100 Meters |
1. | 11 | | Robin Luanglath | 12.24PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
2. | 11 | | Junru Chen | 12.54PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
3. | 10 | | Poon Proongkiat | 12.59PR | Apr 27 | Outback Field & Track Invitational |
4. | 11 | | Aiden Jones | 13.00 | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
5. | 9 | | Elijah Jones | 13.78PR | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
6. | 9 | | Evan Newton | 16.54PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
|
200 Meters |
1. | 11 | | Junru Chen | 25.95PR | May 4 | Gilchrist Small Schools Invite |
2. | 10 | | Poon Proongkiat | 26.46PR | May 4 | Gilchrist Small Schools Invite |
3. | 12 | | Lance Cooper | 27.82PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
4. | 9 | | Elijah Jones | 27.91PR | Apr 27 | Outback Field & Track Invitational |
5. | 10 | | Luke Colahan | 30.70 | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
6. | 9 | | Livingston Hyde | 35.55PR | Apr 17 | Culver, N. Lake, Paisley, Cascade Academy @ La Pine |
|
400 Meters |
1. | 11 | | Aiden Jones | 1:03.30PR | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
2. | 9 | | Elijah Jones | 1:05.85PR | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
3. | 11 | | Akyl Dzhamankaraev | 1:06.16PR | Apr 22 | Lakeview 4 way |
4. | 12 | | Lance Cooper | 1:07.21PR | Apr 6 | AMJ Invite |
5. | 10 | | Oscar Yeh | 1:13.18PR | Apr 22 | Lakeview 4 way |
|
800 Meters |
1. | 11 | | Akyl Dzhamankaraev | 2:38.06PR | Apr 17 | Culver, N. Lake, Paisley, Cascade Academy @ La Pine |
2. | 10 | | Oscar Yeh | 2:49.75PR | Apr 17 | Culver, N. Lake, Paisley, Cascade Academy @ La Pine |
|
1500 Meters |
1. | 11 | | Akyl Dzhamankaraev | 4:56.05PR | May 4 | Gilchrist Small Schools Invite |
2. | 9 | | Elijah Jones | 5:36.76PR | Apr 13 | La Pine Invitational |
3. | 11 | | Aiden Jones | 6:08.12 | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
4. | 9 | | Livingston Hyde | 6:10.3hPR | Mar 21 | Crook County Relays (CO-ED) |
|
3000 Meters |
1. | 11 | | Akyl Dzhamankaraev | 10:37.40PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
|
110m Hurdles - 39" |
1. | 12 | | Shakir Mukhametzyanov | 17.92PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
2. | 9 | | Elijah Jones | 20.01PR | Apr 22 | Lakeview 4 way |
3. | 11 | | Aiden Jones | 25.86 | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
|
300m Hurdles - 36" |
1. | 12 | | Shakir Mukhametzyanov | 45.16PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
2. | 9 | | Elijah Jones | 50.40PR | May 4 | Gilchrist Small Schools Invite |
|
4x100 Relay |
1. | | | Aiden Jones Junru Chen Chotparith Proongkiat Robin Luanglath | 49.55 | Apr 17 | Culver, N. Lake, Paisley, Cascade Academy @ La Pine |
2. | | | Aiden Jones Camden Froehlich Chotparith Proongkiat Robin Luanglath | 54.90 | Apr 13 | La Pine Invitational |
|
Shot Put - 12lb |
1. | 11 | | Aiden Jones | 48' 2PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
2. | 10 | | Luke Colahan | 32' 2.75PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
3. | 10 | | Oscar Yeh | 28' 4PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
4. | 10 | | Alecksandr Makarov | 25' 2PR | Mar 21 | Crook County Relays (CO-ED) |
5. | 9 | | Evan Newton | 20' 1 | Apr 27 | Outback Field & Track Invitational |
|
Discus - 1.6kg |
1. | 11 | | Aiden Jones | 133' 0 | May 4 | Gilchrist Small Schools Invite |
2. | 10 | | Alecksandr Makarov | 86' 6PR | May 4 | Gilchrist Small Schools Invite |
3. | 10 | | Luke Colahan | 71' 0 | Apr 27 | Outback Field & Track Invitational |
4. | 9 | | Elijah Jones | 65' 0.75PR | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
5. | 10 | | Oscar Yeh | 59' 7PR | Mar 21 | Crook County Relays (CO-ED) |
6. | 9 | | Evan Newton | 53' 11 | Apr 27 | Outback Field & Track Invitational |
7. | 9 | | Livingston Hyde | 48' 7PR | Apr 17 | Culver, N. Lake, Paisley, Cascade Academy @ La Pine |
|
Javelin - 800g |
1. | 11 | | Aiden Jones | 130' 4PR | May 4 | Gilchrist Small Schools Invite |
2. | 12 | | Shakir Mukhametzyanov | 130' 2PR | Apr 27 | Outback Field & Track Invitational |
3. | 10 | | Oscar Yeh | 70' 11PR | Mar 21 | Crook County Relays (CO-ED) |
4. | 12 | | Lance Cooper | 70' 1PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
5. | 9 | | Livingston Hyde | 59' 3PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
6. | 9 | | Evan Newton | 54' 7 | Apr 27 | Outback Field & Track Invitational |
|
High Jump |
1. | 12 | | Shakir Mukhametzyanov | 5' 6PR | Apr 22 | Lakeview 4 way |
2. | 9 | | Elijah Jones | 4' 7.75PR | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
3. | 11 | | Aiden Jones | 4' 6 | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
|
Pole Vault |
1. | 10 | | Camden Froehlich | 10' 6PR | May 4 | Gilchrist Small Schools Invite |
2. | 9 | | Elijah Jones | 10' 0PR | Apr 17 | Culver, N. Lake, Paisley, Cascade Academy @ La Pine |
3. | 11 | | Aiden Jones | 7' 6 | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
|
Long Jump |
1. | 12 | | Shakir Mukhametzyanov | 17' 11PR | Apr 17 | Culver, N. Lake, Paisley, Cascade Academy @ La Pine |
2. | 10 | | Camden Froehlich | 17' 9.75PR | Apr 27 | Outback Field & Track Invitational |
3. | 11 | | Robin Luanglath | 16' 9.25PR | Apr 27 | Outback Field & Track Invitational |
4. | 11 | | Aiden Jones | 16' 3.25PR | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
5. | 12 | | Andre Ramos | 16' 0PR | Apr 17 | Culver, N. Lake, Paisley, Cascade Academy @ La Pine |
6. | 12 | | Lance Cooper | 14' 9.5PR | May 11 | 1A-SD2 Special District 2 Championship |
7. | 9 | | Elijah Jones | 14' 2.5PR | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
|
Triple Jump |
1. | 12 | | Shakir Mukhametzyanov | 39' 1.75PR | May 4 | Gilchrist Small Schools Invite |
2. | 12 | | Andre Ramos | 36' 5.25PR | Apr 27 | Outback Field & Track Invitational |
3. | 9 | | Elijah Jones | 33' 0.5PR | Apr 6 | AMJ Invite |
|
Decathlon - World Athletics |
1. | 11 | | Aiden Jones | 3431PR | Mar 30 | Summit Decathlon-Heptathlon |
|