Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1991
1986
Indoor
2024
2023
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2009
2006
2005
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Cole Young
12.25
PR
May 2
TVC Ohio League Championships
2.
11
Jared Reese
12.38
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
3.
9
William Hash
12.93
PR
May 7
Meigs Open
4.
11
John Colwell
13.33
PR
May 2
TVC Ohio League Championships
5.
9
Nathan Brown
13.67
PR
Apr 9
Gallia County Meet
200 Meters
1.
11
Cole Young
24.82
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
2.
11
Jared Reese
24.97
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
3.
12
Ethan Cline
26.51
PR
Apr 6
South Gallia Invitational
4.
9
William Hash
26.54
(-2.1)
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
5.
11
John Colwell
28.06
PR
May 7
Meigs Open
6.
9
Ethan Schultz
28.41
Apr 9
Gallia County Meet
7.
9
Nathan Brown
28.65
PR
May 7
Meigs Open
400 Meters
1.
12
Trevor Simpson
54.85
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
2.
12
Caleb Mcknight
56.08
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
3.
12
Ethan Cline
56.97
PR
May 7
Meigs Open
4.
11
Brandon Call
57.17
Apr 9
Gallia County Meet
5.
9
Joshua Moffett
1:01.28
PR
Apr 9
Gallia County Meet
6.
12
Jamal Shriver
1:01.42
PR
Apr 9
Gallia County Meet
7.
11
John Colwell
1:03.56
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
800 Meters
1.
11
Brandon Call
2:11.29
PR
Apr 6
South Gallia Invitational
2.
12
Caleb Mcknight
2:13.47
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
3.
10
Dylan Fulks
2:16.88
PR
Apr 6
South Gallia Invitational
4.
12
Rory Twyman
2:17.51
PR
May 2
TVC Ohio League Championships
5.
9
Cody Wooten
2:22.45
Apr 9
Gallia County Meet
6.
9
Joshua Moffett
2:30.34
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
7.
12
Jamal Shriver
2:30.99
PR
May 7
Meigs Open
8.
10
Ryan Lollathin
2:33.21
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
9.
12
Austin Beaver
2:59.41
May 7
Meigs Open
1600 Meters
1.
10
Dylan Fulks
4:54.72
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
2.
12
Rory Twyman
5:10.9h
PR
Apr 13
Warrior Invititational
3.
9
Cody Wooten
5:12.9h
Apr 13
Warrior Invititational
4.
11
Ryan Snyder
5:49.44
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
3200 Meters
1.
10
Dylan Fulks
11:10.25
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
2.
9
Cody Wooten
11:22.26
Apr 6
South Gallia Invitational
3.
11
Ryan Snyder
14:21.7h
PR
Apr 13
Warrior Invititational
4.
12
Austin Beaver
14:30.70
PR
Apr 9
Gallia County Meet
110m Hurdles - 39"
1.
9
Nathan Young
19.16
May 7
Meigs Open
2.
9
William Hash
19.35
PR
Apr 9
Gallia County Meet
3.
11
Noah Patterson
19.54
May 7
Meigs Open
300m Hurdles - 36"
1.
9
Nathan Young
46.80
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
2.
9
William Hash
48.06
PR
Apr 9
Gallia County Meet
3.
11
Noah Patterson
51.26
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
4x100 Relay
1.
Trevor Simpson
Cole Young
Rory Twyman
Jared Reese
46.41
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
2.
Trevor Simpson
Cole Young
Nathan Cadle
Jared Reese
46.83
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
3.
Trevor Simpson
Cole Young
Layne Fitch
Jared Reese
46.84
May 2
TVC Ohio League Championships
4.
Cole Young
Jared Reese
Nathan Cadle
Trevor Simpson
47.46
Apr 6
South Gallia Invitational
5.
9
Mason Rhodes
William Hash
Ethan Schultz
Eric Swartz
51.38
May 7
Meigs Open
6.
Ethan Schultz
Mason Rhodes
Eric Swartz
John Colwell
52.79
Apr 9
Gallia County Meet
4x200 Relay -
1.
Trevor Simpson
Cole Young
Rory Twyman
Jared Reese
1:35.96
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
2.
