26.
11
Ali Abdulhadi
12.93
Apr 17
Mountain Home JV Meet
27.
12
Jaxon Packer
12.97
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
28.
12
Hamilton Lavin
12.9h
PR
Mar 1
CR time Trials
10
Brody Osen
12.9h
Mar 15
CR quad
30.
10
Waleed Adom
13.0h
Mar 15
CR quad
31.
11
Juan Juarez
13.53
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
32.
11
Marcus Cantu
13.3h
PR
Apr 3
JV only @ CR
11
James Jones
13.3h
Mar 1
CR time Trials
34.
9
Ben Heider
13.68
Apr 17
Mountain Home JV Meet
35.
12
Martin Tran
13.5h
PR
Mar 1
CR time Trials
36.
12
Devin Burk
13.6h
PR
Mar 1
CR time Trials
37.
9
Jayden Pennington
13.7h
PR
Mar 15
CR quad
38.
9
Conner Lynch
13.95
Apr 17
Mountain Home JV Meet
39.
9
Samuel Lupumba
13.8h
Mar 15
CR quad
11
Packer Barlow
13.8h
Mar 1
CR time Trials
41.
9
Jordan Seal
13.9h
PR
Mar 15
CR quad
42.
11
Yonas Kindeya
14.1h
PR
Mar 15
CR quad
43.
11
Taylon Hayes
14.3h
PR
Mar 1
CR time Trials
11
Weston Casdorph
14.3h
PR
Mar 1
CR time Trials
200 Meters
1.
11
Sheldon Flanary
21.2h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
2.
12
Eric Casper
23.3h
Mar 15
CR quad
12
MJ Brooks
23.3h
May 2
Battle for Blue Lakes
4.
12
Hudson Pierce
23.5h
PR
Mar 21
CR tri
5.
12
Jason Aguayo
24.10
PR
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
6.
12
Trajan Holtzen
23.9h
Mar 21
CR tri
7.
10
Cameron Higley
24.2h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
8.
11
River Osen
24.6h
PR
Apr 19
Great Basin Conference Meet
9.
9
Aaron Seitz
25.06
Apr 17
Mountain Home JV Meet
10.
12
Mohamad Eidway
25.0h
Mar 1
CR time Trials
11.
9
Ashdin Milligan
25.56
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
12.
12
Jaxon Packer
25.4h
PR
Apr 3
JV only @ CR
13.
9
Ethan Seitz
25.6h
Apr 3
JV only @ CR
14.
11
Ali Abdulhadi
25.9h
Apr 3
JV only @ CR
15.
9
Lucas Hildebrandt
26.3h
PR
Apr 3
JV only @ CR
16.
12
Oscar Gutierrez
26.4h
PR
Mar 21
CR tri
17.
9
Kiefer Harbaugh
26.80
Apr 17
Mountain Home JV Meet
18.
9
Santiago Romero
26.81
Apr 17
Mountain Home JV Meet
19.
9
Russell Ricks
26.99
Apr 17
Mountain Home JV Meet
20.
12
Brady Whipple
27.03
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
21.
11
Juan Juarez
27.3h
PR
Mar 15
CR quad
22.
11
Justus Stocks
27.64
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
23.
9
Braden Clark
27.75
Apr 17
Mountain Home JV Meet
24.
11
Narcisse Mubibyia
27.81
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
25.
12
Hamilton Lavin
27.7h
PR
Mar 1
CR time Trials
26.
12
Enock Makasi
28.11
Apr 17
Mountain Home JV Meet
27.
9
Conner Lynch
28.3h
Mar 21
CR tri
28.
11
Marcus Cantu
28.4h
PR
Mar 21
CR tri
29.
10
Waleed Adom
28.6h
Mar 1
CR time Trials
30.
11
Yonas Kindeya
30.85
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
400 Meters
1.
12
Trajan Holtzen
50.8h
PR
Apr 19
Great Basin Conference Meet
2.
