Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
Indoor
2024
2022
2021
2020
2019
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Izzy Bieber
12.56
PR
May 23
OLA MS Invite
2.
8
Sam Krummel
13.21
PR
May 23
OLA MS Invite
3.
8
Andrew Hegle
13.27
PR
May 23
OLA MS Invite
4.
8
Josh Steurer
14.24c
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
5.
6
Cooper Nimmo
14.54c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
6.
8
Samuel Turner
14.94c
May 7
WI School for the Deaf
7.
6
Isaac Krummel
15.44c
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
8.
8
Jeremiah Underhill
16.05
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
9.
6
Kael Dietzman
16.44c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
10.
6
Sam Dray
16.74c
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
11.
6
Michael Williams
19.24c
May 4
Prairie Hawk Invitational
12.
4
Christopher Fox
19.44c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
13.
4
Jackson Hein
21.44c
May 4
Prairie Hawk Invitational
14.
4
Nathaniel Pfarr
22.54c
PR
May 7
WI School for the Deaf
15.
4
Charlie Pfarr
36.64c
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
100 Meters - Relay Split
1.
8
Izzy Bieber
11.9h
PR
May 23
OLA MS Invite
2.
8
Samuel Turner
13.2h
PR
May 23
OLA MS Invite
3.
8
Sam Krummel
13.5h
May 4
Prairie Hawk Invitational
4.
8
Steven Pfarr
13.4h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
5.
8
Andrew Hegle
13.5h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
6.
8
Josh Steurer
14.3h
May 4
Prairie Hawk Invitational
6
Kael Dietzman
14.3h
PR
May 23
OLA MS Invite
8.
6
Cooper Nimmo
15.0h
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
9.
6
Isaac Krummel
14.8h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
10.
4
Drake Nimmo
15.9h
PR
May 23
OLA MS Invite
11.
6
Isaac Steurer
16.4h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
12.
5
Charlie Otto
16.8h
PR
May 23
OLA MS Invite
13.
6
Sam Dray
17.2h
Apr 22
Clinton JrHi Meet
14.
5
Josh Grinvalds
19.7h
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
15.
5
Michael Underhill
20.8h
PR
May 23
OLA MS Invite
16.
5
Garrett Schneider
20.9h
PR
May 23
OLA MS Invite
4
Christopher Fox
20.9h
May 23
OLA MS Invite
18.
5
Jayden Holmes
26.6h
May 23
OLA MS Invite
19.
4
Jackson Hein
27.3h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
20.
4
Charlie Pfarr
43.5h
PR
May 23
OLA MS Invite
200 Meters
1.
8
Izzy Bieber
26.93
PR
May 23
OLA MS Invite
2.
8
Sam Krummel
27.11
PR
May 23
OLA MS Invite
3.
8
Josh Steurer
29.14c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
4.
8
Samuel Turner
29.34c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
5.
6
Cooper Nimmo
29.94c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
6.
8
Steven Pfarr
31.24c
May 4
Prairie Hawk Invitational
7.
8
Leighton Greenberg
31.37
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
8.
6
Isaac Krummel
31.44c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
9.
8
Jeremiah Underhill
33.94
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
10.
6
Kael Dietzman
35.04c
PR
May 7
WI School for the Deaf
11.
6
Sam Dray
36.50
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
12.
6
Isaac Steurer
38.04c
May 4
Prairie Hawk Invitational
13.
5
Gideon Ukwuorji
40.34c
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
14.
6
Michael Williams
40.55
Apr 22
Clinton JrHi Meet
15.
4
Christopher Fox
45.04c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
16.
4
Jackson Hein
49.24c
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
200 Meters - Relay Split
1.
8
Sam Krummel
27.5h
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
2.
8
Izzy Bieber
28.0h
May 7
WI School for the Deaf
3.
8
Steven Pfarr
28.3h
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
4.
8
Andrew Hegle
28.6h
PR
May 7
WI School for the Deaf
5.
8
Leighton Greenberg
29.2h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
6.
8
Josh Steurer
29.4h
PR
May 7
WI School for the Deaf
7.
8
Samuel Turner
29.5h
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
8.
6
Cooper Nimmo
30.2h
PR
May 23
OLA MS Invite
9.
6
Isaac Krummel
31.4h
PR
May 23
OLA MS Invite
10.
6
Luke Grinvalds
31.6h
PR
May 23
OLA MS Invite
11.
