Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
John Weinrobe
13.82
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
2.
10
John Flanagan
13.87
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
3.
9
Michael Polestino
14.31
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
4.
9
Jack Japell
14.37
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
5.
9
Ioannou Constantinos
14.46
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
6.
10
Kyle Smythe
14.95
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
7.
9
Kevin Kelly
15.54
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
8.
11
Martin Kelly
16.85
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
200 Meters
1.
10
Tavon Scott
23.80
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
2.
9
Michael Polestino
29.52
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
3.
9
Jacob Ribowsky
29.53
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
4.
10
Kyle Smythe
29.97
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
5.
9
Kevin Kelly
30.72
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
6.
9
David Borodkin
32.77
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
400 Meters
1.
9
James Nastusi
57.27
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
2.
9
Anson Kwan
1:00.17
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
3.
10
Max Stein
1:00.40
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
800 Meters
1.
11
Matthew Liu
2:07.21
May 20
Section 11 Division Championships
2.
10
Daniel Rourke
2:12.30
May 4
Saint Anthony's Invite
3.
11
Tyler Hanratty
2:13.27
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
4.
11
John Slavinskas
2:18.80
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
5.
9
James Nastusi
2:23.51
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
6.
11
Matthew Devitt
2:26.96
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
7.
9
Anson Kwan
2:36.12
May 10
Don Bohlinger Invitational
8.
9
Peter Sansanelli
2:46.37
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
9.
10
Joseph Sanelli
2:55.32
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
1600 Meters
1.
11
Tyler Hanratty
4:51.08
PR
May 20
Section 11 Division Championships
2.
11
Matthew Liu
5:01.06
Apr 23
Deer Park Invitational
3.
11
John Slavinskas
5:05.73
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
4.
10
Peter Stavros
5:10.70
May 4
Saint Anthony's Invite
5.
11
Michael Browne
5:10.93
PR
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
6.
10
William Tella
5:12.62
PR
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
7.
12
Matthew Cerrato
5:14.30
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
8.
9
Colin Martin
5:35.51
Apr 23
Deer Park Invitational
1 Mile
1.
11
John Slavinskas
5:02.60
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
2.
10
William Tella
5:15.00
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
3.
12
Matthew Cerrato
5:17.69
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
4.
9
Colin Martin
5:28.47
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
5.
9
Gabriel Krivoshey
5:47.78
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
3200 Meters
1.
11
John Slavinskas
11:03.13
Apr 23
Deer Park Invitational
2.
9
Gabriel Krivoshey
12:37.95
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Zachary Stickelman
18.01
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
2.
11
Tristan Morlock
19.48
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
3.
10
Max Stein
20.27
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
4.
9
Jacob Ribowsky
21.94
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
12
Zachary Stickelman
1:01.71
Apr 23
Deer Park Invitational
2.
11
Tristan Morlock
1:04.89
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
3.
10
Max Stein
1:09.82
Apr 23
Deer Park Invitational
2k Steeplechase
1.
11
Ryan Devitt
8:13.99
PR
Apr 23
Port Jefferson Steeplefest
2.
11
Brandon Meyer
8:46.40
PR
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
3k Steeplechase
1.
11
Michael Browne
10:59.27
PR
May 20
Section 11 Division Championships
2.
12
Matthew Cerrato
11:24.62
PR
Apr 23
Port Jefferson Steeplefest
3.
11
Tyler Hanratty
12:04.73
PR
Apr 23
Port Jefferson Steeplefest
4.
10
Peter Stavros
12:43.88
PR
Apr 23
Port Jefferson Steeplefest
5.
11
Matthew Devitt
13:12.19
PR
Apr 23
Port Jefferson Steeplefest
6.
10
William Tella
13:14.31
PR
Apr 23
Port Jefferson Steeplefest
4x100 Relay
1.
Relay Team
50.66
May 4
Saint Anthony's Invite
2.
Matthew Devitt
Ryan Devitt
Jonathan Pettit
Tavon Scott
51.42
May 20
Section 11 Division Championships
4x400 Relay
1.
Matthew Liu
Joseph Randazzo
Russell Rohan
Zachary Stickelman
3:55.54
May 20
Section 11 Division Championships
2.
Relay Team
3:56.47
May 4
Saint Anthony's Invite
4x800 Relay
1.
Matthew Liu
Tyler Hanratty
Daniel Rourke
John Slavinskas
8:53.55
May 20
Section 11 Division Championships
4x1600 Relay
1.
Relay Team
20:27.20
May 4
Saint Anthony's Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
9
Anson Kwan
Michael Polestino
James Nastusi
Ioannou Constantinos
4:25.47
May 10
Don Bohlinger Invitational
2.
John Flanagan
Peter Stavros
Tavon Scott
Daniel Rourke
4:26.31
May 10
Don Bohlinger Invitational
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Jacob Ribowsky
Max Stein
Michael Browne
Tristan Morlock
1:25.92
May 10
Don Bohlinger Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Jordan Karafiol
23' 11
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
2.
9
Aidan McNamara
20' 7
PR
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
3.
10
Nicholas Pincott
19' 3.75
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Jordan Karafiol
76' 5
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
2.
10
Nicholas Pincott
68' 4
Apr 23
Deer Park Invitational
Pole Vault
1.
11
Ryan Devitt
10' 0
PR
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
Long Jump
1.
