Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
1975
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Quenton Rogers
11.85
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
2.
9
Deangelo Hughey
11.99
Jun 1
Salt Fork Meet #3
3.
9
Jayvon Irwin
12.14c
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
11
Erik Christianson
12.14c
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
5.
10
Cole Marshall
12.17
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
6.
9
Luke Johnson
12.34
May 7
Monticello Boys Invitational
7.
9
Alexander O’Brian
12.64c
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
8.
11
Skylar Bickers
13.06
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
9.
10
Ryan Yancy
13.17
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
10.
12
Jameson Drinkwater
13.37
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
11.
10
Kyle Walmer
14.57
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
12.
9
Carson Drinkwalter
14.78
PR
May 22
F/S Apollo Conference
200 Meters
1.
12
CJ Shoaf
22.64c
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
2.
12
Skyler Yancy
23.74c
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
3.
9
Deangelo Hughey
24.06
May 20
Apollo Conference Meet
4.
9
Deandre Hughey
24.15
PR
May 13
Bloomington Raider Purple Invitational (Boys Only)
5.
10
Nick Golden
24.71
Jun 1
Salt Fork Meet #3
6.
12
Will Parrott
24.94
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
7.
11
Erik Christianson
25.03
PR
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
8.
10
Cole Marshall
25.54c
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
9.
9
Luke Johnson
26.14c
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
10.
10
Ryan Yancy
26.20
PR
May 22
F/S Apollo Conference
11.
9
Alexander O’Brian
26.55
Jun 1
Salt Fork Meet #3
12.
11
Skylar Bickers
26.74c
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
13.
10
Wyatt Bohm
27.94
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
14.
10
Kyle Walmer
29.67
PR
May 22
F/S Apollo Conference
15.
9
Carson Drinkwalter
32.16
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
400 Meters
1.
11
Tyler Lewis
53.61
PR
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
2.
12
Nathan Lundstrom
55.80
PR
May 20
Apollo Conference Meet
3.
11
Avery Seaman
59.07
PR
Jun 1
Salt Fork Meet #3
4.
11
Erik Christianson
59.66
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
5.
9
Jaxon Themanson
1:13.13
May 22
F/S Apollo Conference
6.
10
Alex Carpenter
1:13.30
PR
Jun 1
Salt Fork Meet #3
800 Meters
1.
11
Joseph Scheele
2:01.91
PR
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
2.
11
Jonah Singer
2:04.23
May 7
Monticello Boys Invitational
3.
12
Matthew Sims
2:09.12
PR
Jun 1
Salt Fork Meet #3
4.
11
Kyle Nofziger
2:11.17
PR
May 7
Monticello Boys Invitational
5.
11
Taylor Fan
2:13.14
PR
May 13
Bloomington Raider Purple Invitational (Boys Only)
6.
9
Grant Smysor
2:20.54
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
7.
12
Caleb Dowers
2:24.84
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
8.
11
Karsten Waisath
2:25.72
PR
Jun 1
Salt Fork Meet #3
9.
9
Preston Wilkins
2:29.2h
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
10.
9
Jaxon Themanson
2:44.68
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
11.
9
Henry Collins
2:45.68
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
12.
10
Thomas Carpenter
3:04.41
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
1600 Meters
1.
11
Joseph Scheele
4:28.66
PR
May 20
Apollo Conference Meet
2.
11
Jonah Singer
4:34.10
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
3.
11
Kyle Nofziger
4:39.55
May 13
Bloomington Raider Purple Invitational (Boys Only)
4.
10
Benjamin Wallace
4:58.66
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
5.
11
Karsten Waisath
4:58.8h
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
6.
11
Taylor Fan
5:00.91
PR
May 7
Monticello Boys Invitational
7.
10
Hayden Grotelueschen
5:01.88
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
12
Matthew Sims
5:01.88
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
9.
9
Grant Smysor
5:17.0h
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
10.
12
Nathan Lundstrom
5:36.63
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
11.
9
Preston Wilkins
5:58.6h
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
12.
9
Henry Collins
5:59.0h
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
13.
11
Avery Seaman
6:13.72
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
14.
