Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Darius Beauvoir
11.61
Apr 23
FHSAA 1A District 12
2.
11
Jacob Baer
11.62
Apr 23
FHSAA 1A District 12
3.
11
Ben Fidler
12.00
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
4.
10
Tariq Morame
12.29
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
5.
11
Braden Dubbs
12.55
PR
Mar 6
CSN Invitational
6.
-
Nate Hinton
12.93
PR
Apr 7
Maclay HS Meet #3
7.
12
Luke Brumley
13.95
Mar 6
CSN Invitational
200 Meters
1.
10
Darius Beauvoir
23.93
Apr 23
FHSAA 1A District 12
2.
11
Jacob Baer
24.33
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
3.
10
Tariq Morame
24.61
Apr 23
FHSAA 1A District 12
4.
11
Ben Fidler
25.29
Mar 6
CSN Invitational
5.
-
Nate Hinton
26.29
(.5)
PR
Apr 3
Chiles Capital City Classic
6.
11
Braden Dubbs
26.54c
PR
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
7.
10
James Shaffer
26.94c
PR
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
8.
11
Brandon Yenshaw
30.38
Feb 11
Bears Preseason Classic
400 Meters
1.
12
Peter Shaffer
53.24
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
2.
10
Grayson Kerscher
56.84c
PR
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
3.
11
Ben Fidler
57.02
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
4.
12
Nate Delsoin
57.69
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
5.
9
Chase Lupo
57.87
Mar 6
CSN Invitational
6.
11
Brandon Yenshaw
1:04.09
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
7.
9
Gabe Dang
1:05.15
PR
Feb 11
Bears Preseason Classic
8.
11
Garrison Leach
1:06.54c
PR
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
9.
10
William Zhang
1:13.11
PR
Feb 11
Bears Preseason Classic
800 Meters
1.
12
Peter Shaffer
2:14.51
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
2.
9
Chase Lupo
2:19.3h
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
3.
10
Reece Foland
2:24.14
Apr 23
FHSAA 1A District 12
4.
9
Aj Hobbs
2:27.67
Apr 23
FHSAA 1A District 12
5.
10
Devon Wheeler
2:33.83
Feb 11
Bears Preseason Classic
6.
10
Sergi Guzman
2:37.5h
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
7.
10
Wyatt Gibbs
2:41.02
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
8.
10
Max Goldberg
2:48.8h
PR
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
1600 Meters
1.
-
Noah Deem
5:06.63
PR
Apr 7
Maclay HS Meet #3
2.
9
Chase Lupo
5:12.21
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
3.
11
Ethan Gable
5:27.68
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
4.
10
Wyatt Gibbs
5:36.36
Mar 6
CSN Invitational
5.
10
Charley Costa
5:37.7h
PR
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
6.
9
Aj Hobbs
5:45.73
Mar 6
CSN Invitational
7.
10
Sergi Guzman
6:00.89
Feb 11
Bears Preseason Classic
8.
10
Devon Wheeler
6:11.6h
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
3200 Meters
1.
9
Tyler Mastrangelo
11:07.49
May 1
FHSAA 1A Region 3
2.
10
Sergi Guzman
12:18.12
Apr 23
FHSAA 1A District 12
3.
9
Aj Hobbs
12:29.55
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
4.
10
Wyatt Gibbs
12:39.46
Apr 23
FHSAA 1A District 12
5.
10
Reece Foland
13:05.6h
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
6.
10
Max Baker
13:57.2h
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
44.94
May 1
FHSAA 1A Region 3
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:59.28
Apr 23
FHSAA 1A District 12
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:40.02
May 1
FHSAA 1A Region 3
Shot Put - 12lb
1.
12
Panos Dimaris
43' 2.5
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
2.
11
Ben Heidel
40' 5
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
3.
-
Joshua Cruz
26' 2
PR
Apr 7
Maclay HS Meet #3
4.
9
Teddy Potocki
21' 0.75
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Panos Dimaris
130' 5.25
PR
May 1
FHSAA 1A Region 3
2.
11
Ben Heidel
116' 4.75
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
3.
-
Joshua Cruz
81' 2
PR
Apr 7
Maclay HS Meet #3
4.
9
Teddy Potocki
58' 7
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
Javelin - 800g
1.
11
Jacob Baer
91' 8.75
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
2.
10
James Shaffer
86' 10.5
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
3.
10
Max Goldberg
66' 7.25
Apr 23
FHSAA 1A District 12
Pole Vault
1.
11
Nick Molloy
15' 5
May 7
FHSAA Class 1A State Track & Field Championships
2.
10
Jeremy Roberts
12' 6
PR
Apr 7
Maclay HS Meet #3
3.
12
Simon Weardon
12' 0
PR
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
4.
