Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2020
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jalen Graham
11.18
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
10
Isaiah Conaway
11.44
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
3.
12
Nathan Ward
11.72
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4.
10
Jayden Zachary
11.73
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
5.
10
Luke Armendariz
11.87
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
6.
12
Deacon Ray
12.01
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
9
Jett Quezada
12.01
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
8.
9
Nathan Roman
12.11
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
9.
11
Breydon Millett
12.15
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
12
Nathaniel Ward
12.15
Feb 15
Midland Tall City Relays
11.
12
Marc Solorzano
12.28
PR
Mar 23
San Angelo Relays
12.
12
Brandon Johnson
12.33
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
13.
9
Julian Ruiz
12.36
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
14.
11
Jaheim Nelson
12.37
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
15.
10
Lucas Esparza
12.48
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
16.
11
Gage Roberts
12.53
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
17.
10
Eddie Velasquez
12.54
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
18.
9
Jesse Tucker
12.63
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
19.
12
Louie Hernandez
12.70
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
20.
11
Raymond Florez
12.78
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
21.
9
Matthias Hernandez
13.36
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
22.
9
Keydon Ulate
13.47
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
23.
12
Heber Montoya
13.73
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
24.
11
Edward Meeks
13.95
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
25.
10
Joseph Alfaro
21.08
PR
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
26.
10
Jaben Hernandez
43.97
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
100 Meters - Wheelchair
1.
10
Joseph Alfaro
20.26
(3.5)
Apr 27
UIL 5A Region I
2.
10
Jaben Hernandez
40.52
(3.5)
PR
Apr 27
UIL 5A Region I
200 Meters
1.
11
Derik Lujan
23.18
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
12
Jalen Graham
23.51
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
3.
11
Ramiro De Leon
23.54
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
4.
10
Jayden Zachary
23.90
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
5.
9
Jett Quezada
24.33
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
6.
10
Eddie Velasquez
24.57
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
7.
10
Lucas Esparza
24.61
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
8.
12
Marc Solorzano
24.70
PR
Mar 14
Angelo State Relays
9.
12
Nathan Ward
24.94
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
10.
12
Nathaniel Ward
24.99
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
11.
11
Bryce Mayfield
25.21
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
12.
9
Julian Ruiz
25.39
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
13.
12
Brandon Johnson
25.49
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
14.
11
Breydon Millett
25.73
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
15.
10
Alejandro Bustemante
25.78
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
16.
9
Stephen Forehand
25.82
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
17.
9
Jesse Tucker
25.97
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
18.
10
Jose Macias
26.16
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
19.
11
Raymond Florez
26.56
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
20.
12
Louie Hernandez
26.84
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
21.
12
Braiden Murphy
26.95
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
22.
10
Aaron Vasquez
27.52
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
400 Meters
1.
11
Jonathan Ramirez
49.65
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
11
Derik Lujan
54.46
Mar 2
Canyon Eagle Relays
3.
12
Deacon Ray
54.67
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
4.
12
Brandon Johnson
55.63
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
5.
12
Adrian Montoya
55.77
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
6.
9
Brandon Bueno
56.11
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
7.
12
Louie Hernandez
56.47
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
8.
9
Ambrosio Mendez
57.78
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
9.
10
Eddie Velasquez
59.62
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
10.
9
Chaz Melton
1:00.91
Feb 15
Midland Tall City Relays
11.
10
Joseph Alfaro
1:21.12
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
12.
10
Jaben Hernandez
3:05.99
PR
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
400 Meters - Wheelchair
1.
10
Joseph Alfaro
1:26.60
Mar 23
San Angelo Relays
2.
10
Jaben Hernandez
3:07.57
PR
Apr 27
UIL 5A Region I
800 Meters
1.
9
Devan Lujan
2:02.07
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
11
Jasson Marquez
2:04.38
PR
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
3.
9
Ambrosio Mendez
2:09.22
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4.
10
Matthew Villareal
2:16.64
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
5.
10
Kevin Serrano
2:17.40
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
6.
10
Brayden Medina
2:19.52
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
7.
9
Chaz Melton
2:21.71
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
8.
11
Bradley Morales
2:26.11
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
1600 Meters
1.
11
Jasson Marquez
4:42.14
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
9
Devan Lujan
4:44.36
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
3.
9
Ambrosio Mendez
4:48.79
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4.