9
Jaxon Themanson
6:16.6h
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
3200 Meters
1.
11
Kyle Nofziger
9:53.73
PR
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
2.
11
Joseph Scheele
10:10.69
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
3.
11
Taylor Fan
10:21.32
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
4.
10
Hayden Grotelueschen
10:26.32
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
5.
10
Ben Wallace
10:28.66
PR
Jun 1
Salt Fork Meet #3
6.
11
Jonah Singer
10:39.12
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
7.
11
Karsten Waisath
10:51.28
Jun 1
Salt Fork Meet #3
8.
9
Grant Smysor
11:38.62
Jun 1
Salt Fork Meet #3
9.
9
Henry Collins
12:42.25
PR
May 22
F/S Apollo Conference
110m Hurdles - 39"
1.
12
CJ Shoaf
14.07
(1.1)
PR
Jun 18
IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.
10
Wyatt Bohm
22.32
PR
May 22
F/S Apollo Conference
300m Hurdles - 36"
1.
12
CJ Shoaf
38.41
PR
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
2.
12
Joe Taylor
50.72
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
3.
9
Jaxon Themanson
58.81
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
4x100 Relay
1.
Skyler Yancy
Deangelo Hughey
Tyler Lewis
Cole Marshall
44.68
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
2.
Skyler Yancy
Deangelo Hughey
Tyler Lewis
Quenton Rogers
45.01
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
3.
Cole Marshall
Deangelo Hughey
Luke Johnson
Nick Golden
46.33
May 22
F/S Apollo Conference
4x200 Relay -
1.
Skyler Yancy
Deangelo Hughey
Will Parrott
Nick Golden
1:34.75
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
2.
Skyler Yancy
Deangelo Hughey
Will Parrott
Quenton Rogers
1:35.38
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
3.
Tyler Lewis
Will Parrott
Clayton Kessler
Nick Golden
1:38.4h
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
4.
Cole Marshall
Deangelo Hughey
Luke Johnson
Nick Golden
1:39.10
May 22
F/S Apollo Conference
4x400 Relay
1.
Deangelo Hughey
Tyler Lewis
Jonah Singer
Nathan Lundstrom
3:34.82
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
2.
Deangelo Hughey
Jonah Singer
Nathan Lundstrom
CJ Shoaf
3:35.44
Jun 1
Salt Fork Meet #3
3.
Skyler Yancy
Cole Marshall
Nathan Lundstrom
Joe Taylor
3:48.0h
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
4.
Tyler Lewis
Nathan Lundstrom
Erik Christianson
Karsten Waisath
3:54.61
May 20
Apollo Conference Meet
5.
Nathan Lundstrom
Erik Christianson
Avery Seaman
Matthew Sims
3:57.94
May 13
Bloomington Raider Purple Invitational (Boys Only)
6.
Matthew Sims
Nathan Lundstrom
Avery Seaman
Joe Taylor
3:57.99
May 7
Monticello Boys Invitational
7.
Tyler Lewis
Jayvon Irwin
Ellis Tira
Alex O'Brian
4:12.37
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
4x800 Relay
1.
Kyle Nofziger
Matthew Sims
Joseph Scheele
Jonah Singer
8:14.74
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
2.
Jonah Singer
Kyle Nofziger
Joseph Scheele
Matthew Sims
8:17.77
Jun 18
IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
3.
Jonah Singer
Taylor Fan
Joseph Scheele
Kyle Nofziger
8:18.42
Jun 1
Salt Fork Meet #3
4.
Benjamin Wallace
Matthew Sims
Hayden Grotelueschen
Jonah Singer
9:10.81
May 20
Apollo Conference Meet
5.
Matthew Sims
Grant Smysor
Karsten Waisath
Caleb Dowers
9:14.81
May 13
Bloomington Raider Purple Invitational (Boys Only)
6.
Kyle Nofziger
Taylor Fan
Grant Smysor
Caleb Dowers
9:16.21
May 7
Monticello Boys Invitational
7.
Matthew Sims
Benjamin Wallace
Karsten Waisath
Nathan Lundstrom
9:18.74
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
8.
