Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jacob Horaitis
11.33
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
9
Franklin Kunfira
11.35
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
3.
12
Jamari Sloans
11.55
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
4.
12
RJ Kultgen
12.03
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
5.
12
Dominic Bruskiewic
12.04
PR
Jun 2
Ron Burling Invitational
6.
11
Matthew Ferrier
12.49
PR
Apr 27
Washington County Invite
7.
12
Logan Wirkkula
12.51
PR
Jun 9
Slinger Invite
8.
12
Bradey Seiser
12.59
PR
Apr 29
KML JV Invite
9.
11
Keegan Tennies
12.63
May 1
West Bend West @ Watertown
10.
11
Parker Giese
12.92
May 19
Grafton NSC JV Boys
11.
12
Jeffrey Winkel
12.95
PR
Apr 29
KML JV Invite
12.
11
Aidan Sison
13.15
May 1
West Bend West @ Watertown
13.
9
Justin Martinez
13.61
PR
Apr 29
KML JV Invite
14.
9
Jameson O'Connell
13.69
PR
Apr 29
KML JV Invite
15.
11
Jacob Rauch
14.06
May 1
West Bend West @ Watertown
16.
9
Carter Kelly
14.59
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
17.
9
Archie Hughes
15.06
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
18.
9
Aaron Sohm
16.06
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
200 Meters
1.
9
Franklin Kunfira
22.87
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
12
Dominic Bruskiewic
23.81
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
3.
12
Jacob Horaitis
23.82
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
4.
11
Cody Lubben
24.43
PR
Jun 9
Slinger Invite
5.
12
Nate Waech
24.58
PR
May 7
Spartan Invite
6.
12
Jamari Sloans
25.43
May 20
West Bend East Invitational
7.
11
Joe Held
25.88
PR
Apr 29
KML JV Invite
8.
9
Archie Hughes
25.90
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
9.
11
Keegan Tennies
26.00
May 1
West Bend West @ Watertown
10.
11
Jacob Rauch
26.01
May 19
Grafton NSC JV Boys
11.
12
Logan Wirkkula
26.49
PR
Apr 27
Washington County Invite
12.
11
Spencer Hiatt
26.68
May 1
West Bend West @ Watertown
13.
11
Isaac Fichtner
26.86
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
14.
12
Jeffrey Winkel
27.35
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
15.
12
Bradey Seiser
27.88
May 1
West Bend West @ Watertown
16.
9
Jameson O'Connell
27.98
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
17.
11
Parker Giese
28.08
May 1
West Bend West @ Watertown
18.
11
Tony McArthur
28.16
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
19.
11
Matthew Ferrier
28.34
May 1
West Bend West @ Watertown
20.
9
Aaron Sohm
28.40
May 19
Grafton NSC JV Boys
21.
-
Guillaume Jonquieres
28.56
PR
Apr 27
Washington County Invite
22.
9
Justin Martinez
29.00
Apr 29
KML JV Invite
23.
9
Carter Kelly
30.45
May 1
West Bend West @ Watertown
400 Meters
1.
10
Tyler May
52.85
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
11
Kyler Fuchs
53.08
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
3.
11
Joe Prasch
53.76
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
4.
10
Nathan Butters
55.18
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
5.
12
Nate Waech
55.33
PR
May 7
Spartan Invite
6.
11
Isaac Fichtner
55.47
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
7.
12
Dominic Bruskiewic
56.03
PR
May 20
West Bend East Invitational
8.
12
Jacob Horaitis
56.14
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
9.
11
Cody Lubben
56.40
May 19
Grafton NSC JV Boys
10.
11
Jake Lemke
56.83
May 1
West Bend West @ Watertown
11.
12
Grant Peterson
57.31
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
12.
10
Zach Koenings
58.35
May 1
West Bend West @ Watertown
13.
10
Andrew Hartzell
58.84
May 1
West Bend West @ Watertown
14.
11
Joe Held
1:00.30
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
15.
9
Franklin Kunfira
1:00.32
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
16.
10
Brady Davidson
1:01.25
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
17.
11
Anthony McArther
1:01.27
PR
Apr 29
KML JV Invite
18.
9
Archie Hughes
1:07.30
PR
Apr 29
KML JV Invite
19.
9
Justin Martinez
1:08.00
PR
Apr 29
KML JV Invite
800 Meters
1.
