Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2022
2019
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Anthony Sheppard III
10.99
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
2.
12
Patrez Thomas
11.27
(.9)
PR
Mar 20
Christian Coleman Invitational
3.
11
Christian Barker
11.35
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
4.
10
Brice Pollock
11.42
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
5.
12
Mikai Curenton
11.57
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
6.
12
Matthew Reaves
11.74
(1.4)
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
7.
10
Myles Smith
12.06
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
8.
9
Sherman Lattimore
12.08
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
9.
10
Jerrod Singleton
12.37
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
10.
10
Andrew Reaves
12.44
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
11.
9
Jimmy Edwards
12.47
Feb 18
All Comers Meet 2
9
Devin Florence
12.47
(-.5)
PR
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
13.
9
ryan johnson
12.57
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
14.
10
Isaiah Mideau
12.79
PR
Feb 18
All Comers Meet 2
15.
10
J'Shaun Stroud
12.85
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
200 Meters
1.
12
Joshua Scott
22.36
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
2.
12
Mikai Curenton
22.57
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
11
Christian Barker
22.80
(-.7)
Mar 29
Gwinnett County Championships
4.
12
Anthony Sheppard III
23.10
(1.7)
PR
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
5.
10
Brice Pollock
23.54
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
6.
9
Jimmy Edwards
23.76
(-.3)
PR
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
7.
11
Parris Hawkins
24.38
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
8.
9
Sherman Lattimore
24.69
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
9.
10
George Benjamin
24.82
PR
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
10.
10
Myles Smith
24.94
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
11.
10
Jerrod Singleton
25.47
Apr 1
Gwinnett County JV Championships
12.
-
Frank Clemons
25.50
PR
Feb 18
All Comers Meet 2
13.
9
ryan johnson
25.86
Feb 18
All Comers Meet 2
14.
10
Andrew Reaves
26.24
Feb 18
All Comers Meet 2
15.
-
Zachary Mike
29.02
PR
Feb 24
Grayson All-Comers #1
400 Meters
1.
12
Joshua Scott
49.73
PR
Mar 29
Gwinnett County Championships
2.
12
Patrez Thomas
50.02
PR
Mar 6
Rome Invitational
3.
12
Mikai Curenton
50.74
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
4.
11
Christian Barker
52.01
Mar 20
Christian Coleman Invitational
5.
11
Paul Parrish
52.40
Feb 24
Grayson All-Comers #1
6.
11
Parris Hawkins
52.73
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
7.
12
Demarian Murray
53.34
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
8.
10
Alexander Phillips
54.08
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
9.
9
Corey Harris
55.27
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
10.
10
Jerrod Singleton
56.89
PR
Apr 1
Gwinnett County JV Championships
11.
9
Jimmy Edwards
57.52
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
12.
10
Tristan Wilson
58.09
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
800 Meters
1.
12
Demarian Murray
2:00.04
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
2.
11
Paul Parrish
2:01.11
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
11
Andy Salgado
2:01.68
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
4.
11
Nathan Solomon
2:06.07
Feb 18
All Comers Meet 2
5.
10
Alexander Phillips
2:09.88
PR
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
6.
9
Corey Harris
2:12.87
Feb 18
All Comers Meet 2
7.
11
Semon Teklemariam
2:14.29
Feb 24
Grayson All-Comers #1
8.
10
Tristan Wilson
2:19.32
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
9.
9
Preston Allen
2:26.02
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
1600 Meters
1.
11
Nathan Solomon
4:21.40
May 15
GHSA Class 6A State Championships
2.
11
Andy Salgado
4:33.24
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
11
Semon Teklemariam
4:47.03
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
4.
12
Demarian Murray
4:54.34
Mar 6
Rome Invitational
5.
11
Paul Parrish
5:12.09
Mar 6
Rome Invitational
6.
10
Alexander Phillips
5:24.52
PR
Apr 1
Gwinnett County JV Championships
7.
10
Tristan Wilson
5:29.47
Mar 6
Rome Invitational
8.
9
Preston Allen
5:30.30
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
3200 Meters
1.
11
Nathan Solomon
9:30.63
May 15
GHSA Class 6A State Championships
2.
11
Semon Teklemariam
10:32.14
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
10
Tristan Wilson
12:31.50
PR
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
George Benjamin
14.96
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
2.
10
Eric Barker
15.87
(1.4)
May 8
GHSA Class 6A Sectional B
3.
-
Zaid Hassan
18.12
PR
Mar 6
Rome Invitational
4.
9
ryan johnson
18.43
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
300m Hurdles - 36"
1.
