Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Rodric Cox-Cooper
11.51
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
11
Amir Smith
12.06
PR
May 15
Monroe County JV Championships
3.
9
Noah Taylor
12.13
PR
May 15
Monroe County JV Championships
4.
9
Judson DeLany
12.29
May 15
Monroe County JV Championships
5.
10
Antonio Collazo
12.96
PR
May 15
Monroe County JV Championships
6.
9
Cormac Sullivan
14.00
PR
May 15
Monroe County JV Championships
7.
9
Connor Dudek
14.78
PR
May 15
Monroe County JV Championships
8.
10
Brock Gossling
14.98
PR
May 15
Monroe County JV Championships
200 Meters
1.
11
Rodric Cox-Cooper
23.37
(3.0)
PR
May 18
Monroe County Championships
2.
12
Calvin Moulton
23.94
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
3.
10
Ethan Molyneux
24.66
May 10
Lancer Invitational
4.
9
Judson DeLany
24.98
May 15
Monroe County JV Championships
5.
11
Amir Smith
25.34
PR
May 15
Monroe County JV Championships
6.
10
Dylan Devine
25.44
PR
May 15
Monroe County JV Championships
7.
9
Noah Taylor
25.47
PR
May 15
Monroe County JV Championships
8.
11
Sean Keenan
25.51
PR
May 10
Lancer Invitational
9.
10
Antonio Collazo
25.93
PR
May 15
Monroe County JV Championships
10.
9
Thomas Sidore
27.45
PR
May 15
Monroe County JV Championships
11.
9
Cormac Sullivan
28.84
PR
May 15
Monroe County JV Championships
12.
9
Connor Dudek
30.77
PR
May 15
Monroe County JV Championships
13.
10
Brock Gossling
30.81
PR
May 15
Monroe County JV Championships
400 Meters
1.
12
Calvin Moulton
51.23
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
10
Ethan Molyneux
54.07
May 24
Section V Class A-C Championships
3.
9
Jacob Miller
54.90
May 24
Section V Class A-C Championships
4.
10
Dylan Devine
56.06
May 24
Section V Class A-C Championships
5.
9
Thomas Sidore
1:01.74
May 15
Monroe County JV Championships
800 Meters
1.
12
Nicholas Andrews
2:05.24
May 18
Monroe County Championships
2.
11
Nicholas Krueger
2:11.25
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
3.
11
Paul Gluck
2:11.40
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
4.
11
Trevor Poormon
2:12.24
PR
May 10
Lancer Invitational
5.
12
Robert Reddick
2:19.66
PR
May 15
Monroe County JV Championships
6.
9
Sean Lippa
2:23.50
May 15
Monroe County JV Championships
7.
10
Alexander Reddick
2:23.51
PR
May 15
Monroe County JV Championships
8.
11
Adam Juzwick
2:29.94
PR
May 15
Monroe County JV Championships
1500 Meters
1.
11
Trevor Poormon
4:41.43
PR
May 18
Monroe County Championships
1600 Meters
1.
12
Nicholas Andrews
4:33.40
PR
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
2.
9
Jacob Rightmyer
4:51.58
May 10
Lancer Invitational
3.
11
Patrick Farrell
4:52.17
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
4.
12
Robert Reddick
4:59.40
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
5.
11
Royce Breslawski
5:00.52
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
6.
10
Alexander Reddick
5:16.09
PR
May 15
Monroe County JV Championships
7.
9
Sean Lippa
5:18.43
May 10
Lancer Invitational
8.
11
Adam Juzwick
5:23.32
PR
May 15
Monroe County JV Championships
3200 Meters
1.
12
Nicholas Andrews
9:18.80
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
2.
11
Royce Breslawski
10:03.65
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
3.
9
Jacob Rightmyer
10:06.66
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
4.
11
Patrick Farrell
10:29.24
PR
May 18
Monroe County Championships
110m Hurdles - 39"
1.
11
Miroslav Boychuk
17.24
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
11
Trevor Poormon
17.66
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
400m Hurdles - 36"
1.
11
Miroslav Boychuk
1:01.05
PR
May 18
Monroe County Championships
2.
10
Jared Prior
1:13.14
PR
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
3k Steeplechase
1.
12
Nicholas Andrews
9:27.71
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
9
Sean Lippa
11:57.26
May 15
Monroe County JV Championships
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.18
May 18
Monroe County Championships
2.
Angel Arbelaez
Edgar Lopez Cruz
Antonio Collazo
Derrick Johnson
54.57
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Jonathan Ellison
Sean Dowdell
Joe Lomonaco
CJ Cimino
51.55
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:37.97
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
Nicholas Krueger
Trevor Poormon
Paul Gluck
Sean Lippa
4:00.49
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
3.