12
Mohamad Eidway
52.9h
PR
Mar 21
CR tri
3.
11
Mohamed Mohamed
53.74
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
4.
11
Baylon Shirley
54.01
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
5.
12
Cesar Cervantes
54.1h
PR
Mar 21
CR tri
6.
12
Jason Aguayo
54.71
PR
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
7.
12
Eric Casper
55.0h
PR
Mar 21
CR tri
8.
11
Sheldon Flanary
55.1h
Mar 21
CR tri
9.
9
Aaron Seitz
56.22
May 10
4A District 4/5 Championships
10.
12
Hudson Pierce
56.8h
PR
Apr 3
JV only @ CR
11.
12
Juan Vintimilla
57.0h
PR
Mar 15
CR quad
12.
12
MJ Brooks
57.4h
PR
Mar 21
CR tri
13.
9
Santiago Romero
57.97
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
14.
11
Justus Stocks
58.5h
PR
Apr 3
JV only @ CR
15.
9
Ethan Seitz
1:00.0h
PR
Apr 3
JV only @ CR
16.
9
Ashdin Milligan
1:02.0h
PR
Apr 3
JV only @ CR
9
Russell Ricks
1:02.0h
PR
Mar 15
CR quad
18.
9
Braden Clark
1:03.0h
Apr 3
JV only @ CR
19.
9
Jayden Pennington
1:04.7h
PR
Mar 21
CR tri
800 Meters
1.
11
Mohamed Mohamed
1:58.85
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
12
Devin Burk
2:03.62
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
3.
10
Ryker Holtzen
2:03.9h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
4.
12
Trajan Holtzen
2:04.2h
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
5.
12
Cesar Cervantes
2:09.0h
PR
Mar 21
CR tri
6.
11
Adam Salhi
2:17.86
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
7.
12
Nathan Baecht
2:19.0h
Mar 1
CR time Trials
8.
9
Aaron Seitz
2:21.0h
Apr 3
JV only @ CR
9.
12
Jarom Rojas
2:30.0h
Mar 1
CR time Trials
10.
11
Christian Naerebout
2:31.0h
Mar 21
CR tri
11.
10
Yusaf Benkahla
2:42.25
Apr 17
Mountain Home JV Meet
12.
12
Logan Barfuss
2:43.63
Apr 17
Mountain Home JV Meet
13.
9
Carlos Arizmendi
2:50.9h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
1600 Meters
1.
10
Ryker Holtzen
4:23.73
May 18
IHSAA 4A/5A Championships
2.
12
Devin Burk
4:40.17
May 10
4A District 4/5 Championships
3.
12
Trajan Holtzen
4:50.0h
Apr 3
JV only @ CR
4.
12
Nathan Baecht
4:50.03
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
5.
12
Jarom Rojas
5:10.06
May 10
4A District 4/5 Championships
6.
11
Adam Salhi
5:19.0h
Mar 21
CR tri
7.
11
Cayden Anderson
5:23.0h
PR
Mar 21
CR tri
8.
10
Yusaf Benkahla
5:48.0h
Mar 21
CR tri
9.
12
Logan Barfuss
6:02.0h
Mar 15
CR quad
10.
9
Jordan Seal
6:07.6h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
11.
11
Christian Naerebout
6:18.8h
May 2
Battle for Blue Lakes
3200 Meters
1.
10
Ryker Holtzen
9:34.85
May 18
IHSAA 4A/5A Championships
2.
12
Nathan Baecht
10:35.0h
PR
Mar 21
CR tri
3.
12
Devin Burk
10:40.0h
PR
Mar 21
CR tri
4.
12
Jarom Rojas
10:58.0h
PR
Mar 21
CR tri
5.
11
Adam Salhi
11:15.47
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
6.
11
Cayden Anderson
12:13.0h
Mar 15
CR quad
110m Hurdles - 39"
1.
12
Gage King
15.11
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
11
Bryson Schuldies
16.1h
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
3.