11
Christian Barker
38.30
May 8
GHSA Class 6A Sectional B
2.
12
Patrez Thomas
38.74
PR
Mar 29
Gwinnett County Championships
3.
10
Eric Barker
41.22
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
4.
10
George Benjamin
41.74
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
5.
9
ryan johnson
45.53
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
6.
12
Matthew Reaves
46.43
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
7.
-
Zaid Hassan
47.56
PR
Feb 27
Big Mouth Signs/Shuma Sports Archer Invitational
8.
9
Preston Allen
49.19
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
12
Patrez Thomas
55.02
PR
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
2.
10
George Benjamin
1:00.73
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
3.
10
Eric Barker
1:04.99
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
4x100 Relay
1.
Christion Barker
George Benjamin
Mikai Curenton
Brice Pollock
42.13
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
2.
Christion Barker
Mikai Curenton
Anthony Sheppard III
Joshua Scott
42.17
May 15
GHSA Class 6A State Championships
3.
Christion Barker
Mikai Curenton
Anthony Sheppard III
Patrez Thomas
42.40
Mar 29
Gwinnett County Championships
4.
Relay Team
42.47
Mar 29
Gwinnett County Championships
5.
Patrez Thomas
Anthony Sheppard III
Joshua Scott
Mikai Curenton
42.49
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
6.
Patrez Thomas
Anthony Sheppard III
Mikai Curenton
Joshua Scott
42.76
Mar 20
Christian Coleman Invitational
7.
Matthew Reaves
George Benjamin
Parris Hawkins
Brice Pollock
45.06
Mar 20
Christian Coleman Invitational
8.
Matthew Reaves
Brice Pollock
George Benjamin
Parris Hawkins
45.98
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
9.
J'Shaun Stroud
George Benjamin
Matthew Reaves
Brice Pollock
46.18
Mar 6
Rome Invitational
10.
Devin Florence
Jimmy Edwards
J'Shaun Stroud
Sherman Lattimore
47.32
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
11.
Jerrod Singleton
Frank Clemons
Parris Hawkins
Ryan Johnson
48.05
Feb 18
All Comers Meet 2
4x400 Relay
1.
Patrez Thomas
Joshua Scott
Mikai Curenton
Christion Barker
3:18.60
May 15
GHSA Class 6A State Championships
2.
Patrez Thomas
Joshua Scott
Demarian Murray
Mikai Curenton
3:23.79
Mar 29
Gwinnett County Championships
3.
Patrez Thomas
Joshua Scott
Mikai Curenton
Paul Parrish
3:24.27
Mar 6
Rome Invitational
4.
Christion Barker
Mikai Curenton
Joshua Scott
Patrez Thomas
3:25.95
Mar 20
Christian Coleman Invitational
5.
Relay Team
3:26.68
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
6.
Parris Hawkins
Demarian Murray
Paul Parrish
Andy Salgado
3:33.67
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
7.
Mikai Curenton
Joshua Scott
Demarian Murray
Patrez Thomas
3:38.55
Feb 18
All Comers Meet 2
8.
Eric Barker
Alexander Phillips
George Benjamin
Brice Pollock
3:43.69
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
9.
Tristan Wilson
Sherman Lattimore
Corey Harris
Jerrod Singleton
3:51.00
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
4x800 Relay
1.
Nathan Solomon
Demarian Murray
Andy Salgado
Paul Parrish
8:07.73
May 15
GHSA Class 6A State Championships
2.
Paul Parrish
Demarian Murray
Andy Salgado
Nathan Solomon
8:07.91
Mar 29
Gwinnett County Championships
3.
Paul Parrish
Nathan Solomon
Demarian Murray
Andy Salgado
8:20.95
Mar 20
Christian Coleman Invitational
4.
Paul Parrish
Demarian Murray
Nathan Solomon
Andy Salgado
8:22.84
Mar 6
Rome Invitational
5.
Demarian Murray
Corey Harris
Paul Parrish
Andy Salgado
8:32.52
Feb 27
Big Mouth Signs/Shuma Sports Archer Invitational
6.
Relay Team
8:36.58
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
7.
Mikai Curenton
Patrez Thomas
Joshua Scott
Christion Barker
8:59.27
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
8.
Alexander Phillips
Corey Harris
Semon Teklemariam
Tristan Wilson
9:00.67
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
9.
Alexander Phillips
Tristan Wilson
Corey Harris
Andrew Reaves
9:18.96
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
10.
Preston Allen
Corey Harris
Tristan Wilson
Alexander Phillips
9:28.53
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
Shot Put - 12lb
1.