6
Isaac Steurer
34.6h
May 7
WI School for the Deaf
12.
4
Drake Nimmo
34.8h
PR
May 7
WI School for the Deaf
13.
5
Charlie Otto
35.8h
PR
May 23
OLA MS Invite
14.
5
Gideon Ukwuorji
38.2h
PR
May 23
OLA MS Invite
15.
6
Kael Dietzman
39.5h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
16.
5
Josh Grinvalds
39.7h
PR
May 23
OLA MS Invite
17.
4
Christopher Fox
40.8h
PR
May 23
OLA MS Invite
18.
6
Michael Williams
41.8h
May 23
OLA MS Invite
19.
4
Nathaniel Pfarr
49.1h
PR
May 23
OLA MS Invite
20.
4
Jackson Hein
53.7h
PR
May 23
OLA MS Invite
21.
5
Michael Underhill
58.8h
May 23
OLA MS Invite
22.
5
Jayden Holmes
59.5h
May 23
OLA MS Invite
23.
4
Charlie Pfarr
1:21.9h
PR
May 23
OLA MS Invite
400 Meters
1.
8
Andrew Hegle
1:02.24c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
2.
8
Josh Steurer
1:04.74c
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
3.
6
Cooper Nimmo
1:11.24c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
4.
8
Jeremiah Underhill
1:13.10
PR
May 23
OLA MS Invite
5.
4
Drake Nimmo
1:22.54c
May 7
WI School for the Deaf
6.
6
Sam Dray
1:25.24c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
7.
6
Isaac Steurer
1:26.04c
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
8.
6
Michael Williams
1:35.74c
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
9.
5
Garrett Schneider
1:39.24c
May 4
Prairie Hawk Invitational
10.
4
Nathaniel Pfarr
1:46.14c
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
400 Meters - Relay Split
1.
8
Izzy Bieber
1:00.9h
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
2.
8
Andrew Hegle
1:02.4h
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
3.
8
Josh Steurer
1:07.5h
PR
May 23
OLA MS Invite
4.
8
Steven Pfarr
1:10.4h
PR
May 23
OLA MS Invite
5.
6
Luke Grinvalds
1:11.5h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
6.
6
Kael Dietzman
1:15.1h
PR
May 23
OLA MS Invite
7.
8
Jeremiah Underhill
1:16.7h
PR
May 23
OLA MS Invite
8.
6
Isaac Steurer
1:26.2h
PR
May 23
OLA MS Invite
9.
5
Josh Grinvalds
1:31.9h
PR
May 23
OLA MS Invite
10.
6
Michael Williams
1:37.6h
PR
May 23
OLA MS Invite
11.
5
Garrett Schneider
1:37.7h
PR
May 23
OLA MS Invite
12.
5
Gideon Ukwuorji
1:38.2h
PR
May 23
OLA MS Invite
13.
4
Nathaniel Pfarr
1:39.5h
PR
May 23
OLA MS Invite
800 Meters
1.
6
Reagan Flickinger
2:38.30
PR
May 23
OLA MS Invite
2.
8
Leighton Greenberg
2:38.70
PR
May 23
OLA MS Invite
3.
8
Josh Steurer
2:43.0h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
4.
6
Cooper Nimmo
2:45.1h
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
5.
6
Luke Grinvalds
2:59.9h
PR
May 7
WI School for the Deaf
6.
8
Jeremiah Underhill
3:02.2h
PR
May 7
WI School for the Deaf
7.
6
Kael Dietzman
3:11.1h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
8.
5
Garrett Schneider
3:44.0h
May 4
Prairie Hawk Invitational
9.
4
Nathaniel Pfarr
3:58.9h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
1600 Meters
1.
8
Leighton Greenberg
5:36.00
PR
May 23
OLA MS Invite
2.
6
Reagan Flickinger
5:38.00
PR
May 23
OLA MS Invite
3.
8
Josh Steurer
5:53.00
PR
May 23
OLA MS Invite
4.
6
Luke Grinvalds
6:27.0h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
75m Hurdles - 30"
1.
8
Steven Pfarr
14.81
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
2.
6
Isaac Steurer
15.99
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
75m Hurdles - 33"
1.
8
Steven Pfarr
14.64c
PR
May 7
WI School for the Deaf
2.
6
Isaac Steurer
16.74c
PR
May 7
WI School for the Deaf
100m Hurdles - 27"
1.