Trevor Simpson
William Hash
Nathan Cadle
Jared Reese
1:40.0h
Apr 13
Warrior Invititational
3.
Trevor Simpson
Cole Young
Nathan Cadle
Jared Reese
1:40.60
Apr 9
Gallia County Meet
4.
Mason Rhodes
William Hash
Nathan Cadle
Jared Reese
1:42.91
May 2
TVC Ohio League Championships
5.
9
Mason Rhodes
William Hash
Ethan Schultz
Eric Swartz
1:46.94
May 7
Meigs Open
6.
9
Ethan Schultz
Mason Rhodes
Eric Swartz
Joshua Moffett
1:48.51
Apr 9
Gallia County Meet
7.
Nathan Brown
Mason Rhodes
John Colwell
Eric Swartz
1:48.85
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
4x400 Relay
1.
Caleb Mcknight
Brandon Call
Trevor Simpson
Rory Twyman
3:38.31
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
2.
Caleb Mcknight
Ethan Cline
Trevor Simpson
Rory Twyman
3:57.5h
Apr 13
Warrior Invititational
4x800 Relay
1.
Rory Twyman
Dylan Fulks
Brandon Call
Cody Wooten
8:56.37
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
2.
Rory Twyman
Dylan Fulks
Brandon Call
Caleb Mcknight
9:02.40
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
3.
Relay Team
9:05.47
Apr 6
South Gallia Invitational
4.
Rory Twyman
Caleb Mcknight
Cody Wooten
Ethan Cline
9:25.2h
Apr 13
Warrior Invititational
5.
Cody Wooten
Ryan Lollathin
Ryan Snyder
Joshua Moffett
10:15.07
May 7
Meigs Open
Shot Put - 12lb
1.
12
Ty VanSickle
44' 1
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
2.
11
Darian Peck
41' 8
PR
Apr 9
Gallia County Meet
3.
11
Cole Thaxton
41' 6.5
PR
May 7
Meigs Open
4.
12
Eric Weber
37' 7.5
PR
Apr 13
Warrior Invititational
5.
11
Derek Reese
36' 7.5
PR
May 7
Meigs Open
6.
10
Kaleb Dewitt
27' 8.5
PR
May 7
Meigs Open
Discus - 1.6kg
1.
12
Eric Weber
144' 9
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
2.
11
Darian Peck
119' 8
Apr 9
Gallia County Meet
3.
11
Cole Thaxton
101' 1
PR
Apr 9
Gallia County Meet
4.
9
Ilo Dodson
91' 11
PR
May 7
Meigs Open
5.
11
Derek Reese
82' 7
Apr 9
Gallia County Meet
High Jump
1.
11
Cole Young
5' 8
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
2.
12
Rory Twyman
5' 6
PR
Apr 9
Gallia County Meet
3.
9
Mason Rhodes
5' 0
PR
Apr 9
Gallia County Meet
Pole Vault
1.
9
Nathan Cadle
10' 6
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
12
Ethan Cline
10' 6
Apr 13
Warrior Invititational
3.
9
William Hash
8' 0
PR
Apr 9
Gallia County Meet
9
Nathan Brown
8' 0
PR
Apr 9
Gallia County Meet
Long Jump
1.
12
Trevor Simpson
17' 6
PR
Apr 9
Gallia County Meet
2.
9
Ethan Schultz
16' 3
Apr 9
Gallia County Meet
3.
12
Ethan Cline
16' 0
Apr 9
Gallia County Meet
4.
10
Ryan Lollathin
15' 0.5
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
5.
9
William Hash
14' 3
PR
Apr 13
Warrior Invititational
6.
9
Nathan Brown
13' 9
PR
May 7
Meigs Open
Hammer - 12lb
1.
12
Eric Weber
115' 8.5
PR
May 4
Don Marks Invitational
Womens
100 Meters
1.
9
Lauren Twyman
13.34
PR
Apr 6
South Gallia Invitational
2.
11
Savannah Reese
14.31
PR
Apr 9
Gallia County Meet
3.
10
Akira Gilbert
14.42
PR
May 7
Meigs Open
4.
11
Hina Horimoto
14.98
PR
May 7
Meigs Open
5.
12
Lexi Stout
15.86
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
6.