10
Matthew Villareal
4:55.21
Mar 14
Angelo State Relays
5.
9
Damian Trevino
5:02.97
PR
Mar 14
Angelo State Relays
6.
10
Edwin Munoz
5:09.55
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
7.
10
Gregario Gonzales
5:10.82
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
8.
10
Kevin Serrano
5:10.87
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
9.
9
Derek Hernandez
5:12.0h
Mar 2
Canyon Eagle Relays
10.
10
Brayden Medina
5:23.86
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
3200 Meters
1.
11
Jasson Marquez
10:35.46
Mar 14
Angelo State Relays
2.
10
Matthew Villareal
10:53.68
Mar 23
San Angelo Relays
3.
9
Damian Trevino
11:05.84
PR
Mar 14
Angelo State Relays
4.
9
Derek Hernandez
11:19.59
Feb 15
Midland Tall City Relays
5.
10
Gregario Gonzales
11:21.61
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
6.
10
Kevin Serrano
11:31.74
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
7.
10
Edwin Munoz
11:41.62
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
8.
10
Brayden Medina
12:34.69
Feb 15
Midland Tall City Relays
110m Hurdles - 39"
1.
12
Cody Moore
16.08
PR
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
2.
11
Jacob Lawson
16.49
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
3.
11
Noah Hernandez
17.22
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
4.
12
Jarryn Dominguez
17.77
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
5.
11
Skinny Lopez
18.00
Mar 2
Canyon Eagle Relays
6.
10
Luke Armendariz
18.21
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
7.
9
Michael Cuevas
18.69
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
8.
12
Braiden Murphy
19.36
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
9.
12
Brandon Johnson
19.47
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
300m Hurdles - 36"
1.
11
Jacob Lawson
40.67
PR
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
2.
12
Cody Moore
42.48
Mar 23
San Angelo Relays
3.
10
Luke Armendariz
44.10
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
4.
9
Brock Tijerina
44.50
PR
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
5.
11
Skinny Lopez
45.19
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
6.
12
Jarryn Dominguez
45.21
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
7.
11
Noah Hernandez
45.77
Feb 15
Midland Tall City Relays
8.
9
Michael Cuevas
47.00
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
9.
12
Brandon Johnson
51.68
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
4x100 Relay
1.
Jacob Lawson
Jonathan Ramirez
Jalen Graham
Markeese Lawrence
43.33
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
2.
Jacob Lawson
Jalen Graham
Jonathan Ramirez
Markeese Lawrence
43.48
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
3.
Jacob Lawson
Jonathan Ramirez
Ramiro De Leon
Markeese Lawrence
43.55
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4.
Jacob Lawson
Jalen Graham
Ramiro Deleon
Jonathan Ramirez
44.17
Mar 14
Angelo State Relays
5.
Isaiah Conaway
Jonathan Ramirez
Ramiro De Leon
Markeese Lawrence
44.24
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
6.
Jacob Lawson
Jalen Graham
Ramiro De Leon
Jonathan Ramirez
44.29
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
7.
Relay Team
44.51
Mar 23
San Angelo Relays
8.
Ramiro De Leon
Jalen Graham
Jonathan Ramirez
Jayden Zachary
44.69
Mar 2
Canyon Eagle Relays
9.
Isaiah Conaway
Jett Quezada
Nathan Roman
Luke Armendariz
45.28
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
10.
Isaiah Conaway
Jett Quezada
Julian Ruiz
Luke Armendariz
45.53
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
11.
Isaiah Conaway
Brandon Johnson
Nathan Roman
Luke Armendariz
46.78
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
4x200 Relay -
1.
Derik Lujan
Jayden Zachary
Marc Solorzano
Ramiro De Leon
1:31.94
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
2.
Jalen Graham
Nathan Ward
Derik Lujan
Ramiro De Leon
1:32.71
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
3.
Cody Moore
Jayden Zachary
Derik Lujan
Ramiro De Leon
1:33.59
Apr 27
UIL 4A Region I
4.
Derik Lujan
Jayden Zachary
Marc Solorzano
Ramiro Deleon
1:34.26
Mar 14
Angelo State Relays
5.
Relay Team
1:34.47
Feb 15
Midland Tall City Relays
6.
Isaiah Conaway
Luke Armendariz
Derik Lujan
Ramiro De Leon
1:34.82
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
7.