10
Nathan Butters
2:02.35
PR
Jun 2
Ron Burling Invitational
2.
11
Joe Prasch
2:02.55
PR
Jun 2
Ron Burling Invitational
3.
11
Sam Schreiber
2:04.54
May 20
West Bend East Invitational
4.
11
Jake Lemke
2:04.62
PR
May 7
Spartan Invite
5.
10
Tyler May
2:05.26
Jun 9
Slinger Invite
6.
12
Grant Peterson
2:08.25
PR
May 20
West Bend East Invitational
7.
10
Zach Koenings
2:09.60
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
8.
10
Andrew Hartzell
2:10.26
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
9.
10
Chase Pickett
2:12.17
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
10.
10
Josh Huss
2:22.23
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
11.
9
Justin Martinez
2:42.94
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
12.
12
Aiden Rehrauer
2:43.71
PR
Apr 29
KML JV Invite
13.
10
Jake Feiter
2:43.75
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
1600 Meters
1.
10
Nathan Butters
4:40.06
PR
Jun 9
Slinger Invite
2.
10
Tyler May
4:50.84
PR
May 20
West Bend East Invitational
3.
11
Evan Schutz
4:53.55
PR
Jun 2
Ron Burling Invitational
4.
12
Grant Peterson
4:56.41
PR
May 7
Spartan Invite
5.
10
Andrew Hartzell
4:57.77
PR
Jun 9
Slinger Invite
6.
11
Joe Prasch
5:05.43
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
7.
10
Chase Pickett
5:06.04
PR
Jun 2
Ron Burling Invitational
8.
10
Josh Huss
5:14.44
PR
May 20
West Bend East Invitational
9.
10
Brady Davidson
5:15.84
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
10.
10
Zach Koenings
5:18.11
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
11.
12
Aiden Rehrauer
5:50.99
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
12.
10
Jake Feiter
5:53.01
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
1 Mile
1.
10
Nathan Butters
4:48.64
PR
Jul 1
Wisco Mile
2.
10
Andrew Hartzell
5:03.33
PR
Jul 1
Wisco Mile
3200 Meters
1.
11
Evan Schutz
10:59.14
PR
Jun 9
Slinger Invite
2.
10
Andrew Hartzell
11:05.89
PR
May 7
Spartan Invite
3.
10
Zach Koenings
11:38.51
PR
May 20
West Bend East Invitational
4.
10
Josh Huss
11:44.14
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
110m Hurdles - 39"
1.
12
Cayden Boylen
16.94
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
2.
12
Logan Wirkkula
18.52
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
3.
9
Justin Martinez
21.81
May 19
Grafton NSC JV Boys
4.
9
Archie Hughes
23.35
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Logan Wirkkula
45.60
PR
May 20
West Bend East Invitational
2.
12
Cayden Boylen
49.36
Apr 27
Washington County Invite
3.
9
Justin Martinez
52.76
May 19
Grafton NSC JV Boys
4.
9
Carter Kelly
59.01
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
4x100 Relay
1.
Jamari Sloans
Jacob Horaitis
Keegan Tennies
Franklin Kunfira
44.30
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
Jamari Sloans
RJ Kultgen
Keegan Tennies
Nate Waech
44.83
May 20
West Bend East Invitational
3.
Mattew Ferrier
Spencer Hiatt
Aidan Sison
Cody Lubben
47.17
Jun 2
Ron Burling Invitational
4.
Jamari Sloans
RJ Kultgen
Keegan Tennies
Franklin Kunfira
47.23
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
5.
Bradey Seiser
Mattew Ferrier
Parker Giese
Jacob Rauch
48.38
May 20
West Bend East Invitational
6.
Mattew Ferrier
Bradey Seiser
Parker Giese
Jeffrey Winkel
48.52
May 19
Grafton NSC JV Boys
7.
9
Archie Hughes
Carter Kelly
Jameson O'Connell
Justin Martinez
51.55
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
4x200 Relay -
1.
Jamari Sloans
Dominic Bruskiewic
Nate Waech
Franklin Kunfira
1:33.19
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
2.
Nate Waech
Jacob Horaitis
Keegan Tennies
Franklin Kunfira
1:34.10
May 20
West Bend East Invitational
3.
