Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2023
2018
2017
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
DeKendrick McCray
11.23
PR
Apr 28
LPS Championship
12
Rhett Berstler
11.23
(2.7)
PR
Apr 22
Harold Scott Invitational
3.
11
Billie Stephenson
11.25
PR
Apr 28
LPS Championship
4.
10
Malachi Coleman
11.29
(2.0)
Apr 15
Titan Classic
5.
11
Nathan Makinson
11.48
(4.3)
PR
Apr 22
Harold Scott Invitational
6.
10
Gabe Miles
11.64c
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
7.
9
Carter Berge
12.00
Apr 27
Lancaster County Invite
8.
11
Tyson Barnard
12.18
Apr 1
LPS Open
9
Grey Friesen
12.18
PR
Apr 1
LPS Open
10.
10
Quinton Languis
12.24c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
11.
-
Noah Fisher
12.33
PR
Apr 1
LPS Open
12.
-
Kamdyn Roebke
12.38
PR
Apr 1
LPS Open
13.
9
Noah Burhoop
12.40
Apr 1
LPS Open
14.
9
Nang Lian
12.44c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
15.
9
Jaggar Duval
12.49
Apr 1
LPS Open
16.
9
Zyshonne Davis
12.52
Apr 1
LPS Open
17.
9
Jackson Bowles
12.64
Apr 1
LPS Open
18.
12
Savonte Wychoff
12.69
Apr 1
LPS Open
19.
10
Ryan Jansa
12.73
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
20.
10
Breck Bryant
12.78
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
-
Kirby Le
12.78
PR
Apr 1
LPS Open
22.
-
Bronx Duval
12.89
PR
Apr 1
LPS Open
23.
9
Walt Schnell
13.06
PR
Apr 1
LPS Open
24.
9
Landon Bondegard
13.17
Apr 1
LPS Open
25.
9
Cooper Morgan
13.20
PR
Apr 1
LPS Open
26.
10
Mason Arndt
13.21
PR
Apr 1
LPS Open
27.
-
Jett Antons
13.35
PR
Apr 1
LPS Open
28.
-
Landon Spivy
13.44
PR
Apr 1
LPS Open
29.
10
DJ Shaw
13.47
PR
Apr 1
LPS Open
30.
10
Jackson Harvey
13.66
Apr 1
LPS Open
31.
10
Aiden Planer
13.99
Apr 1
LPS Open
32.
-
Isiah Guilliatt
14.26
PR
Apr 1
LPS Open
200 Meters
1.
10
Malachi Coleman
22.58
(4.3)
Apr 22
Harold Scott Invitational
2.
12
DeKendrick McCray
22.97
PR
Apr 1
LPS Open
3.
12
Rhett Berstler
23.19
(3.9)
PR
Apr 22
Harold Scott Invitational
4.
10
Gabe Miles
23.34
Apr 28
LPS Championship
5.
9
Trevor Henrickson
23.37
PR
Apr 1
LPS Open
6.
11
Nathan Makinson
23.68
PR
Apr 28
LPS Championship
7.
11
Billie Stephenson
23.83
PR
Apr 1
LPS Open
8.
9
Carter Berge
24.52
Apr 13
LPS JV Invite
9.
9
Dash Bauman
24.59
PR
Apr 1
LPS Open
10.
9
Jaggar Duval
24.94c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
11.
9
Grey Friesen
24.98
PR
Apr 1
LPS Open
12.
10
Quinton Languis
25.17
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
13.
9
Zyshonne Davis
25.37
Apr 1
LPS Open
14.
11
Tyson Barnard
25.42
Apr 1
LPS Open
15.
9
Noah Burhoop
25.60
Apr 1
LPS Open
16.
12
Savonte Wychoff
25.75
Apr 1
LPS Open
17.
-
Noah Fisher
25.83
PR
Apr 1
LPS Open
18.
10
Breck Bryant
25.94c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
19.
-
Kamdyn Roebke
26.06
PR
Apr 1
LPS Open
20.
10
Ryan Jansa
26.14c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
21.
-
Kirby Le
26.56
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
22.
9
Luke Lindquist
26.60
Apr 1
LPS Open
23.
