Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1940
1932
1931
1930
1927
1926
1925
1914
1913
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jeremy Rusch
11.14
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
2.
11
Ian Ramirez
11.62
PR
Apr 30
Kohler Glenn Funk Invitational
3.
12
Nathan Weimer
11.74
PR
Jun 8
FRCC Conference Meet
4.
10
Caleb Webb
12.31
May 13
Plymouth JV Invitational
9
Landon Schwaller
12.31
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
6.
11
Aiden Dailey
12.66
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
7.
10
Mason Novak
13.25
PR
May 24
De Pere Tri - V/JV
8.
11
Kaleb Herzog
13.43
May 13
Plymouth JV Invitational
9.
9
Zach Heitzmann
13.45
May 11
Oak Creek JV Invitational
10.
10
Dylan Ungrodt
13.58
May 13
Plymouth JV Invitational
11.
10
Clayton Altmeyer
13.76
May 13
Plymouth JV Invitational
12.
10
Erik Gilbertson
13.88
May 17
Sheboygan North Triangular
13.
11
Jonah Albsmeier
13.93
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
14.
12
Dawson Sorenson
13.97
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
15.
11
Zach Bridges
14.10
Jun 3
Sheboygan South Tri
16.
12
Jack Meyer
14.28
PR
May 11
Oak Creek JV Invitational
17.
12
Christopher Ruiz
14.34
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
11
Gabriel Ellison
14.34
Jun 3
Sheboygan South Tri
19.
9
Kaden Wilson
15.25
PR
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
20.
10
Eli Strickland
16.59
May 13
Plymouth JV Invitational
21.
9
Mason Klunck
17.73
PR
May 13
Plymouth JV Invitational
200 Meters
1.
12
Jeremy Rusch
22.56
PR
Jun 26
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
11
Ian Ramirez
23.98
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
3.
12
Nathan Weimer
24.27
PR
May 20
West Bend East Invitational
4.
11
Tyler Welsch
25.70
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
5.
9
Landon Schwaller
26.10
May 13
Plymouth JV Invitational
6.
10
Caleb Webb
26.26
May 13
Plymouth JV Invitational
7.
10
Dylan Ungrodt
26.75
PR
Jun 8
FRCC Conference Meet
8.
10
Mason Novak
27.31
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
9.
10
Clayton Altmeyer
27.35
Jun 3
Sheboygan South Tri
10.
11
Aiden Dailey
27.55
May 13
Plymouth JV Invitational
11.
9
Zach Heitzmann
27.60
May 20
West Bend East Invitational
12.
10
Erik Gilbertson
27.81
May 17
Sheboygan North Triangular
13.
9
Blake Leonhardt
27.97
PR
Jun 1
GB Preble JV Crossover
14.
12
Jack Meyer
30.33
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
15.
11
Gabriel Ellison
31.28
Jun 3
Sheboygan South Tri
16.
9
Kaden Wilson
31.67
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
17.
11
Jonah Albsmeier
33.02
PR
May 11
Oak Creek JV Invitational
400 Meters
1.
12
Jeremy Rusch
50.39
May 17
Sheboygan North Triangular
2.
12
Nathan Weimer
53.78
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
3.
11
Tyler Welsch
56.35
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
4.
10
Caleb Webb
57.64
May 13
Plymouth JV Invitational
5.
9
Landon Schwaller
58.72
Jun 3
Sheboygan South Tri
6.
11
Ian Ramirez
59.08
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
7.
11
Jonah Albsmeier
59.17
Jun 1
GB Preble JV Crossover
8.
9
Blake Leonhardt
1:00.19
Jun 3
Sheboygan South Tri
9.
10
Dylan Dettloff
1:00.50
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
10.
10
Dylan Ungrodt
1:00.71
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
11.
10
Clayton Altmeyer
1:03.97
Jun 1
GB Preble JV Crossover
12.
12
Efren Martinez
1:06.25
May 17
Sheboygan North Triangular
13.
12
Chris Pittner
1:08.29
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
800 Meters
1.
12
Elliot Opel
2:12.66
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
2.