9
Grace Bays
17.16
PR
Apr 9
Gallia County Meet
200 Meters
1.
11
Savannah Reese
28.84c
PR
Apr 13
Warrior Invititational
2.
12
Lexi Stout
32.16
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
3.
11
Hina Horimoto
32.29
PR
Apr 9
Gallia County Meet
4.
9
Brooklyn Beaver
32.50
PR
May 7
Meigs Open
5.
10
Emmary Phoenix
32.56
(-1.5)
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
400 Meters
1.
11
Savannah Reese
1:02.63
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
2.
9
Lauren Twyman
1:05.75
Apr 9
Gallia County Meet
3.
11
Rakia Penick
1:09.19
PR
May 2
TVC Ohio League Championships
4.
10
Starr VanFossen
1:16.44
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
5.
11
Evalena Ehman
1:21.11
Apr 9
Gallia County Meet
800 Meters
1.
9
Lauren Twyman
2:21.38
May 25
OHSAA D2 Region 7
2.
10
Hannah Culpepper
2:51.36
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
3.
12
Julia Nutter
2:54.60
May 7
Meigs Open
4.
9
Brooklin Clonch
3:08.58
PR
Apr 9
Gallia County Meet
5.
12
Abby Stout
3:32.53
PR
Apr 6
South Gallia Invitational
1600 Meters
1.
10
Hannah Culpepper
6:35.52
May 7
Meigs Open
2.
12
Julia Nutter
6:43.02
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
3.
10
Connie Stewart
8:14.99
PR
May 7
Meigs Open
4.
12
Abby Stout
9:00.30
PR
Apr 9
Gallia County Meet
3200 Meters
1.
12
Julia Nutter
14:31.99
PR
May 2
TVC Ohio League Championships
2.
10
Hannah Culpepper
15:48.62
Apr 9
Gallia County Meet
3.
12
Abby Stout
16:44.83
PR
Apr 9
Gallia County Meet
4.
10
Connie Stewart
16:45.59
PR
Apr 9
Gallia County Meet
100m Hurdles - 33"
1.
11
Gabrielle Gibson
17.69
PR
May 7
Meigs Open
2.
11
Rakia Penick
18.61
Apr 9
Gallia County Meet
3.
12
Madi Burd
19.08
(-2.2)
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
4.
9
Kate Nutter
20.83
PR
Apr 9
Gallia County Meet
300m Hurdles - 30"
1.
11
Gabrielle Gibson
53.00
PR
May 7
Meigs Open
2.
9
Kate Nutter
53.77
May 2
TVC Ohio League Championships
3.
11
Rakia Penick
56.29
Apr 9
Gallia County Meet
4.
12
Madi Burd
59.43
PR
Apr 9
Gallia County Meet
4x100 Relay
1.
Kate Nutter
Lauren Twyman
Gabrielle Gibson
Savannah Reese
54.35
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
2.
Kate Nutter
Lauren Twyman
Hina Horimoto
Savannah Reese
54.79
May 2
TVC Ohio League Championships
3.
Kate Nutter
Savannah Reese
Gabrielle Gibson
Lauren Twyman
55.04
May 7
Meigs Open
4.
Gabrielle Gibson
Lauren Twyman
Kate Nutter
Savannah Reese
55.54c
Apr 13
Warrior Invititational
5.
Hina Horimoto
Elisabeth Moffett
Gabrielle Gibson
Kate Nutter
57.76
Apr 9
Gallia County Meet
6.
Hina Horimoto
Gabrielle Gibson
Kate Nutter
Savannah Reese
58.10
Apr 6
South Gallia Invitational
7.
Emmary Phoenix
Lexi Stout
Hina Horimoto
Akira Gilbert
58.79
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
8.
Emmary Phoenix
Lexi Stout
Brianna Bradbury
Starr VanFossen
1:00.15
May 7
Meigs Open
9.
Emmary Phoenix
Akira Gilbert
Brianna Bradbury
Alexandra Holley
1:00.56
Apr 9
Gallia County Meet
4x200 Relay -
1.
Kate Nutter
Lauren Twyman
Rakia Penick
Savannah Reese
1:49.45
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
2.