10
Tyson Klingler
26.69
Apr 1
LPS Open
24.
9
Jackson Bowles
26.78
Apr 1
LPS Open
25.
10
Cooper Kleppinger
26.83
Apr 1
LPS Open
26.
-
Bronx Duval
26.88
PR
Apr 1
LPS Open
27.
9
Nang Lian
27.16
PR
Apr 1
LPS Open
28.
10
Mason Arndt
27.25
PR
Apr 1
LPS Open
29.
9
Cooper Morgan
27.28
PR
Apr 1
LPS Open
30.
9
Walt Schnell
27.31
PR
Apr 1
LPS Open
31.
-
Jett Antons
27.79
PR
Apr 1
LPS Open
32.
-
Landon Spivy
27.86
PR
Apr 1
LPS Open
33.
10
DJ Shaw
28.01
PR
Apr 1
LPS Open
34.
10
Jackson Harvey
28.54
Apr 1
LPS Open
400 Meters
1.
12
DeKendrick McCray
49.64
PR
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
10
Gabe Miles
52.37
May 12
A-3 District Championships
3.
9
Trevor Henrickson
52.90
PR
Apr 15
Titan Classic
4.
12
Grant Bauman
53.03
PR
Apr 1
LPS Open
5.
11
Vince Eubanks
54.12
Apr 22
Harold Scott Invitational
6.
9
Dash Bauman
54.94
PR
Apr 1
LPS Open
7.
10
AJ Seizys
55.59
PR
Apr 1
LPS Open
8.
9
Hudson Davy
57.14c
May 5
HAC Championships
9.
10
Cooper Kleppinger
58.44c
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
10.
9
Zyshonne Davis
58.58
Apr 1
LPS Open
11.
11
Luke Lewandowski
59.47
Apr 1
LPS Open
12.
9
Logan Crist
1:00.25
Apr 1
LPS Open
13.
10
Finn Kramer
1:00.89
Apr 13
LPS JV Invite
14.
9
Chase Kavanaugh
1:00.94c
PR
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
15.
9
Luke Lindquist
1:00.98
Apr 27
Lancaster County Invite
16.
9
Jackson Bowles
1:02.25
Apr 1
LPS Open
17.
10
Ryan Jansa
1:02.34
PR
Apr 1
LPS Open
18.
10
Ben Roof
1:02.85
PR
Apr 1
LPS Open
19.
10
Tyson Klingler
1:03.05
PR
Apr 1
LPS Open
20.
10
Jackson Harvey
1:05.21
Apr 27
Lancaster County Invite
21.
12
Andreas Huscher
1:05.24c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
22.
10
Kahan Tot
1:05.55
Apr 1
LPS Open
23.
-
Jacob Ondrak
1:05.56
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
24.
9
Kail Esau
1:05.67
Apr 1
LPS Open
25.
11
Evan Keim
1:06.69
PR
Apr 1
LPS Open
26.
-
Colton Kuta
1:06.74
PR
Apr 1
LPS Open
27.
10
Ethan Holsten
1:07.96
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
800 Meters
1.
12
Grant Bauman
2:02.56
PR
Apr 28
LPS Championship
2.
10
Drew Arduser
2:05.93
Apr 15
Titan Classic
3.
11
Zach Smith
2:06.30
PR
Apr 15
Titan Classic
4.
11
Joe Volkmer
2:08.62
Mar 19
Elkhorn South invite
5.
10
Isaac Graff
2:10.40
Apr 15
Titan Classic
6.
9
Hudson Davy
2:11.10
May 12
A-3 District Championships
7.
11
Ian Meyer
2:12.60
PR
Apr 28
LPS Championship
8.
9
Logan Crist
2:17.62
Apr 27
Lancaster County Invite
9.
10
Carson Campbell
2:19.4h
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
10
Luke Schlegelmilch
2:19.4h
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
11.
12
Joe Allen
2:21.52
PR
Apr 1
LPS Open
12.
9
Chase Kavanaugh
2:21.64
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
13.
10
Jacob Windhorst
2:27.5h
PR
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
14.