Nathan Ward
Jayden Zachary
Marc Solorzano
Ramiro De Leon
1:34.83
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
8.
Ramiro De Leon
Nathan Ward
Jayden Zachary
Deacon Ray
1:35.59
Mar 2
Canyon Eagle Relays
9.
Derik Lujan
Jalen Graham
Cody Moore
Ramiro Deleon
1:35.91
Mar 23
San Angelo Relays
10.
Isaiah Conaway
Julian Ruiz
Jett Quezada
Luke Armendariz
1:36.96
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
11.
Isaiah Conaway
Nathan Roman
Louie Hernandez
Luke Armendariz
1:38.10
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
4x400 Relay
1.
Derik Lujan
Jacob Lawson
Ramiro De Leon
Jonathan Ramirez
3:22.44
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
Derik Lujan
Devan Lujan
Ramiro Deleon
Jonathan Ramirez
3:29.5h
Mar 23
San Angelo Relays
3.
Jonathan Ramirez
Derik Lujan
Jasson Marquez
Ramiro De Leon
3:31.44
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
4.
Relay Team
3:31.8h
Mar 23
San Angelo Relays
5.
Derik Lujan
Jasson Marquez
Ramiro Deleon
Jonathan Ramirez
3:32.87
Mar 14
Angelo State Relays
6.
Ramiro De Leon
Derik Lujan
Jasson Marquez
Jonathan Ramirez
3:37.42
Mar 2
Canyon Eagle Relays
7.
Brandon Johnson
Adrian Montoya
Alejandro Bustemante
Nathan Roman
3:43.48
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
8.
Brandon Johnson
Louie Hernandez
Alejandro Bustemante
Nathan Roman
3:46.91
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
9.
Brandon Johnson
Brandon Bueno
Louie Hernandez
Nathan Roman
3:49.02
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
4x800 Relay
1.
Derek Hernandez
Devan Lujan
Derik Lujan
Jasson Marquez
8:47.58
Mar 2
Canyon Eagle Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Paxton Hair
51' 7.25
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
11
Christopher Kelly
49' 7.75
PR
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
3.
12
Jacob Mechler
47' 2.75
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4.
9
Ezekiel Rivera
38' 8
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
5.
9
Nathan Flora
37' 9.25
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
6.
11
Jose Mendez
37' 8
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
7.
9
Gilbert Lopez
36' 9.25
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
8.
9
Andrew Vasquez
30' 3
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
9.
9
Ezekiel Morin
24' 2
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
10.
10
Joseph Alfaro
22' 3.5
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
11.
12
Wyatt Liming
18' 2.5
PR
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
12.
10
Jaben Hernandez
5' 4.25
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
Shot Put - 12lb Wheelchair
1.
10
Joseph Alfaro
22' 3
May 10
TX UIL Wheelchair State Championships
2.
12
Wyatt Liming
17' 11.75
PR
May 10
TX UIL Wheelchair State Championships
3.
10
Jaben Hernandez
5' 4.5
Apr 27
UIL 5A Region I
Discus - 1.6kg
1.
12
Jacob Mechler
186' 9
PR
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
2.
11
Paxton Hair
175' 8
May 11
TX UIL 4A State Championships
3.
11
Christopher Kelly
138' 0
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
4.
9
Ezekiel Rivera
121' 11
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
5.
11
Jose Mendez
103' 6
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
6.
9
Gilbert Lopez
103' 1
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
7.
9
Nathan Flora
88' 2.5
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
8.
9
Andrew Vasquez
75' 8
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
9.
9
Ezekiel Morin
55' 9
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
High Jump
1.
9
Devan Lujan
5' 8
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
10
Kaden Collins
5' 8
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
3.
9
Cayden Cadell
5' 6
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
4.
10
Eddie Velasquez
5' 4
Feb 15
Midland Tall City Relays
5.
11
Gage Roberts
5' 2
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
-
William Mayfield
5' 2
PR
Mar 23
San Angelo Relays
Pole Vault
1.
9
Stephen Forehand
12' 0
PR
Mar 23
San Angelo Relays
2.
11
Noah Hernandez
11' 0
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
3.
9
Brock Tijerina
10' 6
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4.
9
Andrew Mayfield
10' 0
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
5.
9
Michael Cuevas
8' 6
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
Long Jump
1.
10
Markeese Lawrence
21' 9.25
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
2.
