Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2005
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Chandler Smith
10.28
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
11
Sam McMinn
11.25
PR
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
3.
12
Marc Morrison
11.37
PR
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
4.
12
Jack Jafet
11.50
PR
Mar 12
Highlander Classic
5.
11
Jeremy Ruiz
11.70
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
6.
12
Reece Solby
11.71
PR
Mar 12
Highlander Classic
7.
10
Brayden Miller
11.90
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
8.
12
Colin Galloway
12.04
PR
Mar 12
Highlander Classic
9.
10
Mark Nonsant
12.10
PR
Mar 5
Royal Invitational
10.
10
Luca Bass
12.14
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
11.
9
Jonathan Payne
12.20
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
12.
12
Luke Hedrick
12.45
PR
Mar 12
Highlander Classic
200 Meters
1.
11
Chandler Smith
20.62
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
11
Sam McMinn
23.71
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
3.
12
Jack Jafet
23.87
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
4.
12
Marc Morrison
23.99
Mar 12
Highlander Classic
5.
11
Jeremy Ruiz
24.16
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
6.
10
Mark Nonsant
24.85
PR
Mar 5
Royal Invitational
7.
10
Brayden Miller
25.08
PR
Mar 5
Royal Invitational
8.
10
Luca Bass
25.77
PR
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
9.
9
Jonathan Payne
25.99
PR
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
10.
10
Jorge Castro
26.15
PR
Mar 5
Royal Invitational
400 Meters
1.
12
Reece Solby
52.30
PR
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
2.
10
Mark Nonsant
54.05
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
3.
12
Jack Jafet
55.32
PR
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
4.
10
Brayden Miller
55.63
PR
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
5.
12
John Shircliff
56.03
PR
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
6.
10
Jorge Castro
58.24
PR
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
7.
10
Luca Bass
58.27
PR
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
8.
11
Jeremy Ruiz
58.85
PR
Mar 12
Highlander Classic
9.
9
Jonathan Payne
59.60
PR
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
10.
11
Nicholas Sweeney
1:01.11
PR
Mar 5
Royal Invitational
800 Meters
1.
12
Reece Solby
2:01.61
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
11
X Lucarelli-vanbuskirk
2:01.90
PR
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
3.
11
Dakotah Lucarelli-VanBuskirk
2:03.14
Mar 5
Bolles Bulldog Classic
4.
9
Liam Griffiths
2:04.66
Mar 5
Bolles Bulldog Classic
5.
11
Lucarelli-van Buskir
2:05.51
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
6.
10
Quinn Niemann
2:06.55
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
7.
9
Diego Herrera
2:27.53
Mar 5
Royal Invitational
8.
12
John Shircliff
2:29.81
Mar 5
Royal Invitational
9.
11
Nicholas Sweeney
2:33.07
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
1600 Meters
1.
12
Marcus Lisman
4:30.45
PR
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
2.
9
Liam Griffiths
4:37.39
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
3.
10
Noah Parks
4:43.69
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
4.
11
Dakotah Lucarelli-VanBuskirk
4:44.53
Mar 12
Highlander Classic
5.
11
Noah Parks
4:53.71
Mar 12
Highlander Classic
6.
10
Quinn Niemann
4:58.11
PR
Mar 12
Highlander Classic
7.
9
Diego Herrera
5:01.21
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
8.
9
Spencer Moler
5:08.87
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
9.
10
Jonah Scott
5:22.98
PR
Mar 5
Royal Invitational
10.
11
Nicholas Sweeney
6:13.56
Apr 1
Trinity Prep Invitational
3200 Meters
1.
12
Marcus Lisman
9:44.33
PR
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
2.
10
Noah Parks
10:28.71
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
3.
11
Noah Parks
10:53.79
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
4.
9
Spencer Moler
11:20.38
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
5.
10
Jonah Scott
11:30.50
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Javen Apelado
17.52
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
9
Antonio Adornetto
18.53
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
3.
9
Warren Rawlings
18.65
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
4.
11
Ejikeme Onyia
19.69
PR
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
9
Antonio Adornetto
43.93
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
10
Javen Apelado
45.54
PR
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
3.
11
Ejikeme Onyia
46.33
PR
Mar 12
Highlander Classic
4.
9
Warren Rawlings
46.56
Apr 1
Trinity Prep Invitational
4x100 Relay
1.
Sam McMinn
Jack Jafet
Marc Morrison
Chandler Smith
41.67
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
2.
Relay Team
41.68
May 1
FHSAA 2A Region 2
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:37.95
Mar 12
Highlander Classic
4x800 Relay
1.