12
Seamus McNear
2:29.22
Apr 13
LPS JV Invite
10
Miles Worick
2:29.22
Apr 1
LPS Open
16.
11
Evan Keim
2:31.42
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
17.
11
Luke Lewandowski
2:32.94
Apr 1
LPS Open
18.
-
Colton Kuta
2:36.06
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
19.
12
Camden Cohn
2:36.24
PR
Apr 13
LPS JV Invite
20.
9
William McConnell
2:38.29
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
21.
10
Lucas Kortus
2:39.19
Apr 27
Lancaster County Invite
22.
9
Leo Goldberg
2:53.33
PR
Apr 1
LPS Open
23.
-
Diego Sarazua
2:54.60
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
1600 Meters
1.
11
Joe Volkmer
4:31.39
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
10
Drew Arduser
4:34.37
PR
May 12
A-3 District Championships
3.
10
Isaac Graff
4:43.31
Apr 28
LPS Championship
4.
11
Ian Meyer
4:48.73
Apr 15
Titan Classic
5.
12
Joe Allen
4:52.45
Apr 15
Titan Classic
6.
-
Westin Sherlock
4:57.30
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
7.
9
Hudson Davy
5:01.65
Mar 19
Elkhorn South invite
8.
10
Ramon Villanueva
5:05.67
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
9.
11
Milan Vasquez
5:07.23
PR
Apr 13
LPS JV Invite
10.
10
Winston Sherlock
5:08.1h
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
11.
10
Carson Campbell
5:12.44
Apr 27
Lancaster County Invite
12.
11
Zach Smith
5:12.48
Mar 19
Elkhorn South invite
13.
10
Luke Schlegelmilch
5:13.12
Apr 27
Lancaster County Invite
14.
10
Miles Worick
5:23.62
PR
Apr 1
LPS Open
15.
10
Jacob Windhorst
5:26.50
Apr 1
LPS Open
16.
9
Brady Anderson
5:27.11
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
17.
12
McKellan Clarke
5:36.65
PR
Apr 1
LPS Open
18.
10
Hamza Abboszoda
5:44.27
PR
Apr 13
LPS JV Invite
19.
9
William McConnell
5:45.67
Apr 27
Lancaster County Invite
20.
9
Rowen Mitchell
5:55.41
PR
Apr 1
LPS Open
3200 Meters
1.
11
Joe Volkmer
9:53.98
May 12
A-3 District Championships
2.
11
Ian Meyer
10:18.99
Apr 15
Titan Classic
3.
12
Joe Allen
10:23.41
PR
Apr 15
Titan Classic
4.
11
Milan Vasquez
11:01.20
Apr 28
LPS Championship
5.
10
Ramon Villanueva
11:10.69
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
6.
9
Brady Anderson
11:54.04
Apr 1
LPS Open
7.
10
Miles Worick
11:54.5h
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
8.
10
Jacob Windhorst
11:57.35
Apr 27
Lancaster County Invite
9.
12
McKellan Clarke
12:06.14
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
10.
9
William McConnell
12:37.86
Apr 13
LPS JV Invite
11.
10
Hamza Abboszoda
12:37.91
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
110m Hurdles - 39"
1.
12
Joey Ridder
15.51
PR
Apr 28
LPS Championship
2.
10
Blake McLain
17.05
Apr 28
LPS Championship
3.
10
Kahan Tot
19.47
Apr 27
Lancaster County Invite
4.
9
Nathan Dodson
22.54c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Joey Ridder
41.13
PR
May 12
A-3 District Championships
2.
9
Dash Bauman
41.95
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
3.
10
Blake McLain
43.45
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
4.
-
Westin Sherlock
47.57
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
5.
10
Winston Sherlock
48.24c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
6.
10
Kahan Tot
51.54c
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
7.
9
Nathan Dodson
57.56
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
4x100 Relay
1.
Billie Stephenson
DeKendrick McCray
Nathan Makinson
Rhett Berstler
43.39
May 12
A-3 District Championships
2.
Gabe Miles
Carter Berge
Grey Friesen
Tyson Barnard
45.99
Apr 28
LPS Championship
3.