11
Tyler Welsch
2:20.19
PR
May 20
West Bend East Invitational
3.
12
Daniel Fuentez
2:23.76
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
4.
9
Andrew Thomas
2:26.01
PR
Jun 1
GB Preble JV Crossover
5.
9
Blake Leonhardt
2:27.57
May 21
Mel Pinsker Invite
6.
11
Jonah Albsmeier
2:27.97
May 21
Mel Pinsker Invite
7.
12
Max Conard
2:28.56
PR
Jun 1
GB Preble JV Crossover
8.
12
Jeremy Rusch
2:32.92
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
9.
10
Dylan Dettloff
2:32.95
Jun 3
Sheboygan South Tri
10.
9
Paolo Gonzalez
2:35.72
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
9
Eliezer Martinez
2:35.72
Jun 3
Sheboygan South Tri
12.
9
Jack Matzcak
2:36.69
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
13.
12
Efren Martinez
2:39.82
May 11
Oak Creek JV Invitational
14.
12
Chris Pittner
2:40.72
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
1600 Meters
1.
12
Elliot Opel
5:08.25
PR
May 21
Mel Pinsker Invite
2.
12
Daniel Fuentez
5:20.07
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
3.
10
Dylan Dettloff
5:24.30
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
4.
9
Paolo Gonzalez
5:27.85
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
5.
9
Andrew Thomas
5:29.75
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
6.
9
Eliezer Martinez
5:45.32
Jun 1
GB Preble JV Crossover
7.
9
Jack Matzcak
5:48.97
Jun 3
Sheboygan South Tri
8.
12
Chris Pittner
5:57.55
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
9.
12
Max Conard
6:00.49
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
3200 Meters
1.
12
Daniel Fuentez
11:39.96
PR
May 21
Mel Pinsker Invite
2.
9
Paolo Gonzalez
13:25.85
PR
May 7
Hilbert Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Mason Clark
18.11
PR
Jun 8
FRCC Conference Meet
2.
11
Sergio Isodoro
21.15
PR
May 21
Mel Pinsker Invite
300m Hurdles - 36"
1.
12
Mason Clark
44.23
PR
Jun 8
FRCC Conference Meet
2.
11
Sergio Isodoro
47.89
PR
May 24
De Pere Tri - V/JV
3.
10
Clayton Altmeyer
56.35
PR
May 13
Plymouth JV Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.78
May 20
West Bend East Invitational
2.
Ian Ramirez
Nathan Weimer
Landon Schwaller
Aiden Dailey
47.05
May 21
Mel Pinsker Invite
3.
Landon Schwaller
Dylan Ungrodt
Aiden Dailey
Ian Ramirez
49.41
Jun 8
FRCC Conference Meet
4.
Kaleb Herzog
Zach Heitzmann
Aiden Dailey
Dylan Ungrodt
49.96
May 24
De Pere Tri - V/JV
5.
Aiden Dailey
Zach Heitzmann
Landon Schwaller
Mason Novak
50.06
May 13
Plymouth JV Invitational
6.
Aiden Dailey
Zach Heitzmann
Landon Schwaller
Dylan Ungrodt
50.22
May 17
Sheboygan North Triangular
7.
Sergio Isodoro
Ian Ramirez
Aiden Dailey
Dylan Ungrodt
50.36
Apr 30
Kohler Glenn Funk Invitational
8.
Erik Gilbertson
Kaleb Herzog
Zach Heitzmann
Aiden Dailey
51.04
Jun 1
GB Preble JV Crossover
9.
Aiden Dailey
Zach Heitzmann
Kaleb Herzog
Landon Schwaller
53.97
May 11
Oak Creek JV Invitational
10.
Gabriel Ellison
Zach Heitzmann
Erik Gilbertson
Kaden Wilson
54.75
Jun 3
Sheboygan South Tri
11.
Kaden Wilson
Gabriel Ellison
Erik Gilbertson
Clayton Altmeyer
55.17
May 24
De Pere Tri - V/JV
12.
Landon Schwaller
Dawson Sorenson
Erik Gilbertson
Kaleb Herzog
55.51
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
13.