Quinn Niemann
Liam Griffiths
Reece Solby
Lucarelli-van Buskir
8:17.61
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
2.
Relay Team
8:17.75
May 1
FHSAA 2A Region 2
Shot Put - 12lb
1.
12
Charles Rolenc
53' 2.25
PR
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
2.
11
Bishop Thomas
47' 1
PR
Mar 5
Bolles Bulldog Classic
3.
11
Bryan Ruiz
33' 9
Mar 5
Royal Invitational
4.
11
William McDonald
33' 0.75
PR
Mar 5
Royal Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Charles Rolenc
111' 3
Apr 1
Trinity Prep Invitational
2.
11
Bishop Thomas
107' 0.5
PR
Mar 5
Bolles Bulldog Classic
3.
11
Bryan Ruiz
95' 1
Mar 5
Royal Invitational
4.
11
William McDonald
86' 6.5
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
Javelin - 800g
1.
12
Luke Hedrick
133' 9.5
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
10
Quinn Niemann
133' 7
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
3.
10
Brayden Miller
127' 10.25
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
4.
11
William McDonald
81' 11
Mar 5
Royal Invitational
5.
11
Bishop Thomas
78' 5
PR
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
6.
11
Sam McMinn
73' 1.5
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
High Jump
1.
12
Justin Kern
5' 9.75
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
10
Javen Apelado
5' 5.75
Mar 5
Royal Invitational
3.
10
Jorge Castro
5' 3.75
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
Pole Vault
1.
12
Justin Kern
16' 0
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
12
Colin Galloway
13' 9.25
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
Long Jump
1.
12
Marc Morrison
24' 1.25
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
10
Jorge Castro
21' 3.75
May 1
FHSAA 2A Region 2
3.
11
Sam McMinn
18' 0.5
Apr 1
Trinity Prep Invitational
4.
10
Javen Apelado
17' 9.75
Apr 1
Trinity Prep Invitational
5.
9
Antonio Adornetto
17' 0
PR
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
Triple Jump
1.
12
Marc Morrison
46' 4.75
PR
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
2.
10
Jorge Castro
38' 0.75
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
3.
12
Jack Jafet
37' 11.5
PR
Mar 12
Highlander Classic
Womens
100 Meters
1.
12
Daniella Galeano
12.88
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
9
Kaylee Dunn
13.17
Mar 26
Astronaut Invitational
3.
9
Marceline Clermont
13.22
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
4.
12
Kennedy Jackson
13.54
PR
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
5.
11
Sagie-May Dorcely
13.55
Mar 26
Astronaut Invitational
6.
9
Isabella Nieves
13.63
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
7.
12
Grace Newsome
13.67
PR
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
8.
10
Alyssa Yoerger
14.01
Apr 1
Trinity Prep Invitational
9.
9
Noelle Rebeyka
14.49
PR
Mar 12
Highlander Classic
10.
11
Theresa Woodall
16.14
PR
Mar 12
Highlander Classic
11.
9
Rylee Goodyear
16.20
PR
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
200 Meters
1.
12
Kennedy Jackson
26.91
PR
Mar 12
Highlander Classic
2.
9
Marceline Clermont
27.23
Apr 1
Trinity Prep Invitational
3.
12
Daniella Galeano
27.73
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
4.
10
Peyton Kruel
28.10
Mar 12
Highlander Classic
5.
12
Grace Newsome
28.59
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
6.
11
Sagie-May Dorcely
28.64
Mar 26
Astronaut Invitational
7.
9
Isabella Nieves
28.67
Mar 26
Astronaut Invitational
8.
9
Kaylee Dunn
29.25
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
9.
-
Samari Baronville
29.37
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
10.
10
Alyssa Yoerger
29.73
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
400 Meters
1.
12
Kennedy Jackson
1:01.23
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
12
Taylor Tomlinson
1:02.43
PR
Mar 12
Highlander Classic
3.
10
Peyton Kruel
1:05.26
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
4.
12
Grace Newsome
1:06.00
PR
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
5.
9
Olivia Denney
1:07.14
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
6.
12
Daniella Galeano
1:09.25
PR
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
7.
10
Hayden Early
1:11.20
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
8.
10
Alyssa Yoerger
1:11.67
Mar 26
Astronaut Invitational
9.
11
Sagie-May Dorcely
1:13.29
PR
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
10.
9
Marceline Clermont
1:13.72
PR
Mar 5
Royal Invitational
11.
9
Isabella Nieves
1:16.51
PR
Mar 5
Royal Invitational
12.