12
Jaxon Packer
16.63
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
4.
12
Mohamad Eidway
17.0h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
5.
12
Justin Salisbury
18.50
May 10
4A District 4/5 Championships
6.
9
Kiefer Harbaugh
20.4h
PR
Apr 3
JV only @ CR
7.
9
Caleb Lewis
20.6h
May 2
Battle for Blue Lakes
8.
12
Enock Makasi
23.3h
PR
Apr 3
JV only @ CR
300m Hurdles - 36"
1.
12
Gage King
40.91
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
12
Mohamad Eidway
42.58
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
3.
11
Bryson Schuldies
43.45
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
4.
12
Jaxon Packer
44.66
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
5.
11
Baylon Shirley
45.9h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
6.
12
Justin Salisbury
47.7h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
7.
11
Liam Quigley
48.1h
PR
Mar 15
CR quad
8.
11
Sebastian Kondracki
49.0h
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
9
Aaron Seitz
49.0h
Mar 15
CR quad
10.
12
Juan Vintimilla
49.2h
PR
Mar 15
CR quad
11.
12
Brady Whipple
49.8h
PR
Mar 15
CR quad
12.
12
Enock Makasi
50.73
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
13.
9
Braden Clark
52.5h
PR
Mar 15
CR quad
14.
9
Caleb Lewis
54.4h
Mar 21
CR tri
15.
10
Yusaf Benkahla
57.8h
PR
Mar 15
CR quad
4x100 Relay
1.
MJ Brooks
Parker Scholes
River Osen
Sheldon Flanary
43.95
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
Sheldon Flanary
Parker Scholes
River Osen
MJ Brooks
44.4h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
3.
MJ Brooks
Parker Scholes
River Osen
Hudson Pierce
44.7h
May 2
Battle for Blue Lakes
4.
Hudson Pierce
Parker Scholes
River Osen
MJ Brooks
45.2h
Apr 5
Tim Dunne Invite
5.
Eric Casper
Hudson Pierce
Parker Scholes
MJ Brooks
45.54
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
Relay Team
45.4h
Mar 21
CR tri
7.
9
Ashdin Milligan
Aaron Seitz
Lucas Hildebrandt
Ethan Seitz
48.2h
Apr 5
Tim Dunne Invite
8.
9
Kiefer Harbaugh
Lucas Hildebrandt
Santiago Romero
Ashdin Milligan
49.68
Apr 17
Mountain Home JV Meet
9.
9
Kiefer Harbaugh
Ashdin Milligan
Santiago Romero
Lucas Hildebrandt
54.88
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
4x200 Relay -
1.
Eric Casper
Jason Aguayo
MJ Brooks
Trajan Holtzen
1:32.6h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
2.
Eric Casper
Jason Aguayo
Hudson Pierce
MJ Brooks
1:33.8h
Apr 5
Tim Dunne Invite
3.
Eric Casper
Hudson Pierce
MJ Brooks
Trajan Holtzen
1:33.94
May 10
4A District 4/5 Championships
4.
Relay Team
1:34.5h
Mar 21
CR tri
5.
Eric Casper
Hudson Pierce
Trajan Holtzen
MJ Brooks
1:35.08
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
6.
Cameron Higley
Ethan Seitz
Sebastian Kondracki
Gage King
1:38.0h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
7.
Cameron Higley
Ethan Seitz
Santiago Romero
Aaron Seitz
1:40.5h
May 2
Battle for Blue Lakes
8.
9
Ethan Seitz
Ashdin Milligan
Santiago Romero
Aaron Seitz
1:42.54
Apr 17
Mountain Home JV Meet
9.
Ethan Seitz
Sebastian Kondracki
Aaron Seitz
Braden Clark
1:43.6h
Apr 5
Tim Dunne Invite
4x400 Relay
1.
