Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Indoor
2018
2016
2009
2008
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Kameron Stokes
11.77
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
2.
12
Joshua Fontenot
11.92
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
3.
10
Daryn Carruthers
12.0h
PR
Feb 23
Smith HS Trojan Relays
4.
11
Ben Turner
12.63
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
200 Meters
1.
10
Daryn Carruthers
24.73
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
2.
10
Sam Ballesteros
25.17
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
3.
11
Isaac Swenson
25.26
PR
Mar 2
FW Country Day Falcon Invitational
4.
12
Joshua Fontenot
25.9h
PR
Feb 23
Smith HS Trojan Relays
5.
9
Reid Turner
26.20
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
6.
9
Paul Hedman
30.26
PR
Mar 29
Oakridge Invitational
400 Meters
1.
12
Matthew Tucker
57.20
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
2.
11
Nick Picou
58.13
PR
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
3.
9
Reid Turner
1:01.90
PR
Mar 23
Nazarene Christian 9th Annual Lions Invitational
4.
11
Isaac Swenson
1:02.5h
Feb 23
Smith HS Trojan Relays
5.
9
Ryan Collett
1:02.95
PR
Mar 23
Nazarene Christian 9th Annual Lions Invitational
6.
9
Elijah Medina
1:03.84
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
7.
9
Paul Hedman
1:06.21
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
8.
10
Jacob Potenzo
1:06.40
Feb 16
Nolan Viking Relays
9.
9
Brendon Dickenson
1:12.16
PR
Mar 29
Oakridge Invitational
800 Meters
1.
9
Luke Moore
2:17.67
Feb 16
Nolan Viking Relays
2.
12
Carson Pinon
2:26.09
PR
Mar 29
Oakridge Invitational
3.
9
Brendon Dickenson
2:26.38
PR
Mar 23
Nazarene Christian 9th Annual Lions Invitational
1600 Meters
1.
9
Luke Moore
5:03.63
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
2.
12
Carson Pinon
5:31.14
PR
Mar 29
Oakridge Invitational
3.
9
Brendon Dickenson
5:51.88
PR
Feb 16
Nolan Viking Relays
3200 Meters
1.
9
Luke Moore
10:40.92
Apr 26
TAPPS 4A North Region
2.
11
Drew Moore
11:58.4h
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
110m Hurdles - 39"
1.
9
Ryan Collett
18.37
PR
Mar 2
FW Country Day Falcon Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
9
Ryan Collett
49.91
PR
Mar 2
FW Country Day Falcon Invitational
4x100 Relay
1.
Matthew Tucker
Kameron Stokes
Darin Carruthers
Tahj Chambers
44.17
Apr 26
TAPPS 4A North Region
2.
Matthew Tucker
Tahj Chambers
Darin Carruthers
D.J. Oats
44.20
May 4
TAPPS 4A State Championship
3.
Matthew Tucker
Joshua Fontenot
Tahj Chambers
Darin Carruthers
46.85
Mar 29
Oakridge Invitational
4.
Sam Ballesteros
Reid Turner
Joshua Fontenot
Matthew Tucker
48.67
Feb 16
Nolan Viking Relays
5.
Reid Turner
Kameron Stokes
Darin Carruthers
Joshua Fontenot
49.31
Mar 2
FW Country Day Falcon Invitational
4x200 Relay -
1.
Darin Carruthers
Tahj Chambers
Joshua Fontenot
Brandon Lawrence
1:35.03
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
2.
Tahj Chambers
Darin Carruthers
Brandon Lawrence
Matthew Tucker
1:39.01
Mar 29
Oakridge Invitational
3.
Sam Ballesteros
Joshua Fontenot
Ben Turner
Reid Turner
1:47.18
Feb 16
Nolan Viking Relays
4x400 Relay
1.
Matthew Tucker
Tahj Chambers
Nick Picou
Darin Carruthers
3:42.31
Apr 26
TAPPS 4A North Region
2.
Matthew Tucker
D.J Jones
Nick Picou
Brandon Lawrence
3:44.34
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
3.
Brandon Lawrence
D.J Jones
Nick Picou
Matthew Tucker
3:47.82
Mar 29
Oakridge Invitational
4.
Elijah Medina
Luke Moore
Sam Ballesteros
Jacob Potenzo
4:12.32
Feb 16
Nolan Viking Relays
5.
9
Paul Hedman
Elijah Medina
Reid Turner
Brendon Dickenson
4:27.26
Mar 29
Oakridge Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Kendon Johnson
41' 1
Mar 2
FW Country Day Falcon Invitational
2.
10
Cristian Nava
40' 7
Apr 26
TAPPS 4A North Region
3.
10
Kyle Lehew
36' 1.75
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
4.
11
Brice Butler
35' 9
PR
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
5.
11
Crew Roberts
35' 7
PR
Feb 23
Smith HS Trojan Relays
6.