Jamari Sloans
Jacob Horaitis
Dominic Bruskiewic
Franklin Kunfira
1:34.34
Jun 2
Ron Burling Invitational
4.
Jacob Horaitis
RJ Kultgen
Keegan Tennies
Jamari Sloans
1:34.83
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
5.
Jamari Sloans
Nate Waech
Dominic Bruskiewic
RJ Kultgen
1:36.21
Jun 9
Slinger Invite
6.
Isaac Fichtner
Cody Lubben
Parker Giese
Jacob Rauch
1:39.55
May 20
West Bend East Invitational
7.
Zach Koenings
Justin Martinez
Andrew Hartzell
Chase Pickett
1:42.60
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
8.
Carter Kelly
Aaron Sohm
Parker Giese
Jacob Rauch
1:46.99
May 19
Grafton NSC JV Boys
9.
John Sipe
Jacob Rauch
Carter Kelly
Aaron Sohm
1:51.60
Apr 29
KML JV Invite
4x400 Relay
1.
Kyler Fuchs
Tyler May
Sam Schreiber
Joe Prasch
3:34.64
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
2.
Tyler May
Kyler Fuchs
Sam Schreiber
Jake Lemke
3:34.67
May 20
West Bend East Invitational
3.
Jacob Horaitis
Tyler May
Kyler Fuchs
Nate Waech
3:35.53
May 7
Spartan Invite
4.
Nathan Butters
Tyler May
Joe Prasch
Dominic Bruskiewic
3:35.88
Jun 9
Slinger Invite
5.
Kyler Fuchs
Sam Schreiber
Joe Prasch
Nathan Butters
3:36.75
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
6.
Kyler Fuchs
Jake Lemke
Tyler May
Joe Prasch
3:41.73
Jun 2
Ron Burling Invitational
7.
Nate Waech
Keegan Tennies
Cody Lubben
Isaac Fichtner
3:49.78
Apr 27
Washington County Invite
8.
Andrew Hartzell
Zach Koenings
Tony McArthur
Nick Lemanski
3:50.02
May 19
Grafton NSC JV Boys
9.
Brady Davidson
Chase Pickett
Nathan Butters
Andrew Hartzell
3:52.80
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
10.
Isaac Fichtner
Cody Lubben
Tony McArthur
Nick Lemanski
3:53.35
May 20
West Bend East Invitational
11.
Tyler May
Andrew Hartzell
Brady Davidson
Zach Koenings
3:53.59
Apr 29
KML JV Invite
12.
Archie Hughes
Carter Kelly
Jameson O'Connell
Jeffrey Winkel
4:25.63
Apr 29
KML JV Invite
4x800 Relay
1.
Kyler Fuchs
Joe Prasch
Jake Lemke
Sam Schreiber
8:15.48
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
Nathan Butters
Jake Lemke
Joe Prasch
Sam Schreiber
8:20.60
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
3.
Kyler Fuchs
Andrew Hartzell
Zach Koenings
Jake Lemke
8:28.27
Jun 2
Ron Burling Invitational
4.
Kyler Fuchs
Joe Prasch
Jake Lemke
Grant Peterson
8:33.54
May 20
West Bend East Invitational
5.
Kyler Fuchs
Tyler May
Joe Prasch
Sam Schreiber
8:39.31
May 7
Spartan Invite
6.
Jake Lemke
Zach Koenings
Tyler May
Nathan Butters
8:46.88
Apr 27
Washington County Invite
7.
Tyler May
Zach Koenings
Nathan Butters
Andrew Hartzell
8:53.46
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
8.
Josh Huss
Brady Davidson
Nick Lemanski
Evan Schutz
9:17.88
May 19
Grafton NSC JV Boys
9.
Brady Davidson
Nick Lemanski
Chase Pickett
Aiden Rehrauer
9:48.78
May 20
West Bend East Invitational
10.
Aiden Rehrauer
Brady Davidson
Chase Pickett
Anthony McArther
10:13.42
Apr 29
KML JV Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Ethan Hiatt
42' 3
PR
May 20
West Bend East Invitational
2.
11
Matthew Ferrier
41' 0
May 7
Spartan Invite
3.
11
Javon Robinson
40' 4
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
4.
12
Cayden Boylen
33' 2
Apr 27
Washington County Invite
5.