Trajan Holtzen
Baylon Shirley
Mohamad Eidway
Mohamed Mohamed
3:27.82
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
Jason Aguayo
Mohamad Eidway
Mohamed Mohamed
Trajan Holtzen
3:30.98
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
3.
Relay Team
3:33.0h
Mar 21
CR tri
4.
Mohamad Eidway
Cesar Cervantes
Mohamed Mohamed
Baylon Shirley
3:37.1h
Apr 5
Tim Dunne Invite
5.
Jason Aguayo
Baylon Shirley
Gage King
Sebastian Kondracki
3:46.3h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
6.
Trajan Holtzen
Jason Aguayo
Baylon Shirley
Eric Casper
4:03.5h
May 2
Battle for Blue Lakes
4x800 Relay
1.
Ryker Holtzen
Trajan Holtzen
Devin Burk
Mohamed Mohamed
8:16.30
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
2.
Relay Team
9:20.0h
Mar 15
CR quad
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Parker Scholes
Baylon Shirley
Martin Tran
Kevin Tran
1:55.49
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
MJ Brooks
Hudson Pierce
Trajan Holtzen
Mohamed Mohamed
3:43.66
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
Ethan Seitz
Lucas Hildebrandt
Ashdin Milligan
Cesar Cervantes
3:54.2h
Apr 5
Tim Dunne Invite
3.
Jason Aguayo
MJ Brooks
Mohamad Eidway
Mohamed Mohamed
3:55.5h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
4.
Relay Team
3:56.0h
Mar 21
CR tri
5.
Parker Scholes
Jaxon Packer
Brady Whipple
Cesar Cervantes
4:13.85
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
6.
Hudson Pierce
Jason Aguayo
Mohamad Eidway
Mohamed Mohamed
4:14.0h
Apr 5
Tim Dunne Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Martin Tran
48' 4
Mar 15
CR quad
2.
9
Kevin Tran
47' 7.5
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
3.
11
Louie Cresto
44' 1.5
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
4.
11
Weston Casdorph
38' 10
PR
Apr 3
JV only @ CR
5.
11
Aaron Barnes
38' 9
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
6.
12
Corban Tanner
38' 6
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
7.
11
Terran Bartels
38' 0
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
8.
10
Jett Perez
36' 11
Apr 5
Tim Dunne Invite
9.
11
Juan Juarez
35' 5
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
10.
12
Ariel Ramirez
34' 5.5
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
11.
12
Justin Salisbury
31' 6
PR
Apr 3
JV only @ CR
12.
12
Mewael Gilya
30' 8
PR
Apr 3
JV only @ CR
13.
9
Caleb Lewis
26' 10
Apr 3
JV only @ CR
14.
9
Carlos Arizmendi
23' 4
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Martin Tran
143' 1
PR
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
2.
9
Kevin Tran
138' 4
May 18
IHSAA 4A/5A Championships
3.
11
Louie Cresto
126' 8
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
4.
12
Ariel Ramirez
120' 0
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
5.
11
Terran Bartels
99' 2
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
10
Jett Perez
99' 2
Apr 3
JV only @ CR
7.
12
Corban Tanner
99' 0
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
8.
11
Weston Casdorph
80' 10
Apr 17
Mountain Home JV Meet
9.
9
Carlos Arizmendi
53' 2
PR
Mar 15
CR quad
High Jump
1.
9
Aaron Seitz
5' 10
PR
Apr 19
Great Basin Conference Meet
2.
10
Brody Osen
5' 8
Apr 5
Tim Dunne Invite
11
Aaron Barnes
5' 8
PR
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
4.
12
Hamilton Lavin
5' 6
Apr 3
JV only @ CR
5.
9
Jaxson Lavin
5' 2
May 2
Battle for Blue Lakes
Pole Vault
1.
11
Baylon Shirley
11' 6
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
2.
11
Taylon Hayes
11' 0
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
11
Narcisse Mubibyia
11' 0
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
4.
12
Casen Ault
10' 1
Apr 3
JV only @ CR
5.