Gabe Miles
Noah Burhoop
Quinton Languis
Jaggar Duval
47.44c
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
4.
Relay Team
48.24c
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
5.
Carter Berge
Jaggar Duval
Noah Burhoop
Nang Lian
48.50
Apr 27
Lancaster County Invite
4x400 Relay
1.
Trevor Henrickson
Grant Bauman
Malachi Coleman
DeKendrick McCray
3:27.18
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
Gabe Miles
Grant Bauman
Malachi Coleman
DeKendrick McCray
3:31.39
Apr 28
LPS Championship
3.
Vince Eubanks
Grant Bauman
Malachi Coleman
DeKendrick McCray
3:36.06
Apr 9
Kearney Invitational
4.
Vince Eubanks
Dash Bauman
Malachi Coleman
AJ Seizys
3:41.92
Mar 19
Elkhorn South invite
5.
Relay Team
3:48.85
Apr 28
LPS Championship
6.
Dash Bauman
Luke Lindquist
Zyshonne Davis
Jackson Bowles
3:55.15
Apr 27
Lancaster County Invite
7.
Cooper Kleppinger
Luke Lindquist
Zyshonne Davis
Hamza Abboszoda
3:57.4h
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
8.
Cooper Kleppinger
Jackson Harvey
Quinton Languis
Finn Kramer
4:04.14
Apr 27
Lancaster County Invite
4x800 Relay
1.
Drew Arduser
Zach Smith
Isaac Graff
Joe Volkmer
8:11.07
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
Drew Arduser
Zach Smith
Isaac Graff
Grant Bauman
8:12.01
May 12
A-3 District Championships
3.
Drew Arduser
Grant Bauman
Isaac Graff
Zach Smith
8:25.27
Apr 28
LPS Championship
4.
Drew Arduser
Grant Bauman
Isaac Graff
Joe Volkmer
8:26.11
Apr 15
Titan Classic
5.
Drew Arduser
Grant Bauman
Zach Smith
Isaac Graff
8:42.35
Mar 19
Elkhorn South invite
6.
Luke Schlegelmilch
Carson Campbell
Miles Worick
Chase Kavanaugh
9:21.45
Apr 28
LPS Championship
7.
Logan Crist
Luke Lewandowski
Chase Kavanaugh
Miles Worick
9:24.22
Apr 13
LPS JV Invite
8.
Miles Worick
Chase Kavanaugh
Luke Lewandowski
Jacob Windhorst
9:33.1h
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
9.
Ben Roof
Miles Worick
Jacob Windhorst
Hamzakhan Abboszoda
9:57.03
Apr 27
Lancaster County Invite
10.
Relay Team
9:59.2h
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
Shot Put - 12lb
1.
10
Sam Cappos
56' 3.5
Apr 28
LPS Championship
2.
12
Quinton Adams
50' 6.75
PR
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
3.
11
Carson Johnson
40' 9
May 12
A-3 District Championships
4.
9
Caleb Ohlrich
37' 10.5
Apr 28
LPS Championship
5.
11
Hasani Robertson
35' 10.5
Apr 27
Lancaster County Invite
6.
10
Ian Nebesniak
35' 10
Mar 19
Elkhorn South invite
7.
9
Foster Laessig
34' 6
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
8.
9
Emmett Karr
32' 4.5
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
9.
9
Axel Lyman
30' 0
Apr 1
LPS Open
10.
-
Jess Horalek
23' 11
PR
Apr 1
LPS Open
11.
-
Tyson Broeker
22' 9.5
PR
Apr 1
LPS Open
Discus - 1.6kg
1.
10
Sam Cappos
170' 6
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
11
Dylan Lindgren
124' 9
Apr 22
Harold Scott Invitational
3.
9
Caleb Ohlrich
123' 0
May 12
A-3 District Championships
4.
10
Ian Nebesniak
113' 9
Apr 28
LPS Championship
5.
11
Carson Johnson
99' 9
PR
Apr 1
LPS Open
6.
9
Emmett Karr
93' 10
Apr 27
Lancaster County Invite
7.
9
Foster Laessig
89' 2
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
8.
-
Zack Swiggart
89' 1
PR
Apr 1
LPS Open
9.