Zach Heitzmann
Erik Gilbertson
Gabriel Ellison
Clayton Altmeyer
56.02
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
14.
Benjamin Summers
Zach Bridges
Christopher Ruiz
Eli Strickland
57.37
Jun 3
Sheboygan South Tri
15.
Erik Gilbertson
Jack Meyer
Gabriel Ellison
Kaden Wilson
59.24
May 17
Sheboygan North Triangular
16.
Zach Bridges
Eli Strickland
Benjamin Summers
Mason Klunck
1:02.79
May 17
Sheboygan North Triangular
17.
Zach Bridges
Mason Klunck
Christopher Ruiz
Benjamin Summers
1:02.82
May 24
De Pere Tri - V/JV
4x200 Relay -
1.
Ian Ramirez
Dylan Ungrodt
Landon Schwaller
Aiden Dailey
1:42.71
Jun 8
FRCC Conference Meet
2.
Aiden Dailey
Nathan Weimer
Caleb Webb
Dylan Ungrodt
1:43.18
May 21
Mel Pinsker Invite
3.
Aiden Dailey
Dorian Gebert
Mason Novak
Landon Schwaller
1:43.78
May 17
Sheboygan North Triangular
4.
Relay Team
1:44.01
May 7
Hilbert Invitational
5.
Dawson Sorenson
Kaleb Herzog
Aiden Dailey
Zach Heitzmann
1:45.06
Jun 3
Sheboygan South Tri
6.
Aiden Dailey
Kaleb Herzog
Zach Heitzmann
Dylan Ungrodt
1:48.87
May 24
De Pere Tri - V/JV
7.
Erik Gilbertson
Kaleb Herzog
Zach Heitzmann
Aiden Dailey
1:50.26
Jun 1
GB Preble JV Crossover
8.
Jonah Albsmeier
Zach Bridges
Gabriel Ellison
Erik Gilbertson
1:54.60
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
9.
Zach Heitzmann
Erik Gilbertson
Gabriel Ellison
Kaden Wilson
1:59.74
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
4x400 Relay
1.
Nathan Weimer
Tyler Welsch
Sergio Isodoro
Mason Clark
3:45.51
Jun 8
FRCC Conference Meet
2.
Tyler Welsch
Blake Leonhardt
Landon Schwaller
Mason Clark
3:49.55
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
3.
Mason Clark
Sergio Isodoro
Tyler Welsch
Nathan Weimer
3:51.70
Jun 3
Sheboygan South Tri
4.
Relay Team
3:53.88
May 20
West Bend East Invitational
5.
Mason Clark
Tyler Welsch
Nathan Weimer
Jonah Albsmeier
3:55.89
May 21
Mel Pinsker Invite
6.
Sergio Isodoro
Blake Leonhardt
Landon Schwaller
Jonah Albsmeier
4:00.05
Jun 1
GB Preble JV Crossover
7.
Jonah Albsmeier
Paolo Gonzalez
Mason Kramer
Sergio Isodoro
4:05.41
May 24
De Pere Tri - V/JV
8.
Jonah Albsmeier
Tyler Welsch
Blake Leonhardt
Zach Seymour
4:06.45
May 11
Oak Creek JV Invitational
9.
Dorian Gebert
Tyler Welsch
Jonah Albsmeier
Andrew Thomas
4:07.12
May 13
Plymouth JV Invitational
10.
Tyler Welsch
Andrew Thomas
Efren Martinez
Kaden Wilson
4:08.76
May 17
Sheboygan North Triangular
11.
Efren Martinez
Elliot Opel
Daniel Fuentez
Max Conard
4:12.26
Jun 3
Sheboygan South Tri
12.
Jeremy Rusch
Dorian Gebert
Dylan Ungrodt
Gabriel Ellison
4:14.83
May 17
Sheboygan North Triangular
13.
Dylan Ungrodt
Andrew Thomas
Max Conard
Paolo Gonzalez
4:17.21
Jun 1
GB Preble JV Crossover
14.