8
Steven Pfarr
17.24c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
2.
6
Isaac Steurer
19.34c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
100m Hurdles - 30"
1.
8
Steven Pfarr
16.70
PR
May 23
OLA MS Invite
2.
6
Isaac Steurer
18.90
PR
May 23
OLA MS Invite
4x100 Relay
1.
8
Josh Steurer
Samuel Turner
Sam Krummel
Izzy Bieber
53.94c
May 4
Prairie Hawk Invitational
2.
Kael Dietzman
Samuel Turner
Sam Krummel
Izzy Bieber
54.68
May 23
OLA MS Invite
3.
6
Sam Dray
Isaac Steurer
Cooper Nimmo
Kael Dietzman
1:04.84c
Apr 22
Clinton JrHi Meet
4.
Relay Team
1:12.04c
May 7
WI School for the Deaf
5.
Samuel Turner
Steven Pfarr
Isaac Krummel
Andrew Hegle
1:16.54c
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
6.
Drake Nimmo
Christopher Fox
Isaac Krummel
Jayden Holmes
1:17.20
May 23
OLA MS Invite
7.
Josh Grinvalds
Charlie Otto
Christopher Fox
Jayden Holmes
1:25.24c
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
8.
Charlie Otto
Nathaniel Pfarr
Michael Underhill
Charlie Pfarr
1:42.00
May 23
OLA MS Invite
4x200 Relay -
1.
8
Josh Steurer
Samuel Turner
Steven Pfarr
Sam Krummel
1:56.5h
May 4
Prairie Hawk Invitational
2.
8
Andrew Hegle
Josh Steurer
Steven Pfarr
Sam Krummel
1:58.0h
Apr 22
Clinton JrHi Meet
3.
Isaac Krummel
Luke Grinvalds
Steven Pfarr
Cooper Nimmo
2:03.20
May 23
OLA MS Invite
4.
Leighton Greenberg
Samuel Turner
Luke Grinvalds
Steven Pfarr
2:03.8h
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
5.
Josh Grinvalds
Charlie Otto
Gideon Ukwuorji
Kael Dietzman
2:33.4h
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
6.
Isaac Steurer
Josh Grinvalds
Drake Nimmo
Michael Williams
2:36.50
May 23
OLA MS Invite
7.
Relay Team
2:37.5h
May 7
WI School for the Deaf
8.
Gideon Ukwuorji
Christopher Fox
Jackson Hein
Jayden Holmes
3:12.70
May 23
OLA MS Invite
9.
Charlie Otto
Nathaniel Pfarr
Michael Underhill
Charlie Pfarr
3:40.20
May 23
OLA MS Invite
4x400 Relay
1.
Josh Steurer
Luke Grinvalds
Steven Pfarr
Andrew Hegle
4:34.50
May 23
OLA MS Invite
2.
Isaac Steurer
Josh Grinvalds
Kael Dietzman
Jeremiah Underhill
5:30.20
May 23
OLA MS Invite
3.
Garett Schneider
Nathaniel Pfarr
Gideon Ukwuorji
Michael Williams
6:33.00
May 23
OLA MS Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
6
Sam Dray
Isaac Steurer
Isaac Krummel
Luke Grinvalds
2:21.3h
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
Shot Put - 8lb
1.
8
Sam Krummel
29' 3
PR
May 23
OLA MS Invite
2.
6
Michael Williams
23' 5.5
May 4
Prairie Hawk Invitational
3.
8
Jeremiah Underhill
23' 0
PR
May 23
OLA MS Invite
4.
6
Isaac Krummel
20' 10
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
5.
6
Kael Dietzman
18' 4
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
6.
5
Michael Underhill
16' 4.5
PR
May 23
OLA MS Invite
7.
4
Jackson Hein
10' 9.5
PR
May 23
OLA MS Invite
Shot Put - 4kg
1.
8
Sam Krummel
29' 5.5
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
2.
6
Michael Williams
22' 7
Apr 22
Clinton JrHi Meet
3.
8
Jeremiah Underhill
19' 9.5
PR
May 7
WI School for the Deaf
4.
8
Josh Steurer
19' 1.5
PR
May 7
WI School for the Deaf
5.
6
Kael Dietzman
18' 3.5
PR
May 7
WI School for the Deaf
6.