11
Sebastian Kondracki
10' 0
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
6.
10
Waleed Adom
8' 7
May 2
Battle for Blue Lakes
11
Justus Stocks
8' 7
PR
Apr 3
JV only @ CR
8.
12
Logan Barfuss
8' 0
Apr 17
Mountain Home JV Meet
9.
12
Cesar Cervantes
7' 7
PR
Mar 21
CR tri
11
Nickodemus Ipock
7' 7
PR
Mar 21
CR tri
Long Jump
1.
12
Eric Casper
21' 0
PR
Apr 19
Great Basin Conference Meet
2.
11
Sheldon Flanary
20' 9.5
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
3.
12
Mohamad Eidway
20' 6.5
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
4.
12
Parker Scholes
19' 5
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
5.
11
Aaron Barnes
18' 9
PR
Apr 3
JV only @ CR
6.
9
Ashdin Milligan
18' 3
PR
Apr 3
JV only @ CR
7.
9
Russell Ricks
17' 5
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
8.
11
Narcisse Mubibyia
17' 2
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
9.
11
River Osen
17' 1
Mar 21
CR tri
10.
9
Lucas Hildebrandt
17' 0.5
PR
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
11.
11
Sebastian Kondracki
16' 10.25
May 2
Battle for Blue Lakes
12.
9
Ethan Seitz
16' 5.5
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
13.
10
Cameron Higley
16' 1
Apr 17
Mountain Home JV Meet
9
Santiago Romero
16' 1
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
15.
10
Waleed Adom
15' 1.5
PR
Apr 3
JV only @ CR
16.
9
Braden Clark
15' 0.75
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
17.
9
Samuel Lupumba
14' 11
Mar 21
CR tri
18.
10
Yusaf Benkahla
14' 8.5
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
19.
9
Ben Heider
14' 8
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
20.
9
Caleb Lewis
14' 3.5
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
21.
12
Marquiss Flores
13' 4.5
PR
Mar 21
CR tri
22.
11
Yonas Kindeya
12' 4
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
23.
10
Mutacim Hamid
12' 3
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
24.
11
James Jones
12' 0
Apr 3
JV only @ CR
25.
9
Conner Lynch
10' 0
PR
Mar 15
CR quad
Triple Jump
1.
11
Sheldon Flanary
44' 4.5
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
12
Mohamad Eidway
43' 3.5
PR
May 18
IHSAA 4A/5A Championships
3.
11
River Osen
38' 0
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
4.
11
Aaron Barnes
37' 11
Apr 5
Tim Dunne Invite
5.
11
Narcisse Mubibyia
36' 1.5
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
6.
9
Ethan Seitz
34' 11
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
7.
10
Brody Osen
34' 4.5
Mar 21
CR tri
8.
9
Ben Heider
33' 1
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
Womens
100 Meters
1.
9
Logan Roberts
13.0h
Apr 3
JV only @ CR
2.
9
Prisila Villasenor
13.1h
PR
Apr 3
JV only @ CR
3.
12
Jasmine Johnson
13.4h
PR
Mar 15
CR quad
4.
9
Jordan Roberts
13.7h
Apr 3
JV only @ CR
5.
9
Aimee Wallace
13.8h
Apr 3
JV only @ CR
6.
11
Fatima Tapia
13.9h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
7.
12
Marissa Armstrong
14.1h
Mar 15
CR quad
8.
9
Jasmine Mower
14.51
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
9.
10
Delaney Sheltra
14.4h
Mar 15
CR quad
10.
12
Veronica Valdez
14.5h
Mar 15
CR quad
9
Sophia Rojas
14.5h
PR
Apr 3
JV only @ CR
9
Miriam Trejo
14.5h
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
13.
10
Mercedez Pina
14.75
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
14.
11
Kaitlyn Hawley
14.6h
Apr 3
JV only @ CR
15.
11
Mariah Engel
14.9h
PR
Mar 15
CR quad
16.