Ethan Molyneux
Jared Prior
Thomas Sidore
Dylan Devine
4:05.61
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:48.53
May 24
Section V Class A-C Championships
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Angel Arbelaez
Zachary Turlington
Derrick Johnson
Nicholas Krueger
1:48.76
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
3:59.11
May 4
Runnin' Cadet Classic
2.
Ethan Molyneux
Trevor Poormon
Thomas Sidore
Sean Lippa
4:18.65
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Paul Gluck
Nicholas Krueger
Alexander Reddick
Robert Reddick
12:36.04
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Dominic Polizzi
49' 5.25
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
11
Daniel Davis
43' 7.75
PR
May 31
Section 5 State Qualifier
3.
11
Jonathan Ellison
36' 5.5
PR
May 15
Monroe County JV Championships
4.
11
Logan Peck
36' 3.5
PR
May 18
Monroe County Championships
5.
11
Sean Dowdell
35' 6
PR
May 15
Monroe County JV Championships
6.
9
Ethan DelVecchio
31' 1.5
PR
May 15
Monroe County JV Championships
7.
11
Trevor Poormon
29' 0.5
PR
May 31
Section 5 State Qualifier
8.
11
Joe Lomonaco
27' 7.75
PR
May 15
Monroe County JV Championships
9.
9
Jorge Hernandez
25' 0
May 15
Monroe County JV Championships
Discus - 1.6kg
1.
12
Dominic Polizzi
129' 0
PR
May 10
Lancer Invitational
2.
11
CJ Cimino
122' 6
PR
May 31
Section 5 State Qualifier
3.
11
Tyler Miller
113' 0.75
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
4.
11
Miroslav Boychuk
110' 8
PR
May 18
Monroe County Championships
5.
11
Logan Peck
106' 4.75
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
6.
11
Daniel Davis
103' 6.75
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
7.
11
Joe Lomonaco
96' 4
PR
May 15
Monroe County JV Championships
8.
11
Sean Dowdell
91' 9
PR
May 15
Monroe County JV Championships
9.
9
Ethan DelVecchio
53' 4
PR
May 15
Monroe County JV Championships
10.
9
Jorge Hernandez
46' 11
PR
May 15
Monroe County JV Championships
Javelin - 800g
1.
11
Miroslav Boychuk
93' 2
PR
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
2.
10
Jared Prior
59' 8
PR
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
High Jump
1.
11
Trevor Poormon
5' 7.75
PR
May 18
Monroe County Championships
2.
10
Luke Leach
5' 6
May 10
Lancer Invitational
3.
11
Shamar Lee
5' 4
PR
May 10
Lancer Invitational
Pole Vault
1.
11
Miroslav Boychuk
11' 0
PR
May 10
Lancer Invitational
2.
11
Tyler Miller
10' 9
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
3.
9
Jacob Miller
9' 0
May 10
Lancer Invitational
Long Jump
1.
11
Rodric Cox-Cooper
21' 8.25
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
10
Luke Leach
18' 6
PR
May 15
Monroe County JV Championships
3.
12
Calvin Moulton
18' 0
PR
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
4.
11
Trevor Poormon
17' 2.75
PR
May 31
Section 5 State Qualifier
5.
11
Zachary Turlington
16' 4.75
PR
May 15
Monroe County JV Championships
6.
11
Amir Smith
15' 2.5
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
7.
10
Tmar Keo
15' 1.25
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
8.
10
Quinton Meney
14' 7.25
PR
May 15
Monroe County JV Championships
Triple Jump
1.
10
Tmar Keo
39' 7.75
May 31
Section 5 State Qualifier
2.
11
Zachary Turlington
37' 2.75
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
3.
10
Quinton Meney
33' 4.5
May 15
Monroe County JV Championships
Pentathlon (Outdoor) - World Athletics
1.
11
Trevor Poormon
2587
PR
May 18
Monroe County Championships
Womens
100 Meters
1.
11
Sacred Howland
13.14
(.1)
PR
May 31
Section 5 State Qualifier
2.
10
Leilani Sloan
13.86
PR
May 10
Lancer Invitational
3.
12
Doralis Allen
14.17
PR
May 10
Lancer Invitational
4.
10
Pallas Hoffman
14.57
PR
May 10
Lancer Invitational
200 Meters
1.
10
Elizabeth Sagan
27.11
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
11
Sacred Howland
27.88
PR
May 10
Lancer Invitational
3.
10
Leilani Sloan
29.05
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
4.
12
Doralis Allen
29.55
PR
May 10
Lancer Invitational
5.
11
Anna Burkhartzmeyer
30.97
May 10
Lancer Invitational
400 Meters
1.
10
Elizabeth Sagan
1:00.86
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
11
Emilee Weinbeck
1:05.93
PR
May 10
Lancer Invitational
3.
9
Julia Martin
1:09.67
May 10
Lancer Invitational
800 Meters
1.