5
Gideon Ukwuorji
15' 9.5
PR
May 7
WI School for the Deaf
Discus - 1kg
1.
8
Andrew Hegle
80' 10
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
2.
8
Leighton Greenberg
73' 6.5
PR
May 23
OLA MS Invite
3.
6
Michael Williams
69' 1
Apr 22
Clinton JrHi Meet
4.
8
Jeremiah Underhill
62' 10
PR
May 23
OLA MS Invite
5.
6
Isaac Krummel
56' 5
PR
May 23
OLA MS Invite
6.
6
Sam Dray
55' 5
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
7.
6
Isaac Steurer
43' 2
PR
May 23
OLA MS Invite
8.
5
Michael Underhill
42' 7.5
PR
May 23
OLA MS Invite
9.
8
Josh Steurer
37' 1
May 23
OLA MS Invite
10.
4
Christopher Fox
34' 8.25
PR
May 23
OLA MS Invite
11.
5
Jayden Holmes
27' 10
May 23
OLA MS Invite
12.
5
Garrett Schneider
26' 6.5
PR
May 23
OLA MS Invite
13.
5
Charlie Otto
25' 8.5
PR
May 23
OLA MS Invite
14.
4
Jackson Hein
24' 3
PR
May 23
OLA MS Invite
15.
4
Nathaniel Pfarr
20' 8.5
PR
May 23
OLA MS Invite
High Jump
1.
8
Steven Pfarr
4' 2
Apr 22
Clinton JrHi Meet
Long Jump
1.
8
Izzy Bieber
16' 0.5
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
2.
8
Samuel Turner
14' 4
PR
May 23
OLA MS Invite
8
Andrew Hegle
14' 4
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
4.
8
Steven Pfarr
13' 5
PR
May 23
OLA MS Invite
5.
8
Leighton Greenberg
13' 0
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
6.
6
Luke Grinvalds
12' 11
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
7.
6
Cooper Nimmo
12' 8
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
8.
5
Josh Grinvalds
12' 1.5
May 23
OLA MS Invite
9.
4
Drake Nimmo
10' 6
May 23
OLA MS Invite
10.
5
Gideon Ukwuorji
10' 2
May 23
OLA MS Invite
11.
4
Christopher Fox
7' 6
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
12.
4
Nathaniel Pfarr
7' 4
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
13.
5
Jayden Holmes
5' 6
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
14.
4
Jackson Hein
5' 1
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
Womens
100 Meters
1.
8
Angela Landerholm
14.14c
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
2.
6
Taliyah Ukwuorji
15.08
May 23
OLA MS Invite
3.
6
Ava Vander Steeg
15.44c
May 4
Prairie Hawk Invitational
4.
8
Kaitlyn Engel
15.64c
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
5.
7
Autumn Karampatsos
15.74c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
6.
6
Makayla Wuthrich
17.04c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
7.
5
Natalie Fox
18.64c
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
8.
6
Madi Underhill
18.69
Apr 22
Clinton JrHi Meet
9.
8
Rebekah Jacobsen
18.91
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
10.
7
Jessica Hein
20.94c
May 4
Prairie Hawk Invitational
100 Meters - Relay Split
1.
6
Taliyah Ukwuorji
13.7h
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
8
Lorna Greenberg
13.7h
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
3.
8
Angela Landerholm
14.0h
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
4.
7
Autumn Karampatsos
14.2h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
5.
6
Ava Vander Steeg
14.6h
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
6.
8
Kaitlyn Engel
14.8h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
7.
6
Madi Underhill
16.3h
May 23
OLA MS Invite
8.
7
Jessica Hein
16.9h
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
9.
7
Hannah Stapelmann
17.6h
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
10.
8
Rebekah Jacobsen
18.0h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
11.
6
Carissa Barbarick
18.7h
PR
May 23
OLA MS Invite
12.
5
Natalie Fox
19.1h
PR
May 23
OLA MS Invite
200 Meters
1.
8
Angela Landerholm
30.44c
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
2.
7
Autumn Karampatsos
32.34
PR
May 23
OLA MS Invite
3.
6
Taliyah Ukwuorji
32.50
May 23
OLA MS Invite
4.
8
Kaitlyn Engel
35.24c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
5.
5
Samantha Williams
37.84c
May 7
WI School for the Deaf
6.
6
Madi Underhill
38.30
PR
May 23
OLA MS Invite
7.