Elliot Opel
Clayton Altmeyer
Chris Pittner
Nathan Weimer
4:18.43
May 17
Sheboygan North Triangular
15.
9
Andrew Thomas
Blake Leonhardt
Jack Matzcak
Eliezer Martinez
4:20.06
Jun 3
Sheboygan South Tri
16.
Jonah Albsmeier
Ian Ramirez
Eliezer Martinez
Mason Klunck
4:27.80
May 17
Sheboygan North Triangular
17.
Caleb Webb
Dylan Dettloff
Mason Clark
Zach Heitzmann
4:29.50
May 17
Sheboygan North Triangular
18.
Jonah Albsmeier
Gabriel Ellison
Kaleb Herzog
Eli Strickland
4:29.83
Jun 3
Sheboygan South Tri
4x800 Relay
1.
Jonah Albsmeier
Drew Thomas
Tyler Welsch
Elliot Opel
9:35.02
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
2.
Drew Thomas
Blake Leonhardt
Elliot Opel
Daniel Fuentez
9:55.00
Jun 8
FRCC Conference Meet
3.
Paolo Gonzalez
Elliot Opel
Tyler Welsch
Efren Martinez
9:57.19
May 24
De Pere Tri - V/JV
4.
9
Blake Leonhardt
Eliezer Martinez
Jack Matzcak
Drew Thomas
10:13.11
May 20
West Bend East Invitational
5.
Eliezer Martinez
Blake Leonhardt
Drew Thomas
Daniel Fuentez
10:15.83
May 21
Mel Pinsker Invite
6.
Blake Leonhardt
Drew Thomas
Dylan Dettloff
Paolo Gonzalez
10:16.08
May 11
Oak Creek JV Invitational
7.
Relay Team
10:37.01
May 7
Hilbert Invitational
8.
Jonah Albsmeier
Daniel Fuentez
Efren Martinez
Chris Pittner
10:44.37
May 20
West Bend East Invitational
9.
Chris Pittner
Jack Matzcak
Efren Martinez
Max Conard
10:50.97
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
Shot Put - 12lb
1.
10
Angel Martinez
42' 6
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
2.
12
Christopher Ruiz
37' 1.75
PR
Jun 8
FRCC Conference Meet
3.
11
Zach Bridges
35' 2
May 11
Oak Creek JV Invitational
4.
10
Eli Strickland
34' 8
May 17
Sheboygan North Triangular
5.
10
Mason Novak
30' 11
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
6.
9
Mason Klunck
24' 5.5
PR
May 13
Plymouth JV Invitational
7.
12
Efren Martinez
24' 0.5
PR
May 24
De Pere Tri - V/JV
Discus - 1.6kg
1.
12
Christopher Ruiz
105' 11
PR
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
2.
10
Angel Martinez
100' 10
Jun 8
FRCC Conference Meet
3.
11
Zach Bridges
96' 0
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
4.
10
Eli Strickland
75' 9
Jun 3
Sheboygan South Tri
5.
9
Mason Klunck
50' 3
PR
Jun 1
GB Preble JV Crossover
High Jump
1.
11
Kaleb Herzog
5' 8
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
2.
10
Clayton Altmeyer
5' 0
Apr 30
Kohler Glenn Funk Invitational
3.
12
Nathan Weimer
4' 8
PR
May 21
Mel Pinsker Invite
Pole Vault
1.
12
Dawson Sorenson
9' 6
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
Long Jump
1.
12
Jeremy Rusch
19' 10.25
PR
Apr 30
Kohler Glenn Funk Invitational
2.
11
Ian Ramirez
17' 11
PR
May 20
West Bend East Invitational
3.
11
Aiden Dailey
16' 10
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
4.
11
Kaleb Herzog
16' 8
May 17
Sheboygan North Triangular
5.
9
Zach Heitzmann
15' 9
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
6.
9
Jack Matzcak
14' 2
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
Triple Jump
1.
11
Ian Ramirez
38' 1
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
2.
11
Kaleb Herzog
36' 5
PR
May 21
Mel Pinsker Invite
Womens
100 Meters
1.
11
Nyla Spicer
12.72
PR
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
12
Alexis Johnson
13.95
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
3.