9
Ronnie Jones Jr.
34' 8
Feb 18
All Comers Meet 2
2.
10
Isaiah Mideau
32' 6
PR
Mar 29
Gwinnett County Championships
3.
10
Andrew Reaves
31' 6.5
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
4.
-
Zaid Hassan
25' 2.5
PR
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
Discus - 1.6kg
1.
9
Ronnie Jones Jr.
113' 3
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
2.
10
Andrew Reaves
100' 4
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
10
Isaiah Mideau
82' 6
PR
Mar 6
Rome Invitational
4.
-
Zaid Hassan
54' 6
PR
Feb 18
All Comers Meet 2
High Jump
1.
10
Eric Barker
6' 0
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
2.
10
Cameron Coes
5' 6
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
10
George Benjamin
5' 4
Feb 27
Big Mouth Signs/Shuma Sports Archer Invitational
12
Demarian Murray
5' 4
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
5.
9
Preston Allen
5' 2
Mar 20
Christian Coleman Invitational
6.
9
Corey Harris
5' 0
Mar 6
Rome Invitational
Pole Vault
1.
12
Matthew Reaves
12' 6
PR
May 15
GHSA Class 6A State Championships
2.
12
Michael Kemp
12' 0
PR
May 15
GHSA Class 6A State Championships
3.
9
Corey Harris
11' 6
May 15
GHSA Class 6A State Championships
Long Jump
1.
12
Anthony Sheppard III
21' 10.5
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
2.
9
Sherman Lattimore
18' 10.5
Apr 1
Gwinnett County JV Championships
3.
9
Devin Florence
18' 4
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
4.
9
Jimmy Edwards
17' 1
PR
Feb 24
Grayson All-Comers #1
5.
12
Matthew Reaves
16' 1.5
PR
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
6.
10
Brice Pollock
15' 7
PR
Feb 27
Big Mouth Signs/Shuma Sports Archer Invitational
7.
10
Myles Smith
15' 3.5
Feb 18
All Comers Meet 2
Triple Jump
1.
12
Anthony Sheppard III
43' 1
PR
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
2.
10
Eric Barker
41' 7.25
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
9
Sherman Lattimore
39' 9
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
4.
9
Devin Florence
36' 1
Apr 1
Gwinnett County JV Championships
5.
12
Demarian Murray
35' 6
PR
Feb 24
Grayson All-Comers #1
6.
10
Myles Smith
34' 10
PR
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
7.
10
George Benjamin
34' 5.5
PR
Feb 18
All Comers Meet 2
Womens
100 Meters
1.
-
Kyndall Sessom
12.02
(.9)
PR
Mar 29
Gwinnett County Championships
2.
10
Chloe Perryman
12.33
(1.8)
PR
May 8
GHSA Class 6A Sectional B
3.
10
Tramaya Smith
13.90
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
4.
9
Zoe Thompson
14.54
(.0)
PR
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
5.
10
Zarvione Chase
14.72
PR
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
11
Gianna Office
14.72
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
200 Meters
1.
-
Kyndall Sessom
25.21
(1.0)
PR
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
2.
10
Chloe Perryman
26.25
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
10
Zarvione Chase
28.17
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
4.
10
Tramaya Smith
28.52
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
5.
12
Lashae Brewton
30.54
Feb 24
Grayson All-Comers #1
400 Meters
1.
10
Tramaya Smith
1:03.06
PR
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
2.
10
Zarvione Chase
1:03.97
PR
Mar 20
Christian Coleman Invitational
3.
10
Jordan Fort
1:04.54
PR
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
4.
9
Shellease Stafford
1:04.67
PR
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
5.
10
Zejanel De Pina
1:08.91
Feb 24
Grayson All-Comers #1
800 Meters
1.
9
Shellease Stafford
2:26.72
PR
May 8
GHSA Class 6A Sectional B
2.
10
Zejanel De Pina
2:39.81
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
12
Kendra Coppage
2:50.03
Feb 24
Grayson All-Comers #1
1600 Meters
1.
9
Shellease Stafford
5:50.06
PR
Mar 6
Rome Invitational
2.
12
Kendra Coppage
6:29.27
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
10
Zejanel De Pina
6:42.50
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
100m Hurdles - 33"
1.
12
Lashae Brewton
15.68
(-1.2)
PR
Mar 29
Gwinnett County Championships
2.
10
Jordan Fort
17.13
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
10
Zarvione Chase
17.42
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
4.
-
Kyndall Sessom
18.83
(-.2)
Feb 27
Big Mouth Signs/Shuma Sports Archer Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Lashae Brewton
47.80
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
2.