12
Cassidy Macdonald
2:39.60
PR
May 10
Lancer Invitational
2.
11
Claire Gratto
2:54.22
PR
May 10
Lancer Invitational
3.
11
Kaitlyn Fink
2:57.69
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
4.
11
Leah Grego
2:59.62
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
5.
12
Maeve Curry
3:51.38
PR
May 10
Lancer Invitational
1500 Meters
1.
7
Desilets Dubois
4:58.65
PR
May 18
Monroe County Championships
2.
10
Maria Ferris
5:06.74
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
3.
9
Laura Bishop
5:49.86
PR
May 10
Lancer Invitational
4.
12
Sarah Wojtas
6:15.66
May 10
Lancer Invitational
5.
9
Emily Kiracov
6:16.01
PR
May 10
Lancer Invitational
3000 Meters
1.
9
Laura Bishop
12:36.28
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
100m Hurdles - 33"
1.
10
Sydney Taylor
16.93
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
10
Rebecca Milks
17.87
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
3.
11
Kaitlyn Fink
18.28
(-.1)
PR
May 18
Monroe County Championships
4.
9
Maija Young
18.52
May 10
Lancer Invitational
5.
11
Anna Burkhartzmeyer
18.85
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
400m Hurdles - 30"
1.
10
Rebecca Milks
1:11.53
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
11
Emilee Weinbeck
1:14.69
May 24
Section V Class A-C Championships
3.
9
Maija Young
1:14.85
PR
May 18
Monroe County Championships
2k Steeplechase
1.
7
Desilets Dubois
8:18.05
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
2.
10
Paige Carletta
9:41.52
PR
May 10
Lancer Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
55.43
May 4
Runnin' Cadet Classic
2.
Sophie Ha
Anna Bishop
Marisa Johnston
Caitlyn Vergari
1:02.24
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:19.36
May 31
Section 5 State Qualifier
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:17.68
May 10
Lancer Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Sophie Ha
Anna Bishop
Marisa Johnston
Claire Gratto
2:30.76
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Sophie Ha
Marisa Johnston
Anna Burkhartzmeyer
Claire Gratto
3:01.50
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:41.24
May 4
Runnin' Cadet Classic
2.
Desilets Dubois
Catherine Davignon
Emilee Weinbeck
Maria Ferris
4:44.31
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Kaitlyn Fink
29' 2.75
PR
May 31
Section 5 State Qualifier
2.
11
Faith Ferris
28' 10.75
PR
May 10
Lancer Invitational
3.
11
Hannah Nwokonko
27' 7.5
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
4.
11
Tiana Figueroa
26' 4.75
PR
May 10
Lancer Invitational
5.
11
Kasi Williams
21' 2.5
PR
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
6.
9
Caitlyn Vergari
20' 11.5
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
Discus - 1kg
1.
10
Cora Rose
103' 6
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
9
Caitlyn Vergari
83' 0
May 24
Section V Class A-C Championships
3.
11
Kaitlyn Fink
82' 8
PR
May 10
Lancer Invitational
4.
11
Tiana Figueroa
81' 8
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
5.
11
Kasi Williams
80' 10
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
6.
11
Hannah Nwokonko
79' 6
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
7.
11
Faith Ferris
74' 6
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
8.
10
Elizabeth Sagan
70' 5
PR
May 18
Monroe County Championships
Javelin - 600g
1.
9
Maija Young
54' 11
PR
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
2.
11
Catherine Davignon
25' 2
PR
Apr 20
Rush-Henrietta Spring Break Relays
High Jump
1.
10
Sydney Taylor
5' 0
May 31
Section 5 State Qualifier
2.
11
Catherine Davignon
4' 8
May 24
Section V Class A-C Championships
11
Shinya Lee
4' 8
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
4.
11
Kaitlyn Fink
4' 4
May 18
Monroe County Championships
9
Maija Young
4' 4
May 24
Section V Class A-C Championships
Pole Vault
1.
11
Hope Wilbur
6' 0
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
Long Jump
1.
10
Cora Rose
17' 6
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
11
Sacred Howland
15' 1.5
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
3.
11
Catherine Davignon
14' 2.75
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
4.
11
Kaitlyn Fink
13' 2.75
PR
May 31
Section 5 State Qualifier
5.
10
Christina Bishop
12' 4.5
PR
May 10
Lancer Invitational
Triple Jump
1.
10
Cora Rose
37' 10.25
PR
May 24
Section V Class A-C Championships
2.
10
Christina Bishop
27' 4.5
PR
May 4
Runnin' Cadet Classic
3.
10
Abbey Macdonald
25' 10
May 10
Lancer Invitational
Pentathlon (Outdoor) - Standard
1.
11
Kaitlyn Fink
1898
PR
May 31
Section 5 State Qualifier
*Recent improvement