11
William Bedford
9' 10
Apr 23
FHSAA 1A District 12
Long Jump
1.
10
Darius Beauvoir
20' 9.25
May 1
FHSAA 1A Region 3
2.
10
Grayson Kerscher
18' 6.75
Apr 23
FHSAA 1A District 12
3.
10
Tariq Morame
17' 10.5
Apr 23
FHSAA 1A District 12
4.
11
Ben Fidler
15' 8.5
PR
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
Triple Jump
1.
9
Gabe Dang
30' 5.25
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
2.
9
Aj Hobbs
29' 10.5
Apr 23
FHSAA 1A District 12
3.
10
Sergi Guzman
27' 8.25
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
Womens
100 Meters
1.
12
Loren Brown
13.34c
PR
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
2.
12
Lily Park
13.99
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
3.
7
Karina Hagenbuckle
14.05
Apr 23
FHSAA 1A District 12
4.
10
Adeline Brown
14.16
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
5.
12
Emma Yurko
14.27
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
6.
-
Lei Lei Gilmore
14.55
PR
Apr 7
Maclay HS Meet #3
7.
9
Gabrielle Nafie
14.60
PR
Feb 11
Bears Preseason Classic
8.
-
Presley Walgamott
15.16
PR
Apr 7
Maclay HS Meet #3
200 Meters
1.
12
Loren Brown
27.13
Feb 11
Bears Preseason Classic
2.
7
Karina Hagenbuckle
28.83
Apr 23
FHSAA 1A District 12
3.
9
Gabrielle Nafie
29.12
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
4.
12
Emma Yurko
29.34
Apr 23
FHSAA 1A District 12
5.
10
Adeline Brown
30.01
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
6.
12
Lily Park
30.24c
Feb 24
Palmetto Ridge Invitational
7.
-
Lei Lei Gilmore
31.12
(.6)
PR
Apr 3
Chiles Capital City Classic
8.
-
Presley Walgamott
35.31
(.7)
PR
Apr 3
Chiles Capital City Classic
400 Meters
1.
12
Loren Brown
1:01.82
Feb 11
Bears Preseason Classic
2.
9
Gabrielle Nafie
1:06.72
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
3.
12
Emma Yurko
1:09.10
PR
Mar 6
CSN Invitational
4.
12
Sydney Schiller
1:17.40
PR
Mar 6
CSN Invitational
5.
12
Ceci Nakfoor
1:18.79
PR
Feb 11
Bears Preseason Classic
800 Meters
1.
12
Maria O'Malley
2:38.65
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
2.
7
Hanna Hagenbuckle
2:55.30
Mar 6
CSN Invitational
1600 Meters
1.
12
Grace O'Malley
5:45.75
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
2.
12
Maria O'Malley
6:09.71
Feb 11
Bears Preseason Classic
3.
12
Lauren Guerra
6:58.99
Mar 6
CSN Invitational
4.
10
Caroline Guerra
7:22.01
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
3200 Meters
1.
12
Grace O'Malley
12:22.34
Mar 6
CSN Invitational
2.
12
Maria O'Malley
13:01.76
Mar 6
CSN Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Loren Brown
14.78
(.5)
PR
May 7
FHSAA Class 1A State Track & Field Championships
2.
-
Lei Lei Gilmore
21.24
Apr 7
Maclay HS Meet #3
3.
-
Presley Walgamott
23.56
PR
Apr 3
Chiles Capital City Classic
300m Hurdles - 30"
1.
12
Loren Brown
44.45
PR
May 7
FHSAA Class 1A State Track & Field Championships
4x100 Relay
1.
Relay Team
54.11
Apr 23
FHSAA 1A District 12
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:37.42
Mar 6
CSN Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Kathleen Donahue
29' 9.5
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
2.
12
Olivia Weiss
29' 5
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
Discus - 1kg
1.
12
Kathleen Donahue
78' 8.75
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
2.
12
Olivia Weiss
74' 6.5
Apr 23
FHSAA 1A District 12
Javelin - 600g
1.
12
Olivia Weiss
104' 10.25
PR
May 1
FHSAA 1A Region 3
2.
12
Kathleen Donahue
79' 7
PR
Apr 23
FHSAA 1A District 12
High Jump
1.
12
Emma Yurko
4' 7.75
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
2.
12
Ceci Nakfoor
4' 4
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
Long Jump
1.
-
Lei Lei Gilmore
13' 9.25
PR
Apr 7
Maclay HS Meet #3
2.
9
Gabrielle Nafie
12' 8.25
PR
Mar 11
First Baptist Academy (Naples) Invitational
3.
-
Presley Walgamott
12' 5.5
PR
Apr 7
Maclay HS Meet #3
*Recent improvement