9
Kaylee Dunn
1:22.76
PR
Mar 5
Royal Invitational
800 Meters
1.
11
Taylor Moler
2:20.75
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
9
Olivia Denney
2:29.24
PR
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
3.
12
Taylor Maddox
2:38.75
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
4.
12
Doireann Doherty
2:47.35
PR
Mar 5
Royal Invitational
1600 Meters
1.
11
Taylor Moler
5:40.05
Mar 26
Astronaut Invitational
2.
10
Paige McCaul
5:47.00
Apr 1
Trinity Prep Invitational
3.
10
Paige McCaul
5:48.05
PR
Mar 12
Highlander Classic
4.
12
Brianna Brasko
5:55.98
PR
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
5.
12
Doireann Doherty
6:07.59
PR
Mar 5
Royal Invitational
6.
10
Eve Hage
6:16.03
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
3200 Meters
1.
10
Paige McCaul
12:29.78
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
2.
10
Paige McCaul
13:08.97
PR
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
3.
12
Doireann Doherty
13:21.55
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
4.
11
Taylor Moler
13:28.21
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
5.
12
Brianna Brasko
13:36.90
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Sofia Groom
18.82
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
2.
12
Keely Fallon
19.73
PR
Mar 5
Royal Invitational
3.
12
Taylor Maddox
20.64
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
4.
12
Bella Scoma
21.44
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Sofia Groom
51.64
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
12
Keely Fallon
56.27
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
3.
12
Bella Scoma
57.35
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
51.18
May 1
FHSAA 2A Region 2
4x200 Relay -
1.
Relay Team
10:25.15
Mar 5
Bolles Bulldog Classic
4x400 Relay
1.
Taylor Moler
Kennedy Jackson
Taylor Tomlinson
Olivia Denney
4:07.51
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
2.
Relay Team
4:08.39
May 1
FHSAA 2A Region 2
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:54.98
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
Olivia Denney
Taylor Maddox
Taylor Tomlinson
Taylor Moler
9:59.67
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
Shot Put - 4kg
1.
9
Carly LaMorte
30' 4.5
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
2.
9
Christina Jules
27' 3
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
3.
10
Maura Campbell
26' 10.5
Mar 26
Astronaut Invitational
4.
10
Emily Hancock
22' 10
PR
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
5.
10
Glory LaCroix
22' 4
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
6.
9
Maria Aguilera-Corrales
9' 2.25
PR
Mar 5
Royal Invitational
Shot Put - Wheelchair
1.
9
Maria Aguilera-Corrales
9' 3
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
Discus - 1kg
1.
9
Carly LaMorte
90' 5.75
Mar 5
Bolles Bulldog Classic
2.
10
Maura Campbell
61' 11.25
Mar 5
Royal Invitational
3.
9
Christina Jules
61' 10.5
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
4.
10
Emily Hancock
60' 0.75
PR
Mar 12
Highlander Classic
Javelin - 600g
1.
9
Carly LaMorte
104' 1.5
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
10
Emily Hancock
61' 8.5
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
3.
9
Christina Jules
55' 10.5
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
4.
10
Maura Campbell
34' 3
Mar 5
Royal Invitational
Javelin - 600g Wheelchair
1.
9
Maria Aguilera-Corrales
15' 7.75
PR
May 1
FHSAA 2A Region 2
High Jump
1.
12
Taylor Maddox
5' 3.75
PR
May 8
FHSAA Class 2A State Track & Field Championships
2.
11
Sofia Groom
4' 11.75
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
3.
12
Bella Scoma
4' 2
Feb 26
Montverde Eagle Invitational
Pole Vault
1.
9
Noelle Rebeyka
8' 0
PR
Apr 1
Trinity Prep Invitational
2.
11
Theresa Woodall
6' 6
Mar 26
Astronaut Invitational
3.
10
Eve Hage
5' 5.75
PR
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
Long Jump
1.
11
Sofia Groom
15' 8.5
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
10
Peyton Kruel
15' 5.5
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
3.
9
Rylee Goodyear
14' 4.75
Mar 26
Astronaut Invitational
4.
12
Daniella Galeano
13' 8.25
PR
Apr 9
Mount Dora Academy Invite#5
Triple Jump
1.
10
Peyton Kruel
33' 0.75
May 1
FHSAA 2A Region 2
2.
12
Grace Newsome
31' 8.75
Feb 15
The Villages Charter HS Meet #1
3.
9
Marceline Clermont
31' 2.75
PR
Mar 5
Royal Invitational
4.
12
Keely Fallon
29' 10.5
PR
Mar 26
Astronaut Invitational
*Recent improvement