Grant Smysor
Preston Wilkins
Alex Carpenter
Jaxon Themanson
10:31.09
May 22
F/S Apollo Conference
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Matthew Sims
Alex Carpenter
Henry Collins
Preston Wilkins
13:35.17
May 7
Monticello Boys Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Sam Garber
43' 2
May 20
Apollo Conference Meet
2.
11
Karson McKee
40' 7
PR
May 20
Apollo Conference Meet
3.
10
Robert Byron
34' 5
May 22
F/S Apollo Conference
4.
10
Caleb Boykin
32' 1.5
May 22
F/S Apollo Conference
5.
11
Jacob Hope
30' 5.5
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
6.
9
Deandre Hughey
29' 4.25
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
7.
11
Ethan Trail
28' 10.5
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
8.
9
Keegan Pogue
28' 10.25
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
Discus - 1.6kg
1.
11
Karson McKee
132' 1
PR
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
2.
10
Robert Byron
131' 6.75
May 7
Monticello Boys Invitational
3.
11
Sam Garber
125' 4
PR
May 20
Apollo Conference Meet
4.
10
Caleb Boykin
98' 11.25
Jun 1
Salt Fork Meet #3
5.
11
Jacob Hope
89' 5
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
6.
9
Deandre Hughey
76' 6
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
7.
11
Ethan Trail
73' 10.25
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
8.
9
Keegan Pogue
66' 9
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
High Jump
1.
12
CJ Shoaf
7' 0
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
2.
12
Will Parrott
5' 6
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
3.
9
Landon Nurmi
5' 4
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
4.
9
Ryken Kirby
5' 2
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
5.
12
Jameson Drinkwater
4' 11.75
PR
May 20
Apollo Conference Meet
Pole Vault
1.
12
Clayton Kessler
12' 0
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
2.
12
Skyler Yancy
10' 6
PR
May 13
Bloomington Raider Purple Invitational (Boys Only)
3.
9
Ryken Kirby
8' 11.75
PR
May 7
Monticello Boys Invitational
4.
10
Thomas Carpenter
7' 10.5
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
9
Landon Nurmi
7' 10.5
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
6.
9
Gage Decker
7' 6
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
Long Jump
1.
12
Will Parrott
20' 0.5
PR
Jun 10
IHSA Class 2A TRB Sectional #8 - Metamora
2.
12
Skyler Yancy
19' 11
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
3.
11
Gabe Labbe
18' 4
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
4.
10
Cole Marshall
17' 0.25
May 22
F/S Apollo Conference
5.
12
Jameson Drinkwater
16' 6.5
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
6.
12
Jacob Louis
16' 4.75
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
7.
9
Ellis Tira
14' 6.25
May 22
F/S Apollo Conference
8.
11
Laith Shihabi
12' 0.5
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
Triple Jump
1.
10
Cole Marshall
38' 7.75
Jun 1
Salt Fork Meet #3
2.
10
Nick Golden
36' 3
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
3.
12
Jacob Louis
36' 1.75
PR
May 20
Apollo Conference Meet
4.
11
Gabe Labbe
34' 1.75
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
5.
9
Ellis Tira
33' 0.5
May 22
F/S Apollo Conference
6.
9
Luke Johnson
31' 6
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
7.
12
Jameson Drinkwater
30' 5
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
8.
11
Laith Shihabi
22' 1.75
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
Womens
100 Meters
1.
11
Ariana Lingard
13.11
(2.0)
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
2.
9
Meah Beacham
14.21
May 20
Apollo Conference Meet
3.
10
Mallory Carr
14.44c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
4.
10
Karlie Fuoss
14.47
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
5.
10
Hannah Hofbauer
14.94c
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
6.
10
Chloe Merkle
15.00
(2.3)
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
7.
9
Holly Hawes
15.04c
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
8.
9
Claire Johnson
15.74c
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
9.
9
Janae Hall
16.04c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
9
Taylor Good
16.04c
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
11.
12
Carlotta Balucani
16.64c
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
10
Emily Bergia
16.64c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
13.
9
Lizbeth Ramos
17.04c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
10
Nyah Beacham
17.04c
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
15.
11
Paris Cebulski
18.04c
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
200 Meters
1.