11
Jaheim Nelson
20' 6.25
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
3.
11
Jacob Lawson
20' 4.25
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
4.
12
Cody Moore
18' 8
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
5.
9
Devan Lujan
18' 6
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
6.
9
Jesse Tucker
18' 2.25
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
7.
12
Brandon Johnson
18' 1.25
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
8.
12
Jarryn Dominguez
17' 5.25
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
9.
12
Jalen Graham
16' 8.5
Feb 15
Midland Tall City Relays
10.
12
Tyler Luna
15' 11.5
Feb 15
Midland Tall City Relays
11.
12
Erick Ramirez
15' 11
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
12.
12
Braiden Murphy
15' 4.5
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
Triple Jump
1.
9
Devan Lujan
40' 11
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
11
Jacob Lawson
40' 8
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
3.
12
Tyler Luna
40' 2
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4.
11
Bryce Mayfield
39' 3.25
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
5.
10
Markeese Lawrence
38' 11.5
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
6.
-
William Mayfield
37' 7.75
PR
Mar 23
San Angelo Relays
7.
11
Skinny Lopez
36' 11.75
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
8.
12
Cody Moore
36' 6.5
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
9.
12
Isaiah Moran
36' 0.5
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
10.
12
Braiden Murphy
31' 10
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
Womens
100 Meters
1.
10
Laura Madrilez
13.13
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
12
Alyssa Lujan
13.33
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
3.
11
Yimela Munoz
13.62
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
4.
10
Audrie Blanco
13.86
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
5.
9
Jayden Leatherwood
14.10
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
6.
9
Adali Ortiz
14.21
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
7.
12
Kynadie Adkins
14.30
PR
Mar 23
San Angelo Relays
8.
9
Paige Ortiz
14.47
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
9.
12
Haley Gutierrez
14.49
Feb 15
Midland Tall City Relays
10.
10
Jacqueline Sanchez
14.50
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
11.
9
Erika Hernandez
14.88
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
12.
9
Kalyn Dominguez
15.39
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
13.
11
Angelica Lopez
15.94
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
14.
11
Jazzi Martinez
16.23
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
200 Meters
1.
9
Jozlyn Arana
27.28
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
2.
10
Alyssa Vasquez
27.43
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
3.
12
Alyssa Lujan
27.56
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
11
Naialee Salcido
27.56
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
5.
11
Jezne Carrasco
27.96
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
6.
9
Meylin Mireles
28.78
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
7.
10
Jacqueline Sanchez
29.99
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
8.
9
Jayden Leatherwood
30.23
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
9.
12
Haley Gutierrez
30.64
Feb 15
Midland Tall City Relays
10.
9
Erika Hernandez
31.34
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
11.
9
Kalyn Dominguez
32.45
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
12.
11
Jazzi Martinez
33.89
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
400 Meters
1.
11
Naialee Salcido
58.87
PR
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
11
Jezne Carrasco
1:01.64
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
3.
9
Meylin Mireles
1:03.01
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4.
9
Adali Ortiz
1:05.69
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
5.
11
Savannah Infante
1:05.83
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
6.
9
Averie Hernandez
1:08.39
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
7.
10
Allison Vasquez
1:11.05
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
8.
9
Kalyn Dominguez
1:12.75
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
9.
9
Jayden Leatherwood
1:13.26
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
10.
11
Jazzi Martinez
1:16.09
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
11.
11
Angelica Lopez
1:16.82
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
800 Meters
1.
11
Samantha Jasso
2:29.97
Mar 14
Angelo State Relays
2.
10
Kassidy Epperson
2:36.55
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
3.
9
Abigail Beatty
2:38.40
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
4.
9
Claire Clark
2:42.24
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
5.
10
Genevieve Jasso
2:47.05
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
6.
12
Emylee Vasquez
2:47.70
Mar 2
Canyon Eagle Relays
7.
9
Lina Rodriguez
2:48.23
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
8.
9
Briana Lopez
2:50.68
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
9.
9
Shaylee Jeffrey
2:59.61
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
10.
9
Liliana Olvera
3:38.33
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
1600 Meters
1.
12
Elizabeth Garcia
5:41.00
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
11
Jasmine Parker
5:53.0h
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
3.
9
Abigail Beatty
5:59.68
PR
Mar 14
Angelo State Relays
4.
12
Emylee Vasquez
6:10.46
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
5.
