Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2003
2000
1999
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2003
2002
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Hunter Bailey
11.51
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
2.
11
Matthew Hunter
11.57
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
3.
12
Anthony Anderson
11.75
(.0)
PR
Mar 30
Captains Classic
4.
12
Andrew Hill
11.77
(-.8)
PR
Mar 30
Captains Classic
5.
12
Tristan Brackley
12.01
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
6.
-
Julius Jones
12.09
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
7.
11
Justin Cool
12.21
(.0)
PR
Mar 30
Captains Classic
8.
10
Frankie Hernandez
12.29
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
9.
-
Matthew Callari
12.70
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
10.
-
Jacob Wilson
12.77
(.0)
PR
Mar 30
Captains Classic
11.
9
Eric Kipp
12.85
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
12.
-
Jonathan Mobley
13.78
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
13.
-
Isaiah Jones
15.70
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
200 Meters
1.
11
Hunter Bailey
23.30
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
2.
11
Tyler Gyuricsko
23.63
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
3.
10
Christopher Morris
24.30
(-.7)
PR
Mar 30
Captains Classic
4.
12
Andrew Hill
24.50
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
5.
10
Cristian Hinton
24.60
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
6.
12
Kyle Norko
24.64
(-.5)
PR
Mar 30
Captains Classic
7.
12
Jacob Clark
24.70
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
8.
-
Julius Jones
25.11
(-.1)
PR
Mar 30
Captains Classic
9.
-
Jacob Wilson
25.90
(-.5)
PR
Mar 30
Captains Classic
10.
10
Cameron Clay
27.67
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
400 Meters
1.
11
Tyler Gyuricsko
52.17
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
2.
10
Christopher Morris
53.31
PR
Mar 30
Captains Classic
3.
12
Jacob Clark
54.09
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
4.
11
Adrian Underdue
56.51
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
5.
12
Kyle Norko
56.69
PR
Mar 30
Captains Classic
6.
-
Jacob Wilson
58.36
PR
Mar 30
Captains Classic
7.
10
Jason France
58.48
PR
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
8.
-
Logan Shelor
59.59
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
9.
9
Dallin Nelson
1:01.87
Apr 10
Southeastern District Meet #3
800 Meters
1.
12
Jacob Clark
1:56.67
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
2.
11
Tyler Gyuricsko
1:57.09
PR
Jun 1
VHSL 5A State Track & Field Championships
3.
10
Aiden Kerlin
2:06.02
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
4.
10
Aaron Altstoetter
2:12.04
PR
Mar 30
Captains Classic
5.
12
Jacob Nilsson
2:13.55
PR
Mar 30
Captains Classic
6.
9
Damon Martin
2:14.26
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
7.
11
Travis McGregor
2:15.15
PR
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
8.
12
Andrew Moody
2:17.57
PR
Mar 30
Captains Classic
9.
11
Landon Gauthier
2:18.19
PR
Mar 30
Captains Classic
10.
9
Aiden Kimener
2:18.90
Apr 3
Southeastern District Meet #2
11.
12
Ryan Switts
2:19.78
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
12.
11
Ernesto Rivera
2:19.96
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
13.
10
Connor Kimener
2:23.28
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
14.
-
Landon Crooks
2:26.72
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
15.
12
Aaron Naperala
2:27.12
Apr 10
Southeastern District Meet #3
1600 Meters
1.
12
Jacob Clark
4:30.74
Mar 30
Captains Classic
2.
11
Tyler Gyuricsko
4:43.16
PR
Mar 30
Captains Classic
3.
10
Noah Voyles
4:44.72
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
4.
10
Aiden Kerlin
4:45.35
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
5.
10
Aaron Altstoetter
4:45.40
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
6.
11
Landon Gauthier
5:01.18
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
7.
9
Damon Martin
5:02.38
PR
Mar 30
Captains Classic
8.
11
Travis McGregor
5:10.48
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
9.
12
Jacob Nilsson
5:10.61
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
10.