11
Hattie Herrmann
14.16
Apr 30
Kohler Glenn Funk Invitational
4.
11
Sylvia Green
14.22
May 20
West Bend East Invitational
5.
12
Karsyn Bichler
14.46
PR
May 24
De Pere Tri - V/JV
6.
12
Hannah Lehmann
14.75
May 17
Sheboygan North Triangular
7.
11
Carly Kreisa
14.86
May 17
Sheboygan North Triangular
8.
10
Emily Kolb
15.17
May 11
Oak Creek JV Invitational
9.
10
Chloe Wasmer
15.19
May 20
West Bend East Invitational
10.
10
Paige Walker
15.36
May 11
Oak Creek JV Invitational
11.
9
Elle Matczak
15.49
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
12.
9
Claire Dailey
15.53
Jun 1
GB Preble JV Crossover
13.
11
Claire Roberts
15.72
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
14.
9
Dana Yedica
15.97
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
15.
9
Elena Koene
16.22
PR
May 24
De Pere Tri - V/JV
16.
10
Jaiden Faucett
16.39
PR
May 13
Plymouth JV Invitational
17.
11
Aylssa Fuentez
16.53
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
18.
12
Erin Jaeger
16.86
PR
May 13
Plymouth JV Invitational
19.
11
Irma Becerra
16.89
May 24
De Pere Tri - V/JV
11
Stella Revelis
16.89
PR
May 13
Plymouth JV Invitational
21.
11
Paige Krugel
17.03
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
22.
11
Vanessa Ramirez
17.47
PR
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
23.
9
Elizabeth Juckem
17.74
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
200 Meters
1.
11
Nyla Spicer
27.09
PR
Jun 8
FRCC Conference Meet
2.
10
Hannah Pfister
29.02
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
3.
11
Carly Kreisa
29.45
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
4.
11
Sylvia Green
29.48
PR
Jun 8
FRCC Conference Meet
5.
12
Alexis Johnson
29.79
May 24
De Pere Tri - V/JV
6.
12
Karsyn Bichler
31.31
PR
May 24
De Pere Tri - V/JV
7.
9
Claire Dailey
31.81
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
8.
10
Chloe Wasmer
31.98
May 13
Plymouth JV Invitational
9.
10
Paige Walker
32.04
PR
Jun 1
GB Preble JV Crossover
10.
10
Emily Kolb
32.27
May 24
De Pere Tri - V/JV
11.
10
Olivia Sanders
32.31
May 17
Sheboygan North Triangular
12.
11
Stella Revelis
32.81
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
13.
9
Dana Yedica
33.94
PR
Jun 1
GB Preble JV Crossover
14.
9
Elena Koene
34.27
PR
Jun 1
GB Preble JV Crossover
15.
11
Aylssa Fuentez
34.33
PR
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
16.
10
Jaiden Faucett
34.63
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
17.
11
Irma Becerra
34.76
May 11
Oak Creek JV Invitational
18.
11
Ava Domagalski
34.86
May 17
Sheboygan North Triangular
19.
11
Paige Krugel
36.77
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
20.
9
Elizabeth Juckem
37.10
PR
May 11
Oak Creek JV Invitational
400 Meters
1.
12
Hannah Lehmann
1:05.34
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
2.
10
Chloe Wasmer
1:06.46
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
3.
10
Olivia Sanders
1:06.79
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
4.
10
Hannah Pfister
1:09.81
May 20
West Bend East Invitational
5.
11
Stella Revelis
1:10.83
PR
Jun 8
FRCC Conference Meet
6.
11
Riley Swedberg
1:12.68
PR
May 7
Hilbert Invitational
7.
11
Aylssa Fuentez
1:19.11
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
8.
11
Heather Klepin
1:21.92
PR
May 11
Oak Creek JV Invitational
800 Meters
1.
11
Riley Swedberg
2:51.33
Jun 8
FRCC Conference Meet
2.
11
Heather Klepin
3:06.65
May 13
Plymouth JV Invitational
1600 Meters
1.