9
Axel Lyman
85' 5
Apr 1
LPS Open
10.
9
Alex Lindgren
80' 2
Apr 27
Lancaster County Invite
11.
-
Adin Ens
62' 1
PR
Apr 1
LPS Open
12.
-
Jess Horalek
61' 2
PR
Apr 1
LPS Open
13.
-
Tyson Broeker
46' 9
PR
Apr 1
LPS Open
High Jump
1.
9
Trevor Henrickson
6' 3
PR
May 12
A-3 District Championships
2.
10
Morgan Micek
5' 8
PR
Apr 1
LPS Open
3.
11
Colin Manzitto
5' 7
PR
May 5
HAC Championships
9
Carter Templemeyer
5' 7
Apr 22
Harold Scott Invitational
5.
9
Zyshonne Davis
5' 6
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
6.
11
Camden Barker
5' 4
PR
Mar 19
Elkhorn South invite
7.
9
Eli Barton
5' 2
PR
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
9
Carter Berge
5' 2
PR
Apr 1
LPS Open
9.
10
Jack Dynek
5' 0
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
10.
10
Gabe Miles
4' 10
PR
Apr 1
LPS Open
-
Cody Lassek
4' 10
PR
Apr 1
LPS Open
10
Noah Worley
4' 10
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
Pole Vault
1.
10
Jose Flodman
12' 2
May 12
A-3 District Championships
2.
11
Gabe Hudak
11' 3
Apr 28
LPS Championship
3.
10
Sage Honda
10' 0
Apr 27
Lancaster County Invite
4.
9
Evan Reid
8' 8
PR
Apr 13
LPS JV Invite
Long Jump
1.
11
Billie Stephenson
21' 2.5
PR
Apr 15
Titan Classic
2.
10
Morgan Micek
19' 10.5
Apr 1
LPS Open
3.
10
AJ Seizys
19' 7.75
PR
Mar 19
Elkhorn South invite
4.
9
Grey Friesen
19' 6.75
PR
Apr 22
Harold Scott Invitational
5.
9
Dash Bauman
19' 1
Apr 27
Lancaster County Invite
6.
10
Gabe Miles
18' 7
PR
Apr 1
LPS Open
7.
9
Carter Berge
18' 4
Apr 1
LPS Open
8.
11
Tyson Barnard
17' 10.5
Apr 1
LPS Open
9.
9
Carter Templemeyer
17' 8.25
PR
Apr 13
LPS JV Invite
10.
-
Cody Lassek
17' 6
PR
Apr 1
LPS Open
11.
11
Colin Manzitto
16' 1.5
PR
Apr 1
LPS Open
Triple Jump
1.
10
Malachi Coleman
45' 9
May 12
A-3 District Championships
2.
12
Kenan Connatser
40' 11.5
Apr 28
LPS Championship
3.
10
Morgan Micek
40' 5.75
May 12
A-3 District Championships
4.
11
Vince Eubanks
39' 9
May 5
HAC Championships
5.
9
Carter Templemeyer
38' 8.5
PR
Apr 13
LPS JV Invite
6.
11
Colin Manzitto
35' 7
PR
Apr 1
LPS Open
Womens
100 Meters
1.
9
Regan Barnard
12.90
May 12
A-3 District Championships
2.
11
Kamryn Snyder
13.45
(2.3)
PR
Apr 28
LPS Championship
3.
9
Reese Boyd
13.51
PR
May 12
A-3 District Championships
4.
12
Jenna Duensing
13.57
PR
May 12
A-3 District Championships
5.
11
Emma White
13.64c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
6.
10
Kyanne Conway
14.17
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
7.
11
Anna White
14.24c
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
8.
9
Sophie Hacker
14.54
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
9.
12
Emma Rust
14.55
PR
Apr 1
LPS Open
10.
10
Hannah Nyhoff
14.62
PR
Apr 1
LPS Open
11.
10
Ella Bokma
14.66
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
12.
11
Anna Breiner
15.59
Apr 27
Lancaster County Invite
13.
-
Lexie Nicolarsen
16.22
PR
Apr 1
LPS Open
14.