12
Andrew Moody
5:13.56
Apr 10
Southeastern District Meet #3
11.
11
Samir Godambe
5:22.80
Apr 10
Southeastern District Meet #3
12.
10
Connor Kimener
5:32.08
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
13.
9
Nick Brougher
5:46.68
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
3200 Meters
1.
10
Aaron Altstoetter
10:44.80
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
2.
9
Damon Martin
10:57.67
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
3.
11
Landon Gauthier
11:00.50
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
4.
12
Jacob Nilsson
11:10.39
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
5.
12
Andrew Moody
11:14.24
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
6.
11
Samir Godambe
11:32.95
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
7.
12
Ryan Switts
12:05.89
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
8.
9
Nick Brougher
12:22.82
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
110m Hurdles - 39"
1.
11
Matthew Hunter
15.60
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
2.
12
Anthony Anderson
17.42
(-.3)
PR
Mar 30
Captains Classic
3.
11
Adrian Underdue
17.60
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
4.
11
Christopher Hernanadez
19.13
PR
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
5.
10
Brett Polaski
20.22
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
6.
11
Matthew Kohler
20.93
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
300m Hurdles - 36"
1.
11
Matthew Hunter
43.51
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
2.
11
Adrian Underdue
43.75
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
3.
12
Anthony Anderson
46.37
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
4.
11
Christopher Hernanadez
47.64
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
5.
11
Matthew Kohler
50.34
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
6.
10
Brett Polaski
51.60
PR
Mar 30
Captains Classic
4x100 Relay
1.
Hunter Bailey
Andrew Hill
Matthew Hunter
Anthony Anderson
44.15
Apr 10
Southeastern District Meet #3
2.
Relay Team
44.64
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
3.
Kyle Norko
Julius Jones
Hunter Bailey
Matthew Hunter
46.05
Mar 30
Captains Classic
4.
Cameron Clay
Eric Kipp
Carlos Cruz
Jonathan Mobley
48.93
Apr 10
Southeastern District Meet #3
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:34.94
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
2.
Tyler Gyuricsko
Kyle Norko
Aiden Kerlin
Christopher Morris
3:36.68
Mar 30
Captains Classic
4x800 Relay
1.
Tyler Gyuricsko
Aiden Kerlin
Aaron Altstoetter
Jacob Clark
7:59.09
May 10
Southern Track Classic
2.
Aiden Kerlin
Jacob Clark
Aaron Altstoetter
Tyler Gyuricsko
8:00.70
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
3.
Tyler Gyuricsko
Aaron Altstoetter
Aiden Kerlin
Jacob Clark
8:00.87
Jun 1
VHSL 5A State Track & Field Championships
4.
Relay Team
8:11.67
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
5.
Tyler Gyuricsko
Aiden Kerlin
Jacob Clark
Jacob Nilsson
8:18.12
Mar 30
Captains Classic
6.
Ryan Switts
Luke Woodruff
Jesse Plese
Parker Gross
10:52.58
Apr 10
Southeastern District Meet #3
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Hunter Bailey
Jacob Clark
Tyler Gyuricsko
Andrew Hill
3:43.46
May 10
Southern Track Classic
Shot Put - 12lb
1.
12
Andrew Hill
47' 6.75
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
2.
11
Matthew Hunter
40' 4
PR
Mar 30
Captains Classic
3.
10
Chris Stott
38' 1
PR
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
4.
10
Cameron Mann
34' 10
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
9
Nate Curling
34' 10
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
6.
-
Jayson Compitello
23' 0
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
Discus - 1.6kg
1.
12
Andrew Hill
129' 11
PR
Jun 1
VHSL 5A State Track & Field Championships
2.
10
Chris Stott
115' 7
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
3.
11
Matthew Hunter
97' 5
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
4.
10
Cameron Mann
84' 8
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
5.
9
Nate Curling
79' 9
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
6.
-
Jayson Compitello
67' 7
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
High Jump
1.