11
Ariana Lingard
27.55
(1.2)
PR
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
2.
9
Lauren Burr
27.85
May 22
F/S Apollo Conference
3.
9
Meah Beacham
29.74
May 22
F/S Apollo Conference
4.
10
Karlie Fuoss
30.61
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
5.
10
Hannah Hofbauer
31.00
PR
May 20
Apollo Conference Meet
6.
11
Cece Abramson
31.44c
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
7.
10
Chloe Merkle
32.42
May 12
Bloomington HS Girls Gold Invitational
8.
9
Savannah Amatyleon
33.21
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
9.
9
Janae Hall
35.24
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
10.
9
Taylor Good
35.25
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
11.
10
Emily Bergia
35.92
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
12.
10
Nyah Beacham
37.14c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
13.
12
Carlotta Balucani
37.24c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
14.
11
Paris Cebulski
38.74c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
400 Meters
1.
9
Lauren Burr
1:06.24c
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
2.
11
Chloe Allen
1:07.74c
May 12
Bloomington HS Girls Gold Invitational
3.
10
Mallory Carr
1:08.04c
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
4.
9
Meah Beacham
1:09.44c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
5.
10
Chloe Merkle
1:12.36
May 20
Apollo Conference Meet
6.
9
Claire Johnson
1:14.78
PR
May 20
Apollo Conference Meet
7.
9
Holly Hawes
1:20.04c
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
8.
9
Taylor Good
1:21.24c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
9.
9
Lizbeth Ramos
1:22.34c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
10.
10
Emily Bergia
1:23.90
PR
May 22
F/S Apollo Conference
800 Meters
1.
11
Chloe Allen
2:32.2h
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
2.
11
Elizabeth Sims
2:39.3h
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
3.
9
Ava Boyd
2:40.09
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
4.
10
Callie Jansen
2:40.10
PR
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
5.
11
Emily Bednar
2:50.3h
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
6.
9
Lauren Bednar
3:00.1h
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
7.
9
Kaile Jeffers
3:06.76
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
8.
11
Zoe Joyce
3:08.46
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
1600 Meters
1.
11
Elizabeth Sims
5:44.73
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
2.
9
Ava Boyd
5:52.5h
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
3.
11
Emily Bednar
5:55.66
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
4.
10
Callie Jansen
5:56.0h
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
5.
9
Lauren Bednar
6:44.08
May 22
F/S Apollo Conference
6.
9
Kaile Jeffers
6:53.6h
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
3200 Meters
1.
11
Elizabeth Sims
12:21.64
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
2.
11
Emily Bednar
13:04.08
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
100m Hurdles - 33"
1.
12
Shaelin Ruzich
17.38
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
2.
9
Lauren Burr
18.74c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
300m Hurdles - 30"
1.
12
Shaelin Ruzich
48.64c
PR
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
2.
9
Lauren Burr
53.13
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
3.
11
Cece Abramson
57.73
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
4.
9
Meah Beacham
1:00.90
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
4x100 Relay
1.
Shaelin Ruzich
Ariana Lingard
Mallory Carr
Lauren Burr
51.50
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
2.
Shaelin Ruzich
Ariana Lingard
Meah Beacham
Lauren Burr
52.55
May 20
Apollo Conference Meet
3.
Shaelin Ruzich
Ariana Lingard
Lauren Burr
Mallory Carr
52.64c
May 12
Bloomington HS Girls Gold Invitational
4.
Lauren Burr
Chloe Merkle
Hannah Hofbauer
Meah Beacham
56.04c
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
5.
Holly Hawes
Chloe Merkle
Hannah Hofbauer
Meah Beacham
57.98
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
6.
Mallory Carr
Teri Hall
Holly Hawes
Emily Bergia
1:00.14c
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
7.
Meah Beacham
Janae Hall
Hannah Hofbauer
Lizbeth Ramos
1:00.84c
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
4x200 Relay -
1.
Mallory Carr
Ariana Lingard
Meah Beacham
Lauren Burr
1:55.05
May 20
Apollo Conference Meet
2.