9
Ava Heminger
16.98
PR
Apr 1
LPS Open
200 Meters
1.
9
Regan Barnard
27.19
Apr 22
Harold Scott Invitational
2.
11
Emma White
27.99
PR
May 12
A-3 District Championships
3.
11
Kamryn Snyder
28.19
PR
May 12
A-3 District Championships
4.
9
Reese Boyd
28.86
(2.1)
PR
Apr 22
Harold Scott Invitational
5.
11
Anna White
29.02
May 12
A-3 District Championships
6.
10
Kyanne Conway
29.36
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
7.
9
Megan Waters
29.39
PR
Apr 1
LPS Open
8.
12
Jenna Duensing
29.83
Apr 1
LPS Open
9.
12
Emilee Bailey
30.24
PR
Apr 1
LPS Open
10.
9
Sophie Hacker
30.44c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
11.
10
Ella Bokma
31.19
PR
Apr 1
LPS Open
12.
-
Ava Schmit
34.08
PR
Apr 1
LPS Open
13.
11
Anna Breiner
34.22
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
400 Meters
1.
12
Kaci Shaw
1:03.09
PR
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
12
Jenna Muma
1:03.91
Apr 1
LPS Open
3.
12
Annalee Ventling-Brown
1:04.65
PR
Apr 15
Titan Classic
4.
12
Eve Weber
1:05.75
PR
Apr 28
LPS Championship
5.
12
Ella Laessig
1:06.00
Apr 1
LPS Open
6.
10
Sophie Holz
1:08.04c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
7.
10
Sophia Holz
1:08.77
PR
Apr 1
LPS Open
8.
12
Emilee Bailey
1:09.80
PR
Apr 15
Titan Classic
9.
9
Sophie Hacker
1:10.44c
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
10.
10
Hannah Nyhoff
1:10.58
PR
Apr 13
LPS JV Invite
11.
9
Mandy Mettscher
1:10.67
PR
Apr 1
LPS Open
12.
9
Sarah Hotz
1:12.83
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
13.
-
Jayden Chambers
1:20.86
PR
Apr 13
LPS JV Invite
14.
-
Jenna Jensen
1:39.48
PR
Apr 1
LPS Open
800 Meters
1.
12
Jenna Muma
2:22.04
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
10
Berlyn Schutz
2:22.09
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
3.
9
Peyton Svehla
2:28.61
Apr 15
Titan Classic
4.
10
Izzy Apel
2:28.76
PR
Apr 1
LPS Open
5.
10
Kylie Muma
2:29.62
PR
May 12
A-3 District Championships
6.
12
Kaci Shaw
2:33.41
PR
Apr 1
LPS Open
7.
12
Ella Laessig
2:33.77
Apr 22
Harold Scott Invitational
8.
9
Jordyn Wissing
2:41.38
Apr 1
LPS Open
9.
10
Sophia Holz
2:47.01
PR
Apr 1
LPS Open
10.
11
Bethany Everts
2:48.59
Apr 27
Lancaster County Invite
11.
11
Halle Johnson
2:48.70
Apr 27
Lancaster County Invite
12.
10
Aliza Becker
2:50.34
Mar 19
Elkhorn South invite
13.
9
Harper Schupbach
2:50.92
PR
Apr 1
LPS Open
14.
9
Brooklyn Melessa
2:54.4h
PR
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
15.
9
Sarah Hotz
2:56.32
Apr 27
Lancaster County Invite
16.
11
Emily Meduna
3:19.05
Apr 13
LPS JV Invite
1600 Meters
1.
12
Jenna Muma
5:15.14
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
10
Berlyn Schutz
5:22.01
Apr 1
LPS Open
3.
9
Peyton Svehla
5:23.56
Apr 1
LPS Open
4.
10
Izzy Apel
5:23.60
PR
Apr 1
LPS Open
5.
9
Jordyn Wissing
5:36.34
Apr 1
LPS Open
6.
9
Harper Schupbach
5:56.20
PR
Apr 1
LPS Open
7.
11
Hailey Anderson
5:56.84
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
8.
11
Ellie Saksena
6:01.3h
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
9.