9
Breanna Lagunas
15.1h
PR
Apr 3
JV only @ CR
17.
9
Hanna Shaff
15.2h
PR
Apr 3
JV only @ CR
18.
11
Amra Mujic
15.3h
PR
Mar 15
CR quad
19.
9
Jenny Ortega
15.5h
PR
Mar 21
CR tri
9
Macey Hatcher
15.5h
PR
Apr 3
JV only @ CR
21.
10
Victoria Galvez
15.7h
PR
Mar 21
CR tri
22.
10
Nikki Koyle
16.3h
Apr 3
JV only @ CR
23.
9
Karina Garza
16.5h
PR
Apr 3
JV only @ CR
24.
10
Raniya Zahrooni
17.2h
PR
Apr 3
JV only @ CR
25.
9
Mckayla Glandon
17.3h
PR
Apr 3
JV only @ CR
200 Meters
1.
11
Emmaline Haderlie
27.78
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
12
Jasmine Johnson
27.9h
PR
Mar 15
CR quad
3.
9
Aimee Wallace
28.34
May 10
4A District 4/5 Championships
4.
12
Andrea Villasenor
28.6h
PR
Mar 21
CR tri
5.
9
Logan Roberts
28.7h
Apr 3
JV only @ CR
6.
9
Prisila Villasenor
28.8h
PR
Apr 3
JV only @ CR
7.
9
Mackenzie Flanary
29.8h
PR
Mar 21
CR tri
10
Delaney Sheltra
29.8h
PR
Mar 15
CR quad
9.
11
Fatima Tapia
31.1h
PR
Apr 3
JV only @ CR
10.
12
Veronica Valdez
31.5h
PR
Apr 3
JV only @ CR
11.
11
Kaitlyn Hawley
32.0h
Apr 3
JV only @ CR
12.
10
Mercedez Pina
32.2h
Mar 21
CR tri
13.
11
Mariah Engel
33.2h
PR
Mar 15
CR quad
11
Leann Swoboda
33.2h
Apr 3
JV only @ CR
15.
9
Jasmine Mower
34.5h
PR
Apr 3
JV only @ CR
16.
10
Nikki Koyle
35.2h
Apr 3
JV only @ CR
17.
9
Hanna Shaff
35.3h
PR
Apr 3
JV only @ CR
18.
9
Mckayla Glandon
38.34
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
19.
10
Raniya Zahrooni
39.90
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
400 Meters
1.
9
Aimee Wallace
1:02.52
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
9
Mackenzie Flanary
1:04.3h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
3.
9
Sophia Rojas
1:07.78
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
4.
10
Rim Tekle
1:14.0h
Mar 21
CR tri
5.
10
Delaney Sheltra
1:15.0h
Apr 3
JV only @ CR
6.
9
Kiera Smith
1:15.80
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
7.
11
Mariah Engel
1:15.8h
PR
Apr 19
Great Basin Conference Meet
800 Meters
1.
12
Rachel Fields
2:39.9h
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
2.
9
Mackenzie Flanary
2:42.2h
May 2
Battle for Blue Lakes
3.
10
Rim Tekle
2:52.0h
PR
Apr 19
Great Basin Conference Meet
4.
9
Kiera Smith
2:54.1h
PR
Apr 19
Great Basin Conference Meet
5.
10
Makayla Barfuss
3:04.71
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
6.
9
Jasmine Mower
3:52.0h
PR
Apr 3
JV only @ CR
1600 Meters
1.
12
Rachel Fields
6:10.34
PR
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
2.
9
Kiera Smith
6:49.38
PR
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
3.
10
Makayla Barfuss
6:56.0h
PR
Apr 3
JV only @ CR
3200 Meters
1.
12
Rachel Fields
13:39.94
Apr 17
Mountain Home JV Meet
2.
9
Kiera Smith
14:52.0h
PR
Apr 3
JV only @ CR
100m Hurdles - 33"
1.