12
Jeffrey Winkel
33' 0.5
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
6.
12
Dominik Peyton
30' 2.5
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
Discus - 1.6kg
1.
12
Ethan Hiatt
140' 10
PR
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
12
Dominik Peyton
106' 2
PR
Jun 9
Slinger Invite
3.
11
Javon Robinson
106' 1
PR
May 20
West Bend East Invitational
4.
11
Joshua Renner
93' 7
Jun 9
Slinger Invite
5.
11
Jax Tortomansi
82' 6
May 19
Grafton NSC JV Boys
High Jump
1.
11
Spencer Hiatt
5' 10
May 7
Spartan Invite
2.
11
Matthew Ferrier
5' 6
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
10
Zach Koenings
5' 6
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
4.
10
Andrew Hartzell
5' 4
May 20
West Bend East Invitational
Pole Vault
1.
12
Nate Waech
12' 0
PR
Jun 9
Slinger Invite
2.
12
RJ Kultgen
11' 6
PR
May 20
West Bend East Invitational
Long Jump
1.
12
Jacob Horaitis
21' 4.5
PR
Jun 2
Ron Burling Invitational
2.
11
Spencer Hiatt
19' 10
PR
Jun 9
Slinger Invite
3.
11
Aidan Sison
18' 10
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
4.
10
Zach Koenings
17' 8
PR
Jun 2
Ron Burling Invitational
5.
12
Bradey Seiser
17' 3
PR
May 20
West Bend East Invitational
6.
11
Tony McArthur
17' 0
PR
May 20
West Bend East Invitational
7.
11
Keegan Tennies
16' 6
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
8.
9
Justin Martinez
15' 1
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
9.
9
Archie Hughes
14' 8.25
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
10.
9
Franklin Kunfira
13' 10
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
Triple Jump
1.
11
Aidan Sison
39' 10
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
11
Spencer Hiatt
36' 11
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
3.
11
Tony McArthur
36' 5
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
4.
10
Nathan Butters
35' 1
PR
Apr 29
KML JV Invite
5.
10
Brady Davidson
33' 4.5
PR
May 20
West Bend East Invitational
6.
11
Anthony McArther
33' 2
PR
Apr 29
KML JV Invite
7.
9
Justin Martinez
29' 11
May 1
West Bend West @ Watertown
Womens
100 Meters
1.
12
Ashlyn Ubersetzig
13.13
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
2.
12
Nina Czuppa
13.80
PR
Apr 27
Washington County Invite
3.
11
Kira Guse
13.84
PR
May 7
Spartan Invite
4.
11
Bella Baker
13.96
PR
Jun 9
Slinger Invite
5.
10
Gianna Hemauer
14.07
May 7
Spartan Invite
6.
9
Skyler McIlvried
14.15
Jun 9
Slinger Invite
7.
12
Natalie Kosmatka
14.64
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
8.
11
Rory Griffin
14.88
Apr 27
Washington County Invite
9.
10
Carmen Hanson
15.06
PR
May 20
West Bend East Invitational
10.
9
Makayla Cibulka
15.11
May 1
West Bend West @ Watertown
11.
9
Sarah Horvat
15.58
May 1
West Bend West @ Watertown
12.
12
Sarai Wallace
15.71
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
13.
11
Shay Thomson
16.23
May 1
West Bend West @ Watertown
14.
9
Ella Dionne
16.30
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
15.
10
Mia Sallinen
16.38
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
16.
10
Sa`maia Evans
16.60
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
17.
9
Darlene Ruiz
16.79
May 1
West Bend West @ Watertown
18.
9
Isabella Pescador
17.16
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
19.
12
Meghan Cemke
18.56
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
20.
12
Haley Krueger
22.89
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
200 Meters
1.
12
Ashlyn Ubersetzig
26.09
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
2.
12
Sofia Hemauer
28.48
May 20
West Bend East Invitational
3.
11
Alexis Williams
28.73
Apr 27
Washington County Invite
4.
10
Gianna Hemauer
28.78
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
5.
9
Skyler McIlvried
28.91
Apr 27
Washington County Invite
6.
9
Makayla Cibulka
30.02
PR
May 20
West Bend East Invitational
7.
11
Bella Baker
30.45
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
8.
11
Shay Thomson
31.22
PR
Apr 27
Washington County Invite
9.