12
Andrew Hill
5' 10
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
2.
10
Christopher Morris
5' 6
Mar 30
Captains Classic
Pole Vault
1.
11
Justin Cool
13' 0
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
2.
10
Kurt Klesch
8' 6
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
3.
9
Daniel Goelz
7' 6
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
Long Jump
1.
12
Anthony Hill
20' 2
PR
Mar 30
Captains Classic
2.
12
Andrew Hill
19' 9.25
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
3.
12
Tristan Brackley
19' 7.5
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
4.
12
Anthony Anderson
19' 7
PR
Mar 30
Captains Classic
5.
10
Jason France
19' 2
PR
Mar 30
Captains Classic
6.
12
Kyle Norko
18' 10.5
PR
Mar 30
Captains Classic
7.
9
Dallin Nelson
15' 11
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
Triple Jump
1.
12
Andrew Hill
43' 1.25
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
2.
12
Anthony Anderson
42' 10.25
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
3.
10
Jason France
41' 4.5
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
4.
10
Christopher Morris
38' 4.5
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
5.
12
Kyle Norko
38' 1.25
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
6.
9
Dallin Nelson
33' 6
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
Womens
100 Meters
1.
12
Naudia Still
12.75
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
2.
12
Tiara Morton
13.67
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
3.
12
Cassidy Oliver
13.73
Apr 3
Southeastern District Meet #2
4.
12
Amora Jeffries
13.97
(-1.1)
PR
Mar 30
Captains Classic
5.
11
Abby Valle
14.10
(-1.3)
Mar 30
Captains Classic
6.
11
Mele'na Paraoan
14.15
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
7.
10
Elizabeth Tyler
14.98
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
8.
-
Ariaan Bradshaw
15.12
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
9.
9
Olivia Hodges
15.14
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
10.
-
Ashley Wright
15.31
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
11.
9
Ali Naperala
16.38
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
200 Meters
1.
12
Naudia Still
26.45
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
2.
12
Cassidy Oliver
28.13
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
3.
9
Kendall Anderson
29.30
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
4.
11
Abby Valle
30.54
(-.2)
Mar 30
Captains Classic
5.
10
Julia Lyons
30.89
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
6.
10
Elizabeth Tyler
31.16
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
7.
-
Jenna Mogeni
35.21
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
400 Meters
1.
12
Naudia Still
1:02.56
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
2.
12
Cassidy Oliver
1:03.56
PR
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
3.
12
Madison Williams
1:06.34
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
4.
10
Julia Lyons
1:07.45
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
5.
10
Elizabeth Tyler
1:12.74
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
6.
-
Ariaan Bradshaw
1:12.97
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
800 Meters
1.
11
Alex Thompson
2:19.87
PR
Jun 1
VHSL 5A State Track & Field Championships
2.
12
Joslyn Riedy
2:31.23
PR
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
3.
12
Annabelle Williams
2:45.62
PR
Mar 30
Captains Classic
4.
10
Isabella Hollingsworth
2:49.26
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
5.
11
Jenna Ostasiewski
2:49.32
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
6.
9
Jessica Michalski
2:49.36
PR
Mar 30
Captains Classic
7.
9
Faith Brown
2:58.29
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
8.
9
Aubrey Wallen
3:07.34
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
1600 Meters
1.
12
Joslyn Riedy
5:26.45
PR
Jun 1
VHSL 5A State Track & Field Championships
2.
12
Megan Westerman
5:52.74
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
3.
12
Sarah Higgins
6:04.49
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
4.
10
Isabella Hollingsworth
6:09.49
PR
Mar 30
Captains Classic
5.
12
Annabelle Williams
6:23.44
Apr 3
Southeastern District Meet #2
6.
11
Jenna Ostasiewski
6:25.06
PR
Mar 30
Captains Classic
7.
9
Jessica Michalski
6:25.70
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
8.
9
Faith Brown
6:26.62
Apr 10
Southeastern District Meet #3
9.
