Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2018
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Deon Allen
11.17
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
12
Tyrique Matthews
11.25
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
11
Adrian Arriaga
11.34
Apr 4
UIL 6A District 16
4.
11
Kaleb Green
11.70
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
5.
12
Jonathon Thymes
11.76
(2.0)
PR
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
6.
12
Da'Various Scott
11.83
(1.7)
PR
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
7.
9
Xavier William-Pickins
11.91
PR
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
8.
12
SherWaun Butler
12.05
Feb 16
Spring ISD Meet
200 Meters
1.
11
Adrian Arriaga
23.20
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
12
Jonathon Thymes
23.20
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
12
Deon Allen
23.24
(-4.2)
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
4.
12
Da'Various Scott
23.42
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
5.
12
Kenneth Gibson
23.50
(-.4)
PR
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
6.
10
Christian Dunbar
23.99
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
11
Kaleb Green
23.99
(1.1)
PR
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
8.
9
Xavier William-Pickins
24.01
PR
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
9.
12
Ja'Kari LeBlanc Matthews
24.41
(-5.4)
PR
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
10.
12
Nickalos Martin
25.54
(.1)
PR
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
400 Meters
1.
10
Chance Gardner
51.71
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
12
Ja'Kari LeBlanc Matthews
52.17
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
3.
12
Kenneth Gibson
52.79
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
4.
12
Ashton Bell
56.82
PR
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
5.
10
Keshon Pipkins
57.88
PR
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
800 Meters
1.
12
Jose Bouza
2:05.11
PR
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
2.
10
Keshon Pipkins
2:09.81
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
12
Michael Lewis
2:13.72
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
4.
12
Nickalos Martin
2:16.61
PR
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
1600 Meters
1.
12
Jose Bouza
4:52.21
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
10
Keshon Pipkins
4:58.35
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
3.
12
Michael Lewis
5:04.03
PR
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
4.
10
Omar Rodriguez
5:27.47
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
3200 Meters
1.
12
Jose Bouza
10:33.11
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
12
Michael Lewis
10:52.79
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
10
Keshon Pipkins
11:18.80
Apr 4
UIL 6A District 16
4.
10
Omar Rodriguez
11:20.79
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Robert Turner
15.10
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
11
Decovian Robinson
16.00
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
11
Anthony Isom
16.45
Apr 4
UIL 6A District 16
4.
12
Takjok Nyakwol
16.97
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Robert Turner
40.88
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
11
Anthony Isom
41.29
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
11
Decovian Robinson
43.23
Apr 4
UIL 6A District 16
4.
12
Takjok Nyakwol
45.81
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
4x100 Relay
1.
-
Deon Allen
Robert Turner
Adrian Arriaga
Tyrique Matthews
42.88
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
2.
Jonathon Thymes
Robert Turner
Adrian Arriaga
Ja'Kari LeBlanc Matthews
42.95
Feb 16
Spring ISD Meet
3.
Relay Team
43.64
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
4.
Deon Allen
Adrian Arriaga
Tyrique Matthews
Robert Turner
43.87
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
5.
Xavier William-Pickins
Deon Allen
Adrian Arriaga
Tyrique Matthews
44.45
Apr 4
UIL 6A District 16
4x200 Relay -
1.
Adrian Arriaga
Deon Allen
Ja'Kari LeBlanc Matthews
Robert Turner
1:30.53
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
2.
Adrian Arriaga
Kenneth Gibson
Da'Various Scott
Xavier William-Pickins
1:30.77
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
Adrian Arriaga
Jonathon Thymes
Deon Allen
Robert Turner
1:31.81
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
4.
Adrian Arriaga
Robert Turner
Kaleb Green
Jonathon Thymes
1:34.55
Feb 16
Spring ISD Meet
4x400 Relay
1.
Kenneth Gibson
Chance Gardner
Robert Turner
Anthony Isom
3:32.37
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
Ja'Kari LeBlanc Matthews
Robert Turner
Kenneth Gibson
Takjok Nyakwol
3:33.71
Feb 16
Spring ISD Meet
3.
Ja'Kari LeBlanc Matthews
Chance Gardner
Kenneth Gibson
Anthony Isom
3:35.16
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
4.
Relay Team
3:39.04
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Traveon Newsome
43' 3.25
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
2.
11
LaTrael Adams
40' 9
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
3.
12
Joel Mendoza
40' 8.75
PR
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Joel Mendoza
123' 2
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
2.
-
Sevan Guidry
117' 9
PR
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
3.
11
Justin McGrough
107' 9
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
High Jump
1.
10
Patrick Punch
5' 10
PR
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
2.
12
Ashton Bell
5' 8
PR
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
3.
12
Ja'Mere Redus
5' 6
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
Pole Vault
1.
11
Kenneth Idlebird
9' 6
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
11
Tadren Franklin
9' 6
PR
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
Long Jump
1.
12
Deon Allen
22' 1.75
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
12
Da'Various Scott
21' 5.75
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
12
Ja'Mere Redus
20' 9.75
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
4.
10
Christian Dunbar
19' 4
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
5.
12
Ashton Bell
18' 8.5
PR
Mar 22
Brazosport Gulf Coast Relays
Triple Jump
1.