6
Makayla Wuthrich
38.54c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
8.
8
Rebekah Jacobsen
39.58
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
9.
7
Jessica Hein
40.44c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
10.
5
Natalie Fox
42.84c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
11.
4
Grace Stapelmann
47.74c
PR
May 7
WI School for the Deaf
200 Meters - Relay Split
1.
8
Angela Landerholm
29.0h
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
2.
8
Lorna Greenberg
31.2h
PR
May 23
OLA MS Invite
3.
7
Autumn Karampatsos
32.2h
PR
May 7
WI School for the Deaf
4.
8
Kaitlyn Engel
32.9h
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
5.
6
Ava Vander Steeg
33.4h
May 7
WI School for the Deaf
6.
6
Taliyah Ukwuorji
35.2h
May 7
WI School for the Deaf
4
Sydney Hermans
35.2h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
8.
4
Kate Lathers
35.7h
PR
May 23
OLA MS Invite
9.
7
Jessica Hein
36.0h
PR
May 23
OLA MS Invite
10.
7
Hannah Stapelmann
36.6h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
11.
4
Charity Steurer
37.2h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
12.
8
Rebekah Jacobsen
37.5h
PR
May 23
OLA MS Invite
13.
6
Madi Underhill
38.0h
May 7
WI School for the Deaf
5
Samantha Williams
38.0h
PR
May 7
WI School for the Deaf
15.
5
Natalie Fox
41.4h
PR
May 7
WI School for the Deaf
16.
6
Carissa Barbarick
41.9h
PR
May 23
OLA MS Invite
17.
4
Grace Stapelmann
48.2h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
400 Meters
1.
8
Lorna Greenberg
1:11.44c
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
2.
8
Angela Landerholm
1:16.34c
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
3.
5
Samantha Williams
1:21.34c
May 4
Prairie Hawk Invitational
4.
7
Autumn Karampatsos
1:22.14c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
5.
6
Makayla Wuthrich
1:25.04c
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
6.
4
Sydney Hermans
1:25.74c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
7.
8
Kaitlyn Engel
1:26.14c
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
8.
4
Kate Lathers
1:27.24c
PR
May 7
WI School for the Deaf
9.
4
Charity Steurer
1:30.94c
May 7
WI School for the Deaf
10.
4
Grace Stapelmann
1:43.70
PR
May 23
OLA MS Invite
400 Meters - Relay Split
1.
8
Lorna Greenberg
1:11.3h
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
2.
8
Angela Landerholm
1:14.9h
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
3.
7
Autumn Karampatsos
1:15.3h
PR
May 23
OLA MS Invite
4.
5
Samantha Williams
1:20.2h
PR
May 23
OLA MS Invite
5.
4
Sydney Hermans
1:32.4h
PR
May 23
OLA MS Invite
6.
4
Kate Lathers
1:34.0h
PR
May 23
OLA MS Invite
800 Meters
1.
8
Lorna Greenberg
2:51.20
PR
May 23
OLA MS Invite
2.
5
Samantha Williams
3:18.0h
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
3.
7
Hannah Stapelmann
3:19.40
PR
May 23
OLA MS Invite
4.
4
Charity Steurer
3:21.80
May 23
OLA MS Invite
5.
8
Kaitlyn Engel
3:29.8h
PR
May 7
WI School for the Deaf
6.
4
Sydney Hermans
3:35.5h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
1600 Meters
1.
8
Lorna Greenberg
6:18.00
PR
May 23
OLA MS Invite
2.
7
Hannah Stapelmann
7:08.00
May 23
OLA MS Invite
3.
4
Charity Steurer
7:09.70
May 23
OLA MS Invite
4.
4
Sydney Hermans
8:16.0h
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
4x100 Relay
1.
Ava Vander Steeg
Taliyah Ukwuorji
Lorna Greenberg
Angela Landerholm
58.34c
May 4
Prairie Hawk Invitational
2.
Ava Vander Steeg
Taliyah Ukwuorji
Autumn Karampatsos
Madi Underhill
1:05.00
May 23
OLA MS Invite
3.
Kaitlyn Engel
Hannah Stapelmann
Jessica Hein
Rebekah Jacobsen
1:07.34c
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
4.
Ava Vander Steeg
Taliyah Ukwuorji
Hannah Stapelmann
Jessica Hein
1:08.74c
Apr 22
Clinton JrHi Meet
5.