9
Briana Lopez
6:10.64
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
6.
9
Claire Clark
6:11.82
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
7.
12
Angelica Lewis
6:13.85
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
8.
9
Lina Rodriguez
6:41.31
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
9.
10
Brianna Garcia
6:42.00
Feb 15
Midland Tall City Relays
10.
10
Genevieve Jasso
6:43.03
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
11.
11
Mackenzie Ortiz
6:46.80
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
12.
9
Shaylee Jeffrey
7:01.04
Feb 15
Midland Tall City Relays
13.
9
Katy Rush
7:11.95
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
3200 Meters
1.
12
Elizabeth Garcia
12:34.66
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
11
Samantha Jasso
12:40.24
PR
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
3.
11
Jasmine Parker
13:14.82
PR
Mar 14
Angelo State Relays
4.
12
Emylee Vasquez
13:20.74
Mar 2
Canyon Eagle Relays
5.
9
Briana Lopez
13:57.30
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
6.
12
Angelica Lewis
14:02.70
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
7.
10
Elsa Garcia
14:53.99
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
8.
10
Brianna Garcia
15:03.42
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
9.
9
Kendra Townsend
15:39.17
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
10.
9
Katy Rush
15:46.49
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
100m Hurdles - 33"
1.
12
Kynadie Adkins
17.38
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
11
Victoria Villavicencio
18.05
PR
Mar 14
Angelo State Relays
3.
11
Yimela Munoz
18.19
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4.
9
Brianna Helbig
18.80
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
5.
11
Alivia Mayfield
19.11
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
6.
9
Haley Gafford
20.32
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
7.
12
Madison Thompson
21.50
Feb 15
Midland Tall City Relays
300m Hurdles - 30"
1.
10
Kassidy Epperson
51.38
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
11
Avery Joiner
51.82
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
3.
11
Victoria Villavicencio
52.57
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
4.
9
Brianna Helbig
53.66
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
5.
11
Alivia Mayfield
54.44
Mar 2
Canyon Eagle Relays
6.
11
Yimela Munoz
54.63
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
7.
12
Kynadie Adkins
57.01
Mar 14
Angelo State Relays
8.
9
Haley Gafford
1:00.45
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4x100 Relay
1.
Jozlyn Arana
Alyssa Vasquez
Yimela Munoz
Laura Madrilez
51.20
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
Jozlyn Arana
Alyssa Vasquez
Alyssa Lujan
Laura Madrilez
51.37
Apr 27
UIL 4A Region I
3.
Alyssa Lujan
Alyssa Vasquez
Yimela Munoz
Laura Madrilez
51.55
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
4.
Alyssa Lujan
Alyssa Vasquez
Jozlyn Arana
Laura Madrilez
51.72
Mar 23
San Angelo Relays
5.
Relay Team
51.86
Mar 23
San Angelo Relays
6.
Alyssa Lujan
Adali Ortiz
Alyssa Vasquez
Laura Madrilez
52.73
Mar 14
Angelo State Relays
7.
Alyssa Lujan
Audrie Blanco
Alyssa Vasquez
Laura Madrilez
52.92
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
8.
Alyssa Lujan
Jezne Carrasco
Alyssa Vasquez
Laura Madrilez
53.25
Mar 2
Canyon Eagle Relays
9.
Jacqueline Sanchez
Jayden Leatherwood
Erika Hernandez
Audrie Blanco
54.52
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
10.
Jacqueline Sanchez
Jayden Leatherwood
Adali Ortiz
Audrie Blanco
54.67
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
11.
Jacqueline Sanchez
Jayden Leatherwood
Erika Hernandez
Jozlyn Arana
55.10
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
4x200 Relay -
1.
Alyssa Lujan
Naialee Salcido
Alyssa Vasquez
Jezne Carrasco
1:46.20
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
Jozlyn Arana
Naialee Salcido
Alyssa Vasquez
Jezne Carrasco
1:47.80
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
3.
Alyssa Lujan
Naialee Salcido
Alyssa Vasquez
Jozlyn Arana
1:48.68
Apr 27
UIL 4A Region I
4.
Relay Team
1:48.84
Mar 23
San Angelo Relays
5.
Alyssa Lujan
Naialee Salcido
Meylin Mireles
Alyssa Vasquez
1:49.80
Mar 14
Angelo State Relays
6.