9
Reid Turner
30' 8
PR
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
Discus - 1.6kg
1.
10
Cristian Nava
115' 3
PR
Mar 2
FW Country Day Falcon Invitational
2.
11
Kendon Johnson
111' 8
PR
Feb 23
Smith HS Trojan Relays
3.
10
Kyle Lehew
95' 9
Mar 29
Oakridge Invitational
4.
11
Brice Butler
91' 3
PR
Mar 29
Oakridge Invitational
5.
12
Matthew Chester
81' 3
Feb 23
Smith HS Trojan Relays
6.
11
Crew Roberts
55' 2
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
High Jump
1.
12
Myles McCrary
5' 6
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
2.
12
Trey Jordan
5' 2
Mar 29
Oakridge Invitational
Long Jump
1.
11
Tahj Chambers
20' 4.5
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
2.
10
Daryn Carruthers
18' 11.25
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
3.
12
Trey Jordan
17' 8.75
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
4.
9
Ryan Collett
15' 9.75
PR
Mar 2
FW Country Day Falcon Invitational
5.
12
Joshua Fontenot
15' 5.25
PR
Feb 23
Smith HS Trojan Relays
6.
11
Ben Turner
15' 2
PR
Mar 29
Oakridge Invitational
Triple Jump
1.
11
Tahj Chambers
40' 7
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
2.
12
Trey Jordan
34' 10
Mar 29
Oakridge Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Ariahana Williams
12.41
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
2.
9
Becca Turner
13.86
(2.1)
PR
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
3.
11
Rheagan Smith
14.08
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
200 Meters
1.
11
Ariahana Williams
25.99
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
2.
12
Mikayla Thornton
27.47
Mar 2
FW Country Day Falcon Invitational
3.
9
Becca Turner
31.03
PR
Mar 23
Nazarene Christian 9th Annual Lions Invitational
400 Meters
1.
12
Hannah Turner
1:10.25
PR
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
2.
9
Kara Lehew
1:21.49
PR
Mar 23
Nazarene Christian 9th Annual Lions Invitational
800 Meters
1.
9
Lydia Curreri
2:28.11
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
1600 Meters
1.
9
Lydia Curreri
5:35.31
PR
May 4
TAPPS 4A State Championship
100m Hurdles - 33"
1.
10
Jaylah Suggs
18.15
PR
Mar 2
FW Country Day Falcon Invitational
4x100 Relay
1.
Becca Turner
Jaylah Suggs
Rehagan Smith
Ariahana Williams
51.74
Apr 26
TAPPS 4A North Region
2.
Becca Turner
Mikayla Thornton
Rehagan Smith
Ariahana Williams
52.86
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
3.
Jaylah Suggs
Becca Turner
Rehagan Smith
Ariahana Williams
53.14
Mar 29
Oakridge Invitational
4x200 Relay -
1.
Ariahana Williams
Jaylah Suggs
Becca Turner
Mikayla Thornton
1:53.52
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
2.
Rehagan Smith
Becca Turner
Hannah Turner
Jaylah Suggs
1:59.39
Mar 29
Oakridge Invitational
3.
Becca Turner
Hannah Turner
Jaylah Suggs
Rehagan Smith
1:59.62
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
4.
Lydia Curreri
Becca Turner
Mikayla Thornton
Rehagan Smith
2:03.12
Feb 16
Nolan Viking Relays
4x400 Relay
1.
Lydia Curreri
Kara Lehew
Hannah Turner
Becca Turner
5:00.19
Mar 29
Oakridge Invitational
2.
Kara Lehew
Hannah Turner
Becca Turner
Lydia Curreri
5:18.02
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
Shot Put - 4kg
1.
10
Kennedy Phillips
37' 6
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
2.
12
Kayla Lehew
27' 5
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
3.
12
Hannah Turner
26' 7
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
4.
9
Kara Lehew
24' 4
Mar 23
Nazarene Christian 9th Annual Lions Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Kennedy Phillips
97' 10
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
2.
9
Kara Lehew
72' 3
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
3.
12
Hannah Turner
66' 9
Mar 2
FW Country Day Falcon Invitational
4.
12
Kayla Lehew
64' 1
PR
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
High Jump
1.
10
Jaylah Suggs
4' 10
Mar 29
Oakridge Invitational
Long Jump
1.
11
Rheagan Smith
16' 5.25
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
2.
10
Kati Rod
14' 0.5
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
3.
12
Hannah Turner
10' 8
PR
Mar 29
Oakridge Invitational
Triple Jump
1.
10
Jaylah Suggs
33' 4.5
PR
Mar 9
Arl Bowie 24th Annual Volunteer Relays
2.
10
Kati Rod
26' 8
PR
Apr 8
TAPPS 3A & 4A district 1 Championship
*Recent improvement