11
Kira Guse
31.27
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
10.
9
Ella Dionne
32.40
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
11.
11
Leah Nagel
32.42
May 1
West Bend West @ Watertown
12.
9
Sarah Horvat
32.46
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
13.
10
Mia Sallinen
33.73
May 1
West Bend West @ Watertown
14.
12
Sarai Wallace
33.95
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
15.
10
Trinity Gierach
34.74
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
16.
9
Darlene Ruiz
35.20
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
17.
9
Isabella Pescador
35.76
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
18.
9
Lydia Bollen
36.34
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
400 Meters
1.
12
Ashlyn Ubersetzig
59.22
May 20
West Bend East Invitational
2.
11
Morgan Kopidlansky
1:03.29
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
3.
11
Sarah Roemer
1:05.06
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
4.
12
Riley Martiny
1:07.52
May 1
West Bend West @ Watertown
5.
12
Chloe Cramer
1:07.53
May 1
West Bend West @ Watertown
6.
9
Jenna Pierre
1:09.31
May 1
West Bend West @ Watertown
7.
12
Sarai Wallace
1:09.90
PR
May 20
West Bend East Invitational
8.
10
Carol Ann Bruskiewicz
1:12.78
May 1
West Bend West @ Watertown
9.
10
Gianna Hemauer
1:14.30
PR
Apr 27
Washington County Invite
10.
10
Kata Keresztes
1:16.30
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
800 Meters
1.
11
Morgan Kopidlansky
2:23.91
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
2.
9
Annabelle Gonnering
2:36.45
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
3.
12
Chloe Cramer
2:38.94
May 1
West Bend West @ Watertown
4.
9
Jenna Pierre
2:39.55
PR
May 7
Spartan Invite
5.
11
Sarah Roemer
2:39.77
PR
Jun 9
Slinger Invite
6.
12
Riley Martiny
2:45.02
May 1
West Bend West @ Watertown
7.
10
Carol Ann Bruskiewicz
2:48.29
PR
May 7
Spartan Invite
8.
9
Sophia Kainz
2:52.21
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
9.
10
Kata Keresztes
2:59.71
PR
May 20
West Bend East Invitational
10.
11
Tori Jackson
3:04.88
May 18
Grafton NSC JV Girls
11.
12
Katelyn Phillips
3:06.04
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
1600 Meters
1.
12
Katelyn Phillips
5:58.66
PR
May 20
West Bend East Invitational
2.
9
Annabelle Gonnering
6:14.23
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
3.
9
Sophia Kainz
6:30.40
PR
May 7
Spartan Invite
4.
9
Jasmine Mahoney
6:37.17
Jun 9
Slinger Invite
5.
11
Ally Sixty
6:42.90
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
6.
11
Tori Jackson
6:52.43
May 18
Grafton NSC JV Girls
7.
10
Kaitlyn Wanke
6:53.33
May 1
West Bend West @ Watertown
8.
10
Carol Ann Bruskiewicz
7:04.70
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
3200 Meters
1.
9
Jasmine Mahoney
12:55.78
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
2.
11
Ally Sixty
13:55.06
PR
May 7
Spartan Invite
3.
10
Kaitlyn Wanke
14:10.91
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
4.
9
Sophia Kainz
14:32.44
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
5.
11
Tori Jackson
16:15.31
PR
Apr 27
Washington County Invite
100m Hurdles - 33"
1.
11
Alexis Williams
17.89
PR
Jun 9
Slinger Invite
2.
12
Makenna Kappler
18.00
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
3.
9
Melanie Princl
18.88
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
4.
12
Nina Czuppa
19.79
PR
May 20
West Bend East Invitational
5.
9
Isabella Pescador
21.25
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
6.
10
Sa`maia Evans
22.18
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
7.
10
Trinity Gierach
22.46
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
300m Hurdles - 30"
1.
12
Makenna Kappler
50.85
PR
Jun 9
Slinger Invite
2.
11
Leah Nagel
51.88
PR
May 12
NSC Relays (Girls)
3.
9
Melanie Princl
52.21
May 20
West Bend East Invitational
4.
12
Nina Czuppa
52.26
PR
Jun 9
Slinger Invite
5.
11
Alexis Williams
53.47
PR
May 7
Spartan Invite
6.