11
Joseph Randazzo
18' 9.5
PR
Apr 23
Deer Park Invitational
2.
9
Anson Kwan
14' 8.25
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
3.
11
Martin Kelly
11' 10
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
Womens
100 Meters
1.
12
Gianna LaBella
14.08
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
2.
12
Laura Taylor
14.31
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
3.
9
Victoria Turner
14.93
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
4.
9
Marielle Alatzas
15.03
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
5.
9
Abby Miller
15.11
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
6.
11
Sarah Clinard
15.25
May 10
Don Bohlinger Invitational
7.
12
Rebecca Carnevale
15.54
May 10
Don Bohlinger Invitational
8.
12
Samantha Rivera
15.69
May 10
Don Bohlinger Invitational
9.
9
Maddie Wyman
15.79
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
10.
10
Katelin Veliz
16.00
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
200 Meters
1.
12
Gianna LaBella
27.97
(-1.2)
PR
Jun 1
Section 11 State Qualifier
2.
9
Shannon McGrath
29.67
PR
May 20
Section 11 Division Championships
3.
9
Marielle Alatzas
30.42
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
4.
9
Victoria Turner
31.42
May 10
Don Bohlinger Invitational
5.
12
Samantha Rivera
31.68
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
6.
9
Nicolette Carluccio
33.55
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
7.
9
Maddie Wyman
33.69
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
8.
9
Emily Vandenburgh
34.54
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
9.
9
Katrina Yabut
34.73
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
400 Meters
1.
9
Shannon McGrath
1:05.14
PR
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
800 Meters
1.
9
Sofia Condron
2:15.63
Jun 1
Section 11 State Qualifier
2.
8
Grace Motta
2:22.90
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
3.
12
Mia Sansanelli
2:45.92
PR
Jun 1
Section 11 State Qualifier
4.
9
Carmela Ciriello
2:47.67
May 10
Don Bohlinger Invitational
1500 Meters
1.
8
Grace Motta
4:40.42
PR
Jun 1
Section 11 State Qualifier
2.
9
Sofia Condron
4:42.65
PR
Jun 1
Section 11 State Qualifier
3.
11
Rebecca Hardie
5:35.45
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
1500m Racewalk
1.
10
Molly Miller
9:43.21
May 10
Don Bohlinger Invitational
3000 Meters
1.
8
Emily LaMena
10:58.64
May 20
Section 11 Division Championships
100m Hurdles - 33"
1.
12
Olivia Kelly
16.17
(.4)
PR
Jun 1
Section 11 State Qualifier
2.
10
Kerri Giambruno
16.74
May 4
Saint Anthony's Invite
3.
12
Mia Sansanelli
17.44
(.1)
Jun 1
Section 11 State Qualifier
4.
10
Gabriella Aversa
19.67
Apr 13
Suffolk Coaches Meet
5.
12
Shannon Franchi
21.27
May 10
Don Bohlinger Invitational
6.
9
Jessica Warner
25.87
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
9
Mackenzie Stickelman
1:12.45
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
2.
11
Sabrina Competiello
1:13.12
May 10
Don Bohlinger Invitational
3.
11
Vanessa Costanzo
1:27.87
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
2k Steeplechase
1.
9
Sofia Condron
7:41.03
PR
Apr 23
Port Jefferson Steeplefest
2.
9
Mackenzie Stickelman
7:52.97
PR
Apr 23
Port Jefferson Steeplefest
4x100 Relay
1.
Johnnier Fenner
Kerri Giambruno
Annie Song
Gianna LaBella
53.08
Jun 1
Section 11 State Qualifier
2.
Johnnier Fenner
Kerri Giambruno
Gianna LaBella
Annie Song
53.81
May 20
Section 11 Division Championships
3.
Relay Team
55.37
May 4
Saint Anthony's Invite
4x400 Relay
1.
Sabrina Competiello
Emma Voege
Shannon McGrath
Halle Greenwood
4:31.02
May 20
Section 11 Division Championships
4x800 Relay
1.
Sofia Condron
Grace Motta
Emily LaMena
Rebecca Hardie
10:15.55
May 20
Section 11 Division Championships
Shot Put - 4kg
1.
12
Brianna Duswalt
30' 7.5
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
2.
12
Mia Sansanelli
24' 6.5
PR
Jun 1
Section 11 State Qualifier
3.
12
Allison Zabransky
23' 9
PR
Apr 23
Port Jefferson Steeplefest
Discus - 1kg
1.
12
Allison Zabransky
62' 5
PR
Apr 23
Port Jefferson Steeplefest
High Jump
1.
12
Mia Sansanelli
4' 6.75
PR
Jun 1
Section 11 State Qualifier
2.
12
Olivia Kelly
4' 6
May 20
Section 11 Division Championships
Long Jump
1.
12
Annie Song
15' 4
Apr 23
Port Jefferson Steeplefest
2.
12
Mia Sansanelli
14' 6.25
PR
May 20
Section 11 Division Championships
3.
8
Johnnier Fenner
14' 4.5
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
4.
12
Rebecca Carnevale
11' 7
PR
May 10
Don Bohlinger Invitational
Triple Jump
1.
12
Annie Song
33' 4.25
Jun 1
Section 11 State Qualifier
Pentathlon (Outdoor) -
1.
12
Mia Sansanelli
2297
PR
Jun 1
Section 11 State Qualifier
*Recent improvement