11
Riley Swedberg
6:18.80
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
2.
11
Heather Klepin
6:54.53
PR
May 20
West Bend East Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
9
Elle Matczak
20.19
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
2.
10
Sanya Mujkanovic
20.86
Jun 3
Sheboygan South Tri
300m Hurdles - 30"
1.
10
Sanya Mujkanovic
52.89
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
2.
9
Elle Matczak
55.22
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
3.
12
Karsyn Bichler
56.36
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
4.
11
Stella Revelis
1:04.63
PR
May 13
Plymouth JV Invitational
4x100 Relay
1.
Sylvia Green
Hattie Herrmann
Alexis Johnson
Nyla Spicer
50.71
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
Alexis Johnson
Hattie Herrmann
Sylvia Green
Nyla Spicer
51.68
Jun 26
WIAA D1 State Track & Field Championships
3.
Alexis Johnson
Hannah Lehmann
Sylvia Green
Nyla Spicer
52.84
May 24
De Pere Tri - V/JV
4.
Sylvia Green
Alexis Johnson
Hannah Lehman
Nyla Spicer
53.24
May 20
West Bend East Invitational
5.
Alexis Johnson
Hannah Lehmann
Nyla Spicer
Sylvia Green
53.62
May 17
Sheboygan North Triangular
6.
Sylvia Green
Alexis Johnson
Carly Kreisa
Hannah Lehman
57.07
May 7
Hilbert Invitational
7.
Claire Dailey
Emily Kolb
Olivia Sanders
Chloe Wasmer
58.31
Jun 1
GB Preble JV Crossover
8.
Claire Dailey
Emily Kolb
Elle Matczak
Olivia Sanders
1:00.37
May 13
Plymouth JV Invitational
9.
Claire Dailey
Emily Kolb
Elle Matczak
Hannah Lehmann
1:00.76
May 20
West Bend East Invitational
10.
Ava Domagalski
Erin Jaeger
Paige Krugel
Selena Klacar
1:05.28
May 24
De Pere Tri - V/JV
4x200 Relay -
1.
Sylvia Green
Alexis Johnson
Carly Kreisa
Hannah Pfister
1:52.93
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
Karsyn Bichler
Sylvia Green
Alexis Johnson
Carly Kreisa
1:53.94
Jun 3
Sheboygan South Tri
3.
Alexis Johnson
Carly Kreisa
Hannah Pfister
Chloe Wasmer
1:55.06
Jun 8
FRCC Conference Meet
4.
Karsyn Bichler
Alexis Johnson
Hannah Lehman
Carly Kreisa
1:55.37
May 20
West Bend East Invitational
5.
Karsyn Bichler
Alexis Johnson
Hannah Lehman
Hannah Pfister
1:58.70
May 21
Mel Pinsker Invite
6.
Carly Kreisa
Hannah Pfister
Paige Walker
Chloe Wasmer
2:02.30
May 24
De Pere Tri - V/JV
7.
Claire Dailey
Emily Kolb
Olivia Sanders
Chloe Wasmer
2:02.82
Jun 1
GB Preble JV Crossover
8.
Claire Dailey
Emily Kolb
Elle Matczak
Olivia Sanders
2:05.20
May 24
De Pere Tri - V/JV
9.
Claire Dailey
Emily Kolb
Olivia Sanders
Paige Walker
2:06.02
May 17
Sheboygan North Triangular
10.
Claire Dailey
Emily Kolb
Chloe Wasmer
Olivia Sanders
2:06.11
May 13
Plymouth JV Invitational
11.
Claire Dailey
Emily Kolb
Chloe Wasmer
Aylssa Fuentez
2:07.86
May 20
West Bend East Invitational
12.
Claire Dailey
Emily Kolb
Paige Walker
Paige Krugel
2:08.08
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
13.
Claire Dailey
Carly Kreisa
Olivia Sanders
Sylvia Green
2:08.74
Apr 30
Kohler Glenn Funk Invitational
14.
Claire Dailey
Carly Kreisa
Olivia Sanders
Karsyn Bichler
2:09.56
May 7
Hilbert Invitational
4x400 Relay
1.