12
Ashton Bell
42' 2.5
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
11
Decovian Robinson
41' 8.75
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
12
Takjok Nyakwol
39' 2
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
Womens
100 Meters
1.
11
Kiana Rollins
12.09
Feb 16
Spring ISD Meet
11
Darnee Williams
12.09
Apr 18
UIL 6A Area 15/16
3.
11
Hannah Simmons
12.17
Apr 18
UIL 6A Area 15/16
4.
10
Iyana Gray
12.36
Feb 16
Spring ISD Meet
5.
9
Jaiya Covington
12.60
Feb 16
Spring ISD Meet
6.
12
Chanelle Houston
12.83
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
200 Meters
1.
11
Kiana Rollins
24.21
PR
Apr 18
UIL 6A Area 15/16
2.
10
Iyana Gray
24.29
Apr 18
UIL 6A Area 15/16
3.
12
Deshawn Petitt
25.68
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
4.
11
Darnee Williams
25.71
Feb 16
Spring ISD Meet
5.
11
Hannah Simmons
25.87
(-4.4)
PR
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
6.
11
Dejanee Washington
26.38
(-.7)
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
400 Meters
1.
10
Christina Green
58.64
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
11
Dejanee Washington
59.36
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
3.
11
RaShaye Mayes
1:04.90
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
800 Meters
1.
11
Dejanee Washington
2:25.48
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
10
Christina Green
2:32.39
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
11
RaShaye Mayes
2:36.27
Apr 4
UIL 6A District 16
1500 Meters
1.
11
RaShaye Mayes
5:54.30
PR
Mar 23
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
1600 Meters
1.
11
RaShaye Mayes
6:31.89
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
12
Angie Vaca
6:34.45
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
3200 Meters
1.
12
Angela Baltazar
14:19.61
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
12
Angie Vaca
15:33.33
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
100m Hurdles - 33"
1.
9
Jaiya Covington
14.59
Apr 18
UIL 6A Area 15/16
2.
11
Tytiania Morrison
14.68
PR
Apr 18
UIL 6A Area 15/16
3.
12
Chanelle Houston
15.03
Apr 18
UIL 6A Area 15/16
300m Hurdles - 30"
1.
11
Tytiania Morrison
43.68
PR
Apr 27
UIL 6A Region II
2.
12
Chanelle Houston
46.09
Apr 18
UIL 6A Area 15/16
3.
9
Jaiya Covington
46.27
Apr 18
UIL 6A Area 15/16
4x100 Relay
1.
Kiana Rollins
Darnee Williams
Iyana Gray
Hannah Simmons
45.66
May 11
TX UIL 6A State Championships
2.
Relay Team
46.85
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
3.
Hannah Simmons
Darnee Williams
Kiana Rollins
Iyana Gray
47.17
Feb 16
Spring ISD Meet
4x200 Relay -
1.
Darnee Williams
Deshawn Petitt
Iyana Gray
Kiana Rollins
1:38.66
Mar 23
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
2.
Relay Team
1:38.68
Mar 2
Alief ISD Heintschel Relays
3.
Kiana Rollins
Deshawn Petitt
Iyana Gray
Darnee Williams
1:41.99
Mar 16
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
4.
Deshawn Petitt
Iyana Gray
Kiana Rollins
Darnee Williams
1:42.49
Mar 8
Aldine ISD Donaldson Relays
4x400 Relay
1.
Christina Green
Deshawn Petitt
Tytiania Morrison
Dejanee Washington
3:50.98
Apr 27
UIL 6A Region II
2.
Christina Green
Deshawn Petitt
Dejanee Washington
Tytiania Morrison
3:53.99
May 11
TX UIL 6A State Championships
3.
Christina Green
Dejanee Washington
Tytiania Morrison
Deshawn Petitt
3:56.64
Mar 23
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
4.
Relay Team
4:00.85
Mar 2
Alief ISD Heintschel Relays
5.
Christina Green
Deshawn Petitt
Iyana Gray
Dejanee Washington
4:03.10
Feb 16
Spring ISD Meet
Shot Put - 4kg
1.
10
Delvion Steverson
26' 5.25
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
-
Danasia Stevenson
23' 8
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
-
Chmira Odom
22' 11
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
Discus - 1kg
1.
10
Delvion Steverson
92' 4
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
-
Chmira Odom
73' 5
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
-
Danasia Stevenson
66' 2
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
High Jump
1.
9
Jaiya Covington
5' 6
PR
Apr 4
UIL 6A District 16
2.
11
Dejshia Carr
4' 8
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
12
Chanelle Houston
4' 6
PR
Feb 16
Spring ISD Meet
Long Jump
1.
9
Jaiya Covington
17' 10
PR
Apr 18
UIL 6A Area 15/16
2.
11
Tytiania Morrison
16' 7
Apr 4
UIL 6A District 16
Triple Jump
1.
11
Tytiania Morrison
34' 10.5
Apr 4
UIL 6A District 16
12
Deshawn Petitt
34' 10.5
Apr 4
UIL 6A District 16
3.
12
Chanelle Houston
34' 9
Feb 16
Spring ISD Meet
*Recent improvement