12
Marissa Armstrong
16.75
(3.6)
PR
May 18
IHSAA 4A/5A Championships
2.
9
Jordan Roberts
18.11
May 10
4A District 4/5 Championships
3.
9
Prisila Villasenor
19.00
PR
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
9
Jordan Roberts
53.39
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
10
Delaney Sheltra
58.23
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
3.
9
Prisila Villasenor
58.1h
PR
Mar 15
CR quad
4.
9
Mackenzie Flanary
1:00.0h
PR
Mar 15
CR quad
4x100 Relay
1.
Marissa Armstrong
Logan Roberts
Jordan Roberts
Jasmine Johnson
52.45
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
Marissa Armstrong
Logan Roberts
Andrea Villasenor
Jasmine Johnson
53.9h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
3.
Marissa Armstrong
Delaney Sheltra
Emmaline Haderlie
Jasmine Johnson
54.05
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
4.
Marissa Armstrong
Logan Roberts
Prisila Villasenor
Jasmine Johnson
54.0h
May 2
Battle for Blue Lakes
5.
9
Aimee Wallace
Jordan Roberts
Prisila Villasenor
Logan Roberts
54.35
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
6.
Logan Roberts
Marissa Armstrong
Aimee Wallace
Jasmine Johnson
55.15
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
7.
Relay Team
55.1h
Mar 21
CR tri
8.
Mercedez Pina
Delaney Sheltra
Kaitlyn Hawley
Fatima Tapia
59.53
Apr 17
Mountain Home JV Meet
4x200 Relay -
1.
Jasmine Johnson
Jordan Roberts
Prisila Villasenor
Emmaline Haderlie
1:52.12
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
Jasmine Johnson
Aimee Wallace
Logan Roberts
Emmaline Haderlie
1:52.49
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
3.
Jasmine Johnson
Logan Roberts
Andrea Villasenor
Emmaline Haderlie
1:53.6h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
4.
Jasmine Johnson
Prisila Villasenor
Aimee Wallace
Sophia Rojas
1:55.74
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
5.
Relay Team
1:56.0h
Mar 21
CR tri
9
Jordan Roberts
Prisila Villasenor
Aimee Wallace
Sophia Rojas
1:56.0h
May 2
Battle for Blue Lakes
7.
Mackenzie Flanary
Aimee Wallace
Sophia Rojas
Rim Tekle
1:57.2h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
8.
Mackenzie Flanary
Mercedez Pina
Aimee Wallace
Emmaline Haderlie
1:58.0h
Apr 5
Tim Dunne Invite
9.
Fatima Tapia
Prisila Villasenor
Jordan Roberts
Sophia Rojas
1:59.4h
Apr 5
Tim Dunne Invite
10.
Mercedez Pina
Kaitlyn Hawley
Delaney Sheltra
Fatima Tapia
2:08.27
Apr 17
Mountain Home JV Meet
4x400 Relay
1.
Mackenzie Flanary
Aimee Wallace
Rim Tekle
Sophia Rojas
4:26.30
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
Mackenzie Flanary
Aimee Wallace
Sophia Rojas
Rachel Fields
4:40.0h
Apr 5
Tim Dunne Invite
3.
Rim Tekle
Sophia Rojas
Aimee Wallace
Kiera Smith
4:46.4h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
4.
Mackenzie Flanary
Sophia Rojas
Kiera Smith
Rim Tekle
4:48.0h
Mar 21
CR tri
5.
Jordan Roberts
Logan Roberts
Rim Tekle
Prisila Villasenor
4:49.0h
Apr 5
Tim Dunne Invite
6.
Mackenzie Flanary
Aimee Wallace
Sophia Rojas
Rim Tekle
4:51.6h
May 2
Battle for Blue Lakes
7.
Jordan Roberts
Aimee Wallace
Sophia Rojas
Rim Tekle
4:53.12
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
8.