10
Trinity Gierach
1:05.15
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
4x100 Relay
1.
Bella Baker
Kira Guse
Makayla Cibulka
Natalie Kosmatka
53.23
May 7
Spartan Invite
2.
Melanie Princl
Makayla Cibulka
Natalie Kosmatka
Bella Baker
53.54
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
3.
Bella Baker
Kira Guse
Makayla Cibulka
Skyler McIlvried
53.79
May 20
West Bend East Invitational
4.
Natalie Kosmatka
Makayla Cibulka
Bella Baker
Melanie Princl
53.81
Jun 9
Slinger Invite
5.
Makayla Cibulka
Melanie Princl
Bella Baker
Kira Guse
54.15
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
6.
Carmen Hanson
Mia Sallinen
Ella Dionne
Sa`maia Evans
58.30
May 18
Grafton NSC JV Girls
7.
Sa`maia Evans
Ella Dionne
Darlene Ruiz
Lydia Bollen
59.41
May 20
West Bend East Invitational
8.
Ella Dionne
Isabella Pescador
Darlene Ruiz
Mia Sallinen
59.43
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
4x200 Relay -
1.
Skyler McIlvried
Sofia Hemauer
Leah Nagel
Alexis Williams
1:50.83
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
Bella Baker
Sofia Hemauer
Melanie Princl
Alexis Williams
1:50.9h
May 7
Spartan Invite
3.
Skyler McIlvried
Bella Baker
Sofia Hemauer
Alexis Williams
1:53.40
May 20
West Bend East Invitational
4.
Skyler McIlvried
Makayla Cibulka
Gianna Hemauer
Melanie Princl
1:55.85
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
5.
Bella Baker
Sofia Hemauer
Makayla Cibulka
Skyler McIlvried
1:56.13
May 12
NSC Relays (Girls)
6.
Rory Griffin
Hannah Helmbrecht
Gianna Hemauer
Darlene Ruiz
2:05.75
May 20
West Bend East Invitational
7.
Darlene Ruiz
Gianna Hemauer
Hannah Helmbrecht
Rory Griffin
2:07.34
May 18
Grafton NSC JV Girls
4x400 Relay
1.
Morgan Kopidlansky
Ashlyn Uebersetzig
Chloe Cramer
Leah Nagel
4:08.78
Jun 26
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
Chloe Cramer
Ashlyn Uebersetzig
Jenna Pierre
Leah Nagel
4:10.12
Jun 9
Slinger Invite
3.
Morgan Kopidlansky
Leah Nagel
Ashlyn Uebersetzig
Chloe Cramer
4:12.22
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
4.
Chloe Cramer
Sarah Roemer
Leah Nagel
Morgan Kopidlansky
4:13.62
May 7
Spartan Invite
5.
Chloe Cramer
Sarah Roemer
Jenna Pierre
Leah Nagel
4:20.44
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
6.
Sarah Roemer
Leah Nagel
Jenna Pierre
Riley Martiny
4:20.73
May 12
NSC Relays (Girls)
7.
Jenna Pierre
Chloe Cramer
Ashlyn Uebersetzig
Leah Nagel
4:21.93
Apr 27
Washington County Invite
8.
Melanie Princl
Sophia Kainz
Sarai Wallace
Gianna Hemauer
4:45.06
May 20
West Bend East Invitational
9.
Makayla Cibulka
Sophia Kainz
Gianna Hemauer
Melanie Princl
4:45.76
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
10.
Ella Dionne
Sa`maia Evans
Isabella Pescador
Sarai Wallace
5:14.91
May 18
Grafton NSC JV Girls
4x800 Relay
1.
Chloe Cramer
Sarah Roemer
Jenna Pierre
Morgan Kopidlansky
10:03.27
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
2.
Chloe Cramer
Riley Martiny
Sarah Roemer
Morgan Kopidlansky
10:08.71
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
3.
Chloe Cramer
Jenna Pierre
Riley Martiny
Morgan Kopidlansky
10:21.05
Jun 9
Slinger Invite
4.
Chloe Cramer
Katelyn Phillips
Riley Martiny
Morgan Kopidlansky
10:28.20
May 7
Spartan Invite
5.
Chloe Cramer
Riley Martiny
Morgan Kopidlansky
Carol Ann Bruskiewicz
10:43.77
May 12
NSC Relays (Girls)
6.