Akira Gilbert
Lauren Twyman
Rakia Penick
Savannah Reese
1:52.72
May 7
Meigs Open
3.
Lexi Stout
Rakia Penick
Madi Burd
Jaden Bradley
2:05.9h
Apr 13
Warrior Invititational
4.
Emmary Phoenix
Akira Gilbert
Starr VanFossen
Alexandra Holley
2:07.31
May 2
TVC Ohio League Championships
5.
Hina Horimoto
Lexi Stout
Madi Burd
Jaden Bradley
2:08.12
Apr 6
South Gallia Invitational
6.
Emmary Phoenix
Sierra Phoenix
Brianna Bradbury
Lexi Stout
2:12.12
May 7
Meigs Open
7.
Emmary Phoenix
Akira Gilbert
Jaden Bradley
Sierra Phoenix
2:12.25
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
4x400 Relay
1.
Savannah Reese
Kate Nutter
Rakia Penick
Lauren Twyman
4:26.69
May 7
Meigs Open
2.
Savannah Reese
Rakia Penick
Kate Nutter
Hannah Culpepper
4:46.76
Apr 6
South Gallia Invitational
3.
Savannah Reese
Rakia Penick
Kate Nutter
Lauren Twyman
4:47.29
Apr 9
Gallia County Meet
4.
Savannah Reese
Hannah Culpepper
Kate Nutter
Lauren Twyman
4:49.9h
Apr 13
Warrior Invititational
5.
Evalena Ehman
Sierra Phoenix
Starr VanFossen
Lexi Stout
5:38.15
May 7
Meigs Open
6.
Lexi Stout
Starr VanFossen
Brooklin Clonch
Sierra Phoenix
5:48.77
Apr 9
Gallia County Meet
4x800 Relay
1.
Julia Nutter
Hannah Culpepper
Brooklin Clonch
Lauren Twyman
11:40.37
Apr 6
South Gallia Invitational
2.
Julia Nutter
Hannah Culpepper
Kate Nutter
Lauren Twyman
11:41.6h
Apr 13
Warrior Invititational
3.
Julia Nutter
Hannah Culpepper
Kate Nutter
Brooklin Clonch
11:57.08
May 2
TVC Ohio League Championships
4.
Julia Nutter
Hannah Culpepper
Brooklin Clonch
Kate Nutter
12:08.97
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
5.
Hannah Culpepper
Julia Nutter
Brooklin Clonch
Abby Stout
12:27.32
Apr 9
Gallia County Meet
6.
Julia Nutter
Hannah Culpepper
Kate Nutter
Abby Stout
12:39.22
May 7
Meigs Open
Shot Put - 4kg
1.
12
Kelsey Brown
34' 9.5
PR
May 2
TVC Ohio League Championships
2.
11
Elisabeth Moffett
30' 11
PR
May 2
TVC Ohio League Championships
3.
10
Kacey Williamson
24' 9
PR
Apr 9
Gallia County Meet
4.
9
Grace Gilmore
23' 4
PR
Apr 9
Gallia County Meet
5.
9
Allison Arrowood
18' 5
May 7
Meigs Open
Discus - 1kg
1.
11
Elisabeth Moffett
98' 4
PR
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
2.
12
Kelsey Brown
87' 7
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
3.
10
Mary Ashmore
52' 9
PR
Apr 9
Gallia County Meet
4.
10
Kacey Williamson
52' 5
Apr 9
Gallia County Meet
High Jump
1.
10
Taylor Huck
4' 4
Apr 13
Warrior Invititational
2.
9
Brooklin Clonch
4' 2
May 2
TVC Ohio League Championships
3.
10
Jaden Bradley
3' 8
PR
Apr 9
Gallia County Meet
Pole Vault
1.
10
Taylor Huck
8' 6
PR
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
2.
9
Brooklin Clonch
6' 6
Apr 18
Fairland Riverside Physical Therapy Dragon Invitational
Long Jump
1.
10
Taylor Huck
14' 0
PR
May 7
Meigs Open
2.
12
Madi Burd
13' 4
May 18
OHSAA D2 Southeast District - Meigs
10
Jaden Bradley
13' 4
PR
May 2
TVC Ohio League Championships
*Recent improvement