Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2006
2004
2003
2002
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Matthew Bahn
11.76
(-.8)
Mar 30
Shark Invite
2.
12
Josh Hyatt
11.85
PR
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
3.
10
Gabe Nickles
13.00
(-.6)
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
200 Meters
1.
10
Matthew Bahn
26.13
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
2.
9
Spencer Hall
27.42
(-1.8)
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
3.
9
Skyler McCurry
28.15
(-1.8)
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
800 Meters
1.
12
Seth Clark
2:34.98
PR
Mar 30
Shark Invite
2.
11
Spencer Babb
2:38.74
PR
Mar 30
Shark Invite
3.
12
Isaac Slagle
2:58.29
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
110m Hurdles - 39"
1.
9
Zach Stephens
21.64
(-1.6)
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
400m Hurdles - 36"
1.
9
Zach Stephens
1:12.13
PR
Mar 30
Shark Invite
4x100 Relay
1.
Gabe Nickles
Matthew Bahn
Zach Stephens
Josh Hyatt
47.21
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
2.
Matthew Bahn
Zach Stephens
Josh Hyatt
Blake Young
49.20
Mar 30
Shark Invite
3.
Cameron Slone
Skyler McCurry
Spencer Hall
Seth Clark
53.01
Mar 30
Shark Invite
4x200 Relay -
1.
Skyler McCurry
Spencer Hall
Zach Stephens
Blake Young
1:41.90
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:14.87
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
Shot Put - 12lb
1.
12
Josh Hyatt
39' 10.5
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
2.
12
Matt Lawson
34' 5
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
3.
11
Max Cash
34' 0
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
4.
11
Cameron Slone
33' 0.75
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
Discus - 1.6kg
1.
11
Cameron Slone
106' 8
PR
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
2.
12
Seth Clark
95' 4
PR
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
3.
11
Max Cash
69' 11
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
4.
11
Benjamin Bare
63' 11
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
Long Jump
1.
12
Josh Hyatt
19' 1
PR
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
2.
10
Matthew Bahn
17' 7.5
PR
Mar 30
Shark Invite
3.
10
Gabe Nickles
14' 9.25
PR
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
Triple Jump
1.
10
Blake Young
37' 2.5
PR
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
Womens
100 Meters
1.
12
Charity Greene
14.28
(-1.0)
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
2.
11
Autumn Sommers
15.72
(-1.7)
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
3.
9
Maggie Ensor
16.07
(-1.5)
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
4.
9
Katrina Clark
18.75
(.3)
PR
Mar 30
Shark Invite
200 Meters
1.
12
Charity Greene
30.14
(.8)
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
2.
12
Jessica Earp
31.11
(-3.2)
PR
Mar 30
Shark Invite
3.
11
Autumn Sommers
33.05
(2.8)
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
4.
11
Haley Miller
33.68
(2.8)
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
5.
9
Maggie Ensor
34.59
(.8)
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
400 Meters
1.
9
Maggie Ensor
1:26.82
PR
Mar 30
Shark Invite
800 Meters
1.
9
Holly Moore
2:58.81
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
2.
11
Tatiana Simerly
2:59.83
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
3.
11
Kalee Roark
3:16.45
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
4.
11
Chelsea Arnold
3:26.16
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
5.
9
Maddy Carpenter
3:28.54
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
1600 Meters
1.
11
Haley Miller
6:25.83
PR
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
2.
9
Holly Moore
7:06.01
PR
Mar 30
Shark Invite
1 Mile
1.
11
Haley Miller
6:28.00
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
2.
9
Holly Moore
6:51.47
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
2 Miles
1.
11
Haley Miller
13:53.63
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
100m Hurdles - 33"
1.
12
Jessica Earp
19.27
(-1.0)
PR
Mar 30
Shark Invite
400m Hurdles - 30"
1.
12
Natalie Newsome
1:15.61
PR
Mar 30
Shark Invite
4x200 Relay -
1.
Charity Greene
Haley Miller
Jessica Earp
Natalie Newsome
1:56.41
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
4x800 Relay
1.
Haley Miller
Tatiana Simerly
Holly Moore
Holly Orfield
12:39.34
Mar 30
Shark Invite
2.
Haley Miller
Holly Moore
Holly Orfield
Tatiana Simerly
12:45.40
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
Shot Put - 4kg
1.
11
Shalyn Whitson
30' 6
Mar 30
Shark Invite
2.
12
Tiana Long
26' 8
PR
Mar 30
Shark Invite
3.
10
Emily Lunceford
26' 5
PR
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
4.
12
Macy Puckett
25' 4.5
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
Discus - 1kg
1.
11
Claire Johnson
71' 7
PR
May 13
TSSAA D-1 Small East Region Finals
2.
11
Chelsea Arnold
61' 9
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
3.
12
Macy Puckett
50' 1
PR
Apr 6
Tri-Cities Track Classic
High Jump
1.
12
Jessica Earp
4' 6
PR
Mar 30
Shark Invite
Pole Vault
1.
12
Natalie Newsome
9' 9
PR
May 31
Tennessee Meet of Champions
Long Jump
1.
12
Holly Orfield
12' 6.5
PR
Mar 30
Shark Invite
2.
11
Chelsea Arnold
11' 6
Mar 30
Shark Invite
*Recent improvement