9
Aubrey Wallen
6:35.23
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
3200 Meters
1.
12
Megan Westerman
12:21.41
PR
Jun 1
VHSL 5A State Track & Field Championships
2.
12
Sarah Higgins
13:16.22
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
3.
10
Isabella Hollingsworth
13:39.38
PR
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
4.
9
Faith Brown
13:39.89
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
5.
12
Annabelle Williams
13:55.51
Apr 3
Southeastern District Meet #2
100m Hurdles - 33"
1.
12
Naudia Still
14.37
(.1)
PR
Jun 1
VHSL 5A State Track & Field Championships
2.
9
Kendall Anderson
17.02
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
3.
11
Mele'na Paraoan
17.18
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
4.
12
Amora Jeffries
17.44
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
5.
10
Savannah Merrill
17.51
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
6.
11
Abby Valle
18.65
(-1.0)
Mar 30
Captains Classic
300m Hurdles - 30"
1.
12
Naudia Still
45.49
PR
May 10
Southern Track Classic
2.
12
Tiara Morton
47.58
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
3.
10
Savannah Merrill
51.65
Apr 3
Southeastern District Meet #2
4.
9
Kendall Anderson
54.05
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
5.
9
Olivia Hodges
55.22
PR
Mar 30
Captains Classic
6.
11
Mele'na Paraoan
55.49
Apr 3
Southeastern District Meet #2
4x100 Relay
1.
Cassidy Oliver
Savannah Merrill
Kendall Anderson
Tiara Morton
53.38
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
2.
Relay Team
54.92
Apr 3
Southeastern District Meet #2
3.
Amora Jeffries
Mele'na Paraoan
Olivia Hodges
Tiara Morton
57.21
Mar 30
Captains Classic
4x400 Relay
1.
Naudia Still
Joslyn Riedy
Cassidy Oliver
Alex Thompson
4:17.07
Mar 30
Captains Classic
2.
Relay Team
5:02.49
Apr 3
Southeastern District Meet #2
4x800 Relay
1.
Joslyn Riedy
Sarah Higgins
Alex Thompson
Megan Westerman
10:02.04
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
2.
Alex Thompson
Joslyn Riedy
Annabelle Williams
Isabella Hollingsworth
10:42.72
Mar 30
Captains Classic
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Naudia Still
Cassidy Oliver
Alex Thompson
Joslyn Riedy
4:24.62
May 10
Southern Track Classic
Shot Put - 4kg
1.
9
Asia Hill
38' 3
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
2.
11
Shelles Griffith
29' 7
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
3.
10
Nakiah Jones
25' 2
PR
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
4.
-
Kamryn Simms
24' 6
PR
Mar 30
Captains Classic
5.
11
Cheyenne Verhelle
21' 5
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
Discus - 1kg
1.
9
Asia Hill
86' 0
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
2.
11
Shelles Griffith
84' 9
Apr 27
Charles B Gordon Invitational
3.
10
Nakiah Jones
84' 5
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
4.
-
Kamryn Simms
71' 9
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
5.
11
Cheyenne Verhelle
63' 7
PR
Apr 10
Southeastern District Meet #3
High Jump
1.
9
Kendall Anderson
4' 6
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
Pole Vault
1.
9
Makenzie Tate
7' 6
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
Long Jump
1.
12
Cassidy Oliver
16' 4
PR
Mar 30
Captains Classic
2.
9
Kendall Anderson
15' 11
PR
Apr 3
Southeastern District Meet #2
3.
11
Evonna Moore
14' 7
PR
Mar 30
Captains Classic
4.
11
Abby Valle
14' 0
Mar 30
Captains Classic
Triple Jump
1.
11
Evonna Moore
36' 5
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
2.
9
Kendall Anderson
35' 2.5
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
3.
12
Cassidy Oliver
34' 8
PR
May 17
VHSL Class 5A Regional Track and Field Championships
*Recent improvement