Mallory Carr
Ariana Lingard
Lauren Burr
Chloe Merkle
1:57.6h
May 12
Bloomington HS Girls Gold Invitational
3.
Mallory Carr
Chloe Merkle
Hannah Hofbauer
Meah Beacham
2:01.62
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
4.
Holly Hawes
Chloe Merkle
Hannah Hofbauer
Mallory Carr
2:02.60
May 22
F/S Apollo Conference
5.
Holly Hawes
Chloe Merkle
Hannah Hofbauer
Claire Johnson
2:06.92
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
6.
Taylor Good
Teri Hall
Chloe Merkle
Emily Bergia
2:16.3h
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
7.
Karen Marht
Janae Hall
Holly Hawes
Lizbeth Ramos
2:18.1h
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
4x400 Relay
1.
Meah Beacham
Chloe Allen
Mallory Carr
Lauren Burr
4:30.25
May 20
Apollo Conference Meet
2.
Chloe Allen
Mallory Carr
Meah Beacham
Lauren Burr
4:35.74
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
3.
Mallory Carr
Elizabeth Sims
Chloe Allen
Lauren Burr
4:38.25
May 12
Bloomington HS Girls Gold Invitational
4.
Chloe Allen
Callie Jansen
Claire Johnson
Chloe Merkle
4:49.2h
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
5.
Mallory Carr
Chloe Allen
Kaile Jeffers
Zoe Joyce
4:57.03
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
6.
Ava Boyd
Mallory Carr
Claire Johnson
Chloe Merkle
5:00.83
May 22
F/S Apollo Conference
7.
Lauren Bednar
Kaile Jeffers
Emily Bednar
Callie Jansen
5:04.6h
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
4x800 Relay
1.
Chloe Allen
Elizabeth Sims
Ava Boyd
Callie Jansen
10:26.96
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
2.
Chloe Allen
Ava Boyd
Callie Jansen
Elizabeth Sims
10:48.78
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
3.
Emily Bednar
Ava Boyd
Callie Jansen
Chloe Allen
10:57.83
May 20
Apollo Conference Meet
4.
Elizabeth Sims
Callie Jansen
Ava Boyd
Chloe Allen
10:59.2h
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
5.
Ava Boyd
Callie Jansen
Emily Bednar
Lauren Bednar
11:09.0h
May 12
Bloomington HS Girls Gold Invitational
6.
Lauren Bednar
Emily Bednar
Ava Boyd
Elizabeth Sims
11:09.7h
May 15
Central Vs. Mahomet and Uni
Shot Put - 4kg
1.
12
Hailee McCall-Ochs
34' 7
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
2.
12
Gwen Tee
32' 3
PR
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
3.
9
Janae Hall
28' 5.75
PR
May 22
F/S Apollo Conference
4.
9
Teri Hall
28' 1.75
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
Discus - 1kg
1.
12
Gwen Tee
94' 2.25
PR
May 12
Bloomington HS Girls Gold Invitational
2.
12
Hailee McCall-Ochs
85' 0.75
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
3.
9
Teri Hall
72' 9
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
4.
9
Janae Hall
68' 9.5
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
High Jump
1.
10
Grace Rodebaugh
5' 0
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
Pole Vault
1.
12
Shaelin Ruzich
11' 5
PR
May 20
Apollo Conference Meet
2.
11
Cece Abramson
10' 2
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
3.
9
Taylor Good
6' 10.75
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
Long Jump
1.
10
Karlie Fuoss
15' 9
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
2.
9
Lauren Burr
15' 3.75
Jun 2
IHSA Class 2A TRG Sectional #6 - Kankakee (Sr.)
3.
10
Karen Marht
13' 10
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
4.
9
Claire Johnson
12' 1.25
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
10
Hannah Hofbauer
12' 1.25
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
6.
10
Emily Bergia
11' 7.25
PR
May 24
Uni High Invite # 2 @ The Field of Dreams
7.
9
Savannah Amatyleon
9' 10
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
Triple Jump
1.
9
Savannah Amatyleon
24' 9.25
PR
May 5
Mt. Zion Home Meet 5.5.21
2.
9
Claire Johnson
23' 6.75
May 22
F/S Apollo Conference
*Recent improvement