11
Halle Johnson
6:08.97
PR
Apr 1
LPS Open
10.
11
Bethany Everts
6:09.21
PR
Apr 1
LPS Open
11.
10
Aliza Becker
6:10.00
PR
Apr 1
LPS Open
12.
9
Brooklyn Melessa
6:23.67
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
3200 Meters
1.
10
Izzy Apel
11:32.04
PR
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
9
Peyton Svehla
11:38.16
PR
May 12
A-3 District Championships
3.
11
Hailey Anderson
12:27.05
PR
Apr 28
LPS Championship
4.
9
Jordyn Wissing
12:51.23
PR
Mar 19
Elkhorn South invite
5.
9
Harper Schupbach
13:08.64
PR
Apr 22
Harold Scott Invitational
6.
11
Ellie Saksena
13:22.2h
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
7.
11
Bethany Everts
13:46.32
PR
Apr 13
LPS JV Invite
8.
9
Brooklyn Melessa
14:17.02
Apr 27
Lancaster County Invite
100m Hurdles - 33"
1.
12
Annalee Ventling-Brown
15.92
(.9)
PR
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
10
Rachel Smith
16.35
(1.4)
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
3.
12
Eve Weber
17.23
PR
May 12
A-3 District Championships
4.
11
Sydney Spring
18.10
PR
Apr 28
LPS Championship
5.
9
Lucy Barrett
19.42
Apr 13
LPS JV Invite
6.
12
Kaitlyn Dymacek
20.54
Apr 28
LPS Championship
300m Hurdles - 30"
1.
12
Annalee Ventling-Brown
46.93
PR
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
12
Eve Weber
49.16
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
3.
10
Rachel Smith
49.69
May 12
A-3 District Championships
4.
9
Lucy Barrett
58.27
Apr 13
LPS JV Invite
5.
12
Kaitlyn Dymacek
58.79
Apr 13
LPS JV Invite
6.
11
Sydney Spring
1:05.18
Apr 13
LPS JV Invite
4x100 Relay
1.
Jenna Duensing
Regan Barnard
Reese Boyd
Rachel Smith
51.59
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
Jenna Duensing
Regan Barnard
Kamryn Snyder
Reese Boyd
54.13
Apr 15
Titan Classic
3.
Jenna Duensing
Kamryn Snyder
Emma Rust
Reese Boyd
54.32
Apr 28
LPS Championship
4.
Jenna Duensing
Regan Barnard
Kyanne Conway
Reese Boyd
54.97
Mar 19
Elkhorn South invite
5.
Jenna Duensing
Regan Barnard
Kamryn Snyder
Emma Rust
55.16
Apr 9
Kearney Invitational
6.
Anna White
Emma White
Kyanne Conway
Ella Bokma
56.08
Apr 13
LPS JV Invite
7.
Kyanne Conway
Anna Breiner
Ella Bokma
Sophie Hacker
57.51
Apr 27
Lancaster County Invite
8.
Relay Team
58.44c
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
4x400 Relay
1.
Kaci Shaw
Jordyn Wissing
Jenna Muma
Annalee Ventling-Brown
4:11.45
May 12
A-3 District Championships
2.
Kaci Shaw
Ella Laessig
Jordyn Wissing
Annalee Ventling-Brown
4:19.14
Apr 15
Titan Classic
3.
Kaci Shaw
Jordyn Wissing
Ella Laessig
Jenna Muma
4:24.71
Mar 19
Elkhorn South invite
4.
Kaci Shaw
Kylie Muma
Ella Laessig
Jordyn Wissing
4:24.82
Apr 22
Harold Scott Invitational
5.
Sophie Holz
Sophie Hacker
Bethany Everts
Halle Johnson
4:51.1h
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
6.
Hannah Nyhoff
Sophia Holz
Sophie Hacker
Anna Breiner
5:06.62
Apr 13
LPS JV Invite
7.
Relay Team
5:12.0h
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
4x800 Relay
1.
Berlyn Schutz
Jordyn Wissing
Izzy Apel
Jenna Muma
9:44.67
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
Izzy Apel
Peyton Svehla
Kylie Muma
Jordyn Wissing
9:47.9h
May 5
HAC Championships
3.