Relay Team
4:54.0h
Mar 15
CR quad
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Marissa Armstrong
Logan Roberts
Jasmine Johnson
Mackenzie Flanary
1:59.3h
Apr 19
Great Basin Conference Meet
2.
Marissa Armstrong
Logan Roberts
Emmaline Haderlie
Mackenzie Flanary
1:59.52
May 10
4A District 4/5 Championships
3.
Marissa Armstrong
Prisila Villasenor
Logan Roberts
Mackenzie Flanary
2:01.68
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
4.
Marissa Armstrong
Logan Roberts
Aimee Wallace
Mackenzie Flanary
2:03.6h
Apr 5
Tim Dunne Invite
5.
9
Logan Roberts
Jordan Roberts
Prisila Villasenor
Sophia Rojas
2:09.0h
Mar 21
CR tri
6.
Jenny Ortega
Karina Garza
Macey Hatcher
Mariah Engel
2:29.17
Apr 17
Mountain Home JV Meet
Shot Put - 4kg
1.
12
Grace Lupumba
31' 0
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
2.
10
Albina Loman
29' 6
May 10
4A District 4/5 Championships
3.
10
Jessica Merman
22' 8
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
4.
11
Courtney Colburn
21' 0
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
5.
12
Veronica Valdez
19' 8.5
Apr 17
Mountain Home JV Meet
Discus - 1kg
1.
12
Grace Lupumba
97' 9
PR
Apr 5
Tim Dunne Invite
2.
10
Albina Loman
94' 5
Apr 17
Mountain Home JV Meet
3.
11
Courtney Colburn
60' 10
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
4.
10
Jessica Merman
52' 11
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
5.
9
Taylor Benoit
52' 7.5
Mar 15
CR quad
6.
9
Betty Vazquez
49' 8
PR
Mar 21
CR tri
High Jump
1.
11
Emmaline Haderlie
5' 1
PR
Mar 21
CR tri
2.
9
Logan Roberts
5' 0
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
3.
12
Andrea Villasenor
4' 6
Apr 19
Great Basin Conference Meet
4.
12
Aliyah Mendez
4' 4
Apr 3
JV only @ CR
5.
9
Georgia Garnsey
4' 1
PR
Mar 21
CR tri
Pole Vault
1.
12
Andrea Villasenor
7' 6
Apr 19
Great Basin Conference Meet
11
Mariah Engel
7' 6
PR
Apr 12
Buhl Rotary Invitational
3.
11
Leann Swoboda
6' 7
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
Long Jump
1.
10
Delaney Sheltra
14' 6.5
May 10
4A District 4/5 Championships
2.
11
Fatima Tapia
14' 4.5
PR
May 10
4A District 4/5 Championships
3.
9
Payton Swoboda
13' 11.5
Mar 21
CR tri
4.
9
Prisila Villasenor
12' 11
PR
Mar 21
CR tri
11
Kaitlyn Hawley
12' 11
PR
Apr 17
Mountain Home JV Meet
6.
11
Leann Swoboda
11' 9
PR
May 2
Battle for Blue Lakes
7.
9
Georgia Garnsey
11' 6
PR
Apr 3
JV only @ CR
8.
12
Jasmine Johnson
11' 4.5
Apr 3
JV only @ CR
9.
10
Jessica Merman
11' 0
Apr 17
Mountain Home JV Meet
10.
9
Jasmine Mower
9' 11.5
PR
Mar 21
CR tri
11.
9
Breanna Lagunas
9' 5
PR
Apr 3
JV only @ CR
Triple Jump
1.
12
Marissa Armstrong
31' 9.5
PR
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
2.
9
Payton Swoboda
31' 4
Apr 27
Tiger/Grizz Invitational
3.
11
Leann Swoboda
27' 3
Apr 5
Tim Dunne Invite
4.
11
Mariah Engel
27' 0.75
PR
Apr 19
Great Basin Conference Meet
*Recent improvement