10
Zarvione Chase
47.98
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
10
Jordan Fort
49.18
Mar 29
Gwinnett County Championships
4.
9
Shellease Stafford
50.78
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
10
Zarvione Chase
1:10.83
PR
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
2.
9
Shellease Stafford
1:12.32
PR
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
3.
10
Jordan Fort
1:12.72
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
4x100 Relay
1.
Chloe Perryman
Kyndall Sessom
Tramaya Smith
Zarvione Chase
48.58
Mar 29
Gwinnett County Championships
2.
Lashae Brewton
Zarvione Chase
Jordan Fort
Chloe Perryman
48.65
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
Relay Team
49.17
Mar 29
Gwinnett County Championships
4.
Tramaya Smith
Kyndall Sessom
Lashae Brewton
Chloe Perryman
49.38
Mar 20
Christian Coleman Invitational
5.
Lashae Brewton
Zarvione Chase
Chloe Perryman
Kyndall Sessom
49.92
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
6.
Chloe Perryman
Kyndall Sessom
Lashae Brewton
Zarvione Chase
49.96
Mar 6
Rome Invitational
7.
Chloe Perryman
Tramaya Smith
Lashae Brewton
Zarvione Chase
52.60
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
4x400 Relay
1.
Shellease Stafford
Tramaya Smith
Zarvione Chase
Jordan Fort
4:12.79
Mar 29
Gwinnett County Championships
2.
Tramaya Smith
Zarvione Chase
Jordan Fort
Shellease Stafford
4:13.26
May 8
GHSA Class 6A Sectional B
3.
Relay Team
4:18.46
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
4.
Chloe Perryman
Kyndall Sessom
Shellease Stafford
Jordan Fort
4:21.42
Mar 20
Christian Coleman Invitational
5.
Lashae Brewton
Kendra Coppage
Jordan Fort
Chloe Perryman
4:34.22
Feb 18
All Comers Meet 2
6.
Shellease Stafford
Zarvione Chase
Jordan Fort
Tramaya Smith
4:35.49
Feb 27
Big Mouth Signs/Shuma Sports Archer Invitational
4x800 Relay
1.
Kendra Coppage
Zejanel De Pina
Shellease Stafford
Jordan Fort
10:37.15
May 8
GHSA Class 6A Sectional B
2.
Kendra Coppage
Shellease Stafford
Zejanel De Pina
Jordan Fort
11:22.21
Apr 3
Georgia Spring Break Showdown
Shot Put - 4kg
1.
11
Dexire McNair
30' 1.5
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
2.
9
Zoe Thompson
27' 2.25
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
3.
11
Elaina Jones
27' 0
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
4.
11
Gianna Office
26' 7
PR
Feb 24
Grayson All-Comers #1
5.
12
Kendra Coppage
24' 7.5
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
6.
11
Paityn Parrish
20' 4.5
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Elaina Jones
95' 5
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
2.
11
Dexire McNair
85' 5
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
3.
11
Gianna Office
78' 8
PR
Mar 6
Rome Invitational
4.
12
Kendra Coppage
73' 3
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
5.
9
Zoe Thompson
67' 1.5
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
6.
11
Paityn Parrish
46' 8
PR
Feb 24
Grayson All-Comers #1
High Jump
1.
12
Lashae Brewton
5' 0
PR
Feb 18
All Comers Meet 2
10
Zarvione Chase
5' 0
PR
Feb 24
Grayson All-Comers #1
Pole Vault
1.
11
Gianna Office
7' 6
Mar 29
Gwinnett County Championships
2.
10
Tramaya Smith
6' 6
PR
Apr 17
Shiloh Generals Invitational
Long Jump
1.
10
Chloe Perryman
18' 1
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
2.
10
Zarvione Chase
16' 10
PR
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
9
Zoe Thompson
15' 5.5
PR
Mar 16
Dacula High Track & Field Community Classic
4.
10
Tramaya Smith
14' 9.75
PR
Feb 24
Grayson All-Comers #1
5.
10
Zejanel De Pina
13' 5
PR
Feb 24
Grayson All-Comers #1
6.
12
Kendra Coppage
9' 9
PR
Feb 18
All Comers Meet 2
Triple Jump
1.
12
Lashae Brewton
32' 7.75
PR
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
2.
9
Zoe Thompson
32' 3.75
Apr 26
GHSA Class 6A Region 8
3.
10
Tramaya Smith
31' 6.5
Mar 13
MTFXCCGA Invitational
*Recent improvement