Alyssa Vasquez
Jezne Carrasco
Meylin Mireles
Naialee Salcido
1:50.72
Mar 2
Canyon Eagle Relays
7.
Jacqueline Sanchez
Savannah Infante
Adali Ortiz
Audrie Blanco
1:53.99
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
8.
Audrie Blanco
Savannah Infante
Adali Ortiz
Meylin Mireles
1:54.10
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
9.
Jacqueline Sanchez
Jayden Leatherwood
Savannah Infante
Jozlyn Arana
1:56.87
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
4x400 Relay
1.
Meylin Mireles
Samantha Jasso
Jozlyn Arana
Naialee Salcido
4:04.52
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
Jezne Carrasco
Meylin Mireles
Jozlyn Arana
Naialee Salcido
4:05.07
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
3.
Jezne Carrasco
Samantha Jasso
Jozlyn Arana
Naialee Salcido
4:06.13
Apr 27
UIL 4A Region I
4.
Jezne Carrasco
Samantha Jasso
Meylin Mireles
Naialee Salcido
4:12.81
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
5.
Relay Team
4:14.7h
Mar 23
San Angelo Relays
6.
Adali Ortiz
Samantha Jasso
Meylin Mireles
Naialee Salcido
4:18.20
Mar 14
Angelo State Relays
7.
Adali Ortiz
Averie Hernandez
Savannah Infante
Meylin Mireles
4:30.36
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
8.
Allison Vasquez
Genevieve Jasso
Savannah Infante
Adali Ortiz
4:34.57
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
9.
Jozlyn Arana
Allison Vasquez
Averie Hernandez
Savannah Infante
4:39.49
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
4x800 Relay
1.
Kassidy Epperson
Samantha Jasso
Abigail Beatty
Emylee Vasquez
10:41.39
Mar 2
Canyon Eagle Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Emily Burgen
35' 6.5
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
10
Kristine Hernandez
28' 3.5
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
3.
10
Bailee Pules
27' 9
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4.
9
Brianna Moore
26' 3.75
PR
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
5.
11
Hannah Patton
25' 9
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
6.
12
Valeria Gonzalez
23' 6.5
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
Discus - 1kg
1.
10
Kassidy Epperson
122' 2
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
10
Hannah Renteria
103' 5
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
3.
10
Kristine Hernandez
101' 5
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
4.
9
Brianna Moore
75' 10
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
5.
10
Hallie Patton
74' 3
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
6.
9
Brianna Gonzales
70' 10
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
High Jump
1.
11
Avery Joiner
5' 2
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
2.
11
Alivia Mayfield
4' 10
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
3.
12
Kynadie Adkins
4' 8
Feb 15
Midland Tall City Relays
10
Alyssa Vasquez
4' 8
Mar 23
San Angelo Relays
10
Elsa Garcia
4' 8
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
6.
9
Brianna Helbig
4' 4
PR
Feb 15
Midland Tall City Relays
7.
12
Madison Thompson
4' 2
Feb 15
Midland Tall City Relays
9
Haley Gafford
4' 2
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
11
Mackenzie Ortiz
4' 2
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
Pole Vault
1.
11
Victoria Villavicencio
7' 6
Apr 18
UIL 4A Area 01/02
2.
9
Grace Shaffer
6' 6
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
Long Jump
1.
12
Kynadie Adkins
15' 9
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
2.
11
Jaslyn Johnson
15' 6.25
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
3.
10
Alyssa Vasquez
15' 2.5
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
4.
10
Audrie Blanco
15' 1.5
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
5.
9
Erika Hernandez
14' 9.75
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
6.
10
Jacqueline Sanchez
14' 6
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
7.
9
Kalyn Dominguez
11' 6
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
Triple Jump
1.
11
Jaslyn Johnson
33' 7.25
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
2.
11
Alivia Mayfield
32' 10.25
PR
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
3.
9
Paige Ortiz
32' 0
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
4.
10
Jacqueline Sanchez
30' 6
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
5.
10
Alyssa Vasquez
30' 0.75
Mar 7
Seminole T.R.I.B.E. Relays
6.
9
Erika Hernandez
29' 4.5
PR
Apr 4
UIL 4A District 02 (W-Th) Track Meet
7.
9
Haley Gafford
27' 8
Mar 29
Andrews Max Goldsmith Mustang Relays
*Recent improvement