Jordyn Wissing
Ella Laessig
Kaci Shaw
Kylie Muma
9:55.24
May 12
A-3 District Championships
4.
Berlyn Schutz
Kylie Muma
Ella Laessig
Jordyn Wissing
9:58.79
Apr 28
LPS Championship
5.
Izzy Apel
Ella Laessig
Peyton Svehla
Berlyn Schutz
10:01.08
Mar 19
Elkhorn South invite
6.
Peyton Svehla
Jordyn Wissing
Ella Laessig
Kaci Shaw
10:15.66
Apr 15
Titan Classic
7.
Halle Johnson
Bethany Everts
Brooklyn Melessa
Sophia Holz
11:12.29
Apr 13
LPS JV Invite
8.
Halle Johnson
Bethany Everts
Sophia Holz
Brooklyn Melessa
11:15.92
Apr 28
LPS Championship
9.
Relay Team
11:41.6h
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Morgan Adams
34' 8
May 12
A-3 District Championships
2.
9
Madison Adams
34' 4
May 12
A-3 District Championships
3.
9
Hope Shortridge
31' 10.5
Apr 27
Lancaster County Invite
4.
11
Ally McGrew
31' 8
Apr 15
Titan Classic
5.
-
Kyndal Colon
29' 6.5
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
6.
9
Kooper Barnes
29' 5
Apr 27
Lancaster County Invite
7.
10
Kaylee Denker
26' 1
Apr 1
LPS Open
8.
11
Laura Andersen
23' 4
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
9.
10
Savannah Koch
21' 10
PR
Apr 1
LPS Open
Discus - 1kg
1.
10
Kaylee Denker
109' 9
May 12
A-3 District Championships
2.
9
Madison Adams
104' 7
Apr 27
Lancaster County Invite
3.
10
Savannah Koch
91' 8
PR
Apr 22
Harold Scott Invitational
4.
11
Ally McGrew
86' 0
Mar 19
Elkhorn South invite
5.
-
Kyndal Colon
83' 5
PR
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
6.
11
Laura Andersen
82' 4
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
7.
9
Kooper Barnes
63' 7
Apr 6
Silverhawk JV Invitational
8.
9
Hope Shortridge
58' 3
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
High Jump
1.
9
Riley Roberts
5' 0
PR
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
2.
12
Kaitlyn Dymacek
4' 11
PR
May 12
A-3 District Championships
3.
11
Ava Bartels
4' 9
Apr 28
LPS Championship
4.
9
Mandy Mettscher
4' 8
Apr 13
LPS JV Invite
5.
-
Harper Rosenstiel
4' 4
PR
Apr 1
LPS Open
Pole Vault
1.
12
Toni Stumpff
10' 7
PR
Apr 1
LPS Open
2.
11
Eliza Hudak
8' 6
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
3.
10
Mackenzie Zahourek
8' 0
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
11
Jadyn Hudec
8' 0
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
5.
9
Emilee Haggadone
7' 0
May 1
Millard South JV Track and Field Meet
Long Jump
1.
12
Annalee Ventling-Brown
16' 7
PR
May 20
NSAA Class A State Track & Field Championships
2.
9
Reese Boyd
16' 5
PR
May 5
HAC Championships
3.
9
Megan Waters
16' 1
Apr 22
Harold Scott Invitational
4.
11
Kamryn Snyder
14' 9
PR
Apr 22
Harold Scott Invitational
5.
9
Regan Barnard
14' 7.75
PR
Apr 1
LPS Open
6.
10
Kyanne Conway
11' 1
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
Triple Jump
1.
9
Megan Waters
34' 11
May 12
A-3 District Championships
2.
12
Emilee Bailey
32' 11.5
PR
May 12
A-3 District Championships
3.
12
Emma Rust
30' 2.5
PR
Apr 22
Harold Scott Invitational
4.
9
Mandy Mettscher
29' 10
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
5.
-
Bryann Carey
29' 0.5
PR
Apr 1
LPS Open
6.
-
Anika Keese
28' 11
PR
Apr 27
Lancaster County Invite
*Recent improvement