Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Lucas Hampton
11.56
PR
Apr 9
South Fork Last Chance
2.
11
Matthew Smiciklas
12.50
PR
Mar 12
South Fork Bulldog Invite #1
3.
10
Tyler Gross
12.70
PR
Mar 12
South Fork Bulldog Invite #1
4.
9
Alan Hasselman
13.17
PR
Mar 2
Falcon Invitational
5.
9
Derrick Madsen
15.57
Apr 9
South Fork Last Chance
200 Meters
1.
11
Lucas Hampton
23.55
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 13
2.
10
Tyler Gross
24.18
PR
Apr 9
South Fork Last Chance
3.
10
Brandon Dames
25.14
PR
Apr 9
South Fork Last Chance
4.
11
Matthew Smiciklas
25.17
PR
Mar 12
South Fork Bulldog Invite #1
5.
7
Justice Fitzpatrick
26.22
PR
Mar 6
Brian Sheridan Invitational
6.
9
Derrick Madsen
33.93
Apr 17
FHSAA 2A District 13
400 Meters
1.
10
Tyler Gross
54.03
Apr 9
South Fork Last Chance
2.
10
Brandon Dames
56.00
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 13
3.
12
Walker Underwood
56.87
Apr 9
South Fork Last Chance
4.
7
Justice Fitzpatrick
57.49
PR
Mar 6
Brian Sheridan Invitational
800 Meters
1.
10
Matthew Hinds
2:08.29
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 13
1600 Meters
1.
10
Matthew Hinds
4:47.46
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 13
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:45.29
Apr 17
FHSAA 2A District 13
Shot Put - 12lb
1.
11
Charles Marchitello
47' 9.5
Apr 17
FHSAA 2A District 13
Discus - 1.6kg
1.
11
Charles Marchitello
141' 4.75
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
Javelin - 800g
1.
11
Charles Marchitello
132' 9.75
May 1
FHSAA 2A Region 4
Long Jump
1.
10
Brandon Dames
18' 6.75
Apr 17
FHSAA 2A District 13
Triple Jump
1.
11
Matthew Smiciklas
34' 7.75
PR
Mar 12
South Fork Bulldog Invite #1
Womens
100 Meters
1.
11
Destiny St Cyr
12.61
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
11
Taiyanna Cage
12.82
Apr 9
South Fork Last Chance
3.
10
Promise Fitzpatrick
13.15
Apr 17
FHSAA 2A District 13
4.
8
Devine Fitzpatrick
14.22
PR
Mar 2
Falcon Invitational
200 Meters
1.
11
Taiyanna Cage
25.90
PR
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
11
Destiny St Cyr
26.55
Apr 9
South Fork Last Chance
3.
10
Nyela Calnek
27.15
Apr 17
FHSAA 2A District 13
4.
10
Promise Fitzpatrick
27.84
PR
Mar 6
Brian Sheridan Invitational
5.
8
Devine Fitzpatrick
29.73
PR
Mar 2
Falcon Invitational
400 Meters
1.
10
Nyela Calnek
58.01
PR
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
2.
10
Promise Fitzpatrick
1:08.03
Mar 2
Falcon Invitational
3.
9
Eva Berkovich
1:13.12
PR
Mar 6
Brian Sheridan Invitational
4.
8
Devine Fitzpatrick
1:18.30
PR
Mar 6
Brian Sheridan Invitational
800 Meters
1.
11
Ashley Silva
2:24.94
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
10
Mariana Fedele
2:38.31
Mar 2
Falcon Invitational
3.
12
Corrine Sypek
2:38.44
PR
Mar 12
South Fork Bulldog Invite #1
4.
12
Nadya Rexach
2:38.53
Mar 6
Brian Sheridan Invitational
5.
10
Isabella Moss
2:38.78
PR
Mar 2
Falcon Invitational
6.
10
Maya Volot
3:13.89
Apr 17
FHSAA 2A District 13
1600 Meters
1.
10
Isabella Moss
5:53.47
Mar 6
Brian Sheridan Invitational
2.
10
Tanya Pach
5:57.67
Apr 17
FHSAA 2A District 13
3.
11
Ashley Silva
5:59.27
Mar 2
Falcon Invitational
4.
12
Corrine Sypek
6:09.71
Mar 12
South Fork Bulldog Invite #1
5.
10
Mariana Fedele
6:11.71
Mar 2
Falcon Invitational
6.
10
Maya Volot
7:00.83
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 13
7.
12
Julia Abcug
8:50.28
Mar 2
Falcon Invitational
3200 Meters
1.
10
Tanya Pach
12:36.86
PR
Apr 9
South Fork Last Chance
2.
11
Ashley Silva
13:40.24
PR
Mar 2
Falcon Invitational
3.
12
Corrine Sypek
14:19.98
Mar 6
Brian Sheridan Invitational
4.
10
Maya Volot
16:13.18
PR
Mar 2
Falcon Invitational
5.
12
Julia Abcug
17:26.08
PR
Mar 6
Brian Sheridan Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
9
Eva Berkovich
20.79
PR
May 1
FHSAA 2A Region 4
300m Hurdles - 30"
1.
12
Nadya Rexach
52.92
PR
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
9
Eva Berkovich
57.58
PR
Apr 9
South Fork Last Chance
4x100 Relay
1.
Relay Team
49.38
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
Devine Fitzpatrick
Destiny St Cyr
Promise Fitzpatrick
Taiyanna Cage
49.90
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:11.48
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
Promise Fitzpatrick
Nadya Rexach
Nyela Calnek
Ashley Silva
4:11.70
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:12.42
May 1
FHSAA 2A Region 4
Javelin - 600g
1.
10
Maya Volot
43' 8.25
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 13
2.
12
Julia Abcug
43' 7.5
PR
Apr 9
South Fork Last Chance
3.
11
Julia De Paula Silva
31' 5
Mar 6
Brian Sheridan Invitational
Pole Vault
1.
12
Nadya Rexach
5' 10.75
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 13
9
Eva Berkovich
5' 10.75
PR
Apr 17
FHSAA 2A District 13
3.
10
Isabella Moss
5' 9.75
PR
Mar 12
South Fork Bulldog Invite #1
Long Jump
1.
11
Destiny St Cyr
18' 2
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
11
Taiyanna Cage
15' 3
Mar 6
Brian Sheridan Invitational
Triple Jump
1.
11
Destiny St Cyr
36' 11.75
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
11
Taiyanna Cage
36' 1.5
PR
May 1
FHSAA 2A Region 4
*Recent improvement