9
Jenna Pierre
Sophia Kainz
Jasmine Mahoney
Annabelle Gonnering
10:56.13
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
7.
Jasmine Mahoney
Sophia Kainz
Tori Jackson
Ally Sixty
11:36.41
May 20
West Bend East Invitational
8.
Jasmine Mahoney
Sophia Kainz
Kata Keresztes
Ally Sixty
11:37.30
May 18
Grafton NSC JV Girls
4x1600 Relay
1.
Relay Team
25:08.99
May 12
NSC Relays (Girls)
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Bella Baker
Makayla Cibulka
Sofia Hemauer
Sarah Roemer
1:58.55
May 12
NSC Relays (Girls)
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Annabelle Gonnering
Chloe Cramer
Morgan Kopidlansky
Katelyn Phillips
14:21.56
May 12
NSC Relays (Girls)
Shot Put - 4kg
1.
11
Brianna Martin
35' 3.25
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
2.
11
Chloe Keyser
34' 2
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
3.
12
Meghan Cemke
28' 6
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
4.
9
Courtney Keyser
27' 5.5
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
5.
-
Faith Backhaus
27' 2.25
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
6.
10
Ramona Gudex
25' 5.5
May 18
Grafton NSC JV Girls
7.
12
Avery Anderson
24' 3
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
8.
12
Maria Ferreira Moreira
22' 1
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
9.
10
Angela Reedell
20' 4
May 20
West Bend East Invitational
10.
11
Tori Jackson
19' 1.5
May 1
West Bend West @ Watertown
Discus - 1kg
1.
11
Chloe Keyser
101' 9
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
2.
11
Brianna Martin
92' 8
PR
May 20
West Bend East Invitational
3.
10
Ramona Gudex
88' 0
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
4.
12
Avery Anderson
79' 9
PR
May 7
Spartan Invite
5.
12
Meghan Cemke
75' 10
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
6.
12
Maria Ferreira Moreira
67' 9
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
7.
11
Evelyn De Luka
65' 3
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
8.
9
Courtney Keyser
62' 9
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
9.
10
Angela Reedell
48' 4
May 1
West Bend West @ Watertown
10.
-
Faith Backhaus
41' 5
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
High Jump
1.
11
Alexis Williams
5' 2
Apr 27
Washington County Invite
2.
11
Kira Guse
5' 0
PR
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
3.
9
Skyler McIlvried
4' 8
PR
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
12
Sofia Hemauer
4' 8
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
5.
12
Natalie Kosmatka
4' 4
Jun 9
Slinger Invite
6.
11
Rory Griffin
4' 2
May 18
Grafton NSC JV Girls
10
Mia Sallinen
4' 2
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
8.
11
Hannah Helmbrecht
3' 10
May 18
Grafton NSC JV Girls
Pole Vault
1.
9
Sarah Horvat
8' 9
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
2.
9
Makayla Cibulka
7' 6
May 20
West Bend East Invitational
3.
12
Brynn Fleischman
6' 0
May 20
West Bend East Invitational
Long Jump
1.
11
Alexis Williams
17' 10
PR
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
11
Shay Thomson
14' 8
Apr 27
Washington County Invite
3.
12
Natalie Kosmatka
14' 7.5
PR
May 7
Spartan Invite
4.
12
Brynn Fleischman
13' 11
Apr 27
Washington County Invite
5.
12
Nina Czuppa
13' 9
PR
Jun 9
Slinger Invite
6.
9
Skyler McIlvried
13' 8.5
May 15
Grafton Frosh/Soph Meet
7.
10
Mia Sallinen
13' 2
May 18
Grafton NSC JV Girls
8.
9
Makayla Cibulka
11' 9.5
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
9.
11
Leah Nagel
11' 8.75
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
Triple Jump
1.
11
Alexis Williams
32' 9.5
PR
May 1
West Bend West @ Watertown
2.
12
Natalie Kosmatka
32' 1.25
Apr 27
Washington County Invite
3.
12
Sofia Hemauer
30' 6.75
May 7
Spartan Invite
4.
11
Rory Griffin
30' 2.25
Apr 27
Washington County Invite
5.
11
Hannah Helmbrecht
28' 5.5
PR
May 20
West Bend East Invitational
*Recent improvement