Carissa Barbarick
Natalie Fox
Jessica Hein
Rebekah Jacobsen
1:15.00
May 23
OLA MS Invite
6.
Natalie Fox
Makayla Wuthrich
Grace Stapelmann
Kate Lathers
1:16.54c
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
4x200 Relay -
1.
Ava Vander Steeg
Taliyah Ukwuorji
Lorna Greenberg
Angela Landerholm
2:05.6h
May 4
Prairie Hawk Invitational
2.
Relay Team
2:11.6h
May 7
WI School for the Deaf
3.
Angela Landerholm
Hannah Stapelmann
Kaitlyn Engel
Lorna Greenberg
2:12.7h
Apr 22
Clinton JrHi Meet
4.
Ava Vander Steeg
Kate Lathers
Lorna Greenberg
Hannah Stapelmann
2:21.00
May 23
OLA MS Invite
5.
Sydney Hermans
Kate Lathers
Grace Stapelmann
Charity Steurer
2:29.2h
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
6.
Carissa Barbarick
Natalie Fox
Jessica Hein
Rebekah Jacobsen
2:42.10
May 23
OLA MS Invite
4x400 Relay
1.
Autumn Karampatsos
Kate Lathers
Sydney Hermans
Samantha Williams
5:42.70
May 23
OLA MS Invite
2.
Carissa Barbarick
Jessica Hein
Grace Stapelmann
Madi Underhill
7:06.70
May 23
OLA MS Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Autumn Karampatsos
Kaitlyn Engel
Angela Landerholm
Lorna Greenberg
2:20.1h
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
2.
Makayla Wuthrich
Kate Lathers
Taliyah Ukwuorji
Samantha Williams
2:43.9h
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
Shot Put - 6lb
1.
8
Rebekah Jacobsen
14' 8
PR
May 7
WI School for the Deaf
2.
6
Madi Underhill
14' 6.25
PR
May 7
WI School for the Deaf
3.
5
Samantha Williams
13' 11
May 7
WI School for the Deaf
4.
5
Natalie Fox
12' 8
PR
May 7
WI School for the Deaf
Shot Put - 8lb
1.
5
Samantha Williams
17' 4.75
May 4
Prairie Hawk Invitational
2.
8
Rebekah Jacobsen
17' 4
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
3.
7
Jessica Hein
16' 9.5
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
4.
5
Natalie Fox
12' 3
PR
May 23
OLA MS Invite
Shot Put - 4kg
1.
8
Kaitlyn Engel
18' 11
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
2.
8
Rebekah Jacobsen
12' 8
PR
Apr 22
Clinton JrHi Meet
Discus - 1kg
1.
6
Madi Underhill
41' 6
PR
May 23
OLA MS Invite
2.
4
Kate Lathers
38' 0.5
PR
May 23
OLA MS Invite
3.
7
Jessica Hein
37' 10
PR
May 23
OLA MS Invite
4.
5
Samantha Williams
35' 3.5
May 7
WI School for the Deaf
5.
5
Natalie Fox
33' 4
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
6.
8
Rebekah Jacobsen
29' 9
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
7.
4
Sydney Hermans
26' 7
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
8.
4
Grace Stapelmann
15' 2.5
PR
May 23
OLA MS Invite
High Jump
1.
8
Lorna Greenberg
4' 0
Apr 22
Clinton JrHi Meet
Long Jump
1.
8
Lorna Greenberg
14' 0
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
2.
8
Kaitlyn Engel
12' 5.5
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
3.
8
Angela Landerholm
11' 11.5
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
4.
6
Taliyah Ukwuorji
11' 10
May 4
Prairie Hawk Invitational
5.
7
Autumn Karampatsos
11' 8
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
6.
7
Hannah Stapelmann
11' 3.75
PR
May 18
St. Joe's Carpenter Invite
7.
6
Makayla Wuthrich
11' 1.5
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
8.
4
Kate Lathers
11' 1
PR
May 23
OLA MS Invite
9.
6
Ava Vander Steeg
10' 9.5
PR
May 7
WI School for the Deaf
10.
4
Charity Steurer
10' 0
PR
May 4
Prairie Hawk Invitational
11.
4
Sydney Hermans
8' 9.5
PR
May 23
OLA MS Invite
12.
4
Grace Stapelmann
7' 2.5
PR
May 23
OLA MS Invite
*Recent improvement