Sylvia Green
Sanya Mujkanovic
Olivia Sanders
Chloe Wasmer
4:27.57
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
2.
Sylvia Green
Hannah Lehmann
Olivia Sanders
Chloe Wasmer
4:33.74
Jun 3
Sheboygan South Tri
3.
Heather Klepin
Sanya Mujkanovic
Hannah Pfister
Olivia Sanders
4:34.43
Jun 1
GB Preble JV Crossover
4.
Hannah Lehmann
Sanya Mujkanovic
Chloe Wasmer
Olivia Sanders
4:37.38
May 24
De Pere Tri - V/JV
5.
Alexis Johnson
Hannah Pfister
Sanya Mujkanovic
Hannah Lehmann
4:42.00
May 17
Sheboygan North Triangular
6.
Relay Team
4:55.21
May 20
West Bend East Invitational
7.
Sanya Mujkanovic
Hannah Pfister
Stella Revelis
Riley Swedberg
4:57.45
May 20
West Bend East Invitational
8.
Karsyn Bichler
Sanya Mujkanovic
Hannah Pfister
Stella Revelis
5:02.78
May 7
Hilbert Invitational
9.
Heather Klepin
Sanya Mujkanovic
Olivia Sanders
Riley Swedberg
5:06.31
May 13
Plymouth JV Invitational
4x800 Relay
1.
Hannah Lehman
Sanya Mujkanovic
Hannah Pfister
Riley Swedberg
12:09.13
May 11
Oak Creek JV Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Alexis Johnson
33' 8.75
PR
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
11
Ava Domagalski
30' 1.5
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
3.
10
Paige Walker
29' 6
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
4.
11
Selena Klacar
26' 4
PR
May 20
West Bend East Invitational
5.
12
Erin Jaeger
24' 10.5
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
6.
11
Paige Krugel
22' 0
May 24
De Pere Tri - V/JV
7.
9
Dana Yedica
21' 4.5
May 24
De Pere Tri - V/JV
8.
10
Jaiden Faucett
21' 2
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
9.
11
Claire Roberts
19' 7.5
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
10.
9
Elizabeth Juckem
18' 6
PR
May 13
Plymouth JV Invitational
11.
11
Irma Becerra
17' 10
PR
May 24
De Pere Tri - V/JV
Discus - 1kg
1.
11
Selena Klacar
81' 8
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
2.
12
Erin Jaeger
71' 3
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
3.
11
Ava Domagalski
69' 4
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
4.
11
Paige Krugel
62' 0
Jun 3
Sheboygan South Tri
5.
10
Paige Walker
61' 4
Jun 3
Sheboygan South Tri
6.
10
Jaiden Faucett
55' 4
Jun 1
GB Preble JV Crossover
7.
11
Claire Roberts
54' 0
PR
Jun 3
Sheboygan South Tri
8.
9
Dana Yedica
51' 0
Jun 3
Sheboygan South Tri
9.
9
Elizabeth Juckem
41' 8
PR
May 17
Sheboygan North Triangular
10.
11
Stella Revelis
35' 0
PR
May 13
Plymouth JV Invitational
Pole Vault
1.
11
Hattie Herrmann
9' 0
Jun 3
Sheboygan South Tri
2.
11
Irma Becerra
7' 0
May 24
De Pere Tri - V/JV
3.
11
Vanessa Ramirez
6' 6
PR
Jun 7
FRCC JV Crossover - Manitowoc
Long Jump
1.
11
Nyla Spicer
15' 10.75
Jun 14
WIAA D1 Regional - Sheboygan North
2.
12
Karsyn Bichler
14' 4
PR
May 20
West Bend East Invitational
3.
10
Emily Kolb
13' 7.25
PR
May 24
De Pere Tri - V/JV
4.
9
Claire Dailey
13' 3.75
May 24
De Pere Tri - V/JV
5.
10
Olivia Sanders
11' 5
PR
May 7
Hilbert Invitational
Triple Jump
1.
11
Sylvia Green
32' 8.75
Jun 8
FRCC Conference Meet
*Recent improvement